Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gyász után nagy szerelem? fórum

Gyász után nagy szerelem? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2022. jún. 23. 12:55

Sokkal jobb, hogy így történt,mint hogy beleőrüljön a bánatba. Attól még gyaszolhat, és nem jelenti azt, hogy könnyen túltette magát.

Nem nézném boldogan fentről, hogy a párom búslakodik, olyan dolog miatt, ami megváltozhatatlan. Éljen. Érezze jól magát. Szerintem teljesen rendben van.

32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Charlize)
2022. jún. 23. 12:24
Mind a kettő..:(
31. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 23. 10:51

Most magadat sajnálod, hogy ezt talán a férjed is megtenné veled, vagy a nővéredet?


Ez a sógorod esetében nem egy új kapcsolat, nem új fellángolás. Mindkettő megözvegyült. Persze, hogy egymásra találtak. Valóban várhattak volna kicsit, lehettek volna addig diszkrétebbek, ebben tekintettel kellett volna lenni a családtagok gyászára, illetve nem kellett volna az új asszonyt odavinni a hagyatékira.

2022. jún. 23. 10:33
Megértem, hogy neked ez rossz, de fogadd el. Az ő életük.
2022. jún. 23. 10:26
🖤
28. liliom10 (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2022. jún. 23. 10:24

Beszéltem olyannal, aki volt reinkarnációs hipnózison. Egyik előző életében megölte a férjét ( aki rendszeresen verte.) Mikor a feleség meghalt, a lelke odaát találkozott a megölt férjjel, aki jött felé, és ő nagyon félt, mi lesz ? Azt mondta nekem, hogy a férje szeretettel jött oda hozzá, a földi életük problémái ott már nem számítottak. Odaát csak a szeretet van ! :)

Most itt a húginak is erre kell gondolni ! ( Nem arra, hogy mit érezhet odaát a tesója. Ott már nem foglalkoznak ilyen földi dolgokkal).

27. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 23. 10:18
Sajnálom, hogy rosszul érzed magad emiatt. De fogadd el, hogy az élet megy tovább. Sógorod ettől még ápolhatja volt felesége emlékét, de joga van társhoz.
26. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 23. 10:16

Nézd reálisan : a 63 éves sógorod egy hosszú, boldog házasság után megözvegyült, lefogyott, majd bele őrült a helyzetbe.

A 30 évvel ezelőtti szeretője ezt megtudta, megkereste, ... később összeházasodtak.

A sógorod most kiegyensúlyozott, talán boldog is.

Ha a mostani neje nem jelentkezik, talán a sógorod már nem is élne ! A gyászba bele lehet halni ! Elment az életkedve, mutatja a 20 kg fogyás.

Fogadd el, hogy így alakult az élete ! Az ő korában nem könnyű olyan nőt találni, aki társa lesz jóban, rosszban, de depressziósan nem is keres senki társat, vagy nem is kellene egy idegennek. Ezt a nőt már régről ismerte, talán akkor is szerette valamennyire, de a családját választotta.

Próbálj a sógorod fejével gondolkodni ( ne a sajátoddal), értékeld, hogy a nővéred haláláig boldoggá tette a tesódat, tenyerén hordozta !

2022. jún. 23. 10:08

Szia!

Azt gondolom túlreagálod! Fogadd el, hogy ő tovább lépet! Sokan nem tudnak sajnos!

Attól , hogy elvette, nem jelenti azt, hogy ne gondolna rá nap mint nap!

Ha én meghalnék, örülnék, ha a férjem újra boldog lenne! Tudom a szívében mindig helyem van!

24. michelle.r (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 23. 10:03

Én hiszem, hogy a lélek örök, csak a testet váltogatjuk. Nagyon sok könyvet, esettanulmányt olvastam pszichológusoktól, akik a reinkarnációt kutatják. Amikor a lélek tovább lép, maga mögött hagyja az érzelmeit, a megtapasztalásait is, egészen más aspektusból "látja" az elmúlt életét. Ezek alapján a nővéredet abban a dimenzióban, ahol van, nem valószínű, hogy zavarja a másik nő az ágyában. Úgy éli meg, hogy annak a színdarabnak vége, már egy másikra készül. Talán egyszerűbb lesz elfogadnod, hogy így gondolsz rá.


Az érzéseid relevánsak és érthetőek is. De tényleg csak magadat gyötröd vele.

23. michelle.r (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 23. 09:57

Az a szerencse, hogy nem is kell elfogadnod. Az az ember számodra semmit nem jelent. Ha csak a hagyatékin tudtad meg, hogy új felesége van, nyilván a kapcsolatotok is elég távoli.


Csak magadnak ártasz vele, neked nem kell megbocsátanod, a nővéred pedig valószínűleg megtette, ha visszafogadta, és utána jó volt a házasságuk. A férjed kezeli jól a helyzetet.

2022. jún. 23. 09:51

Köszönöm szépen, hogy megértesz,sokat jelent nekem.

A többieknek is a válaszokat.

21. PöttyösPanka (válaszként erre: 16. - Aszparagusz)
2022. jún. 23. 09:30

Ha ő lett volna élete értelme, nem szeretőnek tartja, és nem csak akkor veszi elő, amikor attól fél, hogy öregségére egyedül marad.


De ebben a helyzetben egyáltalán nem számít, hogy ez valójában így van-e. Te 100% IQ-val, és 0% EQ-val közelíted meg a helyzetet. Pedig itt adott egy mélyen gyászoló testvér, akinek úgy van szüksége egy kis együttérzésre, mint egy falat kenyérre, hogy könnyebben tudja cipelni a terhét. Ha ehhez az kell, hogy egy idegen nőre nehezteljen, akkor tegye azt. Ezzel nem árt senkinek, de esetleg könnyebben túljut a gyászán. Az ember nem tisztán racionális lény, mint ahogyan te próbálod megfogni a helyzetet. Lehet, hogy ezt nem érted, de egyszer majd megérzed. És akkor rájössz, hogy vannak olyan mély érzések, amik elsöprik a racionális érveket.

20. libikóka (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 23. 09:27

Nem szándékom meggyőzni,,,megértem a fájdalmadat is.


Kiírtad ,,talán kicsit megkönnyebbülsz.Vagy emészthet belülről egy olyan dolog,,ami nem is ér ennyit.

19. 8d00a82c06 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 23. 09:15

Szerintem meg teljesen mindegy hogy kivel jött össze!

A te èleted ettől nem vàltozik.

18. vigyefene (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 23. 09:15
Próbálok mindenkit megérteni.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Vigyefene)
2022. jún. 23. 09:13

Értem ,reszvetem...:(

Nem gondoltam, hogy ferfi vagy.Akkor te jobban megerted a sogorom, azt is,miert a volt szeretovel jott ossze..mert azt irtad ,termeszetesnek tartod.

16. aszparagusz (válaszként erre: 11. - PöttyösPanka)
2022. jún. 23. 09:12
Honnan tudod, hogy jobb híján? Ismered őket személyesen?
15. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 23. 09:11

Semmi közöd hozzá.

Inkább örülj neki, hogy éli tovább az életét és nem szorul mások gondoskodására.

Igazad van: élőnek élő a párja.

2022. jún. 23. 09:11

NAGYON KOSZONOM,SOKAT SEGITETTEL VÁLASZODDAL

Remelem en is, hogy igy lesz.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Libikóka)
2022. jún. 23. 09:09

Távol laktunk egymastol, de nem voltunk rosszban.Nem reklamozta hogy megnosult.Azt mondta, el akarta mondani, de nem nagy telefonalos.( a faceebokon sincs fent)

2020 majusban halt meg, halottak napjan talalkoztunk a temetoben, utana mar csak 21 juniusban a hagyatekin.


Valoszinuleg nem surun fogunk ezutan se talalkozni, de most ez a tegnapi nagyon megrazott.

Koszonom az egyutterzest,megprobalom tultenni magam..

Az utolso mondatodhoz, nem hiszem,hogy orulne...az o agyaban,hazaban a volt szeretot,akit utalt..:(

12. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 23. 09:07
Özvegy vagyok én is, a kedves feleségem 2 hónap híján 3 éve halt meg. Addig ameddig élek, és tudom az eszem, örökké gyászolni fogom, teljesen mindegy mi fog történni a jövőben. Tehát mindegy mit gondolsz a más gyászáról.
2022. jún. 23. 08:58
Őszinte részvétem! Ez egy nagyon nehéz időszak neked. Jogosan vagy túlérzékeny. A hozzád legközelebb állókat veszítetted el. Úgy érzed, az élők tartoznak annyi tisztelettel a nővéred irányába, hogy nem "töltik be a helyét" csak úgy mással. Nagyon fájdalmas ez, de az élet megy tovább. A volt szerető sosem érhet a nővéred nyomába. Ő csak jobb híján kell a sógorodnak. De ez az ő dolguk, te ne bántsd magad még ezzel is. Idővel könnyebb lesz!
10. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 23. 08:53

Nagyon közeli nem volt a kapcsolatod a sógoroddal ha ennyi idő után tudtad meg.

Sajnálom a veszteségeidet nagyon.

Mégis azt gondolom,,lépj túl rajt.Nem is tartozik rád,és ha azon gondolkodsz hogy a nővéred "látja e ezt az égből"

Akkor talán jobban örül,,mintha látná a férjét belesorvadni a bánatba.Nem kívánná hogy nyomorultul élje az életét.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Bichi)
2022. jún. 23. 08:42

Sajnos igen ,igy van ,neki mar mindegy szegenynek.

Remelem par ev mulva konnyebb lesz elfogadni,olyan gyakran nem futunk ossze.

8. 8d00a82c06 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 23. 08:42

Melyikünk èletèben nincs olyan,hogy utàlatos szemèly jön a csalàdba??

Felnőtt vagy az èg àldjon meg!!

Nem vagytok napi szintű kapcsolatban,nem te èlsz vele.

Igazàból neked is èdes mindegy,nem??

Csak problémát generàlsz ott ahol nincs!

7. vigyefene (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 23. 08:38
Azt értem, de a feleség halála nagy válozást hozott az életébe.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 8d00a82c06)
2022. jún. 23. 08:38

Persze, az eszemmel elfogadom, tudom, elonek elo a parja..

De hogy pont ezt a nott vette el, meg nem egeszen egy ev mulva,ilyen konnyen tultette magat rajta..A noverem forogna a sirjaban,ha tudná,nagyon gyulolte a not..

5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 23. 08:37

A férjedet, mint rideg érzéketlen embert, te választottad... A nővéred neked gondolom elég közeli, ezért bánt, de a férjednek "csak" a felesége testvére, ami teljesen más helyzet, ráadásul a férfiak az ilyenről eleve másképp gondolkodnak.

Leírtad, hogy a testvéredet a tenyerén hordozta a férje míg élt. Szerintem nyugodj bele, hogy a testvérednek már édes mindegy, mit csinál a volt férje...

Én nem hinném, hogy ekkora bűnt követett el, ahogy te viszonyulsz hozzá.

Próbáld meg kerülni amikor lehet, mikor meg nem, akkor próbálj intelligens ember módjára szorítkozz a lényegre, és ne haragudj a férjedre azért, mert ő meg szívesen elbeszélget velük...

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Vigyefene)
2022. jún. 23. 08:36

Miert?

Anno nem valtotta be az elkepzeleset, a noverem mindenben jobb volt nala, azt mondta..megbanta.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook