Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gomba alakú tortát ki hogyan csinálna? fórum

Gomba alakú tortát ki hogyan csinálna? (tudásbázis kérdés)

13. Poiu
2012. júl. 9. 00:43
Kersztlanyom is gomba lesz :) neki aug. Elejen van a szulinapja, lopom az otleted, de csak akkkor probalom meg ha neked is sikerult :)
12. Poiu (válaszként erre: 11. - Cooltim)
2012. júl. 9. 00:41
Cooltim ha megcsinaltad tolts fel egy kepet rola:)!!!! Szurkolok, hogy jol sikeruljon!!!
11. cooltim (válaszként erre: 10. - Borsika)
2012. júl. 8. 21:54

Igen, neztem, szuper!

Koszonom!!!

2012. júl. 8. 14:36
Nezd meg a linket amit kuldtem, ott van kep is...kinezetre en vmi ilyet kepzelnek el....
9. Borsika (válaszként erre: 7. - Kisj)
2012. júl. 8. 14:35
A torzs tuti egyben marad, mert en tortat mar csinaltam igy, ( tok szep felvagva ), kalapjat meg nyilvan nem szabad ketszer akkorara csinalni, mert letorik....de ha 1,5-2 centivel " log" csak ki, bizti egybe marad...
2012. júl. 8. 14:31
Koszi mindenkinek! Kedden nekilatok valamelyiknek. Egy nappal elobb ezeket meg lehet csinalni, nem?
7. kisj (válaszként erre: 2. - Cooltim)
2012. júl. 8. 12:14
valamilyen tartószerkezet nélkül ez nem maradhat egészben
6. kisj (válaszként erre: 5. - Borsika)
2012. júl. 8. 12:13
megeszem a kalapom, ha ez egyben marad:)
2012. júl. 8. 12:03
Kalap kettevagott felso reszet kulon diszitenem, es csak miutan megszilardult, kesz van tennem a helyere..
2012. júl. 8. 12:01

[link]


En speciel, ugy csinalnam, hogy csinalnek egy sima piskotatekercset, csak epp szelteben tekernem fel, hogy minel szelesebb es alacsonyabb legyen a gombatorzs, a stabilitasat tekintve, ezt mondjuk vmilyen epres vagy lekvaros kremmel toltenem, a kalapjanak meg sutnek egy kerek vastagabb lapot, azt is kettevagnam es kremmel toltenem, majd a kalapjat eperdarabokkal kiraknam, piroszselevel leontenem, es a torzset, citromos tejszines kremmel kennem korbe ( vagy keszen kaphato feher fondu, vagy marcipannal fednem be...tetejere ugyan ilyen anyagbol kis feher gombocokat nyomnek..

2012. júl. 8. 11:52
az alja sima kör alakú piskótalap lehetne, a kalpot meg egy másikból faragnám ki.
2012. júl. 8. 11:47
Azt elfelejtettem, h inkabb az allo gombara szavaznek, nem a fekvore. Koszi!
2012. júl. 8. 11:46

Szeretnek tanacsot kerni - esetleg tapasztalt haziasszonyoktol - gomba alaku torta elkesziteseben. Kislanyom szerdan 3 eves, szept. kezdi az ovit es gomba lesz a jele. Most minden a piros - feher pottyos gomba korul forog neki. Szeretnem elkesziteni, de nem tudom hogyan kezdjek hozza...

A valaszokat elore is koszonom! (nem muszaj tul bonyolultnak lennie) :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook