Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerektartás a nagyinak fórum

Gyerektartás a nagyinak (beszélgetős fórum)

2010. dec. 2. 11:49
Csak latogatoba megy haza par napra..Nem vagyok teljesen kepben de azt hiszem kuldott az exenek is penzt amit az visszakuldott vagy valami ilyesmi...viszont a gyerekeirol gondoskodik tobb mint 50ezer forintot kuld nekik monden honapban ami azert nem keves...Meg a gyerekek sem olyan kicsik mar 18 16 evesek ebbol a penzbol oltozkodnek..Es a baratnoje mondta nekem hogy a gyerkocok mondtak hogy az ex morog ha megtuja hogy penzt kaptak..nem tudom en ezt nem ertem csak azt latom hogy nagyon fel az exaposatol...
10. fókamama (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2010. dec. 1. 12:02

Ezt nem is fogadja el a bíróság gyerektartás gyanánt amit az anyjának utalt.De sajnos tényleg csak 6 hónapra visszamenőleg lehet követelni gyt.Habár ilyen esetben,hogy lelépett apuka nem tudom.Be kell perelni amint hazajön.De le nem csukják ha hazajön az tuti.

Egyébként én a helyében a lelkiismeretemtől félnék a legjobban ha nem gondoskodott megfelelően a gyerekeiről.

9. andi6020 (válaszként erre: 1. - 5b315db51e)
2010. dec. 1. 07:45

Azzal, hogy az ismerősöd pénzt utal az anyukájának, gyerektartás szempontjából pont kitörölheti a fenekét. A gyerektartást a annak kell fizetni, aki a gyereket neveli. Az sem bizonyítható, hogy a pénz eljutott egyáltalán gyermekhez, de mint mondtam, ez mindegy is.


Az anyának az állam fizet, az attól még az ismerősöd sara az állam felé. Ha bármilyen jövedelme lesz, abból le fogják vonni.

Nyilván a repülőtéren nem fogják letartóztatni, de a bíróság "megrángathatja a tökeit", hisz e nemfizetéssel e gyerekeket veszélyezteti.


Nagyon bután és felelőtlenül intézte az ismerősöd ezt a dolgot :-(

2010. nov. 30. 23:10
Az én volt férjem több mint 5 éve nem fizet egy fillért sem a három gyerek után!A gyámügy azt mondta ők nem foglalkoznak vele,menjek bíróságra!A bíróságon meg megkérdezték,hogy vállalom-e a herce-hurcát a tárgyalással mert a vége úgyis az lesz,hogy megitélik az utolsó 6 hónapot,és ha azt nem tudja kifizetni akkor ültetik le mert azt az állam kifizeti helyette!De max 6 hónapról lehet szó visszamenőleg!Én nem kértem belőle!
2010. nov. 30. 23:05
Hat en nem tudom ez az ember mar itt mindenfele cikkeket mutogatott hogy aki most nem fizet az exenek azt lecsukjak..Mert hogy az allam fizet helyette vagy mi...
2010. nov. 30. 22:57
Sziasztok!Ne rettegjen mert ha nem is fizetett volna gyerektartást akkor sem foglalkozna vele a kutya se!Maximum visszamenőleg fél évet követelnének rajta!
2010. nov. 30. 22:54
Nem tudom meg vannak e neki..Azt hiszem internet bankon utal penzt Anyukajanak es O adja oda a gyerekeinek..Ezt is csak onnan tudom hogy amikor nem volt internete az en gepemrol kuldte a penzt..Nem vagyok annyira tisztaban a helyzettel mi hogyan is van csak annyit tudok hogy haza szeretne vinni a menyasszonyat bemutatni a csaladnak de azt mondja attol fel a repteren letartoztatjak..Meg mindig retteg az exetol..Vagyis annak az apjatol..Mire szamithat ha hazamegy?
4. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - 5b315db51e)
2010. nov. 30. 21:31

Megvannak a befizetési bizonylatok?

Biztos, ami biztos; készítse össze, de nem baj, ha készít róla másolatot.

Nálam a bíróság elfogadta a fizetési bizonylat másolatát.

Mert letartóztatni csak úgy nem lehetséges, ahhoz bírósági, ügyészségi stb. eljárás szükségeltetik.

3. 8285925b39 (válaszként erre: 1. - 5b315db51e)
2010. nov. 30. 21:02
... mondjuk persze le nem tartóztatják. :)
2. 8285925b39 (válaszként erre: 1. - 5b315db51e)
2010. nov. 30. 21:01
Gyerektartás nem a gyereknek jár, hanem az őt nevelő, gondozó szülőnek. Ha neki nem fizetett, akkor biza félhet is.
2010. nov. 30. 21:00

Sziasztok!


Ha van valaki aki jartas a temaban kerem segitsen!Van egy ismerosom 5 eve elvalt kozben uj kapcsolata lett stb..3 eve nem volt otthon..2 gyereke van az elozo hazassagabol tartja veluk a kapcsolatot-titokban-es rendszeresen utal nekik penzt de nem az ex szamlajara hanem az Anyukajanak es O odaadja a gyerekeknek..Most szeretne hazamenni de fel hogy letartoztatjak vagy valami ilyesmi mert nem fizet gyerektartast..En mondtam neki hogy ez hulyeseg mindig kuldi a penzt ilyenekert nem tartoztatjak le az embert de oO egyre jobban retteg..Van valaki aki tudja hogyan is mukodik ez??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook