Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekpszichológus ügyben mi a véleményetek, tapasztalatotok, esetleg tajánlat? fórum

Gyermekpszichológus ügyben mi a véleményetek, tapasztalatotok, esetleg tajánlat? (tudásbázis kérdés)


2016. ápr. 17. 19:23
Sziasztok! Nagyon jó gyermekpszichológust keresek. Keresztlányom 15 éves, a serdülőkor legrosszabb szakaszán van. Internetfüggőségben szenved, akár naponta képes több órát a gép előtt tölteni. Ha netalántán eltiltják a Nettől, akkor "rohamot" kap, képes magában is kárt tenni. A szülő nem képesek a helyzeten úrrá lenni. Segítség kell, mert a kislány jövője a tét.
2010. márc. 24. 10:16

Én nagyon jót tudok, nem magán, csak beutaló kell.

Privátban kérdezz, ha érdekel.

2008. jún. 7. 16:52

Igazatok van, nem szabad begyógyszerezni a gyerekeket (sem)!


A gyógyszerek függőséget, és sok sok valódi mentális és testi bajt okozhatnak.

Sok sok gyerek lett már öngyilkos a tanulásra adott "gyógyszerek miatt"!


Egy pszichológus annyira hatékony, amennyire normális mint ember.

Ez olyan, mint a pszichiátria, ahol nem gyógyítanak, hanem tárolják az embereket.

Ott is helyrejöhet valaki, ha nem gyógyszerezik be, nem sokkolják szénné az agyát és hagyják rendbejönni.

2007. szept. 30. 21:21

Sziasztok !


Én indítottam ezt a topicot, ami elég nehezen indult. Van egy 9 éves kisfiam, akivel elég komoly problémák vannak, ezért kértem a segítségeteket.

Kaptam is címet. Nem jutottunk el még, mivel más irányba indultam. A fiam most 3. osztályos s nem volt még nevelési tanácsadóban. Hogy miért nem az kérdőjel.Mindegy, most elindult a dolog, s remélem lesz valami.

Ezen kívül elkezdtem egy fejlesztőpedagógushoz hordani, aki a felmérések után elmondta, hogy elég komoly részképességzavarai vannak a gyerkőcnek, s amagatartásproblémái is valószínűleg ebből adódnak. Itt tartunk most. Ezen kívül szeretném kineziológushoz vinni, még abban látok lehetőséget.

További jó olvasgatást.

8. DODICA (válaszként erre: 6. - Magó)
2007. szept. 20. 13:47

Van egy hiperaktív fiam. (9 éves lesz)

Akarták gyógyszerezni, de nem engedtem. Nem bánom. Igaz, az élet vele külön élmény, de inkább így, mint a gyógyszerek mellékhatásaival.

A tanárok... na, ezt hagyjuk. :))) (Pedig magam is az vagyok.)


Mennyi idős a fiad? Mit szed?


Van külön topic ahova a hiperaktív gyereket nevelők írnak, keress rá, s gyere át oda! (Bár nem tudom, lehet, itt se off.)

7. gerna (válaszként erre: 5. - LoLiNa)
2007. szept. 20. 13:23
Játékkal és rajzzal, az első alkalom inkább csak ismerkedés.
6. Magó (válaszként erre: 5. - LoLiNa)
2007. szept. 20. 12:45
Én már 1 éve hordom a fiamat kezelésre, mert hiperkatív. Gyógyszerrel próbálják meg kezelni, ami csak egy darabig hatásos. Olvastam a neten több cikket ezzel kapcsolatban és nagyon ellenzik a gyógyszerek alkalmazását. Nem tudom, hogy mikor teszek neki jót, hiszen az orvos nem véletlenül írta fel neki. De akkor miért írják le, hogy mennyire ártalmas? Azt hiszik, hogy a szülők nem akarják, hogy a gyerekük meggyógyuljon és azt, hogy a tanárok úgy bánjanak vele, mint a többi átlagos gyerekke? VAn valakinek hasonló problémája, tapasztalata?
2007. szept. 20. 06:06
Tegnap megbeszéltem az óvodával, mi is megyünk a nagyfiammal.. 5 éves és még mindig nem beszél,, a foglalkozások ellenére sem.. viszont nagyon lelkis, túlságosan is.. gyáva, mindenen megsértődik, fél, nem igen barátkozik.. hogy fogják őt megvizsgálni igy?
4. kitty72 (válaszként erre: 2. - Egnisz)
2007. aug. 6. 18:44
Hova lettél Egnisz ? Várom a pszichológus nevét, címét. S ha van még valakinek a tarsolyában valami , akkor írjon légyszi.
2007. aug. 4. 20:13

Köszönöm.

Igen érdekelne mindenképp a tapasztalat.+ minden.

Privát írok.

2007. aug. 4. 19:19
Tudok egy jót, magánban nem olcsó, de kevés alkalom is elég lehet. A 9. kerületieknek lehet ingyen is nem magánba ugyannaál a pszichológusnál. A tapasztalatról inkább priviben.
2007. aug. 4. 14:41
Gyermekpszichológus ügyben mi a véleményetek, tapasztalatotok, esetleg tajánlat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook