Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekvállalás anyagi háttere fórum

Gyermekvállalás anyagi háttere (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
8. spinneli (válaszként erre: 1. - Cicmic87)
2015. febr. 12. 14:34

Szerintem ez teljesen egyéni,ha a alapok megvannak, akkor nagyon eltérő lehet, hogy kinek hol kezdődik az anyagi biztonság.

Én nem vállalnék gyereket, hogy csak a páromnak van egy (kétséges) munkahelye, és ezek szerint nem annyira magas fizetése, de ez én vagyok.

7. cicmic87 (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2015. febr. 12. 14:29

En 28 a parom 38 eves.

Munkaviszonyom kb. fel eve nincs!! Van egyetemi vegzettsegem, de nehez munkat talalni!!!

6. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Cicmic87)
2015. febr. 12. 14:16

Szerintem, ha arra vársz, hogy minden tökéletes legyen, akkor valóban nem lesz gyereketek!

Nyugodtan vágjatok bele, mert úgyis minden megoldódik és az ember előteremti. :)

Sok sikert hozzá!

5. fincsi5 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2015. febr. 12. 14:11

Ja, igen, a pelenka külön téma, mert jó lenne, ha valaki kiszámolná, mennyit költenek havonta az eldobható pelenkára.:)

A ruhákra is jó ötletet írtál, idejük sincs elhasználni, úgy nőnek. D

2015. febr. 12. 14:11

Ebben a helyzetben én nem mernék belevágni családalapításba.

Előbb kéne munkát találni, hogy gyed-re vagy minek is nevezik manapság jogosult legyél.

A gyereknevelés nagyon drága mulatság és nincs hozzá rendelve megélhetési lehetőség.

Kisgyerekkel pedig még nehezebb munkát találni.

3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Cicmic87)
2015. febr. 12. 14:09

Mennyi idősek vagytok? Munkaviszonyod van?


Van tanult szakmád? Ezeket csak azért kérdezem, mert ha most nincs is munkád, 1 kereset akkor is kiesik, ha dolgozol.De ha van munkaviszonyod, a szokásos juttatásokat kapod.

És ha van képesítésed,a 2-3 év, míg otthon vagy, tudsz munkahelyet keresni. :)

2015. febr. 12. 14:07

Szia!

Ha a kapcsolatotok kiegyensúlyozott, a férjedet nem zavarja, hogy nem dolgozol, sosem tette szóvá, nyugodtan vágjatok bele.

Nem kell mindenből újat venni egy babának. Használtan is lehet kapni jó babakocsit, kiságyat, sőt kitűnő babaruhákat.

Pelenka, nem olcsó, de lehet néha textilt is használni, és azt egyszerre mosni időnként.

2015. febr. 12. 14:01

Tudom, hogy volt már korábban ehhez hasonló kerdés, de azért kíváncsi lennek, hogy ki mit gondol ebben a mai "nehéz" vilagban a gyermekvallalasról?

Párommal szeretnénk babát, de félünk belevágni, mert nekem nincs munkahelyem, a paromnak igen, de ott is elegge ketsegesek a dolgok.

Igaz van sajat lakasunk es autónk, hitelunk nincs, de egy fizetesbol eleg nehz megelni!!!

Sokszor elgondolkodom, hogy lehet nekunk soha nem lesz babank!!

Tudom, hogy ha arra varunk h minden meglegyen akkor soha nem lesz, de annyit hallom, hogy milyen draga a pelenka, ha beteg a gyerek......

A kerdesem, hogy ki hogyan is vélekedik erről a temarol, vagy ki jár ugyan ebben a cipőben?

Valaszokat koszonom!!!!!!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook