Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekszáj - gyermekeink aranyköpései fórum

Gyerekszáj - gyermekeink aranyköpései (beszélgetős fórum)


2006. aug. 27. 21:48
Bence kicsi volt még, és ha nézte a Tv-ben a játékreklámot, mindig kiabálta: " Ilyet kérek karácsonyra, ilyet kérek karácsonyra..." Egy idő után meguntuk a mutogatást és nem szaladtunk be a szobába megnézni az aktuális játékreklámot.Ekkor taktikát változtatott. " Úristen, beszorultam!!!" Rohanás, mi van a gyerekkel. Ő higgadtan rámutat a képernyőre és azt mondja: " Na, ilyet kérek karácsonyra!"
2006. aug. 27. 21:44

Bence még 2 éves sem volt, mikor megtalálta a Papa fáskamrájában a baltát és baltázott vele, míg a Papa észre nem vette, és elvette."Na ezt azért nem, mert lesz ám orgonálás (sírás), ha rácsapsz a kezedre!"

Bence morcosan."Ti is fogtok orgonálni hamarosan a mamával!"Papa: "Miért?" Bence: " Mert öregek vagytok és meg fogtok halni:"

2006. aug. 27. 21:40
Bence fiam a mamánál nyaralt és este fürdésnél játszott a kádban. Mindenféle műanyag dokgokkal szokott otthon szórakozni, ezért hiányoztak neki az otthoni dolgok. "Kupakot kérek, kupakot kérek..."-kiabálta maminak. Mami kicsit zaklatottan beszaladt és elhadarta: " Nincs nekem pukapom!". Mire Bence: " Nem is pukapot kértem, hanem kupakot!."
33. e71af41436 (válaszként erre: 31. - Be52089f0e)
2006. aug. 27. 21:15

imádom az ilyet :)))))))))

mindegyik zabálnivaló lehet :))))

32. bibed
2006. aug. 27. 18:56

Az én drága kis keresztlányom esete:


Egyik nap ott aludtam, és bejött amikor fürödtem.

Kérdezi:

Keresztanyu, milyen bugyi van rajtad?

Mondtam neki, hogy az nem bugyi.


Másik:


Anyajegyemre kérdezi, hogy mi az.

Mondom neki, hogy anyajegy.

Megkérdezi:

Az én anyukám?

2006. aug. 24. 10:38

Ezeket most találtam egy internetes magazinban. Szerintem nagyon jók!


Gyerekszáj


"A kisbaba egy burokban van az anya hasában, és szerintem ott jobb dolga van, mint nekünk az iskolában."


"A kisbaba legtöbbször az anya tejét issza, ilyenkor a csecsemőt odafektetik az anya melléhez, és saját maga szívja ki a tejet. Amikor pedig elég volt neki a tej, üzen a mellnek, hogy köszöni a tejet"


"Szerintem az apuka az úr a családban, mert ő a leghangosabb, ő tud a legjobban kiabálni. Az anyuka a helyettese."


"Azt kívánom a mamának, hogy amikor megkapja a fizetését, ezer forinttal többet kapjon."


"Én azért szeretnék gyereket, mert azután majd belőle is felnőtt lesz, megszeret valakit, és neki is lesz utódja. És ez így egy állandó körforgás, és az élet így soha nem áll meg. És ha meghalok, azért utánam is lesz valakiben egy kicsi belőlem."


"Egy család úgy lesz, hogy mennek az emberek az utcán, jeges a járda, és egy fiatal nő elesik, és egy fiatal férfi felsegíti, megismerkednek, barátok lesznek, és egy pár hónap múlva megszeretik egymást, és megházasodnak."


"Egy férfi és egy nő találkozik a mulatóban, és megszeretik egymást. Együtt laknak. Ha jobban tetszik neki, mint a többi nő, és szorgalmas is, akkor elveszi feleségül."


"Egy férfi meglát egy lányt, és megszólítják egymást. A lány szép, okos, karcsú és házias. A férfi meg csinos, jólöltözött, munkára termett. Szívbeli társak lesznek. Mindig egymás mellé fekszenek, mindig egymásba lesznek burkolózva. Olyan meleg van, hogy nincs kedvük hálóruhát venni. Élnek éldegélnek, és olyan nagy a szerelem, hogyha a fiú megcsókolja a lányt, az rögtön elpirul."


"Az emberek azért házasodnak, mert szerelmesek lettek, vagy pedig az egyik házastárs öröksége miatt."


"A férfi és a nő közötti kapcsolat a szerelem. Amelyben testi szerelmet is végeznek. Ez már házassághoz is vezethet."


"Hát én úgy lettem, hogy az apukám nagyon vágyott egy gyerekre, de egy papának nem lehet gyereke, ezért elkezdett keresni egy mamát. Egy jó nagy mellű nőt keresett feleségnek, mert a mamáknak nagyon kell a mell, mert azon szoptatják a kisbabájukat"


"A szerelem olyan érzés, ami vagy jól, vagy rosszul végződik."


"Szerintem a gyerek egy szerelemből születik. Egyik este megtörténik a dolog. Ehhez nagy bátorság kell."

30. DODICA
2006. aug. 20. 18:10
Apjuk mindig kétféle lecsót készít, egyiket csupa erőspaprikából magának. 7 éves fiam kimegy a konyhába, belenéz a saját lábasunkba, majd megkérdi: "Ez ugye erőtlen lesz?"
29. DODICA
2006. aug. 20. 18:09
Katalin lányomnak a nagyszülőknél Katica a beceneve, de otthon a Dodi ragadt rá. Lehetett úgy 2 éves, akkoriban kezdett el mondatokban beszélni, amikor egyszer mutattam neki egy katicabogarat, s persze mondtam is a nevét. Nézte tűnődve egy darabig, majd felkiáltott: "Az Dodi-bogáj!"
2006. aug. 20. 11:54

Hát ez nagyon jó!

Már alig várom hogy az én kicsi fiam is tudjon beszélni.


Az egyik ismerősöm mesélte. Kb 3 éves lehetett a lányuk amikor egy téli estén gyalog mentek valahová. Az apuka ölbe vitte a gyerkócöt, amikor elcsúsztak és az apuka fenékre ült. Nagy nehezen felálltak és a kisány megszólalt: mégegyszer.

2006. aug. 20. 10:39
vagyis gondolom a Hapcit is ismerte, de oda nem mondta, hogy "egészségedre" :))
2006. aug. 20. 10:35

A hét törpe neveit tanítottam a lányomnak anno, és ő mindig beszúrt egy plussz szót: Tudor, Vidor, Kuka... szemét, Szende, Szundi, Hapci, Morgó :)

Ez a "kuka" szó volt az egyetlen ismerős szó számára akkor a 7 közül, 2 évesen, és rögtön hozzá is tette a belevalót :)))

25. szamocinka (válaszként erre: 23. - Mariann)
2006. júl. 4. 17:59
Micsoda gyerekmenü! :-D
24. Solyo
2006. júl. 4. 16:10

Korán reggel történt, még ágyban voltunk, mosakodás előtt. Kisfiam (alig 3 éves) rámnéz és azt mondja:

- Neked morzsa van a szemedben.

- Az nem morzsa, hanem csipa.

- Csiga?

2006. júl. 4. 15:47
Sugit megkérdeztem valamelyik délután, hogy mi volt az ebéd az oviban. Kicsit gondolkozott, de nem jutott az eszébe. Végül rávágta: Sült pókláb!:)
22. Lindi
2006. júl. 4. 14:03

Picimanómmal (4 éves) ülünk egyik reggel a teniszpályán a teraszon.

Lakik ott egy fekete macska, Bagíra.

Alexa megkérdi: Hol van a Bagira cica?

Mondom neki: Tudod Csillagom,most hogy már jó idő van és nyitva van az ajtó,meg az ablakok, Bagira itt szokott csavarogni a környéken.

Mire a gyerkőc érdeklődve: Elment a busszal?


:)))

2006. jún. 30. 09:46

Sziasztok! Nekem is van egy kedvencem, bár nem az én gyerkőcöm mondta, ő még nem tud beszélni.

Amikor a keresztlányom 3-4 éves lehetett (most 18 éves), látogatóban volt náluk az egyik rokon család. A nagynénjével orvososdit játszottak, a nagynéni volt a páciens, Zsuzsika az orvos. A következő párbeszéd folyt le köztük:

Nagynéni: -Doktornő, nekem az a problémám, hogy issza a férjem a pálinkát. Mit csináljak vele?

Zsuzsika, csodálkozva: -Issza a pálinkát? (Gondolom, még nem tudta, hogy mi az...)

Nagynéni: -Igen, issza a pálinkát az üvegből.

Zsuzsika, kis töprengés után: -Jó, akkor írok fel neki poharat!


:-DDDD Milyen illetlen dolog üvegből inni....

20. ksmoni
2006. jún. 25. 12:45

Két és fél éves fiam mustrálva símogatja nagymamája (ráncos) arcát,egyszer csak megszólal:

Nagymama ,neked eltörött az arcod!

Nagy volt a nevetés!!:)

2006. jún. 24. 08:26
Nagyobbik leányomért mentem az iskolába, a tanárnő még mindig náthás volt és tippelgettünk az anyukákkal, hogy biztos allergiás.Erre a leányom felnőttes hangvitellel közbe szól: apukám is allergiás! allergiás anyukámra.
18. Dorsi
2006. jún. 19. 15:50
Leánykám (másodikos volt) szombaton megkapta a bizonyítványát. Este együtt vacsoráztunk egy kedves barátunkkal. Újságolta neki Villő, hogy megkapta a bizonyítványt. Én mondtam, hogy az hagyján, de még milyet!!!. Erre megszólalt az 5,5 éves öcsikéje: Kéket!
17. kszisz
2006. jún. 8. 18:15
miután végigolvastam ezeket a kis sztorikat, még jobban vágyom már egy babára. Szenzációs mindegyik. Én csak ismerősöktől lopott sztorival szolgálhatok még: ismerős házaspár bevásárolni ment egyik nagy hipermarketbe kisfiával, miután végeztek anyuci kisfiával bent ült már a kocsiban, apuka pedig visszavitte a kocsit. Mellettük egy nő pakolt be az autójába, Barna odaszólt hozzá. "Néni, nem láttad az apukámat, valahol itt kell lennie?" A nő persze nem reagált semmit, erre a kisfiú jó hangosan anyukájának:"anya, ez a néni nem tud beszélni?"
2006. jún. 8. 16:41

Balázskával tanulgattunk a különböző testrészeit, érdeklődve hallgatta és ismételgette, és gyorsan meg is tanulta őket (bár a bokájára mindig azt mondja az a könyöke..). Az ujjacskáit is tanultuk, hogy ez a nagyujjad, ez a mutató...és végül ez a kisujjad. Erre spontán nevetve beszólt: "mind megette"

Ilyenkor látszik a gyereken, hogy unja a koncetrálást:)

15. frezso
2006. jún. 7. 15:58

Keresztlányom (a húgom kislánya) gyakran volt édesanyáméknál, sokszor anyukám vitte óvodá is még munka előtt. Egyszer késésben voltak, s mivel anyukám mindig kerékpáron járt, gyorsan fölrakta a gyereket a hátsó ülésre, s tolta volna ki a kerékpárt a kapun. De a kicsi hol az egyik, hol a másik lábát akasztotta a kapufélfába, sehogy sem sikerült egykettő túljutni a kapun. Anyukám már sietett volna, nem szeretett elkésni, ezért azt mondta: Kislányom, hagyd abba, vagy megrázlak.

Mire a kicsi magától értetődő természetességgel: Nahát, Mama, hogy te mostanában milyen mufurc vagy!

2006. máj. 25. 19:02

Most öt éves a kishölgy, szépen beszél, de azért a ragozással olykor akad némi gondja:

épp az imént közölte velem, hogy vegyek mindenféle italporból egyet, aztán aki szereti, az isz, aki nem szereti, az nem isz. :-)

(Bolero italporra gondolt a lelkem, kettőt fogott a kezében, két különböző ízűt, és azon tanakodott magában, hogy melyiket készítsem el neki.)

2006. máj. 25. 19:00

Jaj, lányok, kerestem, van-e ilyen fórum, végigolvastam, dőlök a nevetéstől. :-D

Annyira édesek tudnak lenni.

Egyszer a konyhában tevékenykedtem valamit, a lányom olyan hároméves forma lehetett, a tojást meglátva, felmerült benne a kérdés:

Anya, mit csinál a kakas, ha elvesszük tőle a tojását?

Mondtam neki, hogy a tyúk tojja a tojást, nem a kakas.

Kicsit gondolkodott, majd újabb kérdés: És hol?

Most mit mondjak? Hát a tolla latt van a tojója, ott. Megelégedett a válasszal, de csak az eredeti verzió izgatta:

És mit csinál, ha elvesszük tőle?

Erre én: hát tojik másikat.

Ő: jó, jó, de mit csinál, ha mindet elvesszük? Visszaszerzi?

2006. ápr. 18. 12:12

Mi mindig városban laktunk, és Balázska az állatkert 'tanyasi-részén' látott csak csirkét, tehenet..stb

Egyik falusi rokonunkhoz látogattunk el 2éves kora utáni nyáron, ahol sok állat van:röfik, lovak pl. Megsimogatta Feri bácsival az összeset, és azzal jött ki az istálóból, hogy:

"Na, hol az oroszlán...?" :))

11. Gigi...26 (válaszként erre: 10. - Cinka)
2006. ápr. 18. 12:09
lol
10. Cinka
2006. ápr. 12. 22:36

6 éves a lányom, nemrég volt iskolaérettségi vizsgálat. Egyik feladatuk az volt, mondják meg, mit csinál a tanár, az orvos, a tűzoltó stb. Lányomat kérdezték: -Mit csinál az igazgató? A válasz teljes természetességgel így hangzott: - Seggen csúszik!!!


(Egész télen kórusban kiabálták a gyerekek Az esik a hó, sz..ik a ló.... mondókát, és hát más aspektusban ő még nem hallott igazgatóról)))

2006. ápr. 6. 15:16

Gyermekem játékra invitálta az apját:


"-Apa, játszunk olyat, hogy te vagy az apuka, én meg a kicsinyed!"

2006. ápr. 6. 15:00

Az oviban felvesznek rossz szokásokat a gyerekek, Balázs pl rászokott, hogy köpköd. Próbáltam erélyesen fegyelmezni, de mivel nemigazán hallgatott rám, jött a következő lépés: bevontam apát is. Na, ő megmondta neki, hogy ha mégegyszer meglátja büntetés lesz..

Este fürdés után megint köpött a kissrác, és én persze rögtön szóltam apának. Ő el is kezdte mondani, hogy:

"Mit modtam Balázs, hogy ha még egysezr meglátom..."

Erre Balázska tök lazán:

"Nem is láttad..."


Elröhögtük, ez a fegyelmezés kudarcba fulladt:)

2006. ápr. 6. 14:56

ez nagyon jó fórum lehetne, ne hagyjátok abba anyukák! :)

Balázs legutóbbi vicces megnyilvánulása:

mentem tusolni, de mondtam az én kicsi fiamnak, hogy ha mondják,hogy ki játszik az Áll az alkuban, azt mondja már be nekem. Ő gondolom figyelte mikor mondják a nevet, és kis idő múlva unott képpel megjelenik a fürdőajtóban.

Válasza: "Jajj anyja, már megint ugyanaz... Gundel Takács Gábor..." :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook