Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyorsan növekvő fák, cserjék fórum

Gyorsan növekvő fák, cserjék (beszélgetős fórum)


1 2
55. globus
2023. febr. 21. 13:17
Sok növény van, ami szoliterként jobban mutat, ezt érdemes meggondolni. Bármennyire szép, nem szabad bezsúfolni sok más növény közé, mellé. Ültetéskor számolni kell mindegyiknek a végleges méretével. Pl. a fenyőfa mellé, amilyen magasra nőne, olyan szélesen semmit. Igaz, kicsi állapotában jópofa, de később valamelyiket el kell távolítani.
54. Channa* (válaszként erre: 53. - Katt2)
2023. febr. 21. 12:13

Nekem az a zöld levelű kecskerágóm van és hatalmas. Lepotyog a piros bogyó és nő is az újabb.


Szedtem olyan sárga levelűt, már hetek óta vízben van és most kezd gyökeresedni. Remélem jól látom...

53. katt2 (válaszként erre: 52. - Channa*)
2023. febr. 21. 11:56

Szerintem, fenyőfánál nem olyan vészes az agyag. Gondolj bele, fenyő mindenhol nő.


Én pampafüvet szeretnék ültetni, nem sok dolog van vele és gyönyörű. Meg japán kecskerágót, azt a sárgás levelüt. Próbáltam gyökereztetni, nem ment. A leandert is próbáltam, abból 10 vesszőből 2 megfogant, azóta is növöketnek.


Gyümölcsfa? A párom rágja a fülem, hogy kellene ültetni. Pár éve ültettem is kettőt, mindkettő elszáradt... Meg valahogy azokkal sok a munka, permetezni kell, lemosópermetezés, a lehullott gyümölcs ott éktelenkedik, stb. Meghagyom a szomszédnak. Amennyi gyümölcsöt megeszünk, azt simán megvesszük. A szomszédnak meg van egy 8 méter hosszú ottelló szőlője, abból szoktunk lekvárt csinálni. Annyi szőlő terem, hogy a két család el tud tenni vagy 100 üveggel. Meg van őszibarack is, azt sem tudják mind megenni, abból is csinálunk lekvárt. Ami hiányzik, az a szilva. Régebben az utcákban volt annyi szilvafa, hogy abból főztünk be, volt olyan év, hogy 110 üveggel. De már azok is pusztulnak, mindent beépítenek, nincs tér. Meg a hülye emberek ott hagyják a lepotyogott szilvát ( ezt a hatalmas méretűt ) és inkább elmennek a piacra vásárolni...

52. Channa* (válaszként erre: 49. - Katt2)
2023. febr. 21. 11:33

Ezek után azon aggódok, hogy a fenyőfa ültetésnél azt az agyagosat (ami volt a cserépben) is beleöntöttük az ültetőgödörbe. Csak nem rontottuk el a földünket.


Egyébként simán lehet, hogy nem jó a földünk. Nem értek hozzá. Mindig mondom a férjemnek, hogy nekünk nagyon jó minőségű a földünk! Ő meg annyit kérdez, hogy honnan tudod? Megkóstoltad?:DDDD


De nem, csak amikor szedtem össze a lehullott leveleket, meg most ültetésnél is, olyan igazi jó föld illata van, ezért gondolom, hogy jó. De lehet, hogy rosszul gondolom...

51. Channa* (válaszként erre: 48. - Katt2)
2023. febr. 21. 11:30

Simán lehet, hogy hozok a nénikémtől leandert és majd a teraszon teleltetem, ahogy írod;)

Úgy is megyünk hamarosan, mert gyümölcsfa csemetét is kiástak nekünk, hogy legyen a kertünkben:D

50. katt2 (válaszként erre: 11. - Channa*)
2023. febr. 21. 11:13
Az akác, az borzasztó. Kiirthatatlan. A borostyán ( vagy repkény? ) nem annyira, inkább csak az a baj vele, hogy mindenhova bekúszik, sűrűn kell ritkítani. De télen is valamennyire zöld.
49. katt2 (válaszként erre: 32. - Channa*)
2023. febr. 21. 11:03
Azt a fekete földet nagyon irigylem. Nekem kellene vagy tíz vödörrel, de itt olyan rossz föld van, hogy tiszta anyag.
48. katt2 (válaszként erre: 35. - Channa*)
2023. febr. 21. 11:01

Valószínű, hogy fajtától függ, hogy télre be kell e vinni őket. A fiamék amikor költözködtek, otthagyták az udvarban a leandereket télre. Semmi bajuk nem volt, csak annyi, hogy nem volt aki a tél folyamán kicsit megöntözze. Tavaszra elszáradtak az ágai, levelei, na mondom ezek megpusztultak. Teherautó, hazavittem őket, láncfűrésszel levágtam tőben az összes földből kiálló ágat, aztán elkezdtem locsolgatni. Gyönyörűen kihajtottak. Az igaz, hogy nagyon sűrű lett, lehet, hogy nem fog virágozni sem, de nem akarom megritkítani. Ennek második éve, kb. 1 méter magasak és gyönyörűek, igazi bokrok lettek. Nincs egyetlen száraz, vagy egészségtelen levél sem rajtuk.


A téllel én is gondban voltam, mert nem tudtam hova tenni őket. Kint hagytam a teraszon, de egészen a ház falához húztam őket. A házból jön annyi meleg, hogy ott nem fagy meg semmi. A mostani a második tél ezzel a módszerrel. Persze havonta öntöztem. Nem kell annyi víz mint nyáron ( akkor minden nap ), mert takarékra kapcsolnak a növények. Az ötlet Balatonszabadiból származik, az M7-es Pest felé vezető oldalán van egy pihenő, ott az üzemeltető mondta, hogy nincs hova tennie télre a növényeket, kint hagyta az eredeti helyükön, kicsit locsolgatta és semmi bajuk nem történt. Persze lehet, hogy ez fajtafüggő is.

Fonyódon van egy büfé az Árpád strandon, ott hatalmas leanderek vannak, el sem tudom képzelni, hogy azt elszállítsák télre. Össze-vissza tekeregnek, persze sok tő van. Szerintem, nagyon hálás növény, nem kell aggódni a tél miatt.

47. PöttyösPanka (válaszként erre: 45. - Channa*)
2023. febr. 21. 10:40
Amúgy meg bármelyik növényt megtámadhatja valami betegség, kártevő. A fagyal tripszes szokott lenni. A leylandi ciprus könnyen gombásodik. Mellesleg mindkettő elég gyorsan nő, és ellenálló fajtának mondják. És akkor még nem beszéltünk a gyümölcsfákról. Azokat mindenféle betegség megtámadja.
46. PöttyösPanka (válaszként erre: 45. - Channa*)
2023. febr. 21. 10:34
Akkor lehet, hogy ezért vájt bele a harkály két lyukat is. Amúgy elég ellenálló. A szembeszomszéd ültetett pár éve kettőt az előkertbe. Kb. két évente tőben levágja, és minden alkalommal kinő újra, és megnő 4 méteresre.
45. Channa* (válaszként erre: 43. - PöttyösPanka)
2023. febr. 21. 10:22
Nekem is tetszik, de azt olvastam, hogy megtámadhatják a hernyók....
2023. febr. 21. 08:00
Zanót,gyorsan nő,csodás virága van tavasszal,de egy ,másfél méternél nem igen lesz nagyobb.
2023. febr. 21. 07:47
Nekünk kínai császárfánk van. Nagyon gyorsan nő, és szerintem szép is.
42. andi6020 (válaszként erre: 39. - Channa*)
2023. febr. 20. 23:36
Garázsban teleltetem a leandereket
41. Channa* (válaszként erre: 40. - Globus)
2023. febr. 20. 22:41
Pincénk nincs.
40. globus (válaszként erre: 39. - Channa*)
2023. febr. 20. 21:47
Mi pincébe szoktuk levinni. Nem a kazános részre, hanem ahol krumpli, alma, káposztáshordó van. Nem fűtött, de nem is fagyos.
39. Channa* (válaszként erre: 37. - Globus)
2023. febr. 20. 21:26

Egyébként nagyon tetszik a leander, csak olyan nagyok lesznek és nem hiszem, hogy a garázsban áttelelnének. A nénikém mindig a házba szokta bevinni, hogy melegben legyenek.


Egynyári virágaim is lesznek.

Az erkélyemen is volt mindig begónia, mert nagyra nőtt, folyamatosan virágzott és akkor fejezte be a virágzást, amikor jött az első fagy, addig viszont mindig nagyon szép volt.

2023. febr. 20. 21:23
Attól függ, milyen a föld. Nálunk homokos, lassan nőnek a fák, kivéve a tuják, fenyők. Nekem nagyon tetszik a májusfa (Prunus padus).
37. globus (válaszként erre: 35. - Channa*)
2023. febr. 20. 21:22

Évelőnek előnye, hogy nem kell velük minden évben bajlódni. Hátránya, hogy fűnyíráskor útban van, valamint unalmassá válhat, esetleg túl nagyra nő.

Egynyári változatos, de munkás. Hiába,semmi sem tökéletes... :)

36. Channa* (válaszként erre: 34. - Andi6020)
2023. febr. 20. 21:20

Mondjuk ez igaz.

Pálmákon is gondolkodtam, csak nem tudom, hogy melyik lenne az igazán jó.

35. Channa* (válaszként erre: 33. - Globus)
2023. febr. 20. 21:20
Az nem, mert teleltetni kel és a házban nincs igazán jó hely a növényeknek, csak kisebb növényeket tudok elhelyezni a párkányokon.
34. andi6020 (válaszként erre: 31. - Channa*)
2023. febr. 20. 21:17

Amilyen telek vannak....lehet megmarad.

Én idén a pálmákat sem csomagoltam be

33. globus (válaszként erre: 31. - Channa*)
2023. febr. 20. 21:13
Dézsás leander nem érdekel? Nagyon szép fajták vannak, néha lehet kapni a boltokban kis cserépben, formásak, és megnőnek nagyra.
32. Channa* (válaszként erre: 30. - Globus)
2023. febr. 20. 21:11
Nekünk szép fekete a földünk, nem agyagos egy kicsit sem. Nagyon könnyű ásni is.
31. Channa* (válaszként erre: 26. - Andi6020)
2023. febr. 20. 21:10

Igen, ezzel simán végzek, szerintem is.😉



Azt hittem, hogy ez a normál trombitacserje, de aztán elolvastam, hogy nem télálló és dézsába kell ültetni, de megnő nagyon nagyra és teleltetni kell.

Én a földbe fogom ültetni és nem teleltetem...

30. globus (válaszként erre: 28. - Channa*)
2023. febr. 20. 21:09
Attól is függ, hogy szereti-e a talajt. Nálunk inkább agyagosabb volt. Sosem vettünk tormát, férjem lelkesen darálgatta, külön módszerrel, hogy ne folyjon ki a szeme :D
29. globus (válaszként erre: 27. - Globus)
2023. febr. 20. 21:08
Ja, ilyen a citromfű is. Azt mondják, citromfüvet ajándékozz az ellenségednek :)
28. Channa* (válaszként erre: 27. - Globus)
2023. febr. 20. 21:07

Tormát ültetnék pedig.

De nagyon úgy tűnik, hogy nekem ezek az agresszíven terjeszkedők tetszenek🙃

27. globus (válaszként erre: 11. - Channa*)
2023. febr. 20. 21:06
Például a torma, annak gyökere méterre le tud nőni, hiába ássák ki, csak bokrosabb lesz. Ráadásul ott is kinő, ahová a kiásottat eldobják.
26. andi6020 (válaszként erre: 25. - Channa*)
2023. febr. 20. 21:02
Azért ami nem télálló, azt viszonylag egyszerűen ki lehet irtani. :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook