Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gósy féle GMP teszt Valaki segítene? fórum

Gósy féle GMP teszt Valaki segítene? (beszélgetős fórum)


21. zebracsikó (válaszként erre: 20. - Bun Csilla)
2011. okt. 20. 19:08

komolyan??

na, ennek utánaolvasok majd, gondolom, a közokt.tvben van, eddig nem hallottam róla


egy bibi van vele, hogy nehezen fogják az önkormányzatok a munkabeérüket finanszírozni

2011. okt. 20. 18:56

A munkakör betöltéséhez a Kt. külön szakképzettséget nem határoz meg, de a 128. § (21) bekezdése rendelkezik arról, hogy a 2012/2013. tanítási év végéig fejlesztőpedagógus munkakörben foglalkoztatható az is, aki pedagógus-továbbképzés keretében elsajátította a szükséges ismereteket. Ebből az következik, hogy – a jelzett átmeneti időszakon kívül – a nevelési-oktatási intézményekben a fejlesztő pedagógus munkakör betöltéséhez a pedagógus-oklevél melletti megfelelő szakirányú továbbképzésben szerzett szakképzettség szükséges.


Most csak ezt találtam meg de valahol még létszámot is megadtak talán 300gyerek fölött már kettő kell. Ezt a suliba is elmondták

19. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Bun Csilla)
2011. okt. 20. 18:36

nem tudnak többet a levelezősök, ez tévedés


szakmai tapasztalatuk lehet több, de fejlesztési, elméleti, módszertani (tanfolyamokon tanulható terápiákj, stb..) az nem.

18. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Bun Csilla)
2011. okt. 20. 18:35
melyik törvény? komolyan?
17. Bun Csilla (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2011. okt. 20. 18:34

2012/13 tanévtől minden oviba és suliba kötelező lesz egy fejlesztőpedagógus, ezt törvény írja elő. Így valószínű jobban el lehet helyezkedni,ráadásul legtöbb csoporttársamat is emiatt küldte a munkahely a képzésre!

Levelező képzésen sokat nem várhat az ember.

Mégis a tanárok szerint sokkal többet tud egy olyan ember aki levelezőn tanul mint nappalin. Ráadásul az államvizsgán is jobban teljesítenek.

Na mindegy! Azt is végigcsináltam két kicsi gyerek mellett és ez is menni fog.

16. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Bun Csilla)
2011. okt. 20. 16:26

tudom, hogy nem vígasztal,de ezzel a képzéssel nem mész sokra.....és sajnos a gyerekek sem. :(


javasom, keresd meg az egyik ovi logopédusát, kérdezd meg, nem akart-e a közeljövőben csinálni GMP-tesztet, és kérd meg, hogy segítsen a feladatodban

2011. okt. 20. 15:30
Hajdúböszörménybe járok a degyfk fősulira, és most diplomáztam júniusba óvodapedagógusként ugyanott. de nem dolgozok gyesen vagyok.
14. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Bun Csilla)
2011. okt. 20. 15:28

most már nagyon érdekel, hova jársz!!


és mi az eredeti foglalkozásod?

13. Bun Csilla (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2011. okt. 20. 15:26

Még most kezdtem szeptemberben a képzést 5 nap volt konzultáció ebből egy nap beszédfejlesztés módszertana. Ott beszélt a tanárnő a beszédfejlődés elmaradásáról (megkésett vagy akadályozott) hadarás, dadogás, artikulációs zavarok.

Ennyi! De nem kaptunk semmi infót hogy fejleszünk.

12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Bun Csilla)
2011. okt. 20. 15:22

és nem tanultatok semmit a beszédészlelés fejlesztéséről, vagy bármi más részképesség fejlesztéséről???


akkor miről tanultatok eddig, ha nem terápiát?

11. Bun Csilla (válaszként erre: 7. - Pan Dóra)
2011. okt. 20. 14:44
Én se értem hogy adhatnak ilyen feladatot kezdőnek. Legalább adnának egy mintát hogy na így csináld, ehhez hasonlót szeretne látni. De így hogy még benne se dolgozok nagyon nehéz.
10. Bun Csilla (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2011. okt. 20. 14:42
Ezekről nem is hallottam nem ismerem.
9. Bun Csilla (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2011. okt. 20. 14:41
Természetesen keresek logopédust, csak itt nálunk 4 oviba jár egy csaj. Most próbálom megszerezni az elérhetőségét! Sajnos az idő is szorít nov. közepére kell leadni a dogát.
8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Pan Dóra)
2011. okt. 20. 14:34

a LAPP vagy a Gardner tesztet használják (talán) az expresszív szókincs mérésére, esetleg a Token-t, bár ennek most folyik a sztenderdizálása, ha jól tudom


a passzív szókincset pedig a Peabody-val


nem Nevtanban dolgozom, így nem látok bele, miket használnak

7. Pan Dóra (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2011. okt. 20. 14:19

A Prefer nagyon időigényes, főleg, ha nagy létszámú csoporttal kell végigcsináltatni. A tesztekben a kiértékelésben lehet nagyot bukni, ha valakinek nincsen tapasztalata, nem is értem, hogyan adhatták ezt feladatként :(

Nekem elsőre a Goodenough-féle rajzteszt ugrott be, mert talán ez a legegyértelműbb egy kezdőnek, de látom, nem kapcsolható a feladathoz.


A nevtan nálunk egy feladatlappal szokott mérni, talán a logopédiai lapok között láttam olyat az iskolában, ez többek között méri a szókincset és beszédértést is. Ugye, tudod, mire gondolok? :) Talán egyszerűbb lenne az eredmények feldolgozása, mint a Gósy-teszt esetében.

6. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Bun Csilla)
2011. okt. 20. 14:13

kivenni belőle egy részt???

annak semmi értelme


inkább vedd fel az egészet


nem tudsz segytséget kérni a környéken logopédustól? beülsz, megnézed a teszt felvételét, el is magyarázza, mit miért úgy, és ki is elemzi, a tesztlapot meg lefénymásolod

2011. okt. 20. 14:08
Köszi,tudom mondta a tanár is hogy ilyet mi nem csinálhatunk de mégis ez a feladat. Azt mondta nem a teljes tesztet kell megcsinálni hanem kivenni belőle egy részt. Csak lövésünk sincs mire gondol. Hisz azért járunk suliba hogy ezt megtanuljuk de nem saját kútfőből! Sok segítséget nem kaptunk konzultáció alatt.
2011. okt. 20. 13:58

A Prefert én nem használom, és csak felszínesen ismerem.


Privát írok Neked pár feladatot, ha a felvett Gósy teszt eredményei megvannak. Abban szívesen segítek.


A logopédus-fejlesztő ped. együttműködése pl. megvalósulhat úgy, hogy pösze gyerekeknél az adott begyakorlandó hang automatizálását a fejl.ped.végzi -ezzel jelentős terhet vesz le a log-ról.

Vagy a log. irányítássa alatt csinálhat diszlexia-prevenciós foglalkozást vagy beszédészlelés-fejlesztést, vagy grafomotors fejlesztést.

(nem sűrűn van olyan, hogyegyütt tudunk dolgozni, pedig a könnyebb eseteknél a pöszeterápia végén már elég lenne egy fejl.ped is a munkához, s mi meg felvehetnénk a várólistán várakozókat

2011. okt. 20. 13:52
SZia!! Szívesen segítek, csak azt nem tudom, hogy tanfolyam elvégzése nélkül hogy vehetsz fel Gósy Tesztet és hogy értékelheted azt????
2011. okt. 20. 13:42

Most kezdtem el tanulni fejlesztőpedagógusnak. Egyik vizsgám beszédfejlesztés módszertanán beadandó dolgozat van. Nem tudom hogy kezdjek hozzá ebben kérném a segítségeteket.

Feladat: nagylétszámú csoportnál vagy egy gyereknél bármilyen mérő eljárás (gósy, prefer...)elvégzése +felmérőlap mellékelése. Majd 1 alkalomra történő fejlesztés megtervezése.

+ egy oldalt írni logopédus hogyan látja a fejlesztőped. és a logopédus munkáját?Együttműködésük lehetőségei

Sajnos nem dolgozok, még most végeztem el az óvodapedagógus képzést is és tényleg fogalmam sincs mit hogyan kellene csinálni. Megvettem a gósy féle gmp-diagnosztika jegyzetet.

Légyszi segítsetek hogy kezdjek hozzá!

2011. okt. 20. 13:40
Gósy féle GMP teszt Valaki segítene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook