Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyöngyvirágot mikor és hogyan lehet áttelepíteni másik helyre? fórum

Gyöngyvirágot mikor és hogyan lehet áttelepíteni másik helyre? (tudásbázis kérdés)


8. andi6020 (válaszként erre: 7. - Bozsu55)
2020. máj. 16. 21:10
Az visz mindent.
7. bozsu55 (válaszként erre: 6. - Globus)
2020. máj. 16. 17:01
Glialka
2020. máj. 16. 16:38

Nem éppen a témával kapcsolatos, tudom.... de én azt szeretném kérdezni, hogyan lehet a gyöngyvirágot végleg kiirtani?

Felástam, kiszedtem a gyökereket pár éve, de valahogy mindig marad bent annyi, amivel szét tud terülni újra. Vegyszer?

5. elbb
2020. máj. 16. 16:38
Mi a virágzás kellős közepén kényszerültünk átültetni. Ember kiásta a közel egy méteres földlabdát és ketten átcígöltük az előkészített helyére. Jól beöntöztük és szerencsére nem sínylette meg. Kinyílt mind aminek ki kellett, már le is virágzott.
2020. máj. 16. 16:36

Itt leírják lépésről lépésre az ültetést:

[link]

3. bnedora (válaszként erre: 2. - 1fcbd17830)
2020. máj. 16. 16:29

Nálam van tűző napon is, és szépen virágzik. A nedvességet viszont valóban szereti.

Szerintem most is át lehet ültetni.

2020. máj. 16. 16:19

Május,június környékén áttelepíteni kockázatos,és nem is ajánlatos...majd ősszel inkább,a szeptember már sokkal kedvezőbb,és akkor majd ha jó helyre kerül virágozni is fog..:)..

Árnyékkedvelő..:)...ez "létkérdés" a számára...ilyen helyen felhívja magára a figyelmet..:))..

2020. máj. 16. 16:05

Ahol nő, ott hamarosan változtatások lesznek és nem maradhat. És sajnos nem is virágzik itt. Csak leveleket hoz.


Hogyan tegyem át máshová?

És lehet most május-június környékén?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook