H1N1 oltás - pro és kontra (beszélgetés)
Akkor most úgyis lehet nézni, hogy ha nem zárják le a határt akkor csak pánikkeltés van, ha meg lezárják akkor valódi baj van.
Vagyis akkor megnyugodhatunk, ha nem zárják le a határt...
A régi szezonálisnál azért már ismerik a várható tüneteket, ennél az újnál még annyira nem, tehát én azért a határ lezárás mellett döntenék...
Hogyne lenne letesztelve hosszútávra, már írtam:
A Fluval P - ez a mostani H1N1 pandémia valcina - a 10 éve használt Fluval AB-vel mindenben analóg, csak a vírusz cserélték ki H1N1-re. Fluval AB-vel a 10 év alatt 16 millió oltást végeztek, ennek alapján teljesen biztonságosnak és hatékonynak bizonyult. Mindkét oltóanyagot ugyanaz a cég gyártja. A gyártás feltételei is ugyanolyanok, a vakcina törzskönyvezére került, forgalombahozatali engedélyt kapott.
El ne képzelje már bárki, hogy egy tömegek oltására való vakcinával "kísérleteznek". Ki az az őrült, aki ekkora felelőtlenséget felvállal, hogy esetleg hátralévő életét börtönbe töltse?
Gondoljátok már végig, amit írtok.
Nagyon sajnálom, hogy egymást hergelitek, ahelyett, hogy utánanéznétek a korrekt tényeknek.
No, szép napot mindenkinek.
...de ha ez csak egy rémhír, nincs is sehol járvány, a H1N1 semmivel sm komolyabb, mint a szezonális, amiben többen megbetegszenek és maghalnak évente, akkor ennél miért kellene bármilyen pandémiás intézkedést tenni, határlezárást és egyebek...A szezonális influenzánál sem teszünk ilyet.
MINDENKI MEGGYÓGYUL ÉS SENKI SEM LESZ AZ OLTÁSTÓL BETEG...
Én nagyon szívesen venném, ha a lehetséges további oltás okozta szövődményekről-már aki amitől tart-írna. Én elkezdtem az állítólagos legkomolyabbal...
Aztán írhatunk az influenza okozta szövődményekről is...
Az orvos ismerőseink közül senki nem adatja be magának ...vajon mért? Mert nem lesznek ingyen kísérleti nyulak...hosszú távra egyáltalán nincs letesztelve. Most 60 vagy már 70 iskolás megbetegedett akik Ukrajnából jöttek haza...
Nem egyszerűbb lenne lezárni a határt, mint a szlovákoknál?? Persze a pánikkeltés jobban megéri, az oltóanyagot el kell adni..
G-B-ra a "többlet kockázat" (szakzsargon), hozzávetőleg 1:1.000.000 - ha egyáltalán összefüggésbe hozható a védőoltással...
Nézzétek meg a WHO meg a CDC adatait, kockázatbecslését, meg a pandémia eddigi agatatit, a járványügyi szakemberek tapasztalatait. Érdemes.
Nem tudtam befejezni.
Szóval mindenki eldöntheti,hogy szeretné e beadatni.Szerencsére nem kötelező:)
Nálunk ajánlják a gyermekorvosok,és a barátnőm orvosa is ajánlja.
Férjem fia,sebész orvos-és Ő is beoltatta a gyermekeit,én is viszem őket holnap :))
...Véletlenül sem akartam senkire ráijeszteni ezzel, csak hogy a sok "titokzatos szövődmény" közül valami legyen néven nevezve. Tehát ez az, amit az orvosok homályosan megneveznek. És az orvosok attól félnek, nehyogy pont az ő praxisukban legyen egy ilyen. Ha vírus okozza, arról ők nem tehetnek, ha az oltás, arról sem tehetnek, de rossz érzés, hogy ők adták be.
persze nekem is fájt mindenm az oltás után, főleg a karom, de nem ettől...Senki se rémüljön ettől meg, főleg, mert ebből is szinte mindenki meggyógyult...Amerikában is anno...
Pont ezt akartam leírni.
Csatlakoznék.:)
Örülök az értelmes emberek,értelmes hozzászólásaihoz.:))
Hajrá:))
Annyit szeretnék még leírni,hogy nálunk kb 8 orvos van a csládban-és a gyerekesekkel beszéltem-mind beoltatták magukat,és a gyermekeiket is.
Nem hiszem,hogy rosszat akarnának:D
Persze,ettől függetlenül mindenkinek
Még annyit:
Nem lampányolok az oltóanyaggal, mindenki maga döntse el, mi a jó számára. Csupán "merő véletlenségből" fertőző betegségekkel, védőoltásokkal foglalkozom, ez a hivatásom. :D
Szép napot, jó döntést mindenkinek. :D
Ez az a szövődmény, amit sokan emlegetnek és nagyon ritkán előfodulhat...Amerikában is ez fordult elő néhány évtizede. Olvasd el figyelmesen és láthatod, maga az influenza is okozhatja ezt, ennek is lehet szövődménye.
Guillain-Barré syndroma a perifériás idegek és ideggyökök akutan (viszonylag gyorsan) fellépő gyulladásos folyamata, amely mind az érző, mind a mozgató, mind a vegetatív idegeket érintheti. A betegség kapcsán elsődlegesen az idegszálakat körbevevő myelinhüvely károsodik. E miatt az érző funkciók, valamint a váz- és simaizmok működése is károsodnak. A betegség általában 1-2 hónap alatt spontán is javul és többnyire maradványtünetek nélkül vagy minimális maradványtünetekkel gyógyul. Azonban az esetek kisebb részében súlyos szimmetrikus végtagbénulás marad vissza, illetve amikor a légzőizmok működése is érintett, vagy az autonóm idegrendszer összeomlik, a betegség végzetes is lehet.
ElőfordulásA világ bármely táján előfordulhat, és mindkét nemet és minden korosztályt egyaránt érintheti. 100.000 lakosra vonatkoztatva 1-2 eset fordul elő évente, ami Magyarország 10 milliós lakosságát figyelembe véve 100-200 beteget jelent.
a cikkünk folytatódik a hirdetés utánh i r d e t é s
OkokAz idegrendszer (agy, gerincvelő és a belőlük kiinduló egész testet behálózó idegek) alapegységei az idegsejtek (neuronok), ezek nyúlványokkal rendelkeznek. A sejt egyetlen hosszú nyúlványát axonnak, a sok rövidet dendritnek nevezzük. Az idegsejtek a nyúlványok végén felszabadul ingerületátvivő anyagok (neurotranszmitterek) segítségével kommunikálnak egymással és a többi sejttel. Az idegsejtek információkat (hőmérséklet, fájdalom, tapintás, nyomás, hangok, ízek) közvetítenek az agy felé ill. irányítják az akaratunktól függetlenül működő (erek és zsigerek simaizmai) és akaratlagos működésre is képes izmokat (vázizomzat). Az axonok döntő többségét velőshüvely, ún. "myelinhüvely" (ezt az idegszálak mellett elhelyezkedő ún. "Schwann-sejtek" hozzák létre) veszi körbe, ami biztosítja az idegsejt táplálását, működését és a hatékony ingerületvezetést.
Guillan-Barré syndroma kapcsán elsődlegesen ez a myelinhüvely károsodik, mind az érző, mind a mozgató axonok esetében.
Gyakran, a betegség kialakulását megelőzően 1-3 héttel enyhe lefolyású felső légúti vagy gyomor-bélrendszeri fertőzés zajlik le. Leggyakoribb kórokozók, melyek ezekben szerepet játszanak: Campylobacter jejuni, Mycoplasma pneumoniae, Cytomegalovirus (CMV), Epstein-Barr vírus (EBV). Ezt követően a szervezet saját védelmi rendszere, azaz immunrendszere megtámadja a szervezet saját szöveteit, mivel valamilyen okból kifolyólag testidegennek véli őket.
Ennek az a feltételezett oka, hogy a fent említett kórokozók felszínén elhelyezkedő antigén (ami alapján felismeri az immunrendszerünk a testidegen sejteket) szerkezetében hasonlít valamelyik saját testi sejtünk felszínén lévő antigénhez. Ez megtévesztheti az immunrendszert, és a saját sejtet is "ellenségnek" vélve elpusztítja (ezt nevezzük autóimmun mechanizmusnak), így károsodnak az idegszálakat beborító velőshüvelyek.
TünetekÁltalában a lábujjak - lábfej, ritkán kezek többé-kevésbé szimmetrikus zsibbadása ill. gyengesége (enyhébb vagy súlyosabb bénulása) az első tünet. Ezután a lábfejeken vagy karokon kezdődött érzészavar és izomgyengeség fokozatosan (napok vagy akár órák alatt) terjed felfelé a végtagokon a törzs irányába. A törzs, bordaközi, nyak- és arcizmok gyengesége később jelentkezik (a légzőizmok bénulása esetén gépi lélegeztetés szükségesé válhat). A gyengeség általában a 12-14. napon a legsúlyosabb, ezt követően a tünetek stagnálnak. Sok beteg izomfájdalmakról is beszámol a gyengeség mellett. Vegetatív idegrendszeri eltérések is gyakoriak: csökkent verejtékezés, arckipirulás, normálisnál gyorsabb, illetve lassabb szívverés, vérnyomás-ingadozás, vizelet- és székletürítési nehézség, nyelési nehézség, belek mozgásnak megszűnése, ilyen tünetek esetén a betegeket intenzív osztályon ápolják. A javulás a tünetektől számított kb. 1 hónap múlva kezdődik, és a felszálló bénulás fordított sorrendjében következik be.
DiagnózisAnamnézis: néhány héttel korábban influenzaszerű, néhány napos betegség.
Panaszok: lábujjak zsibbadása, ami órák- napok alatt felfelé terjed a törzs irányába ill. izomgyengeség, bénulásos tünetek hasonló felfelé irányuló terjedéssel.
Fizikális vizsgálat: az izmok tónusa és ereje csökkent, az ínreflexek nem válthatók ki, ezen kívül a tapintásérzet is csökkent.
Gerincfolyadék-csapolás (lumbálpunkció): a gerincfolyadékban a sejtek száma normális, míg a fehérjék felszaporodnak (ún. "sejtfehérje-disszociáció").
Idegvezetéses vizsgálatok (ENG-elektroneurografia): lassul az idegek ingerületvezetési sebessége.
Mágneses rezonanciavizsgálat (MRI): a betegségben esetenként a gerincvelő is részt vesz, ilyenkor gerincvelő egyes szakaszain gyulladásos jel (myelitis) látszik.
KezelésMinthogy spontán javulás 8-12 hét alatt a legtöbb esetben bekövetkezik, a gondos ápolás és a másodlagos szövődmények (lég- és húgyúti fertőzések, felfekvés, lábszárak mélyvénás trombózisa) kivédése gyakran elegendő.
A légzőizmok gyengesége miatti lélegeztetés válhat szükségessé.
Plazmacsere: a vérplazmát egy speciális gép segítségével megszűrik, ezáltal kiszűrik azokat a fehérjéket, amelyek részt vesznek az idegszálak károsításában, majd az így "megtisztított" vérplazmát adják vissza a betegnek.
Immunglobulinok: fehérje jellegű anyagok, melyek meggátolják az idegszálakat károsító anyagok és az idegszálak kapcsolódását, kivédve ezáltal az idegkárosodást.
Gyógyulási esélyekA betegek 3-5 %-a meghal a leggondosabb ápolás ellenére is. A halál leggyakrabban a vegetativ/autonóm idegrendszeri zavarok (pl. súlyos szívritmuszavar), a betegségben esetenként érintett légzőizmok bénulása miatti légzési elégtelenség és a tartós fekvés következtében fellépő szövődmények (pl. tüdőgyulladás) miatt fordul elő. Az esetek nagyobb felében (60%) azonban maradéktalan gyógyulás következik be. Az esetek kisebb hányadában izomgyengeség, izomsorvadás, reflexkiesés, érzészavar a végtagok esetében, illetve bizonytalanságérzés visszamaradhat.
A higanyszármazék a thiomerzál, mely 7 nap múlva kiürül a szervezetből, a széklettel távozik. Semmi bajt nem okoz, több nagypopulációs vizsgálat is történt ezügyben. 2003-ban a WHO kiadott erről egy hivatalos szakmai állásfoglalást.
A Fluval P, a 10 éve használt Fluval AB-vel mindenben analóg, csak a vírusz cserélték ki H1N1-re. Fluval AB-vel a 10 év alatt 16 millió oltást végeztek, ennek alapján teljesen biztonságosnak és hatékonynak bizonyult.
Új hír:
A WHO a magyar Fluval P-t, felvette az ajánlási listájába.
Szép napot! :D
na hát épp ezt mondom én is annyi mindent megeszünk, beszívunk, de direktbe, tudatosan jómagam és családom nem kéri :)
A higany tartalmáról meg annyit, hogy egy 245 kg-os embernek való adag van benne, csóri magzatok és kisgyermekek, mert még egy felnőtt ember úgy ahogy kompenzál!
de a higanyos hőmérő veszélyes ugye, de a vakcinát jó beadni, mert nem lehet kihagyni a védőoltásokból, és hozzáteszem a higanyos hőmérő a legtutibb, megbízható, a digitálisok, össz-vissza mérnek,fedik a valóságot, és állandóan szar, ja és a környezetvédelem, veheted bele az elemet, amit ugye ki is dobsz, tehát nem értem mi baj volt a higanyos hőmérővel, jobban kell rá vigyázni :)
Szerintem ne félj a vírustól,kifekszed,ha megadod testednek,ami kell,vitaminok,stb...
És ha eddig is nagyjából elkerült téged az influenza,nem is valószínű,hogy elkapod.Bár ezt magadon érzed,hogy sűrűbben vagy-e beteg,ezt én nem tudhatom,de azt igen,ha túlesel rajta,ha elkapod,életre szóló védettséget élvezel az influenza ezen variánsa ellen.És ha jövő hónapban,akár két hónap múlva,stb. mondjuk azt mondják,oltassuk magunkat újra,mert nem elég a vakcina védettsége,neked már biztosan nem kell oltatnod magad többé ez ellen,ahogyan azon embereknek,akik szintén elkapják.Őket már nem lehet majd rémisztgetni oltással...Viszont ott a többi fajtája is...attól nem félnek így az emberek...ez is érdekes..miért nem?Na ez csak költői kérdés volt...
abszolut igazad van. Amúgyis, mindenki lehet az oltás pártján, az oltás ellen, meg a kettő között is :) Hihetik ezt, hihetik azt, de amúgyis, az egyik orvos ezt mondja ennek, a másik orvos azt mondja annak, szóval bonyi is lehet :D De ezért kell utánanézni. A kötelező védőoltásokra is pikkelek, rögtön egészen piciként kezdik, de sok csecsemő nem éli meg az egy éves kort. Ez viszont egy másik téma, amiről nem is akarnék beszélni.
De amit írtál abban igazad van.