Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Comb vékonyítása és a csípő formálása fórum

Comb vékonyítása és a csípő formálása (beszélgetős fórum)


1 2
2017. jún. 9. 22:31

Nem kell ehhez fal... Még a kis láda is jó, hisz elég, ha térdig ér és elég stabil.


Bizony más izomcsoportok dolgoznak, mint a snassz guggolásnál! (És muris, de mintha gyerekkoromból lenne ismerős, a gyerekek ösztönösen jól csinálnak sok mindent.)

32. Guruljka (válaszként erre: 31. - Gribedli***)
2017. jún. 9. 21:56

Azt fogom tenni. :D


Kidugom a fenekem, és a colosakra gondolok.


Eddig is igyekeztem szabályosan guggolni, mert láttam már a fegyenc-anyagban is, és még Tatarek is mondogatja, de még ő is néha túlguggolt a videóin, a hosszú lábaival.

31. gribedli*** (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2017. jún. 9. 21:37

Ez cseppet sem baj,úgy értem, az alacsony emberek mindenképpen előnyösebb helyzetben vannak a guggolásnál mert rövidebbek a végtagok, hidd el, ez nagy stabilitást ad ám! Egy magasabb ember sérülékenyebb lesz, mert mindjárt más szögeket zár be térdnél, csípőnél, stb.


Ez nem jelenti azt,hogy akkor azok nem guggolhatnak, de stabilabb lesz egy alacsony. Ha úgy is érzed, hogy kilengsz, képzelj el egy magasabb embert, neki akár még rosszabb.

30. Guruljka (válaszként erre: 28. - Gribedli***)
2017. jún. 9. 20:04

Örökké hálás vagyok az edzőmnek.


Megtanított arra, hogy ha megdöglöttem, akkor is képes vagyok még egy lépésre. Ha meg egy lépésre képes vagyok, akkor képes vagyok többre is.


Életem során sokszor vettem hasznát ennek a túlélő-szívósságnak.

29. Guruljka (válaszként erre: 27. - Gribedli***)
2017. jún. 9. 19:43
Képzelj el engem, alig látszom, és jelenleg picit gömbölyke a hátsóm. Ahogy leguggolok, a lábam még rövidebb, megbillenek és valahogy a csüccs és a józan ész határai között... gondolod, vonalat húzgálok? :D
28. gribedli*** (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2017. jún. 9. 19:17
Egyébként meg a vívás tök jó, gratulálok:)
27. gribedli*** (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2017. jún. 9. 19:16

Lehet, hogy nem ugyanazt értjük súlypont alatt, én ezt:


[link]


Vagyis az én olvasatomban, ahol a legtöbb súly nehezedik,ez pedig ott van,ahol egy egyenes vonalat lehet húzni lefelé.

26. Guruljka (válaszként erre: 23. - Gribedli***)
2017. jún. 9. 19:08

Nem boka, hanem lábujj. Pont ezt mondom én is.


Nálam egyetlen falszakasz van, ahol ezt gyakorolhatnám, mert kint mégse akarom. De oda meg előszobafogast fogunk hamarosan feltenni. :D


A lényeget még addig igyekszem begyakorolni. :D

25. Guruljka (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2017. jún. 9. 19:05

Tudom, és igyekszem is jól guggolni. És tudom a fokozatosságot is, mert felállni tudni nagyon fontos.


Kérem, én nem MÉG nem vagyok izmos, hanem MÁR kevésbé. A lábaimra mindig is is büszke voltam, vívtam, és ha ott nem guggoltatnak edzéseken, akkor sehol.

Csak eltelt pár lusta év, és most 59 évesen guggolászok.

A fenekem a súlypontom, hisz az kerül e leghátrébb. Ne mondd, hogy nem, hát valahova tenni kell! A guggolás során a comb a függőlegestől eltérő irányba kerül, a végin meg ott a medence. Ha nem dől a felsőtest óhatatlanul és ösztönösen előre, akkor a kliens lecsüccsen. :D

2017. jún. 9. 16:53

[link]


Ez a 3 kép pár hét különbséggel készült,az első képen az van, amikor még nem tudott annyira beleguggolni mert ez függ a csípő, a derék és a váll mozgékonyságától is, amin természetesen lehet javítani (ahogy a csajnak is sikerült egy kicsit lejjebb) csak következetesen edzeni kell hozzá.

23. gribedli*** (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2017. jún. 9. 16:49
22. gribedli*** (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2017. jún. 9. 16:47
Nem, nem kerül mögéd a súlypontod, csak nem vagy még hozzá kellően izmos, gyakorolni kell. De inkább legyen az egy nem túl mély guggolás helyesen, mintsem mélyebbre sikerüljön de helytelenül.
2017. jún. 9. 16:07

A térd a boka fölött van. Tehát a combot, a feneket hátrafele kell "kidugni". Az egyensúly kedvéért emiatt a felsőtest automatikusan előredől. Valamennyire muszáj, hogy a térd előre mozduljon, de tény, hogy lehet úgy guggolni, hogy a felsőtestem nem éri el a lábujjaim síkját elméletben. És közben látom, hogy a térdem éppen csak picit mozdul előre. De fal előtt nem próbálgatnám. :D

Most itt a gép előtt sikerült, és menne súllyal is olan tartásban, hogy ne menjen előre nagyon a felsőtest.

2017. jún. 9. 16:02
Hát nekem ahhoz, hogy ne essek fenékre, kapaszkodnom kell. Ha fal előtt állok, a súlypontom mögém kerül, mire leguggolok. Nem?
2017. jún. 9. 10:23
* akkor nem megy a térd elé= térd nem megy a boka elé
18. gribedli*** (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
2017. jún. 9. 10:21

De mehet a boka elé, bár ez attól is függ,hogy milyen guggolàs. Ha a falnak háttal támaszkodva wall squat, akkor nem megy a térd elé.


Ha viszont nincs hátul támasz, szabadon guggolsz, akkor a legjobban úgy sajátíthatod el, ha egy fallal szemben állsz.


Fallal szemben állva, a lábujjaid a falhoz érnek. Ebben a helyzetben tessék guggolni. Természetesen a térded a bokád elé fog menni de ugye ott a fal, tuti, hogy a lábujjad elé nem megy.


Aztân másik nagyon fontos dolog, hogy guggolásnâl nem szabad előrehajolni (a fenét érdekli, hogy nem mentél a bokád elé, ha előrehajoltál, a gerinced sokkal rosszabbul járt). Erre is jó a fal, mert így lefejelnéd a falat, ha a fiziológiásnâl előrébb hajolnál.


Ebben a helyzetben már nem is mindenki tud olyan mélyre leguggolni, mert sokaknak olyan merev a gerincük, így pont a helyes tartományban maradnak. Van, aki lejjebb megy, van aki kevésbé.


És hogy mi az alsó határ, ez is változó: a gerinc deréknál ugye ívelt és nyaknál is. Addig szabad csak leguggolni, amikor még ez az íve a deréknak megvan. Amikor elkezd kiegyenesedni, vagyis már nem pucsít, annál a pontnál lejjebb nem kell, mert ez a gerincnek sem jó de pl a brazil táncosnő biztos lejjebb tud menni (és még mindig pucsít és esetleg még a bokáját sem lépte túl, de ez ő), mint a Marika néni.


Ha nincs előttünk fal, akkor hogy megmaradjon a pucsítás, mindenki önkéntelenül is előredől, hogy csaljon, de akkor meg nem fogja megtanulni helyesen, ezért kell a fal elöl.


És persze hónapok elteltèvel javul a derék mozgékonysága is, szóval ha fallal szemben kezdetben nem tudsz annyira lemenni (esetleg nagyobb terpesz is kell), 3 hónap múlva már lehet az több arasszal mélyebb guggolás is.


A többség annyira edzetlen, hogy a "nem megyek a boka elé" guggolást csak vagy nagyon előrehajolva (rosszul), vagy nagyon pliéguggolásbam tudja csak megvalósítani. Vagy falnak támaszkodva, de ahhoz a fajta guggoláshoz ez nem baj, mert a hátaddal támaszkodsz.

17. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Kinga08)
2017. jún. 9. 09:59
Ezt nem tudhatom, nem látszik belőle annyi, meg ami van, az is nadrágban, de nem baj, nem tragédia, csak mint îrtam, több idő kell egy változáshoz, másfél hónap az semmi, és folytatni kell utána is, legyél következetes és többet nem lesz vele gondod. Nemcsak bikiniszezon előtt kell odafigyelni, hanem mindig:)
16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Michelle.r)
2017. jún. 8. 19:41

Nem a boka, a lábujjak elé.


Fontos kis videó.


Mi az, hogy hogy áll? Elmentettem. :D


(Ma szedték a varratokat a szememből, ettől függetlenül visszatérő hőemelkedéseim vannak, nem edzette egy hete.)

15. michelle.r (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2017. jún. 8. 19:37

Na, hogy áll a projekt? ;) A guggolással nagyon szét lehet csapni a térdet, ezért kell pontosan csinálni. A térd soha nem mehet a boka elé, Enikőnek hihetsz :) - nézd meg ezt a videot.


[link]

14. kinga08 (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2017. jún. 8. 17:27
Hidd el,hogy kell, nem az a szép feszes :(
2017. jún. 8. 07:22
Most nézem, csinos vagy, nem sok látszik a combodból, de amennyi látszik belőle, nem hiszem, hogy abból fogyni kellene:)
12. kinga08 (válaszként erre: 10. - Jooeva)
2017. jún. 5. 20:04
Oh köszi :)
11. kinga08 (válaszként erre: 9. - Gribedli***)
2017. jún. 5. 20:02
köszönöm, természetesen tudom, hogy helyi fogyás nincsen, csak ezek a kritikus területeim.:)
10. jooeva
2017. jún. 5. 09:54

[link]


Ebben a cikkbe ma botlottam bele, talán hasznos.....jelzem, én nem próbáltam, csak olvastam :-))

9. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Kinga08)
2017. jún. 5. 07:37

Másfél hónaptól ne várj semmit! Ennyi idő után még az is lehet, hogy most azt gondolod, hogy izmosodtál, pedig csak a kezdeti vízvisszatartás, amikor valaki nagy kihagyás után elkezd sportolni, szóval akár mèg vastagabbnak is tűnhet a combod mint előtte.


Sokkal több idő kell látványos eredményhez, ha nincs súlyfelesleged. Aztán, már írták, helyi fogyás nincs, amikor fogysz, a combodról is fogysz. Plusz írod, hogy genetika. Ha genetika, akkor meg évek munkájával tudsz csak formálódni egy adott testrészről úgy, hogy megváltoztasd (de csak látszatra, mert amúgy ez szinte lehetetlen).


És ne hanyagold el a felsőtestedet sem, ha sikerül egy icipicit szélesíteni a vállaidat,akkor az alsótested mindjárt kisebbnek fog látszani mert harmonikusabb lesz az alakod.


Sokan, tévesen, csak arra a testrészre dolgoznak amit meg akarnak változtatni, de a testet mindig egészében kell figyelembe venni és mindent edzeni. Egy vastag lánc ereje a leggyengébb láncszemtől függ. Edzhetsz te a végtelenségig alsótestre, ha a vállaid előregörnyednek vagy hajlott a hátad, nem szép a tartásod, akkor nem lesz harmonikus az alakod.

2017. jún. 4. 18:05
Köszönöm szépen mindenkinek ❤:)
7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Michelle.r)
2017. jún. 4. 15:23

Ha a térde fáj, akkor nem igazán jók neki ezek, de egyébként isteni sorozat.


Még ahhoz is motivál (engem, vén tyúkot), hogy kihozzam magamból a felugrani is képes amazont. :D El is mentem, köszi!

2017. jún. 4. 11:02

Tessék, ezt nézd meg:


[link]


Aztán egy hónap múlva mesélj, van-e még bajod a comjaiddal ;)

5. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Kinga08)
2017. jún. 4. 10:34
annyit hozzá tennék még ehhez az egészhez,hogy ha csak onnan szeretnél fogyni,máshonnan nem,az sose fog összejönni,nincs olyan ,hogy csak innen vagy onnan fogyunk és ha nincs súlyfelesleged akkor csak egy egy részről nem tudsz "faragni".Ha van,akkor nyilván fogyással arról a két problémás területről is fog lemenni ,kiegyensúlyozott táplálkozás+ sport,elsősorban kardio:lásd amit írtak,én is a lépcsőzést ajánlom neked,mert nem terheli az ízületeket,viszont hatékony,akár komolyabb lépcsőzőgépet használsz,akár otthoni steppert.És ha ennyire elégedetlen vagy az alsó területekkel ,akkor célszerű speciális formáló gyakorlatokat végezned,sokat találsz neten is,bár én szivem szerint dvd-s tornagyakorlatokat ajánlanék,mert ott látod,mit hogyan kell csinálnod,hogy hatékony legyen+tetőtől talpig átmozgat és segít abban hogy formálódjon a tested olyanra ,vagy közel olyanra,amilyenre szeretnéd..sok sikert és kitartást kívánok! :)
2017. jún. 4. 10:13

A neten annyi videot találsz, hogy győzd végig nézni :)

Ajánlom a Lifetilt videokat vagy Péntek Enikőt. A combokat a leghatékonyabban a kitöréssel lehet formálni - de szét is csaphatod vele a térdedet, ha helytelenül csinálod. Enikő megmutatja azt is.


Ezen kívül ajánlom a plank-et, napi egy perc csodákat fog tenni veled egy hónap alatt ;)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook