Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gold Lilly spirált szeretnék feltetetni, de nagyon félek. Várom a tapasztalatokat. fórum

Gold Lilly spirált szeretnék feltetetni, de nagyon félek. Várom a tapasztalatokat. (beszélgetős fórum)


21. szemmelver (válaszként erre: 1. - Szerenke25)
2010. júl. 15. 14:09

nekem semmi bajom vele:)

a párom sem érzi, olyan,mintha nem is lenne!!!!

a menzi is rendes, nem több, nem más, szóval én csak ajánlani tudom!

az első hónap kellemetlenebb, amíg elhelyezkedik és megszokja a méhed,hogy ott van, de aztán,el is felejtheted!

2010. júl. 15. 13:59

Érdemes elolvasni a www.fogamzasgatlas.repeta.hu oldalon a fogamzásgátló módszerekről írtakat. Itt leírnak a spirálról is sok mindent pro és kontra. Jó tudni, hogy mi hogy működik, mert akinek mondjuk egy abortusz nem fér bele a lelkiismeretébe, annak a spirál se nagyon fog, ugyanis ugyanazt csinálja, csak nagyon korán: a már megtermékenyült petesejtet nem engedi beágyazódni, tehát abortívum.

(Kiváncsi lennék, ezt elmondja-e a nőgyógyász felhelyezés előtt. Egy ismerősöm járt úgy, hogy amikor megtudta, mi a helyzet, rohant a dokihoz levetetni. És amikor megkérdezte, miért nem szólt, a doki azt mondta: azt hittem, tudja...)

2010. ápr. 8. 19:55
fábián éva. tapasztalat csere ügyében. nekem már. 4 éve.fentvan. ha.priviben megkeresel. több.infot. adok. email cim. agnes1219 @citromail.hu. de.jo,tapasztalat. keresmeg.
2010. ápr. 8. 14:52

Én tartottam a spiráltól, mert eleve kb. egy hétig tartott a vérzésem. úgy 4-5 ciklus volt, mire beállt, így egy nappal hosszabb talán, de megérte a türelem :) Pearl indexe jó, macera nincs sok vele. A felrakás lehet kellemetlen, de ennyi szenvedés X év kényelemért megéri.

Amiket a neten lehet olvasni, hogy ílyen-olyan komoly gyulladások alakulhatnak ki spirál mellett, arról tudni kell, hogy általában túl hordott, ellenőrizetlen spirál mellett alakulhat ki ilyen, főleg, ha valaki későn fordul orvoshoz.

A spirál, mint idegen test lassíthatja a gyógyulási folyamatot. Ha baj van, irány azonnal az orvos, és nem pár hét múlva, így nem lehet vele igazán baj.

Én nagyon görcsölős voltam, most már nem, és a spirál mellett sem.

2010. ápr. 8. 14:40
Nekem is volt Gold Lily, nekem hosszabb volt tőle a vérzésem (10 nap kb), amúgy más baj nem volt vele, nem fájt se a felrakás se a levétel, de most váltottam, mert engem zavart a sokáig tartó vérzés.
16. genia (válaszként erre: 14. - Évibaba28)
2010. ápr. 8. 14:01

Szia! Nekem mar a 3ik van fent amikor feltettek sem fajt de az utobbi felevben nagyon gorcsolok azt hittem a spiral miatt ,de kiderult vesehomokom van ,es erdekes modon csak akkor mozdul meg mikor a verzesem van..(masnak is volt esetleg ilyen???)

A verzesem viszont 8napig tart amibol 4 nap a kemenyebb!!!!

2010. ápr. 8. 13:47
Nekem nagyon fájt mikor feltették. 2 x volt már. Egyébként nincs vele semmi probléma. Több lesz a vérzésed.
2010. ápr. 8. 12:45
Szeretnék véleményt, tapasztalatot kérni a Gold Lily spirállal kapcsolatban!! köszi mindenkinek
2010. márc. 24. 21:59

Én is fémérzékeny vagyok, de a goldlily, vagy a silverlily nemesfémmel bevont, és még nekem sem okozott fémallergiát, még úgy sem, hogy nem a bőrömmel érinkezett, hanem bennem volt, a méhemben...


2 spirál volt összesen, az egyik 3 évig, a másik 4 évig volt fennt, akkor volt a fenntlét alatt először akut gyulladás, és azért kellett levenni...


De nem a spirál okozta, mert ha az okozta volna, akkor semeddig sem lett volna fennt...


A második tavaly nyár végéig volt fennt, amikor ismét akut kismedencegyulladás alakult ki, és le kellett venni, és most, ezen a héten teszik fel a 3.-at...


Azóta elég idő eltelt, mint nyugalmi időszak...

2010. márc. 24. 14:48
Bár lehet azért, mert nem birták az "idegen test van bennem" tudatot- egy hozzászóló szerint:) úgy hallottam van belőle fémérzékenyeknek való is
2010. márc. 24. 14:42
Azért kérdeztem csak, mert olvastam néhány fórumot, ahol ilyen tapasztalataik vannak a "viselőiknek".
2010. márc. 24. 14:18
A spirálnak a libidóhoz semmi köze...
2010. márc. 24. 14:14
És a libidótok nem csökkent le tőle?
8. d4464aaf8a (válaszként erre: 6. - Szerenke25)
2010. márc. 22. 10:31

Igen, ha gond van, akkor le fogják venni...


Meg ha közben bármilyen kismedence gyulladás, stb... lép fel, akkor is kérdés nélkül lekapják...


Így voltam én is tavaly nyáron, amikor kérdés nélkül levette a nőgyógyász, ellentmondást nem tűrve...


De ezen a héten felteszik a 3.-at is...

7. d4464aaf8a (válaszként erre: 5. - Realbrigitte)
2010. márc. 22. 10:30
Ez egyéni dolog, mert nekem pl. 3-4 nap alatt lefolyik a dolog...
2010. márc. 22. 09:31
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Még nem döntöttem de lehet hogy megpróbálom ha valami gond lesz akkor úgyis leveszik nem?
5. realbrigitte (válaszként erre: 1. - Szerenke25)
2010. márc. 22. 08:00
pont ezt használtam, és 2 hétig menstruáltam tőle... erősen...
2010. márc. 21. 13:13
Ezt ne hidd el a spirálról, mert nekem speciel hosszú évekig nem volt vele semmi bajom, nem lettem terhes, nem okoz problémát, nekem nem görcsöl a hasam olyankor, stb...
3. Erzsó78 (válaszként erre: 1. - Szerenke25)
2010. márc. 21. 12:08

Nekem is két gyerekem van és én is azon filóztam,hogy fel kellene rakatni,mert nekem speciál a nőgyógy.om ezt ajánlotta,de én félek tőle nagyon,mert sok rosszat is hallottam róla.

Pl.a vérzésed erősebb,görcsök,szexuális együttlét közben kellemetlen érzés(mellesleg a tanácsadáson nem egy kismamával találkoztam aki mellette lett terhes,gyakoribb így a teherbeesés is mint gyógyszer mellett),de mégegyszer hozzáteszem,hogy én is csak hallottam,nem tapasztalat.

Valószínű,hogy én valami kúp mellett fogom lerakni a voksomat.

2010. márc. 20. 22:40
Jó nagyon, nekem már 2x4 évig volt fennt, csak fél éve gyulladás miatt kellett levenni 4 év után, és most fogják feltenni a 3.-at és nagyon jó, nincs semmi veszélye...
2010. márc. 20. 22:38
Aki tud segítsen hogy ez a spirál mennyire veszélyes és jó-e vagy rossz. Két gyermekem van és a gyógyszerektől nagyon meghíztam. Irjatok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook