Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekvállalás és a pénz fórum

Gyermekvállalás és a pénz (beszélgetős fórum)


1 2
12. a7baea197d (válaszként erre: 6. - 19861160fc)
2008. okt. 15. 12:59
Igen, mondjuk nekem sajnos még nincs babám, nem tudok mihez viszonyítani, csak amit olvasok. Attól meg majdnem hanyatt estem. :) Ennek ellenére biztos vagyok benne, hogy leleményességgel meg lehet oldani jelentősen kevesebb ráfordítással is. Csak hát én úgy vagyok vele, ha végre sikerülne a babus akkor a legjobbat akarom neki. Azt viszont nehéz megteremteni.
2008. okt. 15. 12:59
Akkor van jogosultságom a gyesre. :))))
2008. okt. 15. 12:59

Az a probléma, hogy az eszünk mást mond, mint a szívünk. Szívünk szerint nagyon szeretnénk már, de az eszünk sajna mást mond.

Tudom én azt, hogy soha nem lesz meg mindenünk, mindig jön vmi ami kell még. Ezért is kérdeztem, hogy mi az a minimális félretett összeg ami feltétlen szükséges, hogy be merjünk vállalni egy kis pocaklakót. :)

2008. okt. 15. 12:57
Akinek van szülés előtt legalább kb féléves (nem tudom pontosan hány napos, mert napban van meghatározva) folyamatos munkaviszonya
2008. okt. 15. 12:55

Köszönöm szépen a véleményeiteket.

Lakásunk van, illetve hááát a banké, de nem hiszem, hogy túl sok ember van aki kp-ra tud lakást venni a mai világban. Állásunk mind a kettőnknek van szerencsére.

Írtatok egy olyat, hogy legyek gyesre jogosult. Kik jogosultak rá?

2008. okt. 15. 12:53
Én is azt gondolom, nem lehet pontosan meghatározni. Ha mindent szeretnél, csak akkor éred el, ha remek anyagi körülmények között élsz. Akkor elérheted a mindent, amúgy nem. De lehet, hogy nem is kell minden. Mérlegelni kell, mi fontos, és mi nem. Aztán amikor gyereked van, rájössz, hogy igazából semmi más nem fontos, csak a gyerek. Neki meglegyenek azok a dolgok amik a fejlődéséhez szükségesek. Ügyesnek kell lenni. Ami szerintem is fontos, egy biztos lakás, jövedelem. Felelőtlenség ezek nélkül szülni a gyerekeket egymás után.
6. 19861160fc (válaszként erre: 5. - A7baea197d)
2008. okt. 15. 12:51
Ennek az összegnek (700 000 Ft) a töredékéből meg lehet oldani, tudom, mert két gyerekem van és most tervezzük a harmadikat. Persze lehet pl. babakocsit venni 25 000 Ft ért és 125 000 Ft-ért is venni....
5. a7baea197d (válaszként erre: 1. - Kata1983)
2008. okt. 15. 12:48

Éppen a napokban olvastam egy érdekes cikket valahol. Mi is babát tervezünk, és kalkulálni kezdtünk, amikor megütötte szemem az a cikk.

Részletes számítást lehetett olvasni arról, hogy milyen anyagi feltétel szükségeltetik a szüléstől számítva az újszülött alapfeltételeinek biztosítására. A legkevesebb, ami kkijött az Ő számításuk szerint az 700.000.- ft-ra rúgott. Eszméletlen. :( De véleményem szerint ebben azért vannak túlzások, valóban alapfeltétel, hogy lakás és jövedelem biztosítva legyen. Ha azon agyalsz, tényleg, hogy még ez kell stb...akkor a lehetőség elszalad. Ha tervben van, sok szerencsét, és boldogságot!

4. 12e44458f8 (válaszként erre: 1. - Kata1983)
2008. okt. 15. 12:47
Mi is naponta feltesszük ezt a kérdést!
2008. okt. 15. 12:46

Szerintem soha:)

Mi a párommal sokáig azt mondogattuk, majd ha lesz pénz, majd ha ez vagy az meglesz... aztán rájöttünk, hogy mindíg van majd ha...

Viszont, most vagyunk fiatalok, itt az ideje a csemetének:)

Nekünk megvan a lakás, igaz nem túl nagy, kocsi, gyes jog. munka a páromnak.. meg mi egymásnak...

Lemondással jár a baba.. Lehet, hogy nem lesz mndennap füstölt csülök az asztalon, meg hetente fodrász, manikűrös, viszont a legnagyobb ajándékot megkapjuk az élettől...

Mi így is nyugodt szivvel vállalunk babát.. s erre bíztatok mindenkit

2008. okt. 15. 12:41
Szerintem ezt így nem könnyű meghatározni. Ha arra vársz, hogy mindened meglegyen, könnyen kifutsz az időből, mert "még ez is kéne, az is kéne". Szerintem fontos, hogy legyen megfelelő lakás, ami biztos (akkor is ha nem a tiétek pl: szülőknél, hosszútávú albérlet), az apukának munkahely, neked GYES jogosultság. Így nem fogtok éhenhalni. Nekem mikor a legelső gyerek született, szülőknél laktunk, nem volt autónk, volt összesen egy szobára való berendezésünk és reményünk sem volt saját lakásra. Aztán szép lassan meglett mindenünk.
2008. okt. 15. 12:37

Sziasztok!


Szerintetek egy fiatal pár mikor éri el azt a viszonylagos anyagi biztonságot amikor már mer gyermeket vállalni?

Egyáltalán mekkora az az félretett összeg amivel már nyugodt szívvel vállalhatnak babát?


Előre is köszönöm hozzászólásaitokat!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook