Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gravida mellé kell Magne B6 a terhesség első heteiben? fórum

Gravida mellé kell Magne B6 a terhesség első heteiben? (tudásbázis kérdés)


16. Cessi (válaszként erre: 15. - Florina87)
2014. febr. 20. 14:34
Mikorra várod a picit?
2014. febr. 20. 14:21
köszönöm a válaszokat :)
2014. febr. 20. 14:05
Nyugodtan bevehetsz 1-1 szem magnéziumot, főleg ha görcsölne a pocakod. Főleg akkor jó, amikor menszi idő lenne, de ugye hát nem jön meg.
13. Picipötyi (válaszként erre: 10. - Clemi)
2014. febr. 20. 13:57
Nem kell bekapni! Én is meglepődtem rajta, amikor mondta a doki. Ahhoz képest, mindig írják a kismamáknak.
12. Cessi (válaszként erre: 7. - Florina87)
2014. febr. 20. 11:14

Igen, körülbelül.

Az elején nem nagyon akartam, de éjszaka folyamatosan görcsölt a vádlim, amióta szedem a magnéziumot, elmúlt.

Egyszer megpróbáltam elhagyni, de megint elkezdett görcsölni.

Még egy-két hétig tervezem szedni, aztán megpróbálom teljesen elhagyni.

11. Babeck (válaszként erre: 10. - Clemi)
2014. febr. 20. 11:09

Banánt a káliumtartalma miatt nem javasolt túlzásba vinni.

Hidd csak el :P

10. Clemi (válaszként erre: 6. - Picipötyi)
2014. febr. 20. 11:07

Akkor banànt sem szabad enni terhesség alatt:'-DDD

Ezt el ne hidd!!

2014. febr. 20. 11:06
Gravidát szedek én is ,magnéziumot csak szükség esetén ,kálciumot azt csak 12 héttől mert az elején elég ami a Gravidában van ,és már terhesség elejétől de már hamarabb is ellehet kezdeni 3 mg folsav két Genetikust kérdeztem sajna nekem az előzmények miatt kellet menni, most 35 hetes vagyok.
2014. febr. 20. 11:00

A Magnéziummal nem àrtassz sem magadnak sem pedig a kicsinek!

Szerintem szedd nyugodtan, hiszen a méhed folyamatosan alkalmazkodva a terhességhez nőni fog és ezt bizony érezni is fogod:-/ Ha nem akarsz magneb6-ot szedni rà, akkor ihatsz sima magnézium pezsgőtablettàt (egyet naponta).

Nekem segített:-) Most tartok a 33.hétnél, még 2-3 hétig szedhetem:-)

Boldog babavàràst kívánok:-)

7. Florina87 (válaszként erre: 5. - Cessi)
2014. febr. 20. 10:58
szia, és miota szedsz magne b6ot? A legelejétől gondolok ott pozitiv teszt után pár nappal.
2014. febr. 20. 10:55
Az én orvosom azt mondta, hogy a kifejezetten káros a magzatra a magnézium adása-kutatásokkal bizonyítottan. Súlyos rendellenességeket okozhat. Nagyon sok orvos még nem tudja és javasolják a magnézium szedését. Ez a legújabb kutatás.
2014. febr. 20. 10:55

Napi egy terhesvitamint és egy magne-b6-ot szedek, illetve kálciumos peszgőtabit iszom.

A doki és a védőnő is mondta, hogy a magzat kivonja a szervezetből a magnéziumot és a kálciumot, ezért kell pótolni.

2014. febr. 20. 10:38

Szia!

Szerintem nem kell magne b6, ha csak nem görcsölsz, vagy nincs valami külön oka neki,én csak a terhesség vége felé szedtem, keményedésekre, 36. hétig, kb. a 30-tól. 36. hétnél abba kell hagyni.

Persze, ha a doki más miatt mondta, és van panaszod, volt vetélésed bármi, akkor kelhet.

2014. febr. 20. 10:37
másik=mások
2014. febr. 20. 10:37
Nekem inkább a második felében javasolta az orvos. Azt mondta, hogy a Mg méhizomzatot lazító hatása koraterhességben még nem jelentkezik, vegyek be inkább No-Spa-t a kisebb görcsökre. De másik meg nagyon No-Spa ellenesek. CSuda tudja, minden esetre még az én orvosom is azt mondta, hogy ártani nem ártok a plusz Mg-mal, szóval nyugodtan vegyél be a Gravida mellett, ha az orvos is egyetért vele. Más kérés, hogy akármilyen jó a marketingje a Magne-B6-nak, nagyon kevés Mg-t tartalmaz, vannak hatékonyabb Mg-készítmények is.
2014. febr. 20. 10:31
Sziasztok, Terhesség első heteiben(4-6) kell tényleg gravida mellé magne b6? Nem ártok vele? Orvos mondta h szedjek valami terhesvitamint meg magne b6ot csak aggodom nehogy valamelyik sok legyne :S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook