Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerek a bicajon fórum

Gyerek a bicajon (beszélgetős fórum)


2011. jún. 18. 10:47
a szabályt én sem ismerem, de én is biciklizek a 4évesemmel minimális forgalmú úton. még senki nem szólt érte
7. frotto76 (válaszként erre: 6. - Annaluca)
2011. jún. 17. 22:21
Igen az én is tudom, hogy főúton nem közlekedhet 12 (én 10-et hallottam a rendőrtől) éven aluli gyerek. Mondjuk a főúton én sem közlekedem bicajjal, inkább tolom a járdán.
2011. jún. 17. 22:19
Erről a szabályról én is megkérdeztem egy rendőrt, de nem tudott határozott választ adni. Hogy csak főútvonalon nem közlekedhet a 12 éven aluli gyerkőc, vagy a főbb közlekedési utakon sem?
2011. jún. 17. 22:16
Szóval a kérdésem az lenne, hogy van arra jogszabály, hogy egy gyerek szülői felügyelet mellett hány évesen bicajozhat az úton (mellékúton).
4. frotto76 (válaszként erre: 2. - 9d1fd4d628)
2011. jún. 17. 22:13

Erre gondoltam én is, de visszafogtam magam.


Én csak annyit kérdeztem, hogy mégis, hol tanítsam meg közlekedni?


Szerinte a járdán kell, szerintem meg azért még jobban megbüntethetnek.



Azt azért még hozzáteszem, hogy ismerem a gyereket. Tényleg ügyesen közlekedik, odafigyel, már messziről figyelmeztet, hogy piros a sorompó lámpája. Ezeket mindig rábízom. A legnagyobbat pl. még hét évesen is félve vittem így magammal, mert kicsit szeleburdibb volt. De sok gyakorlással Ő is belejött. Ma már egyedül is el merem engedni. (eleinte figyeltem lopva és ügyes volt)

3. Grácia (válaszként erre: 2. - 9d1fd4d628)
2011. jún. 17. 22:13
:)))
2011. jún. 17. 22:04

,,férfi és elkezdett velem kiabálni, hogy mit képzelek, ezért nagyon megbüntetnek''


helyes válasz:


-mi a f@sz közöd van hozzá?

2011. jún. 17. 22:01

Öt éves gyerekem már elég stabilan kerékpározik majdnem két éve.


Hónapok óta, ha lehetőség van rá, mellettem bicajozva megyünk boltba, piacra, rokonokhoz. Mindig olyan utakat keresek, ahol nincs forgalom, szépen megy előttem, de inkább mellé húzódom. Tudja, hogy az út jobb szélén kell menni, ha autó áll előttünk, hátranézünk és ha nem jön semmi mögöttünk, akkor lehet kikerülni.



Szombaton elindultam vele, és a másik kettővel a piacra. A legnagyobb elől, a középső mögötte, én mellette a kicsivel mögöttem. Úgy gondolom nem akadályoztuk a forgalmat, az út szélén közlekedtünk. (persze tudom, hogy én elvileg nem mehetnék mellette, de úgy gondolom, mint aktív autóvezető, hogy inkább így, mint, hogy a gyerek egyedül, az anyuka utána és a gyerek egyszer csak meggondolhatja magát, és kimegy akár az út közepére is)


Szóval mentünk szépen. Mindig olyan utat választok, ahol nincs nagy forgalom. Most is a másfél km. alatt kb. négy autó előzött meg bennünket, ugyanannyi jött szemben.



Egyszer csak megelőzött egy kerékpáros férfi és elkezdett velem kiabálni, hogy mit képzelek, ezért nagyon megbüntetnek, mert a gyereknek a járdán a helye. Én meg csak néztem. Sem előttünk, sem mögöttünk autó nem volt, pont ez a bicajos háborgott.



Van arra jogszabály, hogy egy gyerek, szülői felügyelet mellett, hány éves kor felett közlekedhet az úton?


(Nem főúton, kis mellékutakon, mert van olyan út a városban, ahova még a 12 éves nagygyerekkel sem mennék ki, vele ott inkább a járdán tolom a bicajt.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook