Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyorshajtás Szlovákiában fórum

Gyorshajtás Szlovákiában (beszélgetős fórum)

4. 55e31545d5 (válaszként erre: 1. - Kíwa)
2009. jún. 17. 11:24

Szia.

Mi Szlovákiában élünk, Komárom mellett. Már az egész városnak elege van ezekből az új kis fiatal rendőrökből, akik nem is komáromiak, nem tudom, honnan jöttek...de ugyanolyan fölényesek az itteniekkel is, függetlenül attól, hogy magyar vagy szlovák...

Apukámat megbüntették múltkor, nem volt nála készpénz, nálam igen. De tőlem nem vették el a pénz,azt mondták, most már késő, mert úgyis elkezdte kitölteni a papirját. Aztán még utána 25 percig töltögette. Másnap kellett bemenni a jogsiért+a kocsi papirjaiért, mert azt is elvették:(

3. ftag
2009. jún. 6. 20:04
nem kell befizetni.. én is így jártam tavaly nyáron.. megállított a rendőr szlovákiába és közölte hogy 82vel mentem lakott területet belül (hozzá kell tenni hogy lakott terület 15km -es körzetbe se volt) természetesen fényképet vagy bármiféle bizonyítékot nem tudott felmutatni és végig olyan hangnembe beszélt hogy "maguk.. magyarok" de persze mindezt magyarul.....na jó kiszabott egy 2000 koronás büntetést amit meg is próbált a helyszinen behajtani.erre közölte hogy 500 korona van nálam amire válaszként kaptam egy csekket hogy adjam fel mert "nagyon nagy baj lesz ha nem".. természetesen miután hazaértem kidobtam a csekket a kukába ahova való.eltelt most már egy év és nem kaptam semmit,persze szlovákiát kerülöm nagy ívben!
2009. márc. 13. 13:24

Sok ilyen eset van. Örülj, ha rendes csekket kaptál, van akitől ott helyben elszedtek pénzt és ellenőrizhetetlen igazolást küldtek róla utóbb.

Szlovákiában (és Romániában is!) ha közlekedsz, fokozottan ügyelj a szabályok betartására.

Szlovákiában egy szabályosan közlekedő ismerősömbe kanyarodásnál belehajtottak 160 km/h-val. Az a szerencse, hogy a kisbuszának épphogy az orrát kapta el a szlovák gyorshajtó... Gondolom mondanom sem kell, hogy kit vittek be a szlovák rendőrök az őrsre "megpuhítani", majd könnyítettek meg 500 (!) euró kp-vel...

2009. márc. 13. 13:16

Tegnap megbűntettek a rendőrök Szlovákiában. Állítólag bemértek, és 90 helyett 102-km/ óra sebességgel mentem. Első körben elakarták venni a jogosítványom, majd hosszas alkudozás után kaptam egy 50€ s csekket.


Az egész eljárásban a bánásmód volt a leginkább felháborító.. Kb azért pécéztek ki, mert magyar rendszámú autóval mentem. Arról, hogy valóban ennyi volt a sebességem semmilyen dokumentumot nem mutattak. Miután leállítottak kiszállítottak az autómból, és oda kellett mennem a rendőrautóhoz ami elég messze volt attól a helytől ahol megállítottak. Ők beültek a rendőrkocsiba, én pedig egy szál ingben fagyoskodva álltam. Majd mindenféle megjegyzéseket kaptam magyar létemre.. Maguknál soha nem lesz Euro, meg, hogy miért Magyarok maguk hogy csinálják.. csak azért mert magyar mit képzel magáról.. amikor megmertem kérdezni, hogy nekik is vannak-e magyar gyökereik ( mivel magyarul folyt a diskurzus) azt a választ kaptam, hogy SZERENCSÉRE nem.. Az egész borzalmas volt.. Veletek történt már hasonló eset? A másik kérdésem pedig, hogy a csekket.. ( adtak egy bankszámlaszámot is ) leellenőrzik-e, hogy valóban befizetésre került. Mennyire kiépült a kapcsolat Szlovák - Magyar ilyen téren?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook