Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekeknél hogy oldjam a váladékot, hogy ki tudja fújni az orrát? fórum

Gyerekeknél hogy oldjam a váladékot, hogy ki tudja fújni az orrát? (tudásbázis kérdés)


1 2
26. Zizisicc (válaszként erre: 22. - Teleki_2007)
2008. márc. 6. 13:10

De ha vírus, akkor miért az antibiotikum? Én ilyenkor vagy ezüstkolloid oldatot, vagy grapefruitmag kivonatot (van olyan fajtája, ami nem keserű) adok nekik, mert ezek hatnak a bacik mellett a vírusokra is, gombára stb.

Krém ügyben nézd meg a www.kavalko.hu-t. Az ő termékük, talán lehet neten rendelni, vagy találsz az oldalon a közeletekben olyan települést, üzletet, ahol beszerezhető.

25. Banita76 (válaszként erre: 21. - 7934d1ac97)
2008. márc. 6. 10:48
Tudom, hogy a bioparox is antibiotikum, igazad van, csak én nem olvastam el, hogy miket adott már a gyerekének a kérdést feltevő. De szerintem ez a spray százszor többet ér, mint a gyógyszer.
2008. márc. 6. 08:35
Még egy dolog.- Ha ott a váladék, és amikor sztívod nem jön ki. Milyen technikával próbálod kiszívatni a váladékot. Lehet ott a gond.
23. 754c7e07c3 (válaszként erre: 18. - Teleki_2007)
2008. márc. 6. 08:34
Miért ne volt sikeres? Érdekelne. Köszi.
22. teleki_2007 (válaszként erre: 20. - Zizisicc)
2008. márc. 6. 08:17
Próbálkozom vele, de nem sok sikerrel.A gyógyszertárak is keresik a nagykerekben.Erre felénk nem nagyon ismert még úgy látom.Tegnap estére a kissebbik fiam is belázasodott sajnos, a nagynak hőemelkeéde volt, úgyhogy rendesen elért minket ez az akár milyen vírus.Antibiotikumot kapják, orrspay megy , homlok melegítés megy.Remélem mostmár megindul a dolog.Köhögésük javult szerencsére.A párom azt mondja türelmetlen vagyok, valószínüleg igaza van mert az antibiotikumnak is biztosan idő kell.
21. 7934d1ac97 (válaszként erre: 16. - Banita76)
2008. márc. 5. 21:58
a bioparox is antibiotikum, és az orvos már írt fel egy antibiotikumot a gyereknek úgyhogy egyszerre és egymás után se használd!!!!!!
20. Zizisicc (válaszként erre: 19. - Teleki_2007)
2008. márc. 5. 20:59
Azt a Nosico junior krémet próbáld beszerezni, mert a régebben letapadt, beszáradt váladékot is kipucolja az arc és homloküregből!
2008. márc. 5. 20:42
Mindenkinek köszönöm a tanácsokat és próbálom őket hasznosítani.Remélem az antibiotikum is megteszi hatását!
18. teleki_2007 (válaszként erre: 17. - 754c7e07c3)
2008. márc. 5. 20:41
Már próbáltam, nem sok sikerrel ez esetben.Köszönöm a tanácsot...
2008. márc. 5. 18:22
Tengervizes orrspray-vel.
16. Banita76 (válaszként erre: 11. - Teleki_2007)
2008. márc. 5. 14:18
Mi szoktuk használni a Bioparox orrsprayt, ez nekem is, és a gyereknek is mindig használ. Esetleg kamillás gőzölés, bioptron lámpa használata. Nálunk ezek váltak be, több ötletem nincs. Gyors gyógyulást kívánok!
15. 7934d1ac97 (válaszként erre: 11. - Teleki_2007)
2008. márc. 5. 14:14
arc-homloküregre tényleg az infra lámpa a jó, vagy még a kamillás gőzölés pléd alatt
14. teleki_2007 (válaszként erre: 13. - Szamó)
2008. márc. 5. 11:45
Köszönöm a bíztatást és a jó tanácsokat!Szép napot!!!
13. Szamó
2008. márc. 5. 10:38
Ne izgulj, pár nap és meggyógyulnak!
12. Szamó (válaszként erre: 11. - Teleki_2007)
2008. márc. 5. 10:37
Még egy dolog eszembe jutott! Nekünk sokat segít az infralámpa!!!Csak arra vigyázz, hogy a szemébe ne világítson. Naponta sokszor csinálhatod 5-10 percig alkalmanként.
2008. márc. 5. 10:33
Köszönöm a sok gyors választ és tanácsot.Nálunk az a gond,hogy ami az orrában van az híg váladék de felette homlokba vagy az orrüregbe van ami nem jön ki.Mikor veszi a levegőt tortyog rendesen.Ami az orrba van azt ki tudja fújni és ki is tudom szivatni.De hiába szivatom alig jön valami, és nem szeretném ha homlok vagy arcüreg gyulladás lenne a vége.Amit most kapott amtiubiotikum az a Klabax ez azt írja,hogy a klaritromicinre érzékeny kórokozók által okozott alsó-és felső légúti fertőzések, légcsőgyulladás, tüdőgyulladás,bronchitis, torok,-orrmelléküreg és akut középfülgyulladás és még van itt néhány eset amire jó.Azt mondta a doki,hogy 5-6 napig adjam neki.Tegnap kezdtük, igaz láza nem volt és jobban is aludt, de lehet,hogy kicsit türelmetlen vagyok ezzel az orrváladékkal, hogy miért nem jön ki rendesen.....Kapja még a Fluimicilt köhögésre és a Nasinin orrsprayt is használom nála, vagyis mindkettőnél.Tényleg lehet,hogy nagyon türelmetlen vagyok mert még csak tegnap kezdtük az antibiotokumot és annak biztosan idő kell.Jobban van mint volt, tehát hat.Na akkor kis türelemre intem magam:)Dehát ilyen az ember ha a gyerekei betegek, mihamarabbi gyógyulást szeretne.Na most aztán jó hosszúra eresztettem a dolgot.Köszönöm a segítségeket.....
10. Szamó (válaszként erre: 9. - 7934d1ac97)
2008. márc. 5. 10:01
Szia! Jól hangzik, legközelebb kipróbáljuk!
9. 7934d1ac97 (válaszként erre: 6. - Szamó)
2008. márc. 5. 10:00
ebbe a párás, gőzős környezetbe sós levegőt is lehet csinálni, (kb. mint a tengerparti levegő) az is nagyon jó, és én most találtam a Gabi tusfürdő családnak egy olyan változatát ami aromaterápiás - mentolos és eukaliptuszos, kipróbáltuk épp 2 hete hogy beteg volt a fiam, minden fürédnél a fürdővízbe raktuk rendesen, nagyon jó volt, használt is :)
2008. márc. 5. 09:53

szia!


ha a gyerek amúgy már van akkora hogy tud rendesen orrot fújni akár segítséggel is, de a nátha nem jön ki, akkor a nyák oldásra kiválló az ambroxol-q vagy az ambrobene tabletta, vény nélkül kapható a patikába kérdezd meg gyógyszerészt, vagy hívd fel a háziorvosodat, hogy amit felírt gyógyszert az mellett szedheti-e a gyermeked, és milyen adagolásba

7. 14775640c4 (válaszként erre: 6. - Szamó)
2008. márc. 5. 09:14

orrszívó nekünk is nagyon bevált

meg a fiziológiás só oldat is

azzal oldottuk majd jöhet az orrszívó :))

2008. márc. 5. 09:12

Szia!


Sok újat nem tudok mondani, nekünk is a porszívó volt jó, bár már ügyesen kifújja (5 éves), Sterimar spray, ACC 100 nagyon bejött!!!


A fürdőben szoktunk még neki csinálni "gőzfürdőt". Bezárod a fürdő ajtót, vagy a zuhanypanelt és lassan engeded a tusolóval a forró vizet, gőzt csinálsz. Aztán persze kellemes hőmérsékletű vizet engedsz neki és a gőzben szépen kitisztul az orra. Szoktunka fürdővízbe kamillateát tenni. Gyulladáscsökkentő, tisztít és a gyerek nagyon élvezi!!!


Jobbulást!!!!

5. teleki_2007 (válaszként erre: 3. - Zizisicc)
2008. márc. 5. 09:06
Köszönöm a gyors választ.Tengervizes orrsray van itthon akkor most az jön.Orrszívózás folyamatosan megy.Fluimucilt szedjük már néhány napja.Köszönöm a segítséget.Mindent beleadok,hogy könnyebb és gyorsabb legyen a gyógyulás.Mégegyszer köszi..
4. teleki_2007 (válaszként erre: 2. - Hetessycintia)
2008. márc. 5. 09:03
Köszönöm, de ezzel eddig nem értem el sok eredményt.valamennyit biztosan segít de nem túl sokat.Használom a Nasivin orrsprayt és a porrszívós orrszívót is.Plussz még melegítem a homlokukat.Köszönöm a gyors választ.
2008. márc. 5. 08:18

Nosico Junior kenőcs az arccsontokra, tengervizes orrspray, porszívózás.

A köptetők közül az ACC 100-nak és a Fluimucilnak van ilyen hatása, hogy segíti felodani és kiürülni a sűrű váladékot az orrjáratból.

2008. márc. 5. 08:12
Próbáld meg porszívós orrszívóval kiszívni.Az nagyon mélyről is kiszívja.Nekem a nasivin orcsepp nagyon bejön.Jobbulást nekik.Mi is most gyógyultunk meg.
2008. márc. 5. 08:02
Fiaim 5 és 3 évesek, elkaptak valami vírust,olyan mint a megfázás csak erősebbek a tünetek és hőemelkedés láz van.Voltunk tegnap doknál van antibiotikum, de a nagyobb nem tudja az orrát kifújni.Csak minimális váladék jön ami híg és a sűrű nem akar lejönni.De hallani,hogy nagyon tele van.Szegényem úgy érzi,hogy állandóan folyik az orra pedig nem.Használok nekik Nasivin orrspayt, melegítem a homlokukat.Néha megindul egy-egy nagyobb adag sűrű váladék de csak kis csomókban.Azután megint semmi.Kérem aki tud segítsen mert majd a szívem szakad meg,hogy nem tudok már mit kitalálni.Ötleteket, tanácsokat kérek,hogy miként tudok segíteni a kicsiken.Előre is köszönöm!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook