Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyed utáni munkába állás fórum

Gyed utáni munkába állás (beszélgetős fórum)


2012. febr. 1. 14:09
csak a rend kedvéért, a gyermek 3 éves koráig NEM LEHET KIRÚGNI a kismamát és GYED után köteles visszavenni a munkáltató, nincs olyan, h várj egy évet meg hasonlók. 3éves kor után küldhet el könnyebben
2012. jan. 16. 16:00
gratulálok, ügyes voltál :) látod mit tesz a magabiztosság... :)
2012. jan. 14. 14:57
Sziasztok! Ezuton üzenem minden kismamának, akit azzal riogat a munkaadója, hogy nem veszi vissza, hogy ne hagyja magát! Nézzetek utánna a dolgoknak a munka törvénykönyvében és a kismamatanoda oldalán. Ott igen hasznos dolgok vannak! Én is kinyomtattam egy pár részt a munka törvénykönyvéből és úgy mentem be a munkaadómhoz. Érezhető volt a különmbség a hozzáállásukban!
13. Csibebaby80 (válaszként erre: 12. - Sikijudit)
2011. dec. 30. 21:54
kíváncsian várom, csak ügyesen :)
2011. dec. 30. 21:45
Köszönöm mindenkinek a segítséget! Felkészülök és határozott leszek:-)Ha gondoljátok megírom, hogyan sikerült:-)
11. zseba
2011. dec. 30. 18:41

Munka törvénykönyve (Mt.) változás TERVEZET 2011. június 1. után a GYES, GYED-ről visszatérő munkavállalókat érintően:


Az Mt. 138. § (6) bekezdése az alábbiak szerint módosul, ezzel egyidejűleg a jelenlegi (6) bekezdés megjelölése (7) bekezdésre változik:


(6) Ha a munkavállaló az (5) bekezdés szerinti fizetés nélküli szabadságát meg kívánja szakítani, a megszakítási szándékát előzetesen közölnie kell a munkáltatóval.


A munkáltató, ha a munkavállaló a fizetés nélkül szabadság kezdetétől számított


a) hat hónap letelte előtt kíván munkába állni, a bejelentést követő legfeljebb harminc nap,


b) hat hónap elteltével vagy azt követően kíván munkába állni, a bejelentést követő legfeljebb hatvan nap elteltével köteles foglalkoztatási kötelezettségének eleget tenni.”

10. zseba (válaszként erre: 7. - Anikko)
2011. dec. 30. 18:32
Ez nem igaz! A fizetetlen szabit bármikor megszüntetheted, ezt írásban kell jelezni a munkáltató felé. Ha nem tud munkát biztosítani, akkor állásidőt köteles fizetni! A gyerek 3 éves koráig+30 napig felmondási védelem alatt áll az anyuka!!!
9. zseba (válaszként erre: 1. - Sikijudit)
2011. dec. 30. 18:29
Nem, ez nem jogos! Ahogy a többiek is javasolták, keress egy munkajogászt!
8. anikko (válaszként erre: 1. - Sikijudit)
2011. dec. 30. 18:21
akkor vegyen fel4 órába és mész gyesre mellette
2011. dec. 30. 18:20

gyed után nem köteles visszavenni egyáltalán! gyes után köteles.

Kolléganőmnek betöltötte a gyereke a 2 éves kort, főnök közölte majd jövőre jöhet.

6. rohiani (válaszként erre: 4. - Sikijudit)
2011. dec. 30. 18:00

Persze jogod van, de a főnököd majd valamilyen úton módon ki fog rúgni, ha a másikat akarja inkább megtartani.

Mint írtam, a helyedre csak helyettesíteni vehette fel a másik emberkét, tehát őt kell elküldeni vagy át tenni 5 órába más beosztásba.Ezt megmondhatod neki, bár gondolom tudja, csak azt hiszi te nem. De ha lejárt a védettséged, simán elküldhet valamilyen indokkal.

5. Serry (válaszként erre: 4. - Sikijudit)
2011. dec. 30. 17:54

Mindenképpen keress egy munkajogász.. nem vagy köteles elfogadni az 5 órást,ha határozatlan idejű a szerződésed. Elvileg 8 bár nem tudom az új törvény hogy van) ilyen helyzetben ugyanabba a munkakörbe ugyanazzal a feltétellel kéne vissza vegyen...


szóval keres online munkajogász ő okosabb mint én pl.

2011. dec. 30. 17:47
Azért szerintem némi jogunk mégis csak van, nem? Esetleg azzal érdemes lenne kezdeni vmit, hogy nem jogos szerződést kötöttek azzal, akit a helyemre felvettek.
3. rohiani (válaszként erre: 1. - Sikijudit)
2011. dec. 30. 17:41

Elvileg akit helyetted vett fel, azt csak arra az időre lehetett volna amíg te vissza nem mész. De mivel csak 30 napig vagy védett ezért a szabi kiadása után akár azonnal fel is mondhat.

Szóval a munkavállalónak nincsenek jogai csak papíron.

2011. dec. 30. 17:40
Szia! Szerintem nem jogos, ha határozatlan idejű a szerződésed! Én januárban megyek vissza dolgozni, és ugyanabba a munkakörbe, ugyanazokkal a feltételekkel vesznek vissza! Aki a helyedre ment, annak olyan szerződést kellett volna írjanak, hogy a Te visszatértedig. De nem vagyok nagy szakértő, én a helyedben utánaérdeklődnék hivatalosan, vannak ilyen ingyenes jogi tanácsadások.
2011. dec. 30. 17:37

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Áprilisban lesz 2 éves a kisfiam és decemberben jeleztem a munkahelyemen, hogy márciustól szeretnék munkába állni, vagyis először kivenni a szabadságomat. Ezzel nem is volt gond, de mondta a főnőköm, hogy csak 5 órában fog tudni visszavenni, ez is csak talán lesz így, mert aki helyettesített, azt nem akarja elküldeni, pedig nekem határozatlan idejű szerződésem van. Mit tehetek? Ez igy jogos? Utánna olvastam a munka törvénykönyvében, de nem igazán értettem a jogi szöveget:-) Kérlek, ha vki tud segíteni az írjon, nagy szükségünk lenne a 8 órás régi állásomra! (lakáshitel, kocsihitel)Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook