Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekvállalás és a pénz fórum

Gyermekvállalás és a pénz (beszélgetős fórum)


1 2
2008. okt. 15. 19:32
Jelenleg aggódással tölt a pénzügyi világban létrejött válsághelyzet is, így még inkább aggódom, hogy mi lesz velünk és mikor tudunk babát vállalni.
41. kata1983 (válaszként erre: 39. - Drnéni)
2008. okt. 15. 17:53

A te szorongásod példa az én problémámra. Ezért is vetettem fel azt a témát.

Esküszöm gőzöm sincs, hogy mi lenne a helyes. Arra nem lehet családot alapozni, hogy majdcsak lesz vhogy. Még így, hogy ketten vagyunk is rágódom a pénzen. Minél többet szeretnék spórolni.

Honnan lehet tudni azt, hogy, "Na most jött el a mi időnk!"?

Szerintem a mai világban nincs meg erre a lehetőség. :(

40. e792523100 (válaszként erre: 39. - Drnéni)
2008. okt. 15. 17:14

Azt irtad szorongsz.


És erre írtam hogy a pszichiáter is szoronghat:)

39. drnéni (válaszként erre: 37. - E792523100)
2008. okt. 15. 17:10
nem nagyon
38. kata1983 (válaszként erre: 31. - Bb52f751dd)
2008. okt. 15. 13:49
Köszönöm szépen, kedves vagy! :) Talán sikerül a párom is meggyőzni, mivel ő a földhöz ragadtabb. :))
37. e792523100 (válaszként erre: 20. - Drnéni)
2008. okt. 15. 13:47

"Minden molnár lisztes valahol":))


Gondolom érted:)

36. krizsanevi (válaszként erre: 33. - Bb52f751dd)
2008. okt. 15. 13:45
Így van és ez a lényeg :)
35. bajusz9 (válaszként erre: 14. - Kata1983)
2008. okt. 15. 13:43

Nekünk 26 éves koromban volt az esküvőnk, volt már egy kis lakásom, dolgoztunk mind a ketten, igaz nem túl nagy fizetéssel. Rögtön teherbe estem (mert én is azt hittem el vagyok késve, és mi van ha nem sikerül elsőre), 27 évesen lettem anyuka. Majd nagyon szerettünk volna még egy babát, két évre rá jött Ő is, és így nem tudtuk igazán "kiélvezni" egyik gyereket sem. Én most azt mondom, ha újrakezdeném 1-2 évet még várnék az elsőre, és utána a másodikra is még vagy 4-et. És nem csak az anyagiak miatt, mert azt menet közben megoldod, hiszen 9 hónapod van rá, és persze nem kell mindenből a legújabb, legdrágább model. De úgy érzem, kellett volna egy kicsit csak a mi kedvünkre élni, összecsiszolódni még gyerek nélkül, mert így már nehezebb volt.

És még elkésve sem lettem volna, mert a 3. babánkat most szültem 39 évesen, 2 éve.

Minden fiatalnak azt mondom: ne azt várd ami majd jön, hanem élvezd ki alaposan azt ami most van, semmit sem szabad elkapkodni.

SZERINTEM!

2008. okt. 15. 13:42
Az meg, hogy a legJOBBat akarod a babának adni, természetes. De nem hiszem, hogy egy babának JOBB az 50 000 Ft-os kiságy, mint a 15 000 Ft-os. Ez inkább egyes szülőknek fontos, mert presztízskérdést csinálnak ezekből a dolgokból.
33. bb52f751dd (válaszként erre: 32. - Krizsanevi)
2008. okt. 15. 13:42
És boldogok voltunk!! :)))
32. krizsanevi (válaszként erre: 31. - Bb52f751dd)
2008. okt. 15. 13:40
Mi is egy jó ideig szivacsmatracon aludtunk :)
31. bb52f751dd (válaszként erre: 14. - Kata1983)
2008. okt. 15. 13:39

Amikor én az első gyerekkel terhes lettem,előtte nem sokkal költöztünk be a saját lakásunkba,közvetlenül előtte volt az esküvőnk....ahogy írod,nagyjából így van nálatok is.

Mindkettőnknek volt jó állása,normális,átlagos fizetésünk volt.

Mi is úgy voltunk vele,ha jönni akar a baba,most már jöhet bármikor,és épp annyi mindenünk volt,ami szükséges...ill. még ágyunk sem volt,akkor egy hatalmas szivacsmatracon aludtunk :)

Idővel mindenünk meglett,és a gyerek(ek)nek is amennyit tudunk,megadunk.

Én azt mondanám,hogy ha már nagyon vágytok mindketten a babára,vágjatok bele,ne várjatok semmire...és nem azért,mert kifutsz az időből,mert az azért még odébb van! Szerintem könnyebb nemigen lesz sosem...és az sem biztos,hogy rögtön elsőre összejön a baba (de kívánom,hogy ne így legyen!).

Sok sikert!!

30. csillu77 (válaszként erre: 26. - 19861160fc)
2008. okt. 15. 13:37
És ebből is lehet, faragni, nem muszáj pl. magánorvoshoz járni, fizetni a szülésért, stb..
29. krizsanevi (válaszként erre: 24. - L.Niki18)
2008. okt. 15. 13:36
Nem kell hogy folyamatosan egy munkahelyen legyen, de két munkahely között nem telhet el 30 napnál hosszabb idő.
2008. okt. 15. 13:35
Arról nem is beszélve, hogy általában a nagyszülők is boldogan besegítenek, ha tehetik. (Nálunk ők vették pl. a babakocsit és a kiságyat is)
2008. okt. 15. 13:35
Nos igen, de szerencsénk is volt a vásárlásokkal, és nagyon meghúztuk a nadrágszíjat. A párom (mert én ugye az apuka vagyok) amikor csak tehette az én kissé pocakos ruháimat hordta, és sikerült olcsón jó babakocsit, hordozót stb kifognunk. A dokinak és a védőnőnek nem adtunk a szülésért egy fillért sem, mert isőközben csőtörésünk volt, és a félretett pénzből meg teljesen kifogytunk... 1 hónapot kellett várnunk, mire elég pénzünk lett a csatornajavításra... Szóval azért csúnyán ráfutottunk a dologra..
26. 19861160fc (válaszként erre: 19. - Kata1983)
2008. okt. 15. 13:35
Viszont azt is vedd figyelembe, hogy ezt az összeget (legyen ez 400 000 Ft vagy bármennyi is) nem egyszerre kell kiadni, van rá néhány hónapod.
2008. okt. 15. 13:35
Az a baj, hogy ha arra várnánk, hogy rendeződjenek az anyagiak, és "mindenünk" meglegyen, soha nem lenne gyerekünk.
2008. okt. 15. 13:34

Sziasztok! A Gyes minden anyának jár a gyermek 3 éves koráig, ami kb. 25 000 Ft havonta. A Gyed akkor jár ha valaki legalább fél éves munkaidőt eltölt folyamatosan egy helyen. Tudom, hiszen én is így vagyok ezzel most. A gyerekvállalással kapcsolatosan! Nekünk párommal véletlen becsúszott a kisfiúnk. Védekezés mellett! Egyikünknek sem volt munkahelye. 6 hetesen mondták meg, hogy terhes vagyok a vizsgálaton. Megtartottuk, melót kerestünk, szerencsénk volt. Eddig anyósoméknál, meg anyukámnál laktunk, most vettünk lakást! :)

Sok szerencsét!

Mi nagyon boldogok vagyunk!

23. krizsanevi (válaszként erre: 19. - Kata1983)
2008. okt. 15. 13:33
Szerintem is reális a 400 e Ft, nekünk is kb ennyi volt, orvosnak adott pénzzel együtt :)
2008. okt. 15. 13:32
Ja, nekünk is volt anno vésztartalékunk, ezt a luxust 1 éve már nem ismerjük. Most már csak vész van, tartalék sehol.
21. Lexike
2008. okt. 15. 13:32
Anyagi biztonság? Én más fél éve szültem. Vártunk mi is, hogy "mindenünk" meglegyen. Szerencsére egyből sikerült a babám. Amíg dolgoztam megprobáltam minél több pénzt félre tenni erre az időszakra amikor nem dolgozok. Nem szeretném a kicsit bölcsibe adni. De sajnos minden emelkedik és már hozzá kellett nyúlnom a félre tett pénzhez. Pedig azt hittem, hogy még marad is a megspórolt összegből későbbre is. Pedig nem élünk nagy lábon. A babaruhákra nem is kellett költenem mert kölcsön kaptam.
2008. okt. 15. 13:31
Hát én már nem tudom. Amikor én terhe lettem 2006-ban, még minden jó volt. Új lakás, kellemes törlesztőrészlettel (havi 55 ezer körül), jó munka, mellékes, aztán TGYÁS... Aztán jöttek a megszorítások, áremelkedés, járulékemelés, stb. Ma vonták le a törlesztést, 90000 Ft volt. A GYED+családi épphogy betakarja. Most szerettünk volna második babát, de nem tudom már, hogy bele merjünk-e vágni... Persze az állandó szorongás miatt valszeg össze se jön. Na, mindegy.
2008. okt. 15. 13:30
Hmmm... érdekes mekkora különbségek vannak. Talán ez a 400 elég reálisnak tűnik. Köszönöm szépen, így lett egy kis rálátásom, hogy mi mindenre kellene költeni.
2008. okt. 15. 13:28

Nos, akkor tényleg nem is olyan egetverő az az összeg ami elegendő, hogy a szükséges dolgokat megvegyük.

Csak én szeretem, ha van félre rakva vésztartalék, amihez hozzá lehet nyúlni, ha megszorulunk. Mindig csak a biztosra megyek. :)

2008. okt. 15. 13:25

Segítek dönteni:


2 hónapos lesz lassan a babánk összeadtam, hogy mennyibe került közvetlenül. Összesen 400 ezer Ft. + ami a fizetésből kiesett... Mindent a legolcsóbb helyen vettünk legtöbbet használtan, sok ruhát örököltünk is. Ennyi a minimum amivel egy első babához hozzá lehet kezdeni szerintem.



Néhány példa: (nem írtam mindenhova árat, de a 400e Fz tételes összeadás eredménye!)


Nőgyógyász magánrendelés (80e Ft) + babakocsi (10e Ft vateráról) + autós hordozó (5e Ft vatera) ruhák, takarók, ágyneműk (vatera, teszvesz) + babaágy és matrac (új együtt kb 18e Ft),babamérleg (megkövetelte a védőnő, új 11e Ft, Elevit, folsav, baba piperecikkek (gyógyszertári), Tesco lila pelenkák (akciósan véve), légzésfigyelő 14e Ft (használt, vatera), avent mellszívó (új, 14e Ft ) kismama ruhák (csak a legszükségesebbek! 30e Ft)...

2008. okt. 15. 13:19
Mi egy fizetésből nevelünk két gyerkőcöt, én gyak gyest kapok. Szülőknél lakunk. Mi a kezdéshez 100ft-ért magvettünmk mindent, de a babkocsi nálunk 40ezer volt. Szóval bőven ki lehet hozni akár 70ezerből is.Meg persze nem kell mindenből vadi újjat venni
15. krizsanevi (válaszként erre: 8. - Kata1983)
2008. okt. 15. 13:16
A gyes alanyi jogon jár minden magyar anyának! A tgyás-hos és a gyed-hez kell legalább 180 napi folyamatos biztosításodnak lenni.
2008. okt. 15. 13:13

Készen állunk rá, ez nem is kérdéses. Soha nem vágytam ennél jobban egy babára, mint most. Mint írtam, tudom, hogy soha nem jön el az az idő amikor azt mondhatom, hogy mindenünk meg van és most már jöhet a baba. Nem is biztos, hogy szeretném, ha úszkálnánk a pénzben.

De most vettük meg tavasszal a mi kis fészkünket, az esküvőnk is most volt nem régen. Bár mindezek ellenére nem panaszkodom, mert tavaly ilyenkor meg sem mertem álmodni, hogy egy évvel később ennyi mindenünk lesz.

A kérdés azért merült fel, mert a lakásvásárlás és az esküvői is rengeteg pénzt elvitt, és mivel 25 éves vagyok, nem gondolom, hogy ha 1-1,5 esetleg 2 év múlva jönne a baba, akkor kicsúsznék az időből.

Ezért nem tudom, hogy most várjunk még és gyűjtögessünk, mert könnyebb lesz, vagy van amink most van, és nyugodtan jöhet a baba, aztán majd küzdünk azért, hogy kocsink legyen és mindent meg tudjunk adni a kis tündérkénknek.

2008. okt. 15. 13:03

Nem is igazán az anyagi biztonság az ami feltétlenül szükséges. Mi újdonsült házasokként komoly anyagi háttérrel idén januárban vágtunk bele a "nagy projektbe". Ezzel párhuzamosan lakásvásárlás-téma is felmerült, s úgy gondoltuk, miért ne mehetne a kettő együtt? Aztán nekifogtunk, mindkettőnek :) s lám nem is olyan egyszerű :S Bizony nem lettem várandós az első adandó alkalommal, a lakáshoz hitelre volt szükségünk, az sem volt egy bonyodalommentes folyamat. Szép lassan elmerültünk az ügyintézésben, fizess ezt fizess azt, önerő, jövedelem...áprilisra minden összezavarodott, nem láttuk a kiutat, de legalább belemelegedtünk, kentük vágtuk a lakásvásárlás hitelből c. témát :) A tesztek minden hónapban negatívak lettek, a pénzük is fogyott. Aztán egy reggel, nem is figyeltem a dátumra, csak fogtam egy tesztet és megcsináltam. Két csíkos lett :D Örültem, de megijedtem. Most mi lesz? Lakás sehol, pénz se túl sok....de hát mit is vártunk, babát szerettünk volna, nem? :) Nem adtuk fel.


Ma itt ülök az új lakásunkba, megvan mindenünk, s bár mosógatógépre meg hasonló luxusra már nem futotta, mégis boldoguk vagyunk :) Most 29 hetes vagyok, már nem dolgozom. Csak a párom. Anyagi biztonság? Őszintén, ki az a mai világban aki biztonságban érzi magát anyagilag? :P Jó, talán van néhány kivétel :) De akármennyire is szeretnél spórolni, takarékoskodni, mindig közbejön valami, mindig kell valamit fizetni....


Biztonságban vagyunk :) kicsit szűkösen ugyan, de éldegélünk, s tudom h a születendő gyermekünknek mindene meglesz majd, amire szüksége lesz. Az hogy nem csücsül bankban egy csinosabb összeg a számlámon, vagy hasonló...sajnos így alakult :(


Igaza van palastild-nek, ha arra vársz h mindened meglegyen, félő h mire eléred, belefáradsz és kifutsz az időből. Persze nem azt mondom, h bumm bele azt majd lesz valami. Elhatározás kérdése, s főleg azé, h készen állsz-e arra h ekkora felelősséget vállalj? :D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook