Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gonosz, irigy, hazug ember... fórum

Gonosz, irigy, hazug ember... (beszélgetős fórum)


1 2
7. Kék
2008. júl. 22. 10:27
Ezek azok a jellemzők,amik az ismerettségemben lévők közül szerencsére csak egy emberre illik rá!ANYÓSOM gonosz,irigy,rosszindulatú stb.
6. 2b9375f2a3 (válaszként erre: 1. - Leoborta)
2008. júl. 22. 10:11

"Jellemző rá a hagulati és érzelmi labilitás, énközpontúság, bizalmatlanság, gyanakvás, még a családját is utálja, irigy és gonosz is.


Találkoztatok már ilyen emberrel?"



Hogyne, 12 év óta van egy ilyen "ismeretségem" aki próbál alámrakni.


Mivel lehet legyőzni?: igazsággal, egyenességgel.


Az ilyen ember útálja az igazságot és az egyenességet.

5. Leoborta (válaszként erre: 4. - Kangaroo)
2008. júl. 22. 10:04
Igen, tényleg ő van egyedül velünk szemben, 5:1 ellen, de én például jóval utána jöttem ide, és már akkor is utálták, de akkor még csak szürke kisegér volt, nem voltak ekkora szarvai. Én megpróbáltam kijönni vele, elinte sikerült is, de aztán folyamtosan elkezdett engem (is) piszkálni, kritizálgatni, mert ő mindent jobban tud, aztán nem kommunikáltam vele, ignoráltam, hátha abbahagyja. Nem hagyta, aztán összerúgtuk a port. Mivel én diplomás vagyok, ő nem, még azt is mondta, hogy egy diploma nem ér semmit, hanem csak az, hogy ki mit teljesít, és ő túlteljesíti még a diplomásokat is (szerinte).
2008. júl. 22. 09:48

És hogy miért ilyen? Mert ő van ellenetek egyedül!

Próbáltátok már "befogadni"? Talán ha magáénak is érzi a csapatot, és jól érzi magát hogy veletek dolgozhat, nem fog senkit se fúrni a főnöknél, mert nem akarja majd, hogy normális embereket kirúgjanak, és helyette valami "tökfejt" vegyenek fel.

2008. júl. 22. 09:48

Rendszeresen ül velem szemben egy :-(

Néha nagyon nehéz elviselni. Mindenki tudja, hogy mit csinál, de olyan ügyesen behálózta a főnököt, hogy lehetetlen tenni ellene bármit is.

Szakmailag nulla.

2008. júl. 22. 09:44

Szinte minden munkahelyen van egy (vagy több) ilyen spicli!

Kezelni nem igazán lehet, a főnök sem biztos, hogy mindent komolyan vesz, csak szereti az infókat hallani a munkatársakról, mert kíváncsi. Ha érdekelné, vagy komolyan venné a spiclit, hogy "bemártja" a többieket, már cselekedett volna, pl. elküldte volna azt az embert, akit éppen kifúrt a helyéről. De neki is van esze (a főnöknek), nem ad minden szóra! Valamennyire azért ő is tisztában van azzal, hogy nem minden van úgy, ahogy a spicli lefesti. (Pl. nem lenne nyereséges a cég, ha tényleg senki nem dolgozna, csak netezne egész nap)

2008. júl. 22. 08:30

Hogy lehet kezelni azt a helyzetet, mikor a környezetedben valaki (kolléga) állandóan hazudik rólad, meg a többiekről is, mások előtt lejárat, főleg a főnöknek meséli a hazugságait. Természetesen magát kiemeli, dicséri, pedig az öndicséret nagyon büdös. Ez már 2-3 éve megy. Az a baj, hogy kezdetben nem vettük észre, mi történik, mert mindezt a hátunk mögött csinálta, szemünkbe még hízelgett is. Eltelt legalább 1 év, mire rájöttünk, de konkrétan bizonyítani még most sem tudjuk, mert csak kevés szivárgott vissza belőle hozzánk, de folyamatosan elferdítve jelentéseket visz a főnöknek, ezáltal nagyon jó pozícióba került. Spicli, talpnyaló. A főnökkel erről beszélni nem lehet, struccpolotikázik, azt mondja ez csak azért van, mert nem szeretjük őt (ezt a kollégát), és úgy látszik folyamatosan hisz neki. Ha utólag próbálunk megmagyarázni valamit, ami szerintünk máshogy volt, akkor is csak gyerekes magyarázatnak veszi tőlünk, mindig neki hisz, meg sem akar hallgatni. Tehát közvetlenül a kedves kolléga ellen kell a harcot felvenni, de hogyan? Szemtől szemben semmit el nem ismer, volt, hogy elszaladt, mikor valamit szóltunk neki, gondolom árulkodni, de csak a jóisten tudja mit hordott össze megint, sokszor azért sem tudunk védekezni, mert nem tudjuk mi ellen kellene. Alaplemeze az, hogy csak ő dolgozik az irodánkban, csak ő ért mindenhez, mi meg csak kényelmesen, ráérősen csinálgatunk ezt-azt, de főleg sokat dumálunk munka helyett, meg internetezgetünk, és azért nem szeretjük őt, mert ő dolgozik, és nem ér rá velünk jópofizni. Azért minket sem kell félteni, mert utóbbi időben sportot űzünk a kiborításából, ami elég könnyen megy, olykor bőgve szalad el, de nem oldja meg a helyzetet, semmi nem változik.

Egyébként pszichiátriai eset, paranoiás, vagy nagyon-nagyon rossz a jelleme. Jellemző rá a hagulati és érzelmi labilitás, énközpontúság, bizalmatlanság, gyanakvás, még a családját is utálja, irigy és gonosz is. Azt várjuk, majd csak egyszer összeomlik, mi mást lehetne vele addig csinálni? Találkoztatok már ilyen emberrel?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook