Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha a combomra fóliát tekerek pl. futás előtt vékonyít? fórum

Ha a combomra fóliát tekerek pl. futás előtt vékonyít? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
65. Várhegyi Márton (válaszként erre: 64. - Fotkabb)
2011. jún. 19. 21:11

Én nem tudhatom, ki milyen intenzitással végzi a testmozgást, nekem a lehetséges veszélyekre kell fölhívnom a figyelmet.

Amit írtam, reális veszély nagy melegben, hosszan tartó, beöltözött-betekercselt testmozgás kapcsán, ebben semmiféle vitának helye nincs.

Nem ok nélkül koptattam a billentyűzetemet;-)

64. fotkabb (válaszként erre: 61. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 19. 20:55
nem hinném,hogy bárkinek sóhiánya lenne egy pár órás fólia tekercseléstől, és egy kis edzéstől. Szerintem itt senki nem élsportoló,és nagy mértékű ásványi anyag vesztése sem lesz. Semmi szükség plussz sót bevinni a szervezetbe,ezt orvostanhallgatóként gondolom tudod te magad is. na meg a só hatásait...
63. mamcuka (válaszként erre: 61. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 13. 00:54

Szerintem nem kéne ilyen tudományosan belemenni ezekbe a számolgatásokba, mivel azalatt a heti párszor 20-30 percnyi testmozgás vagy futás alatt kiizzadott folyadékvesztéstől azért nem fog senki kiszáradni. Főleg előtte is és utána is megiszik az ember 2-3 dl.-t., de általában közben is valamennyit.


Egyébként nagyon sokan használják ezt a fóliázva ,,edzést" és még mindenki úgy nyilatkozott, hogy sokat segített, bevált!

62. Anthico (válaszként erre: 61. - Várhegyi Márton)
2011. jún. 12. 09:29
Ott a pont! Erről van szó!
61. Várhegyi Márton (válaszként erre: 47. - Mamcuka)
2011. jún. 12. 09:12

"Ugyanis aki bármilyen formában méregtelenít"


Nem "méregtelenítés"-ről volt szó.


"annak azért tudnia kellene, és remélem tudja is"


A "tudja" és a "tudnia kell" nem azonos.

A veszély (kiszáradás, túlhevülés, ill. a sóvesztésből adódó problémák) valós.


"hogy előtte és utána sok folyadékot kell innia, ami lehet szénsavmentes ásványvíz, vagy tiszta víz! -és már pótolva is vannak az ásványi sók!-"


Az ásványvizekben általában nincs valami sok nátrium. Mondjuk, legyen 100 mg/l, és akkor elég nagyot mondtam (kb. 20-50 mg/l a jellemző). Erős izzadásnál 1 l verejtékben kb. 1-1,5 g nátrium van (és minél intenzívebb a verejtékelválasztás, annál több!), azaz minimum 1 nagyságrend a különbség.


"bár egyszerűen a folyadékpótlás a fontos!"


Ez meg, ugye, nagyon nem igaz. Ha a sót nem pótolja a sportoló nagy mértékű izzadás után, annak igen súlyos következményei lehetnek.


"Egyébként meg az ásványi anyagokat az élelmiszerrel kell bevinni,"


Az előbb még ásványvizet és csapvizet írtál.


"így nincs szükség különféle izotóniás italokra!"


Valóban nincs, el lehet lenni nélkülük is, de a sót akkor is pótolni kell valahonnan.

2011. jún. 12. 09:01
És természetesen a sóvesztés is nagyobb (ha nagyobb mértékű az izzadás), ez gondot jelenthet, ha csak a vizet pótolja az illető.
2011. jún. 12. 08:58
És az izzadás is nagyobb mértékű (könnyebben szárad ki az ember).
58. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Évike212)
2011. jún. 12. 08:55
Nem, ellenben nyáron melegben igen veszélyes lehet, mert a hőleadás csökken.
57. mamcuka (válaszként erre: 56. - Évike212)
2011. jún. 11. 22:03

Pl. mire gondoltál? Igazából azért kell fólia, mert a textil felszívja a krémet, valamint nem ,,dunsztolja" be. Fólia azért jó, mert a hőt tartja ezáltal a méregtelenítés fokozottabb, így a zsírsejtek ,,oldódnak"!

Hát, házilag keverj bele olivaolajba őrőlt fahéjat, vagy egy kis őrölt csilipaprikaport.De első alkalommal csak egy kis tenyérnyi területen próbáld ki egy pár órára, hogy bírja e a bőröd.

2011. jún. 11. 20:21

folpack helyett lehet mást használni?

és házilag valamilyen hatásos krémet?

55. fotkabb (válaszként erre: 54. - Mamcuka)
2011. jún. 10. 21:26
köszi :)
54. mamcuka (válaszként erre: 53. - Fotkabb)
2011. jún. 7. 20:44
Szia! Akár naponta is használhatod. Ha bírod így töményen, akkor nem muszáj hígítani. Így hatékonyabb, de hígítva is jó. Előbb utóbb megszokja majd a bőröd és nem fog olyan nagyon csípni.
53. fotkabb (válaszként erre: 51. - Mamcuka)
2011. jún. 6. 21:36
beszereztem a paprikás masszázs olajat. nem mondom égetett piszkosul :) Nyilván hígítanom kell krémmel. Ezt egyébként milyen gyakran lehet használni?
2011. máj. 28. 09:26

Néhány évvel ezelőtt 3 hónapig futottam fóliával hetente 6x 30-40 percet.

Sem gombát nem kaptam -nem is értem különben,hogy lehetne gombát kapni,edzés után a fürdés alap fólia nélkül is- és még ki sem száradtam,még élek:-)


Húzzatok rá cicanacit,vagy valamilyen szorosabb ruházatot,ami fogja a fóliát,mert összevissza pöndörödhet a hasatokon és a combon,úgy meg szerintem nem valami hatásos.

2011. máj. 26. 22:30

Még egy dolog! Aki ezt fogja használni, és netán túl erősnek érzi, kezdje nyugodtan úgy, hogy felesbe elkeveri egy semleges natúr krémmel az éppen felhasználni kívánt mennyiséget. Aztán lehet mindig kicsit kevesebb alapkrémmel higítani.

Van akinek az első alkalmakkor ,,lángol" a bőre, viszont van akinek alig csíp!

Értágító, vérbőséget okozó krém, ezért erősebben visszeres lábakra használni TILOS! Valamint menzesz idején a has területére!

50. mamcuka (válaszként erre: 49. - Fotkabb)
2011. máj. 26. 22:18
Így van!
49. fotkabb (válaszként erre: 48. - Mamcuka)
2011. máj. 26. 22:16
mindebből azt vonom le,hogy én akár minden nap be is tekerhetem magam egy pár órára??
48. mamcuka (válaszként erre: 42. - Adri25)
2011. máj. 26. 22:04
Én télen pedig testápolóként használom, így amellett, hogy szépíti a bőrt, stb., a nagy hidegben nagyon jól melegen tartja a testet, nem fázom annyira.
47. mamcuka (válaszként erre: 41. - Anthico)
2011. máj. 26. 21:58
Ez butaság hogy veszélyes! Ugyanis aki bármilyen formában méregtelenít, annak azért tudnia kellene, és remélem tudja is, hogy előtte és utána sok folyadékot kell innia, ami lehet szénsavmentes ásványvíz, vagy tiszta víz! -és már pótolva is vannak az ásványi sók!-bár egyszerűen a folyadékpótlás a fontos! Egyébként meg az ásványi anyagokat az élelmiszerrel kell bevinni, így nincs szükség különféle izotóniás italokra!
46. évike212 (válaszként erre: 45. - Mamcuka)
2011. máj. 26. 21:41

szuper :)

hát a cél érdekében mindent :)

45. mamcuka (válaszként erre: 44. - Évike212)
2011. máj. 26. 21:39
Naná! Nyugodtan, ha neked nem kényelmetlen úgy dolgozni!
2011. máj. 26. 21:26
ha napközbe betekercselem magam,mert kint vagyok ugy is hasznos? hisz jövök megyek dolgozok!
2011. máj. 26. 21:06
én ügyelek a pótlásra..., valóban nem rohanok izotóniás italt venni,mert azt csak az élsportolóknak célszerű fogyasztani,mert amúgy hízlal, de szerintem senkinek nem okoz gondot egy kis vitaminnal feltuningolni a szervezetét...
42. adri25 (válaszként erre: 37. - Mamcuka)
2011. máj. 26. 21:04
Én is ezt használom és tényleg szebb a bőröm tőle.
41. Anthico (válaszként erre: 32. - 53dfddad18)
2011. máj. 26. 20:57
No meg a sok elvesztett ásványi anyag, ami kiürül. Ilyen tekercselésnél halmozottan távozik és azért valljuk be, nem rohannak a nők izotóniás italt inni vagy valami multit bekapni, h pótolják az elvesztegetett anyagokat. Ebből a szempontból azért "veszélyes".
40. mamcuka (válaszként erre: 38. - E6e5405fd3)
2011. máj. 26. 20:33
Én az 1000 ml-es kiszerelést veszem, az 6000 körül van, de lehet kapni 300 ml-eset is, az 2700 körül szokott lenni. Attól függ, hol szerzed be. Találsz a neten is, de gyógynövényboltba is, valamint masszázskellékboltban is. De nagyon sokáig elég, mert nem kell belőle sok egyszerre.
39. fotkabb (válaszként erre: 37. - Mamcuka)
2011. máj. 26. 20:17
értem:)))) nagyon köszönöm!
38. e6e5405fd3 (válaszként erre: 37. - Mamcuka)
2011. máj. 26. 20:16
Ilyet, hol tudok beszerezni??és kb. milyen árban van?
37. mamcuka (válaszként erre: 36. - Fotkabb)
2011. máj. 26. 20:06
Persze! Rekongem chilipaprika masszázskrém! Igaz nem tartozik az olcsóbbak közé, de elsőosztályú!!! Bátran ajánlom! Nem kell megijedni, az első alkalmakkor eléggé csíp, de aztán hozzászokik a bőr. Vigyázni kell vele, mert nem lemosható, ezért kézzel utána még csak véletlenül se érj a szemedhez, vagy más olyan testrészedhez ami nem lenne kellemes!-ha érted mire gondolok!
36. fotkabb (válaszként erre: 35. - Mamcuka)
2011. máj. 26. 19:53
tudnál javasolni chilis krémet? Mármint,hogy melyiket érdemes beszerezni.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook