Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gluténérzékenység bizonyítása fórum

Gluténérzékenység bizonyítása (beszélgetős fórum)


1 2
23. kszb (válaszként erre: 22. - Tavirózsa :))
2016. ápr. 12. 10:45
az lehet :) Nekem úgy jött le, h 1 hónapig diétázzon mielőtt biopsziára megy, hogy tesztelje magán, a glutén megvonása javít-e a tünetein. Viszont, biopsziát megelőzően nem lehet diétázni.
22. Tavirózsa :) (válaszként erre: 20. - Kszb)
2016. ápr. 12. 10:38

Bocsi, de ő nem azt írta, hogy biopszia előtt diétázzon! Csupán annyit tanácsolt, hogy próbálja ki, ha nem eszik ilyen termékeket jobban van-e!?

Rosszul értelmeztétek...

21. kszb
2016. ápr. 12. 10:34
Egyébként, van egy dr Juhász Márk nevű gasztroenterológus, aki Mo-n az egyik legnagyobb szakija a cölinek. Ő foglalkozik a NCGS-el is. Talán őt lenne érdemes felkeresni!
20. kszb (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2016. ápr. 12. 10:29
hülyeség... diéta mellett regenerálódnak a bélbolyhok és álnegatív lesz a biopszia is! SOHA nem szabad diétába kezdeni se a vér, se a biposzia előtt!!!!
19. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 16. - 871383ddcb)
2016. ápr. 12. 08:48
32eve nem mulik az egyik a masik meg 6,5eve ugyh aranyos de ez eselytelen sajnos
18. 871383ddcb (válaszként erre: 17. - Arón1)
2016. ápr. 11. 19:07
Igen, sokat lehet spórolni, de egy jó minőségű kenyér azért drágább, hogy csak egy valamit mondjak. Én nagyon szeretném végre itthon is minden terméken, amit csak a diétázók fogyaszthatnak, az áthúzott búzakalászt. Sokszor valamit veszek lányomnak, mert elvileg gm, aztàn mire megeszi kiderül már nem. Ő leginkább azt nem szerette az egészben, hogy a suliba külön kellett csomagolni. De ezen kívül nem okoz különösebb gondot a kajálás.
17. Arón1
2016. ápr. 11. 15:31
Édesanyám gluténérzékeny kb. 20 éve. Neki iszonyatos hasmenései voltak, illetve folyamatosan viszketett a bőre. Székrekedése nem volt. Amint elkezdett diétázni, rohamosan javult az állapota. Én sem eszem olyan élelmiszereket, amelyek tartalmaznak glutént. Persze Magyarországon a gluténmentes kész élelmiszerek - tészták, szárazsütemények, kenyerek - drágák és rosszminőségűek. Házilag minden elkészíthető és úgy már nem is olyan drága.
16. 871383ddcb (válaszként erre: 15. - Valakivagyok1984)
2016. ápr. 11. 09:43
Kívánom, csak egy múló, kikezelhető problémát találjon! :)
15. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 14. - 871383ddcb)
2016. ápr. 11. 08:45
Rendben.Felhivom a Dr nőt!Koszonom!
14. 871383ddcb (válaszként erre: 13. - Valakivagyok1984)
2016. ápr. 11. 08:02

Csináltasd meg a biopsziát, közel nem olyan, mint a vastagbél vizsgálata. Addig viszont ne diétázz, mert nem kapnak pontos eredményt. Gyermekkorban jellemzőbb a pókhas, hasmenés, fogyás, bőrtünetek, felnőttként lehet akár szorulásos panaszod is. Elvileg vérből is kimutatható, de a legpontosabb a biopszia.

Jár a coeliakiasoknak adókedvezmény, de azt is csak a megfelelő vizsgálatok eredménye alapján kiállított szakorvosi igazolással veheted igénybe. Ha az vagy, meglátod drága " luxus " lisztérzékenynek lenni.

Ha nincs megfelelően tartva a diéta, nagyon sok kárt tehet a szervezetben. Javaslom menj el a vizsgálatra.

2016. ápr. 10. 18:59

Atgondolom meg akkor h dieta vagy biopszia..

Koszonom a tanacsokat!

12. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2016. ápr. 10. 18:57
Igen az negativ
11. globus (válaszként erre: 8. - Kuszkudina)
2016. ápr. 10. 17:53

Járható út, de csak akkor érdemes, ha nincs szüksége a havi adókedvezményre, mert csak szövettanilag igazolt coeliakiások vehetik igénybe.

Persze később is lehet diagnosztizálni visszaterheléssel, ilyen esetben intenzívebbek a panaszok.

10. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Valakivagyok1984)
2016. ápr. 10. 17:48

A gluténérzékenység egyik legfőbb tünete pont nem a székrekedés, hanem a hasmenés. Mivel a glutén fogyasztás miatt kialakul az erre érzékenyeknél egy simább bélfal a gyulladás következtében. A hólyagos dermatitisz és az afta nem is mindenkinél jelentkezik, de a hasfájás és hasmenés tuti. Ezért nem nagyon tudom elképzelni, hogy az vagy, ha szorulásod van egy életen át. Inkább az lenne, hogy ha gyerekkorban még nem jöttek rá, akkor esetleg felnőtt korodra egyre súlyosabbá válik a hasmenés olyan szintig, ami már kibírhatatlan és ekkor már mindenképp szóba jöhet a glutén érzékenység is.


Másrészt az emberek nagy része egy kicsit érzékeny rá kisebb nagyobb mértékben, az egészségesek is, úgyhogy egy gluténmentes diéta ártani nem árt. Sőt, megnézetném a többi dolgot is, laktóz, tejfehérje, hal fehérje, tojás, olajos magok. Bármi okozhatja, illetve egymást is súlyosbíthatják a különböző érzékenységek, de az is előfordul, hogy valamilyen más vegyület okozza.


Teszem azt, akik nem bírják a halat, nem biztos, hogy pont a halra allergiásak, hanem azokra a vegyületekre, amivel a halat kezelni szokták, hogy ne látszódjon, hogy romlott és ebben az esetben ugyanúgy nem ehetnek halat, mert bár nem arra allergiásak, de mégse lehetnek biztosak soha, hogy a hal, amit eléjük tettek, volt-e kezelve ammóniával, hidrogén peroxiddal, szénmonoxiddal, színező anyagokkal.


A bőrproblémád biztos, hogy egy jelzés a szervezetedtől, de ha netán a gluténteszt negatív lesz, azzal még egyáltalán nincs elintézve.

2016. ápr. 10. 16:36

Hasonló problémával mentem orvoshoz. Vérteszt negatív, béltükrözést csináltatott, ami szintén negatív.(Vizsgálat közben, a látottak alapján dönti el a vizsgálatot végző orvos, hogy vesz-e mintát - nálam nem vettek.)Ettől függetlenül a gluténmentes diéta hatására jelentősen javultak a tüneteim - utána, normál étkezés hatására vissza is jöttek. Számomra ez egyértelmű.

Hallottam olyanról, hogy NCGS (nem cöliákiás gluténérzékenység), de amennyire tudom, vizsgálattal nem igazolható.

2016. ápr. 10. 15:32

Szerintem tök felesleges megcsináltatni.

Kövesd a gluténmentes diétát, és amennyiben javl az állapotod, illetve megszűnnek a tüneteid, akkor bizonyítottnak tekintheted azt, hogy az okozta a problémádat.


A bőrproblémáddal kapcsolatban keress rá a dermatitis herpetiformisra.

Ha a glutén okozza, akkor kb. úgy néz ki.

2016. ápr. 10. 13:17

Nagyon egyszerűen tesztelheted magad még mielőtt biopsziára mész.


Minimum egy hónapig gluténmentesen táplálkozol.


Ha múlnak a tüneteid, akkor megvan a megoldás.


A tejcukor/tejfehérje érzékenységet vizsgálták?

6. Tavirózsa :) (válaszként erre: 5. - Valakivagyok1984)
2016. ápr. 10. 13:07
Ki lehet bírni, nekem volt 2x gyerekkoromban.
2016. ápr. 10. 13:05

Koszonom Tairozsa!

Kozben mar mas is segitett nekem privatban..ugyh el is dontottem megcsinaltatom csak felek tole..

Eddig 3x volt vastagbeltukrozesem de boditasban ezt meg anelkul akarjaka soten megcsinalni.

4. Tavirózsa :) (válaszként erre: 2. - Valakivagyok1984)
2016. ápr. 10. 12:32
Az én fiamnak vér eredménye 2x lett pozitív, ezután csináltak bélbiopsziát, ami viszont negatív! Az orvosok azt mondták, hogy a biopszia eredménye a tuti! Így elméletileg neki nincs érzékenysége a gluténra.
2016. ápr. 10. 11:17
Bocs a hibakert,telorol irok..
2016. ápr. 10. 11:17

Sziasztok!

Konkretan miota megszulettem szenvedek sulyos szekrekedessel,kozarolag gyogyszertel tudok wc-re menni.

Kivizsgaltak A-Z-ig es nemtudjak mitol lehet.

Ehhez 6eve tarsult ekcemam is amit szinten kivizsgalta bőrklinika is es nemtudjak mi okozza,de csak romlik.

Felemrult a Glutenerzekenyseg miutan az osszes etelallergia negativ lett.

Vert vettek es ez is negativ lett.

A kerdesem:Ettol fuggetlenul meg lehet az?Vagy ez 100%-os megbizhatóságú?

Kovetkezo lepes a biopszia lenne,csak nemtudom erdemes belevagnom a vereresmeny utan?

Tapasztalatokra lennek kivancsi!

Koszonom!

2016. ápr. 10. 11:13
Gluténérzékenység bizonyítása
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook