Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért irígy a magyar ember? fórum

Miért irígy a magyar ember? (beszélgetős fórum)

1 2
2013. okt. 20. 19:38
A legundorítóbb, ha magyarok fikázzák a magyarokat, általánosítva, és magukat fényezve, mint kivételt. Szánalmas.
2013. okt. 20. 19:31
mert idióta magyar virtus
31. fa6fa96681 (válaszként erre: 26. - Grizus)
2013. aug. 28. 00:11

Én azért a Fedél nélkül árulóinak szoktam néha adni....meg bele is olvasok.Azt is emberek írják embereknek.

Meg akik azt árulják talán nem csak szeszt vesznek a keresetükből.Láttam erről egy tanulságos doku filmet még régebben.

30. Tulipanhercegnö (válaszként erre: 5. - 5bastya)
2013. aug. 28. 00:08
Pontosan
29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - Grizus)
2013. aug. 28. 00:04

Legtöbbjüknek egy italra kell, hogy szebbnek lássa a világot.És ha a te százasodtól látja annak, hát attól.

Legtöbbjük lesüllyedt egy állatnál rosszabb szintre, mert az állat, ha nem beteg nem piszkít maga alá.

De sajnos könnyen a hajléktalanná válhat valaki, és azt hiszem egy olyan állapotba kerül, legtöbbjük, hogy minden mindegy. Onnan kevesen emelkednek már ki. :(

Mit tehetsz?? Viszel egy jó nagy szendvicset egy darab gyümölccsel, ha nem őt találod meg , másnak adod. Lépésenként találkozik az ember hajléktalannal :(

28. egypt (válaszként erre: 27. - Grizus)
2013. aug. 27. 23:53
Igen. :)
27. grizus (válaszként erre: 25. - Egypt)
2013. aug. 27. 23:42
Ne, tényleg, mind a két i rövid??
26. grizus
2013. aug. 27. 23:40
Ma volt egy megrázó élményem. A Moszkván - igen, nem a Széll Kálmánon - álltam és bérletet vettem, és láttam hogy egy jólszituáltnak tűnő nő leordítja egy Fedél nélkül újságot áruló ember fejét: húzzál innen! Aztán, mikor mentem el, hozzám is odajött az ember: segíts, csak ennyit mondott és én majdnem elbőgtem magam, annyira szíven ütött a szerencsétlensége, a kiszolgáltatottsága, a reménytelensége, amiben mégis kapaszkodót próbál találni. Istenem, hát hová jutottunk? Ha valami nagy baj történne, pár éven belül én is itt találnám magam az utcán, mellette. Adja Isten, hogy ne így legyen. Ki fogja meg ezeknek az embereknek a kezét? Teljesen letaglózott, ahogy, ma már ki tudja hányadjára azt mondta, miközben valahova a távolba nézett, át rajtam, hogy: Segíts. Igaz, nem adtam pénzt, mert takkra ki volt számolva az utolsó fillérig, hogy aznap még mit költök, de aztán mégse költöttem. Most mit tegyek? Valamit tennem kell. Ha mást nem, a saját életemen kell javítanom, hogy egyszer talán képes legyek másokén is. Egyébként meg lehet, hogy visszamegyek és megkeresem ezt az embert, biztos ott van máskor is, és adok neki egy kicsit nagyobb összeget. De az meddig és mire elég és mire kell? Hát ez az. Bárcsak nem egy ilyen elcseszett ország lenne ez, hanem olyan, amilyen minden magyar lelkében él. Jó, most patetikus voltam, de erről van szó, nem?
25. egypt
2013. aug. 27. 23:38

Könyörgöm, emberek, IRIGY, rövid i-vel!


Egyébként ez csak egy buta általánosítás, egyes magyarok irigyek, mások nem.

2013. aug. 27. 23:35
.. én nem vagyok irígy :)
23. grizus (válaszként erre: 21. - Grizus)
2013. aug. 27. 23:34
Persze állítólag a vezetőt is a néplélek termeli ki. Ezt érdemeljük sajnos. Az elmúlt ezer évek egy rossz időszak volt a magyar nép számára, egyes ezoterikus lelkek szerint részben azért, mert a magyar aranykori nép, és ebben a párezer évben még a vaskor, a sötét kor tartott és mi ezt rosszul bírjuk. Hát van egy jó hírem, ennek a kornak állítólag vége és ismét itt az aranykor. Egyelőre nem látunk belőle semmit, de majd nemsokára... ugye. Mindenesetre remélem, hogy a legrosszabbon már túl vagyunk. Én szeretném megérni, hogy egy jobb kor köszöntsön ránk, értékesebb, gazdagabb kor, amikor az irígység és a szegénység és a többi már csak egy rossz emlék lesz. Úgy legyen.
2013. aug. 26. 18:27
Én ennek a feltevésnek az eredetét abban látom, hogy Magyarországon az utóbbi években drasztikussá vált a szakadék a családok jóléti helyzete között, és azoknak akik lejjebb ragadtak nagyon nehéz ebből kitörni, szinte lehetetlen. Így nagyon sok ember szörnyen megkeseredetté válik, és hihetetlenül irigyli a felső szinten maradtak anyagi biztonságát és jó létét. De szerintem a magyar sem irigyebb nép mint a többi, ezt hülyeség lenne nyíltan állítani mert ha már egy ellen példa van akkor az bőven nem igaz és azért kis hazánkban több ellen példa van mint nem az! :)
21. grizus
2013. ápr. 30. 04:19
Ez, hogy a magyar ember írigy, "csak" egy belénknevelt rossz tulajdonság. Eredetileg a magyarok rendkívül nagylelkűek és jószívűek és persze vendégszeretőek. Csak el lettünk rontva. Gratuláció mindenkori vezetőinknek!
20. c6973617d3 (válaszként erre: 19. - Regin_a)
2013. márc. 14. 10:32
A szomszédomnak egy felfüggesztettje van, most irigynek kellene lennem? :)
19. Regin_a (válaszként erre: 3. - F21c875467)
2013. márc. 14. 10:29

A "szomszédnak" mindig annyija van , amennyire nekem lenne szükségem

:)

18. rewt
2013. márc. 14. 10:07
Általában ugyan azért amiért irígy a zsidó...
2010. nov. 18. 20:30
minden hol vannak irigyek es nem irigyek.. nem csak magyarorszagon..ilyen avilag.. a birtoklo ösztön a hibas ... kinek van több es miert.. es hogyan...
2010. máj. 23. 08:52
Ez sajnos magyar betegség az irígység. Máshol főleg a nyugati országokban ez nem divat. A magyar ember megölné egymást egy kanál hidegvízbe ha tehetné irígységből
2009. szept. 2. 21:27

Az irgység emberi tulajdonság,sztem mi is voltunk

már irigyek,szerencsére rövid ideig tartott nálam.

2009. máj. 6. 22:04

Mert sosem elégedett azzal, amilye van,de nem is tesz érte többet,de irígy a másikra, aki gürizik, hajt, akinek jobban megy, aki jobban boldogul.

/Ez csak az irígyekre vonatkozik, nem minden magyarra!/

2009. máj. 1. 16:10
mert hülye...:D
2009. máj. 1. 15:58
mert ez a génjeiben van
11. cel
2009. ápr. 6. 23:25
Az irigység nem csupán magyarokra jellemző tulajdonság és nem is mindannyian vagyunk irigyek. Inkább úgy tenném fel a kérdést miért irigyek az irigyek?
2008. dec. 29. 12:56
Kerdezd meg az irigyeket.
2008. dec. 29. 11:32

Hoppá! Manus már nem tagja a Hoxának...

Vagy csak jobb nevet talált magának :)

2008. dec. 29. 11:28

Sztem se csak magyar tulajdonság.

Viszont azt is tapasztaltam (külföldi munka, stb.), hogy itthon valahogy "csípőből", zsigerből jön. (Mint a kritizálás, cikizés, fikázás is.)


Ezek pl. az angolszászoknál, skandinávoknál egész egyszerűen nem csak hogy nem "téma", hanem még csodálkozva, értetlenül néznek az emberre: ugyan ezt most miért mondtad, mit akarsz ezzel?


De mondom, ez csak az én tapasztalatom. Bizonyára másoknak, más tapasztalataik vannak.

2008. dec. 29. 11:21

Ha úgy gondolod a világon csak 10 millió ember irígy akkor költözz el és meglátod, hogy nem így van..... :)

manus, akkor hol marad a biztonság?

Na, itt sem állok le elvetemült agyakkal az biztos :)

2008. dec. 29. 11:15
Az irígység nem a magyarokra van kódolva:)
2008. szept. 3. 20:31
Nem tudom,csak azt, hogy nem minden magyar ember.
2008. aug. 29. 11:01
A kérdés minősít.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook