Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYES után táppénz? fórum

GYES után táppénz? (beszélgetős fórum)


2013. jan. 8. 18:07

Sziasztok!Nekem az a kérdésem lenne,hátha van itt hozzáértő,vagy aki tudna nekem segíteni :)

2009 októberében született a kislányom,azóta tgyás,gyed,gyesen voltam.Novemberben megszűnt a gyesem,most nem kapok semmit csak a családi pótlékot,a felgyülemlett fizetett szabijaimat se vettem ki eddig...A munkaviszonyom nem szakadt meg,mivel szeptemberben teherbe estem...Jelenleg 18hetes terhes vagyok,mi lenne nekem a megfelelő választás?!Elmehetek táppénzre most,vagy azt a gyesemből számolnák ki vagy hogy ?Vagy az utolsó megállapított bejelentett béremből?!Vagy vegyek ki szabit és utána táppénz?!(95000 bruttóm volt 2009-be amikor eljöttem szülni)Vagy mit,hogy csináljam hogy ne jöjjek ki rosszul belőle majd a tgyás gyed idejére?!De azért most még fél évig jó lenne valami kis pénzt is kapni....Van valakinek valmi ötlete,tanácsa???megköszönöm,ha segítetek mihez kezdjek....Üdvözlettel:Bea

2013. jan. 4. 16:17
Üzenet: Sziasztok,nagyon orulnék ha tudna valaki ebben a kérdésben segiteni!2010 februar9-tol itthon voltam GYED-en a kislányommal,de nemsokára lejár,de szeretnénk másik babat,de félek hogy ha visszamegyek nem fog sikerulni,mivel nagyon monoton,fizikálisan kimerito munka.Mennyi az az ido amit gyed után le kell dolgozni,hogy ujbol betegállományba mehessek!!!KOSZIKE!!!
10. SzPéCé (válaszként erre: 9. - Babszibobó)
2011. ápr. 12. 17:27
Ez nagyon szuper!! Köszi!
9. babszibobó (válaszként erre: 8. - SzPéCé)
2011. ápr. 11. 20:59
Igen, biztosítva voltál/vagy (4.hozzászólás)
8. SzPéCé (válaszként erre: 5. - F303be5590)
2011. ápr. 11. 18:23

tuxy!

Köszi az ide vágó törvényeket! Annyit segíts még nekem megérteni, hogy az 5-ös pontban a "korábban folyósított ellátás alapját képező összeg" ez a fizetésemre utal, vagy a gyes előtt közvetlenül utaltra, tehát a gyedre?

Én 2006 szeptembere óta vagyok ennél a cégnél 8 órában bejelentve. Gondolom az teljesen mindegy hogy épp gyesen vagyok, attól az előző 180 napban biztosítottnak számítok, ugye?

Köszönöm mégegyszer!

2011. ápr. 11. 18:19
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat! Nagyon gyorsak voltatok és igazán megnyugtattatok! Köszi mégegyszer!
2011. ápr. 11. 15:35
és ugyanott van a tgys (40-42.§), gyed (42/A.-D. §)
2011. ápr. 11. 15:31

1997. évi LXXXIII. 48. § (1)

(2) A táppénz összegét a táppénzre jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári évben elért, pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelem (a továbbiakban: jövedelem) naptári napi átlaga alapján kell megállapítani.

(3) Ha a biztosított a (2) bekezdésben megjelölt időtartam alatt nem rendelkezett legalább 180 naptári napi jövedelemmel, a táppénz összegét a táppénzre jogosultság kezdő napját megelőző 180 naptári napi jövedelem napi átlaga alapján kell megállapítani. A 180 naptári napi jövedelmet legfeljebb a táppénzre jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári év első napjáig lehet figyelembe venni, ha a biztosítási idő folyamatos. A folyamatos biztosítási idő [46. § (7) bek.] megszakítása esetén a táppénz alapjaként a megszakítást megelőző jövedelmet nem lehet figyelembe venni.

(4) Ha a biztosított a (2)-(3) bekezdésben (irányadó időszakban) táppénzalapként meghatározott jövedelemmel nem rendelkezik, táppénzét - az (5) bekezdésben foglaltak kivételével - a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér alapulvételével kell megállapítani, kivéve, ha a szerződés szerinti vagy a tényleges jövedelme a minimálbért nem éri el. Ez esetben a táppénz alapja a szerződés szerinti, ennek hiányában a tényleges jövedelem.

(5) Ha a biztosítottnak azért nem volt a (2)-(3) bekezdés szerint figyelembe vehető jövedelme, mert táppénzben, terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban részesült, a táppénz naptári napi összegét a korábban folyósított ellátás alapját képező összeg figyelembevételével kell megállapítani, ha az a (4) bekezdés szerint megállapított összegnél kedvezőbb.

4. babszibobó (válaszként erre: 1. - SzPéCé)
2011. ápr. 11. 14:03
Szia! A táppénzt mivel ismét munkából fogsz kijönni, a jövedelmed alapján határozzák meg és mivel az elmúlt időszakban biztosított voltál és a továbbiakban is az leszel, akkor kapsz TGYÁS-t és GYED-et is, de nem tudom, hogy fogják számolni!Jó Egészséget
3. 1e76158442 (válaszként erre: 1. - SzPéCé)
2011. ápr. 11. 14:02

én tavaly gyes után kivettem a szabadságom,azt a szerződésem szerinti béremből számolták ami 71 000forint,igy a szabadság pénzem csak 45 000 forint volt,aztán visszamentem 1 napra dolgozni mivel az én részlegem megszünt igy egy másik helyre raktak ahol a bérem 100 000 forint lett,szóval felemelték és utána táppénzre mentem .A 100 000 forintból számitják a táppénzemet,és ebből fogják a tgyást és a gyedet is.

Nekedis fog járni tgyás is és gyed is,ha nem mész vissza dolgozni akkor amiből előzőleg is volt béred abból számitják.

2011. ápr. 11. 14:02

Szia!


Gyesből semmiképp nem számolnak semmit. Ha van szülés előtt 180 nap munkaviszonyod, akkor abból, ha nincs, az előző évi fizetésedből. Legalábbis én úgy tudom. És mindenképp jár Gyed és Tgyás is a 2. babára, persze. Én úgy tudom, hogy a fizetésedből számolják a Gyedet, a tgyást pedig a táppénzből, vagy az előző 180 napból.

Remélem jól tudom, és tudtam neked segíteni.

2011. ápr. 11. 13:53

Sziasztok!

Kislányom 2008 júniusában született. Azóta itthon voltam vele gyeden, majd gyesen. Sajnos a kistestvérre kicsit többet kellett várni, mint terveztük, így 2011 októberében fog megszületni.

Én most 2011 április 18-al visszamegyek dolgozni a szabadságom idejére, ami kb. június elejéig tart ki. Utána táppénzre mennék. A következő kérdéseim lennének:

1, A táppénzt mi alapján fogják megállapítani? (Mert ha az utolsó 6 havi jövedelem alapján, akkor az nekem 1, 5 havi fizetésem és 4, 5 havi gyes 60%-a???)

2, Jár nekem majd a TGYÁS?

3, Jár nekem majd GYED és ha igen miből fogják számolni?

Előre is köszi a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook