Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a gyerek benyúl a konnektorba... fórum

Ha a gyerek benyúl a konnektorba... (beszélgetős fórum)


2010. nov. 10. 13:37
Legalább is eddig nem érdekelte Őket.
2010. nov. 10. 13:36
Ami szabadon van, azt leragasztottuk, a többibe dugtunk valamit, azért ahhoz erő kell, hogy kiszedjék például a porszívó dugóját. Így nem érdekli Őket.
24. martin3 (válaszként erre: 23. - SZterkó)
2010. nov. 10. 13:13
sajnos a konnektor nem biztos, hogy csak annyit okoz, hogy megcsípi az ujját...tragédia is lehet belőle. Apósom testvére hozzáért egy zárlatos mosógéphez és ennyi...még gyerek volt.
23. SZterkó (válaszként erre: 22. - Martin3)
2010. nov. 10. 07:51
Igen, sejtettem én is hogy én kell legyek az "okosabb" és azt sem akarom, hogy üssem vagy fenyegessem ezért, hiszen nem is tudja milyen veszélyes, ha tudná nem csinálná (konkrét példa: a radiátorhoz hozzá sem nyúl, mert már egyszer jó forró volt és rátenyerelt, úgyhogy most megközelíti és ha érzi hogy forró akkor egy sort veszekedik előtte és azzal megy tovább... na de nem szeretném hogy a konnektort is ilyen áron tanulja meg, hogy mondjuk megcsípi az ujját...)
2010. nov. 9. 13:52
jó a kérdés! az én kisfiam abszolút a veszélyeket keresi! a konnektorba a szívószálat is bedugta! amikor észrevettem(még jó hogy azonnal) jól rákiabáltam(csak utána esett le, hogy azzal igazából nem rázza meg magát, mert műanyag, na de akkor is) miatta lett az összes konnektorra védő felszerelve, kislányomnak 2x elmondtam, hogy veszélyes és kész...kisfiamnak kb 100x is mondhattam. amúgy kinyitja az ablakot és felmászik, kinyitja a bejárati ajtót (kulccsal) és meglóg....szóval a szemem mindig rajta volt. emiatt fel is kerestem egy pszichológust, mert szerintem már nem normális, hogy ennyire a veszélyes dolgok érdeklik, ő azt mondta, hogy sajnos nem tehetünk igazából semmit, ő ilyen, nekünk kell résen lenni, és a tragédiát megelőzni, és állandóan súlykolni, hogy veszélyes, jó példával, nem ütni. Pl ha a másik gyerek veszélyes dolgot csinál, akkor is neki is el kell mondani, hoyg na most pistike is veszélyes dolgot csinált és felhozni a legrosszabb példát, hogy mi is történhetett volna. Az elmúlt 1 évben szerintem az a szó, hogy veszélyes a mi családunkban naponta kb ezerszer elhangzott, de végre meglett az eredménye...4 éves, és megnyugodhatok, végre ezeken túl vagyunk...most már "csak" ilyenek vannak, ha meglát egy sárkányrepülőt a kislányom közli, jaj én soha nem fogom kipróbálni, milyen magasan szálll mire kisfiam csillogó szemekkel: mikor ülhetek fel én is ilyenre???:))))
21. tündér74 (válaszként erre: 20. - SZterkó)
2010. nov. 9. 13:44

Minél inkább tiltod, annál inkább érdekelni fogja a dolog.:)

Csak a figyelemelterelés segíthet. Persze így is próbálkozni fog, de az idő előrehaladtával egyre csökken majd az érdeklődés. Addig is kitartás.:)

2010. nov. 9. 12:47
Senki gyerekét nem rázta még meg a konnektor? Na jó, csak örvendhetek ha nem, de ha mégis, akkor írjatok! Tényleg kétségbe vagyok esve lassan, minél inkább rászólok, annál inkább ott nyúlkál és most újabban az összes játékát is bepróbálja, vagy bármit ami a kezébe kerül, kanalat, bármit... szerintem veszélyes, még akkor is ha be van dugva olyan biztonsági izével...
2010. nov. 5. 09:06
Na de mi a teendő ha mondjuk megcsípi az áram? Ha nem épp áramütés, de valami megrázza?
18. katus3
2010. nov. 3. 19:17
Sziasztok! Az az életvédelmi relé nekünk is van, 10 ezer forint volt, villanyszerelő építette be. Én nem használok semmiféle dugót meg hasonlókat. Pont azért,hogy ne csak azt tanulja meg, hogy itthon nem szabad,mert ilyen dugó máshol sincs szerintem. Mi van ha ott meg belenyúl? Férjem már letesztelte a relét, véletlenül belenyúlt csavarhúzóval. Megcsípte egy kicsit,de csak annyi történik,hogy leveri a biztosítékot! Nem történhet baj.
2010. nov. 3. 14:36
Igen, az összes konnektorunk be van dugva de irtózok hogy kipiszkálja, a másik dolog, hogy az összeset nem tudom eltorlaszolni, mert mind ilyen földtől 30 cm magasan vannak és hát van ami szükséges. Az is "baj", hogy már látott engem bedugni oda ezt-azt, így hát normi, hogy ő is ki akarja próbálni. És a megint másik, hogy igazat adok annak, aki azt mondta, hogy mi van ha talál olyant ami nincs bedugva?! Sajna én is odaadtam már játszani pl. telefontöltőt, persze nem bedugva és mostmár látom, hogy ami kábelt a kezébe kap elkezd játszani vele, tökmindegy, hogy a másik vége épp hol van, vagy épp mi van a másik végén: porszívó, mosógép, stb. :(( Azt hiszem csak az elterelés marad, mint jó megoldás...
2010. nov. 3. 09:40
Jól mondja az egyik hozzászóló, hogy a konektorba helyezett dugó biztonságos és reméljük azt nem tudja kihúzni onnan. Ezen kivül még sajnos számos veszély is leselkedik rájuk nagyon résen kell lenni, pl a gyógyszereket elzárni előle, hogy még véletlenül sem férjen hozzá, olyan játékja legyen, ami számára praktikus és ilyen apró dolgot ne tudjon lenyelni. Ilyen kicsikre, akik ilyen kiváncsiak nagyon oda kell figyelni rájuk, mert, ha valamelyik megtörténik a szülőket vonják felelősségre. Üdv.Ágnes
2010. nov. 3. 09:30
én folyamatosan tiltom neki és eltorlaszolom a vezetéket hogy hozzá se férjen. a kézrecsapás nem megoldás, de a játék hosszabító sem, az előző hozzászólásokban leírtak miatt
14. tündér74 (válaszként erre: 13. - Db78bacc4f)
2010. nov. 3. 08:57

Kézrecsapás nem segít, ha mégis tanul belőle valamit, akkor nem azt, hogy a konnektor veszélyes, hanem azt, hogy anyukája odacsap. Vagyis azt hiszi, ha anyukája nem látja, akkor nyúlkálhat.:(

Úgyhogy ilyen esetekben a szülőknek kell egy kis kreativitás, hogy hogyan tereljék el a gyerekük figyelmét, és erre nem a kézrecsapás a megoldás.

2010. nov. 3. 08:35
Van ilyen teli dugó, még világít is, ha olyat akarsz, de ebben az esetben valóban a kézrecsapás segíthet.
12. andi6020 (válaszként erre: 7. - Pocakmanci)
2010. nov. 3. 08:23

Hát ez mekkora.....butaság már bocsi.

Így nyilván azt tanulja meg, hogy a hosszabbító egy játék....És ha olyant talál, ami be van dugva?

11. Dina2 (válaszként erre: 7. - Pocakmanci)
2010. nov. 3. 08:14
nem nagy kaland...amíg nem talál egy hasonlót BEDUGVA!, amit ő ugyebár tapasztalat után veszélytelennek gondol...tuti...
10. Pocakmanci (válaszként erre: 8. - Gesztenye57)
2010. nov. 3. 08:12

A topicnyitó írta hogy mind be van dugva, de ő így is fél.


Nem is alaptalan a félelme, mert én ugyan nem tudom kiszedni ezeket a dugókat a "kulcs" nélkül, de a gyerek egyszer a kis körmével addig feszegette, míg kijött. :/

9. tündér74 (válaszként erre: 1. - SZterkó)
2010. nov. 3. 08:11

A legjobb módszer a figyelemelterelés. Ha rácsapsz a kezére, abból csak azt tanulja meg, hogy anyu-apu előtt nem szabad, és majd titokban fogja csinálni.

Egyébként lehet kapni a konnektorokba biztonsági dugót.

2010. nov. 3. 08:11
Lehet kapni direkt olyan dugót amit bele kell dugni és nem tud belenyúlni. Nekünk volt mindegyikben mert az én lányom is folyton ott matatott.
7. Pocakmanci (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2010. nov. 3. 08:11

kapott egy elosztós hosszabbítót, ami nincs bedugva a konnektorba. nem olyan nagy kaland. :)

én régen egy szám. gép billentyűzetet adtam neki, és azt babrálta, zsinórostól.

6. andi6020 (válaszként erre: 3. - Kevian)
2010. nov. 3. 08:08
micsodaaa??
2010. nov. 3. 08:01

A konnektor olyan mértékű tabu, hogy kézrecsapás jár érte. Egy-két eset után mindkét gyerek megtanulta, hogy nem szabad.


Pedig nálam van ún "fi-relé" is, ami megóvja az áramütéstől akkor is, ha be sincs dugaszolva. (már kipróbáltam :D) Érdemes beruházni egy ilyen cuccra, a biztosíték dobozba teszik, anyag ára olyan 10-15 eFt + munkadíj, és megóv minket a frásztól.

2010. nov. 3. 08:00
nem tudsz valamit oda tenni hogy takarja de te hozzáférj ha kell?míg el nem terelődik a figyelme róla
2010. nov. 3. 08:00
Az én kisfiam is csinálta. Kapott egy hosszabbítót, azóta azt babrálja inkább.
2. 82499f2528 (válaszként erre: 1. - SZterkó)
2010. nov. 3. 07:59
Én rávertem a kezére....persze nem erősen...
2010. nov. 3. 07:58
frászom van, nem tudom, hogyan szoktassam le róla? Egyszerűen odavan értük, már az összes játékát belepróbálta, az ujjairól nem is beszélve, és bár tettünk gyerekbiztonsági tapaszokat beléjük, de vannak azok a kilógó fém peckek és irtózom, hogy azok is megrázhatják. Túlzottan tiltani sem akarom mert annál inkább csinálja... mit lehet tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook