Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyerekkori lelet kikérése fórum

Gyerekkori lelet kikérése (tudásbázis kérdés)


2023. szept. 16. 07:38

Én bementem a kórházba, elmondtam mit akarok, megmondták, hogy hova kell mennem. Nem az osztályra kellett mennem, hanem titkárságra.

Ki kellett töltenem egy nyomtatvány ott helyben, le is adtam, majd értesítettek, hogy mikor mehetek érte.


Ez kb. 5 évvel ezelőtt volt, és nekem 1972-es dokumentumokat kellett kikérnem.

9. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 15. 21:20

Elektronikusan kell kérni, akkor úgy is kell hogy kiadják. Az első másolat, akárhány példány ingyenes/akármit mond is a rendelő/kórház

Ajhogy irták, a kórház titkárságán kezd nel

Gogy az hol van? Telefonköny minden kórháznak van

Ha huzakodnak idézd be a törvényt

[link]


[link]


[link]


Nekem nem adták ki, panasszal fordultam a NAIH-hoz

[link]

8. globus (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 15. 19:21
Legtöbb kórháznak van honlapja, rajta telefonkönyvvel. Vagy a központból kapcsolják.
7. globus (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 15. 19:20

Először érdeklődj telefonon. Elmondják, hogy mi szükséges hozzá, és mikor mehetnél be. Elképzelhető, hogy jelképes összeget fizetned kell.

2017 utáni leleteket ügyfélkapun megtalálsz, a korábbiak vannak irattárban, adatmentésben.

2023. szept. 15. 17:28
szerintem személyin kívül kell a tb, ha van intézménynek weboldala, esetleg facebook oldala, ott lehetnek elérhetőségek
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Globus)
2023. szept. 15. 17:21

Szia! Köszönöm, ez nagy segítség! Ha nem bánod, mèg lenne egy pár kérdésem, mert kicsit elveszettnek èrzem magam ebben.


Elég ilyenkor egy szemèlyit felmutatni vagy règi tb kártyát?

Az osztályirodák telefonszáma, e-mail címe megtalálható valahol?

Odaadják aznap, mikor bemegyek, vagy előre kell igényelni?

4. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 15. 17:07

Szia.

Őszintén szólva nem tudom, de pl. már fényképeztem le rőntgent, amikor megsérült a karom. Akkor amikor történt.

Gondolom h raktározzák őket egy bizonyos ideig. Érdeklődj a kórházba, de talán kapsz okosabb ötleteket is.

A másik, valamiféle képviselővel intéztetni, aki ott helyben van.

2023. szept. 15. 17:07
Van irattár minden intézményben és a frissebb leletek persze digitalizálva. Az adott intézmény titkárságára próbálj E-mailt küldeni a kéréssel, megindokolva, miért kell ez neked. Ők továbbítani tudják az adott részlegnek vagy illetékesnek, hiszen 22 év alatt megszűnhetett, elköltözhetett az osztály.
2. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 15. 16:59
Szia, az adott intézmény osztályának osztályirodáját keresd.
2023. szept. 15. 16:56

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogyan kèrhetem ki az egyik orvosi leletemet 2001-ből.

Nem tudom a pontos dátumot, mert ahhoz kicsi voltam, hogy ennyi idő távlatából emlèkezzek, de azt meg tudom mondani, melyik kórház melyik osztályán vizsgáltak.

Tb-t már nem fizetek, mert külföldön èlek, de szívesen elmennék èrte akár személyesen is.

Azt olvastam, hogy lenne hozzá jogom, de fogalmam sincs, hová forduljak ezzel.

Minden segítségért hálás vagyok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook