Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gondolatok a szoptatásról fórum

Gondolatok a szoptatásról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gondolatok a szoptatásról

1 2
44. NIKA77
2010. ápr. 29. 15:52
ÉNEKEM HÁROM GYERKÖCÖM VAN MINDEGYIK 18-20 HÓNAPOS KORÁIG SZOPCSIZOT.ÉN FÉL ÉVES KORÁIG SEMMIT NEM ADTAM MELETE NEKIK CSAK SZOPCSIZTAK.
43. ronicica (válaszként erre: 39. - Ice kuszi)
2010. ápr. 29. 15:50

Van olyan ismerősöm aki a régi idők elvén neveli a gyerekét és már 2 hetesen paradicsom levet adott neki!(8kg volt fél évesen)A másik ismerősöm pedig már két hónaposan elkezdte a hozzátáplálást,az ő kisfia 5 hónapos(7,5kg) és már mindenfélét kap,csak azt nem amit ők esznek!Szóval vannak ilyenek!

Én szerencsés vagyok hogy nem közéjük tartozok és a kisfiam magától választotta el magát 17 hónaposan!

2010. ápr. 26. 06:48
egy éves koráig mindenképp szoptasd! én kettőt mondok ideálisnak. Mindenkinek terhes sokszor, de a gyerek ilyesmikkel jár!
41. nyau82 (válaszként erre: 40. - Bajaikriszta)
2010. ápr. 25. 23:39

na megvolt az állatkert!közben megúsztuk egy szopival,illetve evett bébiételt és ivott vizet.

egyébként minden nehézség ellenére szerintem jó szoptatni.egy éves koráig még akarom csinálni,olyan jó összebújni:)

40. Bajaikriszta (válaszként erre: 37. - Nyau82)
2010. ápr. 25. 16:19

Nem vagy könnyű helyzetben mostanában. De Te vagy a felnőtt, neked kell meghúznod a határt.

Tudom nem könnyű, de ha terhesnek érzed, hogy állandóan rendelkezésre állj, és félsz emberek közé menni(hogy mit szólnak) akkor legyél határozott a piciddel. Már elég nagy, lehet ideje befejezned a szoptatást.Persze csak ha Te is legbelül igazán akarod. Én a mai eszemmel nem szoptattam volna két évig, hisz ez állandó éjszakázást is jelnetett. Egy éves korában abba kellett volna hagynom, de ttudom utólag könnyű bölcs lenni.

39. ice kuszi (válaszként erre: 27. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 24. 14:33

Köszi, de az igazság az, hogy nem nagyon volt más választásom! A tápszert nem fogadta el a lányom, a hozzátápláláshoz meg még túl kicsi volt két hósan, így kénytelen voltam annyit kipréselni a cicimből, amennyi kellett!:-) Két éves koráig akartam folytatni, de a cicijeim nagyon kikészültek, sokszor véreztek, meg a tejcsi is nagyon megfogyott a végére!

Mindenkinek sikeres szoptatást kívánok!

38. sara1986 (válaszként erre: 37. - Nyau82)
2010. ápr. 24. 11:14
ne legyél szégyenlős, takard el! Semmit sem látnak és egyébként a világ legtermészetesebb dolga!
37. nyau82
2010. ápr. 24. 09:18

nálunk a kislányom 6-tól 7 hónapos koráig leszoktt,már egyre kevesebbet evett és nem kellett neki.kevesebb volt a tej és nem akart megdolgozni érte.és szépen el is apadt magától.most a kisfiam viszont cicifüggő!!!9 hónapos lesz.rángatja a ruhámat és harap,ha nem kap cicit és éhes,akkor szopja és harapja a vállamat:)

aranyos,de azért kicsit kezd terhes is lenni a dolog,mert más folyadékot nem nagyon akar elfogadni,ezért naponta akár 10x is meg kell szoptatni.az éjszakák alatt folyamatos cicin lógás...

engem az zavar legjobban,hogy már szeretnék én is jobban kimozdulni,akár gyerekekkel,akár egyedül,de így elég nehéz megszervezni.vasárnap például megyünk állatkertbe,hát egy kicsit félek....én szégyenlős vagyok,csak kocsiban merek nyilvánosan szoptatni

36. ebba518fdb (válaszként erre: 35. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 24. 08:46
ja, és mikor Ákos megszületett időnként "kedvet kapott" kipróbálni, de már nem volt olyan mint régen.. de amikor kérte, mindig hagytam neki.. :-)
35. ebba518fdb (válaszként erre: 34. - Sara1986)
2010. ápr. 24. 08:43
én is szoptattam egy ideig, amikor Ákossal voltam terhes.. :-) csak Matyinak egy idő után nem tetszhetett valami, és abbahagyta.. :-)
2010. ápr. 24. 08:40

mi is kapjuk a részt, főleg most, hogy terhes vagyok, hogy ne szopizzon. DE a szülésorvosom megnyugtatott, hogy nyugodtan. Ha még mindig szopik Saci mire érkezik a tesó, akkor majd előbb a picike kapjon, utána ő :)

mondtam, hogy oké :D

33. ebba518fdb (válaszként erre: 28. - Giga455)
2010. ápr. 24. 08:37
nekünk is vannak hasonló szopis élményeink.. :-D
32. ebba518fdb (válaszként erre: 29. - Giga455)
2010. ápr. 24. 08:36
nem kell senki véleményével foglalkozni, csak az számít, hogy nektek mi a jó.. :-) én már rég csak azt hallom meg, ami valóban jó szívvel jövő tanács.. :-)
31. giga455 (válaszként erre: 27. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 24. 08:28

Így van! A kötődés nem szoptatás kérdése!!! Szerencsés vagyok hogy tudtam, és tudok is szoptatni (pedig nem vagyok 50 kg), de ha nem lenne, akkor szerencsére ott lenne a tápszer. (még jó hogy valaki feltalálta)

Ráadásul nem is irigylem azokat akiknek valamiért nincs tejcsijük, mert a lelkieken túl, nem kis anyagi kiadással jár :(

30. giga455 (válaszként erre: 29. - Giga455)
2010. ápr. 24. 08:23
* úgy veszem észre... - bocsi ez kimaradt
29. giga455 (válaszként erre: 26. - Ice kuszi)
2010. ápr. 24. 08:22

Én sem voltam hajlandó szopizni, anyukám mesélte. Egyszerűen lusta voltam "megdolgozni" érte :)

Az öcsém viszont igazi cicikirály volt, igaz ő is csak 6 hónapig, utána elapadt a tejecske.

De én veszem észre, a fiúk inkább hajlamosabbak cicifüggők lenni, mint a lányok.

Nagyon boldog vagyok hogy szoptatni tudok még mindíg, nem is teljesen akarom leválasztani Atit (erőszakkal meg nem is tudnám, annyira érzékeny a lelke, tudom hogy nagyon megviselné). Viszont én meg sokszor tapasztalom, hogy elitélnek amiért még mindig szopik a fiam, és ez rosszul esik. Még olyat is olvastam, hogy egyesek gusztustalannak tartják :(

28. giga455 (válaszként erre: 25. - Sara1986)
2010. ápr. 24. 08:17

Persze tavaly nyáron még Ati is kapott cicit egy törülköző alatt az usziban.

de már nagyfiú :)

27. ebba518fdb (válaszként erre: 26. - Ice kuszi)
2010. ápr. 24. 07:58

te egy igazi hős vagy, komolyan mondom.. :-) nagyon szép dolog, hogy másfél évig így megharcoltál a tejcsiért.. :-)

a szeretet és a kötődés nem a szoptatáson múlik.. a szopi szuper dolog, de nem minden.. :-) és te mindent megtettél, hogy tejcsihez juttasd a picidet, szerintem leginkább büszkének kell lenned, nem "lelkibetegnek" emiatt.. :-)

26. ice kuszi (válaszként erre: 18. - Giga455)
2010. ápr. 24. 07:43

Elhiszem, hogy lehet terhes is a dolog! De én pont az ellenkezőjét éltem át annak, amit ti leírtok! Hónapokig lelkibeteg voltam, hogy nem szeret a saját gyerekem, nem is szívesen gondolok arra az időszakra! Irigykedve hallgattam az anyukákat, akik arra panaszkodtak, hogy egész nap cicin lóg a gyerek! Én meg csak fejtem és kanalaztam egész nap és fél éjszaka... Arra meg gondolni sem bírok, hogy még egy gyereket szüljek! Nem tudnám ezt még egyszer végigcsinálni!

Csak azért írtam le, hogy tudjátok más nézőpontból is látni a dolgokat!

Egyébként most már az én lányom is nagyon bújós, sokszor egész nap rajtam lóg, elvárja hogy ölben cipeljem, és nagyon kis érzékeny lelke van. Mintha most akarná bepótolni azokat az elmaradt összebújásokat...

2010. ápr. 24. 07:39
már mi sem szopizunk nyilvánosan. de amíg kicsi volt és igény szerinti szopi, addig bárhol megszoptattam, persze diszkréten, letakarva a ciit :D
24. giga455 (válaszként erre: 21. - Bebe83)
2010. ápr. 24. 07:33

Én is 6 hónapig csak szoptattam,de nem volt semmi baj a hozzátáplálással. Mindent elfogadott amit kínáltam, most kezd inkább válogatni.

De sajna a cici az maradt. Éjjel viszont már csak egyszer kel fel, vagy át is alussza az éjszakát, csak akkor kel többször ha beteg, vagy jön a foga.

Azt vettem észre, hogy leginkább akkor igényel, ha "unatkozik". Pl. kinn a játszótéren eszébe se jut, meg persze ott a szabály : nyilvánosan nincs szopi.

Remélem mostmár hamar jön a jóidő, és minél többször mehetünk kifelé a panelból, úgy érzem ez lesz a megoldás... ráadásul szeptemberben bölcsibe megyünk.

23. ebba518fdb (válaszként erre: 20. - Giga455)
2010. ápr. 23. 23:36
Ákos első szavai között is szerepelt a cici.. :-) engem igazán az "zavart", hogy miután nappal nem volt ideje cicizni, éjjel akarta bepótolni, így nagyon sokszor felébredt és nem pihente ki magát.. sokat vívódtam rajta, de leállítottam az éjszakai cicizést, ami már nem is a tejcsiről szólt, mert csak cumizott rajta a drága.. amikor ez elmaradt, akkor kezdett el abbamaradni a nappali szopi is.. :-) az összebújást viszont megtartottuk.. :-)
22. ebba518fdb (válaszként erre: 21. - Bebe83)
2010. ápr. 23. 23:31
azért az esetek nagy többségében egy idő után győz a kíváncsiság, és a sok felfedezni való a nagyvilágban így a sok elfoglaltság mellett már nem marad idő cicizni.. :-) 6 hónaposan legyen is cicifüggő.. :-)
21. Bebe83 (válaszként erre: 20. - Giga455)
2010. ápr. 23. 20:52
Huha, hat ezt szeretnem elkerulni en is hogy szoljon: Anya, cicit!!! Ez mar gaz. Az en fiam 6 honapos es napi 8x szopizik es nem ker semmit a cicin kivul. De szerintem mi is igy leszunk, annyira cicifuggo! Hacsak nem tortenik valami es egyik naprol a masikra nem fog szopizni. Dehat o meg kicsi, hadd szopizzon. Na persze az ejszakat is akkor fogja ataludni ha mar nem lesz tejcsi, meg mai napig is ejszaka is 3 orankent eszik. De ez van, nem tart orokke!!!
20. giga455 (válaszként erre: 14. - Ebba518fdb)
2010. ápr. 23. 19:56

de drága :D


Na az enyém is már tudja mondani hogy cici, pedig még nemigen beszél, de már megtalálta a sajátját is, meg apáét is megnézte, de gyorsan visszahúzta a pólót, és mondta, hogy üm-üm, és mutatta az enyémet... Nagy a szerelem :S

19. giga455 (válaszként erre: 12. - Sara1986)
2010. ápr. 23. 19:54

óóóó neki még bőséges kaja után is fér egy kis tejcsi :S Jó étvágyú gyerek pedig, 12,46 kg, és 92 cm magas...

És sajna, ha eltalálja hogy ő szopni akar, akkor nem is fogad el semmit cserébe, csak patáliázik.

Azért néha megérti ha mondom: Nincs cici, gyere igyunk vizet, teát...stb, de van amikor nem elég. Sajna semmiféle tejet nem iszik meg mást.

18. giga455 (válaszként erre: 9. - Ice kuszi)
2010. ápr. 23. 19:52

Itt nem az erőszakos leválasztásról van szó, én sem bánom hogy szopik még a fiam, de mindennek van határa... Azért az már kicsit durva, hogy ahányszor csak leülök, már mászik is az ölembe, és húzza fel, vagy le a pólómat.

Reggel ébredéskor, és este lefekvés előtt még elmegy egy darabig, amíg elég értelmes lesz, hogy magától megértse, hogy ő már nagyfiú, és nincs erre szüksége, de azért 3 éves koráig semmi szín alatt nem szeretném... azért vannak már ott fogacskák elég szépen, nem harap meg direkt, de néha érzem hogy nyom...

17. sara1986 (válaszként erre: 13. - Bettike2007)
2010. ápr. 23. 15:24
igény szerint szoptattad vagy három óránként. A tejcsi beindításra csak egy jó mód van, minden nyekkre szoptatás és ennyi. Nem hinni azoknak a hülyeségeknek, hogy megterheli a gyomrot mert egy újszülött nem szopik egyszerre annyit, hogy túlegye magát. Ha igen, azt visszabukja, tehát nincs belőle komoly gond. Sok testkontaktus, én hordozókendő-párti vagyok és cicinlógás az első napokban, hetekben. Garantált tejcsi. Akinek van valamennyi,annak több is lehet ;)
2010. ápr. 23. 15:22
nagyon sok olyan gyerek van itt Tószegen is, akinek ha nem adná az anyukája magától már nem kérné. Nem minden gyerek lesz függő :D
2010. ápr. 23. 15:22

:D

ez édes

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook