Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomorgyűrű, ballon, vagy by pass? fórum

Gyomorgyűrű, ballon, vagy by pass? (beszélgetős fórum)


2014. júl. 9. 21:23

en sem tudom, mit tegyek. Keptelen vagyok magamtol, sajat erömtöl fogyni, par napig sikerül a fogyokurakat tartani, aztan...

Kb.2 eve gondolkodom, az idö meg csak megy es en mag mindig helyben topogok. Tele vagyok lelki eredetü problemakkal, amiknek kivetel nelkül a tulsulyom all a hatterben. De borzasztoan felek.

28. Kangaroo Island (válaszként erre: 27. - Kiscsibe kicsibe)
2014. júl. 4. 10:19
Próbáld ki a pinkfit-et, hátha bejön, van akinek jó
2014. júl. 3. 21:41

Addig jutottam, hogy a gyűrű kilőve, ahogyan a bypass is. Ez utóbbi "csak" az ára miatt, előbbi meg nagyon problémás egy egész életen át. A ballon még szóba jöhet, de mielőtt rászánnám magam, még

ismét megpróbálom a Zenes diétt, az egyszer már bevált, bár nem egyszerű. :(

2014. júl. 3. 14:24
ismerősömnek is volt gyűrűje, nem fogyott szinte semmit...
2014. júl. 3. 05:56

1. Még csak négy hónaposak az ikrek, szerintem azért adj egy kis időt magadnak.


2. Bármilyen műtéti eljárást választasz, a kockázat ott van, műtét közben és műtét után.


3. Arra azért gondolj, hogy ilyen esetekben drasztikusan csökken a szervezetbe felszívódott tápanyag mennyisége, főleg bypass-nál, mert ott a vékonybélnek azt a részét 'iktatják' ki, melyen a legtöbb tápanyag felszívódik. Gondolj bele, milyen leszel azután, hogy egyik napról a másikra nem jutsz annyi tápanyaghoz, amennyihez hozzá vagy szokva. Azért hat gyereket ellátni embert-próbáló feladat, ahhoz kell energia. Nem tudom, hogy mennyit tudsz angolul, de jó lenne megnézni néhány ilyen műtéten átesett emberke műtét utáni videónaplóját, hogy hogy és miként élték meg.

24. Lia_ (válaszként erre: 20. - Kiscsibe kicsibe)
2014. júl. 2. 22:42

Nézd, én egyáltalán nem bántani akartalak.

De épp a gyerekeid miatt (is) jól meg kellene gondolnod ezt a dolgot.

(Ez is része volt még az előbbi hozzászólásomnak, ám egy beszúrás miatt valahogy eltűnt, és nem írtam újra, de most megteszem.)


Szóval nem akarok nagyon drámai lenni, de én ismertem egy lányt, aki gyűrűt rakatott.

Nem szólt senkinek.

Hazajött, elmozdult neki, elfertőződött, stb. és PÁR NAPON belül meghalt... Ledöbbentünk...

Életvidám, kedves lány volt.

Én azóta a gyűrű ellen kiáltok (a többit nem ismerem), és akkor sem rakatnék, ha 1 Ft-ért csinálnák.

Ha folyékony táplálékot akarsz, egyél most - gyűrű nélkül.

De mindenképpen gondolkodj el, hogy tényleg megéri-e...

23. *Csajszi* (válaszként erre: 20. - Kiscsibe kicsibe)
2014. júl. 2. 22:36

Szerintem pontosan a gyerekeid miatt probalj meg minden mutet mentes megoldast, mert ha ne adj Isten valami rosszul alakul, akkor keso banat lesz.

En kb eletmentes celjabol fekudnek kes ala meg 2 gyerekkel is nemhogy 6-al.


Probaltad mar leirni mit, mennyit eszel? Csak kb-ra nyilvan. Lehet hogy tul sok szenhidratot fogyasztassz az gatol a fogyasban. Lehet csak egy kis atalakitas az etrendben sikereket hozna. FOgyas kb 80%-ban taplalkozason mulik. Persze jo ha tudsz mozogni mellette, de ha jol eszel (ami a testednek jo, mert nem midenkinek ugyanaz jo fogyasra), mozgas nelkul is lefogysz szepen.

22. Naplemente. (válaszként erre: 20. - Kiscsibe kicsibe)
2014. júl. 2. 22:19

Nyugodj meg, akik itt kifogásokról írnak, fel sem fogták, hogy 6 gyereked van.

Nekem "csak" 3 gyerekem van, de pontosan értem, hogy miről beszélsz.

Ha gondod van, szívesen meghallgatlak.

2014. júl. 2. 20:14
Közben megtudtam a ballon árát is. 650-950ezerig.
20. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 19. - Lia_)
2014. júl. 2. 20:09
Hát nézd! Lehet, hogy igazad van. De megkérdezném, hogy neked van e gyereked? Ha igen, akkor hány? Ismered azt az érzést amikor éjjel fent vagy a két kicsivel (2 négy hónapos törpilla), nappal a többivel (egyikük mozgássérült) és a két kicsivel, és este mint egy zsák liszt úgy dőlsz be az ágyba, hogy csak két órát alhass egyben? Szerinted a hat gyerek és a háztartás mellett mennyi idő jut magamra???? Ez nem kifogás puszta matek ha elkezdesz számolni! Még ha idő lenne is, akkor sincs hozzá erőm, de ha gondolod nagyon szívesen cserélek veled egy-egy napra, hoyg megtudd mennyi a kifogás része a dolognak.
19. Lia_
2014. júl. 2. 18:30
Ha ennyi kifogásod van, akkor inkább próbáld magad elfogadni így. Ha tényleg szeretnél, úgyis változtatnál - arra van ideje/helye/lehetősége az embernek, amire rászánja...
18. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 17. - Kiscsibe kicsibe)
2014. júl. 2. 17:24
Illetve csak magánjelleggel csinálják. Magán kórházat akartam írni... :)
17. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 16. - Chiara77)
2014. júl. 2. 17:23

Köszi, ezt láttam már, és szépen le is írja, de ő csak a sleev-el, és a bypass-al foglalkozik, így csak azok árai vannak feltüntetve.

A gyűrű 500ezer körül van, és lehet rá tb támogatást kérni. A ballonról nem tudok semmi árat, vagy lehetőséget, de azt hiszem azt meg csinálják magán jelleggel is.

2014. júl. 2. 16:12

Szia Kiscsibe,


engem aug 14.én fognak bypass-sal műteni.

1.510.000 Ft az ára.


Sokáig gondolkodtam én is, ez tűnik 5-10 év távlatából is a legjobb megoldásnak.


Ha tudsz angolul, szívesen ajánlok külföldi fórumokat, ahol már 2-3-5-10 éve műtött betegek is írnak tapasztalatokat.


Egyébként a 90 kg-od 33-as BMI- ha nincs valami társult komolyabb betegséged, akkor ez még nem nagyon indokolná ezt a nagyobb beavatkozást.

Szerintem.


De a műtétekkel (sleeve, bypass) foglalkozó orvos honlapja itt van:


[link]


Egy konzulátció ára 10.000 Ft, annyit talán megér, hogy a műtétet végző SZAKORVOSSAL konzultálj a témában, nem?


Minden jót.

15. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 14. - F6390e6b9b)
2014. júl. 2. 16:06

Épp ez az, hogy pénz nem sok van, jobban mondva nagyon nincs. A gyűrűt pl támogatja a tb,míg egy gép ismét csak bizonytalan. Amikor elalszanak agyerekeim, akkor én iséppen csak megfürdök, és már borulok is be az ágyba! :( Szóval nem egyszerű a történet, ráadásnak helyem sincs egy gépnek. Ha meg nem válik be, akkor kidobtam egy rakat pénzt.

A műtéteknél rá van kényszerítve az ember, hogy kevesebbet egyen, vagy éppen a gyűrűnél azt hallottam, hogy csak folyékony táplálék mehet le. Ezért érdekelnek a tapasztalatok első sorban. Tudni szeretném, hogy mi igaz, és mi nem a mende-mondákból.

2014. júl. 2. 15:46
Nem kutakodok senki pénztárcájában,de ha erre van pénz akkor miért nem veszel valami gépet a műtét helyett?Este vagy ha alszanak 15-20 perc és nem kell kés alá feküdni.ott a flabelos,sokan esküdnek rá.
13. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 12. - Kangaroo Island)
2014. júl. 2. 15:37
A pajzsmirigyem elvileg rendben van. Egyszerűen ennyi gyerek mellett örülök ha luk van a seggemen, már bocsi. Nincs se időm, se energiám a sporthoz. :( Ez van! :(
12. Kangaroo Island (válaszként erre: 10. - Kiscsibe kicsibe)
2014. júl. 2. 15:30
akkor ezen kellene változtatni nem egyből kés alá feküdni. Én tökre megértelek,mert én is egy rettentő lusta ember vagyok :-D de minden műtét kockázatokkal jár, próbálj meg kevesebbet enni és egészségesebbeket, lehet hogy pajzsmirigy problémád is van, csak nem jöttek még rá, attól is lehet súlytöbblet
11. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 4. - 4740439ec6)
2014. júl. 2. 15:27
AZ a baj, hogy nincs olyan orvos aki mind a három fajta műtétet végezné. Nyílván mindegyik a saját eljárását ajánlaná.
10. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 9. - Kangaroo Island)
2014. júl. 2. 15:21

Sajna nem ment le, próbáltam már többször. Mozogni sem időm, sem energiám nincs, mert van hat gyerekem, akik közül egy mozgássérült, és kettő négy hónapos csecsemő.

Tavaly kaptam speckó kezelést, aminek hatására szépen lementek a kilóim, de terhes lettem, és nemhogy ami feljött az rajtam maradt, hanem azóta még kúsznak fel a kilók szépen lassan. Tegyük hozzá, hogy akaraterőm se nagyon van, és lusti is vagyok. :(

9. Kangaroo Island (válaszként erre: 7. - Kiscsibe kicsibe)
2014. júl. 2. 15:15
nekem is az van, IR diéta, gyógyszer és mozgás, lemegy az a 20kg
2014. júl. 2. 15:10
Na megnéztem azt a képet, de csak egy 7 évvel ezelőtti arckép van fent rólam ahol még jóval vékonyabb voltam.... :)
2014. júl. 2. 15:09

Már nem tudom milyen képeim vannak fent (mindjárt rákukkantok) A 165cm-es magasságomhoz képest 90kilo fölött vagyok,(91-nél már nem mértem tovább) és nem tudok lefogyni. Mindemellett van egy klassz inzulinrezisztenciám.

Szóval a BMI-m igen magas, bár az tény, hogy többen is megállapították,hogy nekem az ideális testsúlyom 72-74 kilo körül mozogna, tehát semmiképpen sem a levonunk a magasságból 100-at kategória vagyok a csontozatom, és az izomzatom alapján... :)

2014. júl. 2. 15:06
okos, mértéktartó táplálkozás
2014. júl. 2. 15:03
ezeket csak rettentően túlsúlyos embereknél alkalmazzák, de sokszor még náluk se kell, mert rendszeres kiegyensúlyozott étkezéssel és mozgással el lehet érni a fogyást, olcsóbb és biztonságosabb is.
4. 4740439ec6 (válaszként erre: 1. - Kiscsibe kicsibe)
2014. júl. 2. 15:01
Szerintem ezt ne te döntsd el,hanem az orvos.
2014. júl. 2. 15:00
Bocsi,de megnéztem a képeidet és nem látom,hogy miért is van neked erre a vacakra szükséged??
2014. júl. 2. 14:58
A ballon 800 körül mozog, a többit nem tudom.
2014. júl. 2. 14:56

Sziasztok!


Tapasztalatokat szeretnék kérni pro és kontra. El kellene döntenem, hogy melyik a lehető leghatékonyabb megoldás a számomra. Természetesen árak is érdekelnének, mert sok félét hallottammár sok felől, és tudatosan, alaposan átgondolva szeretnék dönteni ha itt az idő.


Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook