Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekvállalás anyagi háttere fórum

Gyermekvállalás anyagi háttere (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2015. febr. 12. 21:26
A doktorno nem noverke!!
67. Flóra76 (válaszként erre: 64. - Fincsi5)
2015. febr. 12. 21:16

Ez durva volt!!:(



Ő inkább tiszteletre méltó.Legalábbis szerintem.

66. trapiti (válaszként erre: 64. - Fincsi5)
2015. febr. 12. 21:00
Ja, hogy ez a nagy titok szerinted? :) Vicces vagy... amúgy hiszel amit akarsz, nem változtat a tényeken.
2015. febr. 12. 20:59

Elég alacsonyan szállnak itt a frusztrált személyeskedések.

pff..

64. fincsi5 (válaszként erre: 60. - Trapiti)
2015. febr. 12. 20:53

Ne koszold be sem a kiírt fórumomat, sem a jeleimet ! Most mehetek fertőtleníteni. :((


Ejnye, nővérke!

63. trapiti (válaszként erre: 62. - Fincsi5)
2015. febr. 12. 20:50
OK. Szerintem vagy állítsd le magad, vagy írd le szép értelmesen hogy mi a bajod.
62. fincsi5 (válaszként erre: 60. - Trapiti)
2015. febr. 12. 20:25
Hazudni csak szépen, következetesen ....
61. fincsi5 (válaszként erre: 53. - Trapiti)
2015. febr. 12. 20:14
igen, köszi !
60. trapiti (válaszként erre: 57. - 9b10f3d7ff)
2015. febr. 12. 20:08

Itt sem szoba volt 3000-ért hanem ha jól emlékszem 3 gyerek + 3 felnőtt.


A Bethesdában voltunk hányós-hasmenős történettel 3 napot, akkor én is hokedliztem végig, mert ott ráadásul az apukákat sem engedték be (ki volt írvaa falra, hogy apuka csak akkor maradhat éjszaka a gyerekkel, ha egyedül neveli).


Sokféle szokás, elképzelés van... ahol én dolgoztam, ott a gégészeten van gyerek részleg, minden gyerekkel automatikusan felvették az anyukát is, normál ágyat kaptak (8-10 éves gyerekek anyukái is).

2015. febr. 12. 19:56

..nem kell várni az ideális körülményre (már az is az, ha van saját lakás stb..) de munkahelynek bizony kell(ene) hogy legyen.


Az én időmben mind a ketten dolgoztunk és bizony sokszor rosszul esett, ha nem lehetett megvennem a kisfiamnak amit szerettem volna neki. Míg másnak nem volt ez kérdés, mert megvette.


Nincs még elkésve a biológia órád .... várjatok még vele.

2015. febr. 12. 19:51

Hát én 20 éves voltam amikor a lányom szültem pont érettségim előtt így az is csúszott 1 évet nem volt előtte munkahelyem De anyukámék segítettek azzal, hogy náluk lakhattam kaptam a gyest családit Kaptam nagybátyámtól egy 3 gyereket kiszolgált babakocsit (visszavárósan) De én voltam a legboldogabb :)

Egy gyerek nem játék és nem olcsó de ha arra várnék minden körülmény ideális legyen akkor sosem lenne gyerekem

57. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 56. - Trapiti)
2015. febr. 12. 19:50

Ezt nem tudtam, azt tudom, hogy nem mindegyik osztályon van lehetőség szobát kérni, de még nem tapasztaltam, hogy nem is szabad bent maradni.

Nyáron a sürgősségin gubbasztottam közel 24 órát egy támla nélküli széken, erősen szemezve az ággyal, milyen jó lenne a gyerek mellé bújni csak 10 percet :DDD

56. trapiti (válaszként erre: 54. - 9b10f3d7ff)
2015. febr. 12. 19:35
Egyébként azon az osztályon vagy kifizetted a 3000-t vagy nem maradhattál bent éjjel. Tehát az ingyenes kisszék nem volt opció. Napi 3000-ért fotelágy volt, amit nappal nem volt szabad nyitva tartani.
55. trapiti (válaszként erre: 54. - 9b10f3d7ff)
2015. febr. 12. 19:30
Igen, tudok olyan kórházat is ahol esténként sorsolják a kempingágyakat.
54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 52. - Trapiti)
2015. febr. 12. 19:27
Ja a kórházi bent lét az bizony húzós. :( Sokszor még pénzért sem megoldható, mert nincs hely, akkor marad a szék.
53. trapiti (válaszként erre: 50. - Fincsi5)
2015. febr. 12. 19:22
Rendkívül vicces volt, remélem jól esett.
52. trapiti (válaszként erre: 49. - 9b10f3d7ff)
2015. febr. 12. 19:22
Pl. hogy két hétig voltunk a Heim Pálban, ahol 3000ft/éjszaka hogy ottmaradhass a gyerekkel. Az én étkezésem elvileg benne volt, de mivel nem hozták oda az osztályra, a gyereket meg nem vihettem magammal az ebédlőbe, így hiába volt kifizetve nem tudtam megenni, a férjem hozta napi 2x az ennivalót. Amúgy a gyerek ételét is, mert a 39-40 fokos lázas másfél évesnek olyan ételt adtak amit képtelen volt megenni. Előtte két héten keresztül otthon lázcsillapítók, antibiotikum, a kórház után ismét otthon 300-400Ft/2dl áron a spéci tápszer mert addigra a 6 kilót fogyott a másfél éves gyerek.
51. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 50. - Fincsi5)
2015. febr. 12. 19:21
Azért kérdezem, mert EÜ. dolgozó, hogy a manóba kerülhetett ennyibe?
50. fincsi5 (válaszként erre: 49. - 9b10f3d7ff)
2015. febr. 12. 19:20
Kollégák gyógyították, és tudod drágák az orvosok. :)
49. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 47. - Trapiti)
2015. febr. 12. 19:14
Trapiti, megkérdezhetem mi került 100.000,- Ft-ba egy tüdőgyulladás miatt?
2015. febr. 12. 19:13
Ja a masik pedig egyetertek abban hogy olyan hogy minden jo nem letezik.nyilvan a semmire nem kockaztat az ember de ez nem csak a gyerekkel van igy de az sem jobb ha mar most azon agyal valaki hogy na de mi van ha tiz ev mulva meg nem talalsz munkat.ugyan..addig annyi minden megvaltozik.
2015. febr. 12. 19:09
Anélkül nem vállalnék gyereket hogy nincs biztos jövedelem és valamennyi tartalék félretéve. Elsősorban nem is arra gondolok hogy milyen babakocsi lesz vagy nem lesz a gyerek alatt vagy milyen babahinta... Viszont fel kell készülni ezeken túl is arra hogy adódik egy csomó helyzet mire felnő egy gyerek amikor kell tudni mihez nyúlni. Nálunk pl. csak az első két évben kb. 2.000.000-ban volt hogy egészséges legyen. Ha nincs vésztartalékunk meg mindkettőnknek biztos állása akkor most böngészhetném a vaterát olcsó tolószékért. Ez durván hangzik, és nyilván mindenki arra készül hogy náluk minden rendben lesz de azért nem árt arra is gondolni hogy lehetnek nem tervezhető kiadások... Vagy egy másik példa: 1.5 éves korában volt egy tüdőgyulladása 6 hétig kínlódtunk. Kb. 100.000 Ft plusz költséget jelentett 5-6 évvel ezelőtt.
2015. febr. 12. 19:06
Szia mi most a babavaras ideje alatt vagyunk igy meg a kesobbi dolgokba nem tudnek releváns tanacsokat adni.az biztos hogy mar eleve mig terhes vagy van ido beszerezni mindent ha okosan gazdalkodtok na meg ha van segitseg:)mi is kaptunk innen onnan nehany ruhacskat kadat ezt azt es ez nagy segitseg.ha a szulokkel olyan a viszony es megtehetik ugy is segitenek es nem csak most.persze nem erre alapoz az ember nyilvan csak azert mondom mert sok terhet levesznek az ember vallarol.de ha nincs ki segit egy jo hasznalt boltban okcson lehet ruhakat kapni.babakocsit 20-30ezerert lehet jot kifogni.gozolo merleg szerintem felesleges.legzesfigyelo draga de amugy ha egy lakcimen vagytok parod tud csaladi adokedvezmenyt igenybe venni mi is abbol vesszuk majd.a gyednek utana neznek iden valtozott.azt hiszem elmult ket evben kell lenni 365 nap munkaviszonynak?es mar az sem kizaro ok hogy nincs munkad mikor megszuletik a pici.az anyagi biztonsag jo ha adott de mi is ugy vagyunk vele hogy megoldunk mindent.ha az ember lemond felesleges dolgokrol maris tud mashova tenni penzt.meg tenyleg sok mindenben lehet okoskodni.
45. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 42. - Zebracsikó)
2015. febr. 12. 19:06
Akinek nincs havi 30 ezre pelenkara...
44. gribedli*** (válaszként erre: 42. - Zebracsikó)
2015. febr. 12. 18:51
A mai újgenerációs textilpelusok már elég jók. Mivel használtam eldobhatóst is, textilt is, van tapasztalatom mindkettővel, van mindegyiknek előnye is, hátránya is, pl a textilpelust nem ajánlom azoknak, akiknek nincs hova teregetni de az meg mellette szól, hogy soha nem volt olyan "baleset" mint ami előfordult az eldobhatóssal, hogy "kifutott" hirtelen és nyakig olyan lett a gyerek, ergo a ruháit is azonnal ki kellett mosni... De nálunk a polgármesteri hivatal is támogatást ad a textilpelus vásárláshoz (30%) és a kórházban is ajánlja a gyerekorvos ekcémás babáknak, szóval annyira nem rossz. Ezzel nem akarlak rábeszélni, hogy térj át, mert mindenki maga dönti el, csak azt akartam mondani, hogy a mai textilpelusok már nagyon jók
2015. febr. 12. 18:48
Szerintem tökéletes idő nincs. Ezt tapasztalatból írom .Mi amikor elterveztük a babát minden jó volt mindkettőnknek volt munkahelye, jól fizető, hitelből pár hónap volt hátra.Szülés előtt egy hónappal bezárt a cég ahol dolgoztunk.munkanélküliek lettünk mindketten.a gyed ilyen esetben nem jár hiába volt előtte évekeig munkaviszony.azóta itthon vagyok gyesen párom dolgozik igaz néhez gyerkőc melett munkát találni de férfinak nem és most hogy adja az állam az adókedvezményt jobb. most úton van a második és nagyon boldogok vagyunk és nem nélkülözünk.nem vettünk mindenből újat pedig akkor megtehettük volna.Szerintem ha úgy érzi egy pár hogy itt az ideje mindenképp érdemes belevágni mert olyan nincs hogy minden jó
42. zebracsikó (válaszként erre: 41. - 4c3a5e5783)
2015. febr. 12. 18:35

abba is öltözteti?


egyébként meg semmi pénzért nem pelenkáznám abba a gyerekem....tudom, a mi seggünk még nem látott liberót, de azért ami régi, az nem feltétlen praktikus csak azért, mert millióknak nem volt más annak idején, csak textilpelenka, meg rongy.

41. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 17. - Gribedli***)
2015. febr. 12. 18:27

A textilpelenka kb. 220,-Ft darabja.

40 db-bal kihúzza a 3 évet.

40. viva70 (válaszként erre: 38. - 9b10f3d7ff)
2015. febr. 12. 18:16
Van benne igazság..., csak akkor már lényegesen könnyebb, amikor van keresete a gyereknek is. Szerencsére, amikor nekem volt aktuális a gyerekvállalás még nem volt ekkora létbizonytalanság Magyarországon. Azóta eltelt 23 év. Igaz, még mindig nincs keresete a gyerekemnek, de már látni az alagút végén a fényt.:)
2015. febr. 12. 17:47

Erre nem lehet rávágni, mikor jött el a megfelelő idő.Van, aki megszüli az ötödiket is a semmire és van,aki nem meri az elsőt sem bevállalni pl alig százezres fizetések mellett.

Mások az értékrendek és mások az igények.Ennyi.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook