Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyász utáni vigasztaló ajándék - létezik? Mivel lehet mosolyt csalni az arcra? fórum

Gyász utáni vigasztaló ajándék - létezik? Mivel lehet mosolyt csalni az arcra? (beszélgetős fórum)


17. 776acc246c (válaszként erre: 1. - Rexona)
2011. jún. 5. 08:54
nem.
2011. jún. 5. 08:48

Ajándék nincs csak vigasztalás ameddig csak lehet!

Én is elvesztettem anyukámat, egy évre rá a bátyámat, de még mindig nagyon fáj mert egyedül maradtam.Akarmikor az eszembe jutnak a sirás kap el.

2010. júl. 19. 23:52
ja, és mosolyt nem csal az arcra, mert ilyenkor olyan ajándék nincs, de a szivemnek melegséget adott... amire akkor nagyon nagy szükségem volt..
14. mazsi-drazsi (válaszként erre: 1. - Rexona)
2010. júl. 19. 23:51
Én fonott karkötőt kaptam, amit egészen addig hordtam, amíg le nem szakadt a kezemről. Igazából ez barátságkarkötő, akitől kaptam, annak a kezén is volt, meg a lányomén is és egy különleges érzés volt ezt viselni akkor. Megjegyzem, most is van ilyenünk. Nem ez köt össze minket, de van egy plusz töltete, így együtt viselni...
2010. júl. 19. 22:24
szerintem ajandek nincs,esetleg egy kellemes kedves tarsasag ami enyhit a fajdalmakon.
12. trapiti (válaszként erre: 1. - Rexona)
2010. júl. 19. 21:37
Nagymamám januárban ment el. Anyukám nagyon nehezen viselte, viseli a mai napig is a hiányát. Nemrég nézegettem a régi képeket a gépemen, és előkerült Mamáról egy nagyon kedves fotó néhány évvel ezelőttről, amin még igazán önmaga volt, még mielőtt olyan nagyon megöregedett hogy már csak önmaga árnyéka volt... ott még vidám volt, életerős és szép :) Napokig gondolkoztam, odaadjam-e Anyának, aztán megkérdeztem Apukámat. Ő is azt mondta, adjam. Előhivattam, bekereteztem és odaadtam. Persze az egész egy nagy közös sírásba torkollot, ami már önmagában jó volt, mert addig mindenki próbálta tartani magát, de látaam Anyukám szemében az örömöt is. Azóta az éjjeliszekrényén van a fotó, és talán vígaszt is jelent... emlékezteti, milyen szép élete volt Mamának :)
2010. júl. 19. 21:36

Szerintem ilyen nincs.Tárgyi ajándék semmi képen.Maximum,ha közös ismerős az elhunyt személy,akkor egy fénykép-egy szép keretbe.

Programokkal lehet segíteni a helyzeten,de az se jó,ha az ember túlbuzgó.

Én tudom,nekem mamám 1 éve sincs h meghalt....

10. 498349b2bc (válaszként erre: 7. - Rexona)
2010. júl. 19. 21:27
szerintem nem akart megsérteni ...mert igen is vannak hagyományai a gyászolásnak de szerintem nálunk magyaroknál az együttérzés az ami a legtöbb amit megtehet az ember ...
9. hemos (válaszként erre: 7. - Rexona)
2010. júl. 19. 21:27
Bocsi, félreértettél! Én tényleg kedves ötletnek találom. Sok ország van, ahol egész másképp látják és dolgozzák fel a halált, mint nálunk. Mi egyedül akarunk lenni, nem beszélünk és jól befordulunk. Máshol összejön a család és ünnepelnek, együtt vannak. Ez nekem jobban tetszik és én örülnék ha nálunk is így működne!
8. 498349b2bc (válaszként erre: 6. - Rexona)
2010. júl. 19. 21:25
magamból kiindulva ..ilyenkor az elhunytról ha beszél az ember könnyít a lelkén ha a szép emlékeket felemlegeti...ilyenkor lehet esetleg mosolyt csalni a gyászoló fél arcára ...de nem biztos hogy mindenkinél jó ötlet e?!
7. rexona (válaszként erre: 4. - Hemos)
2010. júl. 19. 21:21

Na jó, hagyjuk.

Ha valaki a sértőt látja bennem, akkor erre most nem vagyok kíváncsi.

Nem vagyok mai modern, műveletlen, buta ember.

Oké. A gyász, az gyász.

2010. júl. 19. 21:18

Természetesen nem úgy vinnék ajándékot, hogy : tessék hoztam valamit.

Csak gondolkodom, hogy esetleg lézezik-e valami (mégis), ami jól eshetne.

Tudom, hogy a barátság a legfontosabb.

Tényleg csak azért kérdezem, mert a legjobbat szeretném.

De valószínű ilyenkor nem is illik semmi, meg nem is lehet semmit adni magamon kívül.

2010. júl. 19. 21:15

Átéltem, sajnos ilyen napokat, és ma is élem, már egy éve.

El nem tudom képzelni, hogy bármilyen tárgyi ajándék enyhítené a fájdalmat.

Ha mégis ragaszkodszaz elképzelésedhez, egy szép képkeret, amibe az elhunyt fényképe kerül kedves lenne.

A fájdalmat nem fogja enyhíteni.

Legyél vele sokat , ne hagyd egyedül.

2010. júl. 19. 21:14
Hát ez szuper kedves ötlet. Kár, hogy nálunk a gyásznak nincs "kultúrája". (nem tudok jobb szót)
2010. júl. 19. 21:14

Tuti nem !ááá ilyenkor a legmélyebb együttérzést kell kifejezni az segít a legtöbbet !!! a mai modern világban mindent pénzel meg ajándékokkal akarunk elintézni ...nem !

Töltsd vele a lehető legtöbb időt persze ha szeretne egyedül maradni akkor tiszteletben kell tartani! de ajándékot semmiképp nem vinnék !

2010. júl. 19. 21:12
szerintem ha mellettevagy mikór kel,és igazi,a barátság akkór,minden óké.1219.
2010. júl. 19. 21:10

Ötleteket várnék, hogy létezik-e olyan kézzelfogható ajándék amit a gyász időszakában lehet adni valakinek.

Barátnőmnek szeretnék egy kedves ajándékot, amire ha ránéz jobb kedve lesz.

Persze tudom, ilyenkor az együttérzés az első, meg a beszélgetés, de mégis létezik valami amit ilyenkor lehet adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook