Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYED - Munkaügyi hivatal. Nagyon fontos!! Január 1-től nem jár GYED fórum

GYED - Munkaügyi hivatal. Nagyon fontos!! Január 1-től nem jár GYED (beszélgetős fórum)


1 2 3
37. Mandula71 (válaszként erre: 35. - Liaandi)
2008. márc. 22. 18:56
A magyarország.hu-n is végig olvastam a GYED-del kapcsolatos irományt, továbbra is csak azt találom benne, hogy a GYED IGÉNYLÉSÉT megelőző 2 évben 180 nap biztosított időnek kell lennie. Arról sincs szó, hogy ennek egybefüggő 180 napnak kellene lennie. Szerintem nálad sem az a baj, hogy munkanélküliről mész szülni, hanem hogy valamiért nincs meg a 180 napod. De ha neked továbbra is azt mondják, hogy ez az ok, kérdezd már meg, hogy pontosan melyik törvényben van ez leírva???
2008. márc. 14. 19:30
Ha 2003 ota itthon vagyok, jár még nekem gyed a 3. gyerek után? Munkaviszony még van. Esetleg ki tudná nekem számolni vki mennyi gyed járna, ha jár? Ki tud segiteni?
35. liaandi (válaszként erre: 34. - Mandula71)
2008. márc. 14. 14:51
Ez volt igen!De munkanélkülire nem jár meg a gyed!Ma voltam bennt a tb-nél!
2008. márc. 14. 14:49

Gyermekgondozási díjra jogosult:

· a biztosított, gyermeket szülő anya, ha a szülést megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt,


· a biztosított szülő ha a gyermekgondozási díj igénylését megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt,


· a terhességi-gyermekágyi segélyben részesült anya, akinek a biztosítási jogviszonya a terhességi-gyermekágyi segély igénybevételének időtartama alatt szűnt meg feltéve, hogy a terhességi-gyermekágyi segélyre való jogosultsága a biztosítási jogviszony fennállta alatt keletkezett és a szülést megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt,



azzal, hogy valamennyi esetben további feltétel, hogy a gyermekgondozási díjat igénylő személy a gyermeket saját háztartásában nevelje.



Rendkívül fontos az a kedvező szabály, miszerint a gyermekgondozási díjra jogosultsághoz szükséges előzetes 180 napi biztosítási időnek nem kell folyamatosnak lennie.

A jogosultsághoz szükséges előzetes 180 napi biztosítási időbe be kell számítani:


· a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi segély folyósításának idejét,


· a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideig folytatott tanulmányok idejét.


· a rehabilitációs járadék folyósításának idejét.

33. liaandi (válaszként erre: 32. - Tundicicca)
2008. márc. 14. 14:44
Igen!Elintézik a sorsunkat!Élj meg 25 ezer forintból!Szörnyű!
32. tundicicca (válaszként erre: 31. - Liaandi)
2008. márc. 14. 14:41
Jó ez a Magyarország,nem?!Ilyet!Látom nem csak én vagyok ilyen cipőben,hanem lassan minden kismama!És csodálkoznak,hogy nem nől a népességünk...
31. liaandi (válaszként erre: 27. - Jay néni)
2008. márc. 14. 14:20
én ma voltam a tb-nél megint!és nem kapok gyedet mert munkanélkülin leszek a szülés napján!És ez a törvény 2008.jan .1-től!!
2008. márc. 14. 14:17

Sziaztok!

Végig olvastalak titeket. Szörnyü ez a rendszer. Én is gyesen vagyok. Mi ez a kis összeg??? Nevetséges!!!! Eddig gyedet kaptam, de az sem volt magas összeg. Engem a MEP "megszivatott" és ezért. Szeretnénk 3. babát, de hova szüljem ennyi összeg után? Sajnos.

Ha vki kismama nem mondhatnak fel!

29. Ani58
2008. márc. 13. 18:35
Mi meg nem ertuk el oket.Hetfon ujra tabla.
28. tundicicca (válaszként erre: 26. - Jay néni)
2008. márc. 13. 08:31
Szeretném én is tudni azt a kizáró okot...:))
2008. márc. 12. 22:06

Na végig olvastam a TB törvényt, mert ma nagyon ráértem. :)))

A törvény szerint nem lehet kizáró ok a GYED-nél, az hogy munkanélküliről ment valaki szülni.

26. Jay néni (válaszként erre: 24. - Tundicicca)
2008. márc. 12. 22:04
Akkor nem emiatt. Valami más kizáró okod kell, hogy legyen.
25. 4b2f94d8ef (válaszként erre: 17. - Gabi0630)
2008. márc. 12. 20:00
engem érdekelne az elérhetőség, mert lehet,h aktuális lesz valamikor..:)
24. tundicicca (válaszként erre: 22. - Jay néni)
2008. márc. 12. 19:43
Na,nekem május 3-án " kezdték szüneteltetni ",rá 40 napra szültem,akkor miért nem kapok GYED-et?Előtte 3 évig dolgoztam!
23. Ani58 (válaszként erre: 18. - B48926574e)
2008. márc. 11. 21:28
Kivancsi leszek mit mondanak.Mi is felhivjuk oket+az otthoniakat is raallitottam.Meglatjuk.
22. Jay néni (válaszként erre: 18. - B48926574e)
2008. márc. 11. 20:17
Igen, így van akkor szüneteltetni kell.
21. Jay néni (válaszként erre: 16. - Ani58)
2008. márc. 11. 20:15
Minden elmélet szerint a 180 nap a mérvadó.
2008. márc. 11. 20:14

Na megkérdeztem munkanélküliben dolgozót, Ő már idén is töltött ki GYED papírt és szó nélkül megkapta a kiscsaj aki igényelte, pedig munkanélküliről szült.


Viszont azt mondta, hogy akkor 100 %, hogy nem jár, ha az álláskeresési támogatás időszaka már 42 napja lejárt.

19. cicus818 (válaszként erre: 13. - Jay néni)
2008. márc. 11. 18:11
Szia.Én 2002 jan.2-tól 2007 okt.20-ig folyamatosan dolgoztam.Azóta munkanélküli vagyok.Ha netán teherbe esnék mielőtt még el tudnék menni dolgozni akkor milyen juttatásokat kapnék?????????,Köszi.
2008. márc. 11. 16:59
Én is olvastam az OEP oldalát, elég homályosan fogalmaz. Én is úgy értelmeztem, a munkanélküli járadék kizáró ok. De ha szüneteltetve van, akkor nem kapok pénzt, nem jön keresetem sehonnan, tehát nincs. Mindegy, még ha nem is túl nyíltan, de tényleg az álláskeresési járadék csak a kizáró okok címszó alatt szerepel. De én holnap felhívom az OEP-et mégegyszer.
2008. márc. 11. 15:08

Sziasztok!


Húha...én 2007-ben szültem, munkanélküliből. Azt szüneteltettem, jött a tgyás, most a gyed. Bár ez tavalyi év, nem idei.

Ha valakit érdekel, de gondolom igen, priviben meg tudok írni egy elérhetőséget, ahol 100% hogy segítenek és 100% hogy naprakész.

16. Ani58 (válaszként erre: 13. - Jay néni)
2008. márc. 11. 14:21

Ezt en is olvastam.Sot,a tobbit is elolvastam.Annak jar gyed,aki a szulest megelozo ket even belul min.180 nap biztositott jogviszonnyal rendelkezik.Ennek nem kell osszefuggo 180 napnak lennie.Tehat,ha nektek megvan a 180 nap,akkor kapnotok kell gyedet.Vagy nem?Mert igy ezt a mn. baromsagot meg lehetne kerulni.

Sot,az en esetemben pedig,ha tenyleg nem jar mn. utan gyed,mi van ha fogom magam es az Apehnel kotok szerzodest a TB-vel,fizetem a havi 5500-at es maris van biztositott jogviszonyom.Akkor jarnia kell gyednek,mert van biztositasom!

Ehhez mit szoltok?????????

2008. márc. 11. 13:38
Szóval elvileg az nem jogosult GYED-re aki kapja a munkanélkülit.
14. Jay néni (válaszként erre: 13. - Jay néni)
2008. márc. 11. 13:37
Ja az OEP-en volt.
2008. márc. 11. 13:37

Na kicsit nyomozott Jay néni Holmes:


A jogosultsági feltételek fennállása esetén sem jár a szülőnek a gyermekgondozási díj,

ha bármilyen jogviszonyban díjazás – kivéve a szerzői jog védelme alatt álló alkotásért járó díjazást – ellenében munkát végez, vagy hatósági engedélyhez kötött keresőtevékenységét személyesen folytatja, vagy


ha munkavégzés nélkül is megkapja teljes keresetét, vagy


ha egyéb rendszeres pénzellátásban részesül (rendszeres pénzellátás: táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj, nyugdíjszerű ellátás, baleseti táppénz, hadi-és nemzeti gondozottak pénzellátása, gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás, időskorúak járadéka, munkanélküliek jövedelempótló támogatása, rendszeres szociális segély, ápolási díj, stb.) A munkanélküli ellátó rendszer helyébe az álláskeresők támogatási rendszere a munkanélküli járadék helyébe az álláskeresési támogatás lépett, a munkanélküli fogalmát pedig az álláskereső fogalma váltotta fel.


ha a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben (bölcsődében, családi napköziben, házi gyermekfelügyeletbe) helyezték el, kivéve a rehabilitációs, habilitációs foglalkozást nyújtó intézményi elhelyezést,


ha a gyermeket ideiglenes hatállyal a jogosult háztartásából elhelyezték, átmeneti vagy tartós nevelésbe vették, továbbá 30 napot meghaladó időtartamra bentlakásos szociális intézményben helyezték el,


a jogosult előzetes letartóztatásban van, vagy szabadságvesztés, elzárás büntetését tölti

12. Ani58 (válaszként erre: 10. - B48926574e)
2008. márc. 11. 13:28
Mi eloszor jan.5-en voltunk bent.Masodszor kb.ket hete hivtuk oket.Sot,meg biztattak is.Elmondtam a paromnak mit irtatok,azota megint probaljuk oket hivni,de meg nem ertuk el oket.De nincs mas valasztasunk,mint hazamenni,anyagilag ugyanott leszunk,mintha maradnank.Igy legalabb a csaladdal leszunk.
2008. márc. 11. 13:07
Bocsi, február 20-án nem mondták, akkor intézte a férjem a papírokat.
2008. márc. 11. 13:06

Sziasztok!

Elsősorban Neked írom, Ani58, hogy mindenképpen újra kérdezd meg, hogy jár-e neked idén jan. 1-től GYED, ha nem munkaviszonyból, hanem a munkaügyi hivatalból mész szülni (és kérlek, majd írd meg a választ), mert itthon a GYES annyira kevés, hogy lehetetlen bármire használni. Másodjára már idén kérdezted, vagy még tavaj? Nekünk még akkor sem mondták ezt, amikor a férjem intézte a papírokat jan. 10-e körül, csak tegnap telefonon.

Tudom, hogy minden járadék teljesen más, más feltételekkel. Nekem azt mondták, a TGYÁS jár, a GYES jár, a GYED nem.

Tundiccica!

Lehet, hogy neked a 10 nap alatt nem volt biztosításod, így negszűnt a biztosítási folytonosságod, de nekem nem volt ilyen, dec. 19-én szűnt meg a munkaviszonyom, 20-tól munkaügy jan. 28-ig, 29-én született a kislányom, onnantól pedig TGYS. Egyszerűen azért nem kapok GYED-et, mert nem munkaviszonyom volt, hanem munkanélkülin voltam.

2008. márc. 11. 10:08

Sziasztok!Valahogy idekeveredtem es megdobbenve olvaslak titeket.En mar nem tudom eldonteni mi az igazsag.Az en sztorim.Kulfoldon dolgozunk jelenleg.Terhes lettem,ami epp Karacsonykor derult ki,amikor otthon voltunk szabin.Bementunk hat a TB-hez es a Munkaugyibe megerdeklodni mit tehetunk.Arra jutottunk vegul,hogy menjunk haza,elmegyek mn.-re es utana kapod gyedet.Elterveztunk,hogy maj.ban hazamegyunk.Egy masik forumon felroppent a hir,hogy igy nem jar gyed.Felhivtuk hat a TB-t Pesten is es Pecsen is.Ok azt mondtak,hogy nem valtozott semmi,mn. utan fogok kapni gyedet.Erre most titeket olvasva ez ismet megcafolodik.Akkor most mi van?Mar fel labbal otthon vagyunk,intezzuk az ugyeinket.Erre fol lehet,hogy hazamegyunk,feladunk mindent es otthon pofara esunk?Akkor mar nincs visszaut!


?????????????????????????????????????????????????

2008. márc. 11. 08:17

Macsmancs!

Ezt velem is eljátszották tavaly!Terhes lettem 2006 októberében,ugyanakkor megszűnt a munkaviszonyom!Akkor azt mondták nekem,ne vetessem magam terhesállományba,hanem menjek munkanélkülire!Elmentem a munkaügyi központba,ahol álláskeresői járulékot kaptam!2007 május 3-án azt mondták,ezt elkezdik szüneteltetni,hogy ha a gyerek betölti a 3 évet,és még nem lesz munkám,ne kelljen újat kezdeni,hanem folytatódhat onnan!Jó rendben!De viszont szülési szabadságra csak május 13-ától vettek,igy kaptam TGYÁS-t,3 hónapra jó kis összeget,aztán GYES-t,mert a GYED-et nem adták meg a 10 nap miatt!Csak ekkor voltam munkanélkülin,2004 óta dolgoztam,a 180 napom bőven megvan!Amikor felhivtam a TB-t,annyit mondtak,menjek el dolgozni,és akkor megkapom a GYED-et!És akkor hova raktam volna az akkor 2 hónapos gyerekemet?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook