Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekem nevelem! De hogyan? fórum

Gyermekem nevelem! De hogyan? (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 17. 20:33

Nagyon köszönöm a tanácsaitokat, ki fogom próbálni őket! -már holnap ;)


Bizakodó vagyok nagyon!

2013. ápr. 17. 19:08

Abban a korban van, mikor minden érdekli. Hiába beszélted meg vele hétfőn, keddre elfelejti.

Ha vásárolni mentek én úgy gondolom, hogy inkább a babakocsit érdemes használni, ha játszóra indultok akkor előtte megbeszélni vele és elmondani, hogy már nem tudod olyan gyorsan követni és nem tudsz segíteni ha bajba kerülne....úgy vettem ki a szavaidból, hogy okos gyermek.Gyakorlás, ismétlés régi-régi közmondás: A tudás.

Sok sikert kívánok! :)

2013. ápr. 17. 19:00

Talán próbáld meg azt mondjuk üzletben,h mindig megkéred,h hozzon oda valamit,kicsit messzebbről,de ahol még látod.Ez kicsit macerás,meg időigényes,mert ugye nem kell mindent megvenni,amit odahoz..de megnézhetitek,pár szót beszélhettek róla,h mi az..aztán visszaviszi,v te visszateszed.Ez arra megy ki,h érezze,dolga van,hogy ha azt hozza,amit kérsz,akkor dicséretet kap,plusz beszélget veled arról,ami a kezében van.

ilyesmit lehet kinn is csinálni,h nézze meg azt a fát,nincs-e a tövében madártoll,vagy virág és akkor megnézi,visszajön,elmondja..vagy:guruljon el a következő padig,ott várjon meg.Persze ezt macerás csinálni,de még mindig jobb,mint hiábavalóan kiáltozni utána.

2013. ápr. 17. 08:14
gyerekpóráz mondjuk? ha most nem áll meg egy újszülött mellől nehezebb dolgod lesz
5. 9678a02221 (válaszként erre: 4. - Csakazért)
2013. ápr. 16. 23:20

A hordozo babakocsi parositas az jo,kerdes hogy meddig birod majd,es mekkora lesz a babad:)

Nalunk az elso kocsink nem fert me a bejarati ajtonkon,(dupla kocsi) aztan vettunk olyat ami egymas utani ulesek voltak,az mukodott.

Nem tudod a babkocsit lenn hagyni vagy ilyesmi?

4. csakazért (válaszként erre: 2. - 9678a02221)
2013. ápr. 16. 23:15

Köszönöm a hozzászólásod!


Gondolkodom, h a testvérfellépő beválik e majd.

Sajna a tesó babakocsi teljesen kilőve, mert nem fér be a liftbe..

Arra gondoltam, h a kicsi hordozóban, Andris kocsiban, ha bevásárlásról, ügyintézésről van szó.


Nem Magyarországon éltek?

3. 9678a02221 (válaszként erre: 2. - 9678a02221)
2013. ápr. 16. 23:08
ertem,nem ettem..Bocsi
2013. ápr. 16. 23:08

Szia

Gratulalok a csaladodhoz!

Nekem ilyen problemam ugyan nincs,mivel ikreim vannak,de azt eltudom meselni En hogyan oldottam meg.Setalni ,ha egyedul mentem veluk,kizarolag babakocsival,es a jatszoteren,vagy biztonsagon helyen ahol figyelni tudtam mindkettore -ott johettek ki a babakocsibol.

Boltba szinten csakis babakocsival,3 eves korukig,hiszen 2 forgalmas utkeresztezodesen kell atmenni,semmi kedvem nem volt megkockaztatni hogy az egyiket elussek mig en a masikkal kinlodom:)

Itt egyebkent tok normalis hogy a gyerekek 3-4 eves korukig babakocsiban ulnek..Nem azert mert nem tudnak jarni,hanem biztonsagi szempontok miatt.

A motorozas pedig nagyon veszelyes,en nem ettem meg az anyukakat akik hagyjak a masfel -2 eves gyerekuket motorozni a forgalmas utak mellett.Van jatszoter,park stb ahol lehet motorozni,de uttest mellett?

Sok szerencset neked!

2013. ápr. 16. 22:49

Kisfiam 23 hónapos, pár hét múlva érkezik a kistesó.


Nem tudom, h ez a dackorszak e, de sokszor művel olyan dolgot/dolgokat, amit egyre kevésbé tolerálok.

Gyönyörűen beszél, jó eszű kölköc, de nagyon kis "hebrencs" ... Nem is tudom mi lenne rá a megfelelő szó.

A legnagyobb problémám a séta: sokszor elszaladgál, motorjával elgurul messzire. Hiába kiáltok utána. Na jó, a legmérgesebb, leghangosabb szóra már megtorpan, aztán pedig könnyes szemmel néz és azt mondja : "Ne haragudj, Anya!"

Ilyenkor persze megbeszéljük mi volt a gond, miért nem szabad így viselkedni, aztán annál a sétánál már nem fordul elő többször. Viszont a következő napon kezdődik minden elölről.

Boltban is próbálkozik, ha kocsi nélkül megyünk. Viszont , ha nagyon lekötöm és folyamatosan magyarázom neki, h mit veszünk, miért vesszük, stb.., akkor nincs probléma -esetleg a pénztárnál, amikor anya már a fizetéssel van elfoglalva. Nem marad ott, elszaladgál. Nincs benne semmi félsz! Az idegenekkel szinte keresi a kapcsolatot, szereti magát "produkálni" nekik. Nagyon nyitott.


És nincs ezekkel a dolgokkal semmi baj, arra gondolok, h életkori sajátosságok, ez is csak egy korszak, stb...

Viszont hamarosan hármasban nyomjuk a hétköznapokat.

Először merem bevallani, h félek.

Érzem, h most válik majd kerekké a család.

De amikor a kisfiam csinál valami veszélyeset, akkor mindíg bevillan, h hogy a viharba lesz ez, ha már itt lesz a kicsi is?!


Milyen tapasztalataitok vannak?

Mire számíthatok? Az idő előre haladtával lehet javulásra számítani?

Ti mit tennétek a helyemben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook