Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gluténérzékenység bizonyítása fórum

Gluténérzékenység bizonyítása (beszélgetős fórum)


1 2
53. Miss Jane (válaszként erre: 9. - Sirga)
2016. aug. 14. 12:04
Lehet, hogy bőrteszttel kimutatható (Prick teszt), én is ezen gondolkodom most. Allergiát mutatja ki.
52. Miss Jane (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2016. aug. 14. 12:03
Szió, nekem így derült ki most, hogy a glutén okozza a tüneteimet. Évek óta voltak emésztőrendszeri problémák, szakorvosok azt mondták, hogy gyógyszer mellékhatása, amit szedek PCOS-ra, illetve szerintem a stressz. Gasztroenterológushoz jártam, de nem fejeződött be a kivizsgálás, elutasítottam a gyomortükrözést. Ha nem teszem, nem szenvedek ennyit, hozzászoktam a tünetekhez. Vérvételen voltam évekkel ezelőtt, az negatív lett, igaz, hogy időről-időre tartottam a paleolit étrend szerű diétát fogyás miatt.
2016. ápr. 15. 12:05
Mindenkepp hozza megyek eddig is ő viszgalt,nagyon rendes,jo szakember,oda figyel ram
2016. ápr. 15. 12:05
Hivtam a Dr Nőt tobbszor de sajnos eddig nem vette fel,ugyh jovoheten ujra hivom!Koszonom mindenkinek
49. 871383ddcb (válaszként erre: 46. - Kszb)
2016. ápr. 13. 17:41
Pedig pont, hogy tesztelném!! Borzalmas volt ilyen súlyos állapotban ĺévő 1 éves gyerekkel a karomon rohangálni. '88-ban nem sok orvosnak jutott eszébe, hogy ilyesmit nyomozzon a háttérben.
48. kszb
2016. ápr. 12. 16:27
ha használja, akkor jön a nyomokban tartalmazhat felirat, ami nem egyenlő a gm-el :) Ne keverjük!
47. kszb (válaszként erre: 28. - Gribedli***)
2016. ápr. 12. 16:26
nem használhatja uazt a gépet :)
46. kszb (válaszként erre: 39. - 871383ddcb)
2016. ápr. 12. 16:25
amennyi kiflit, piskótát etettél vele, annyi volt benne :) Azt mondják szakemberek, h 3 éves kor előtt felesleges tesztelni. Persze ezt nyilván a mai hozzátáplálási elvek mellett teszik. Hát, én anno 2 évesen már széthánytam mindent :( Semmi nem maradt meg bennem, még is 34 évesen diagnosztizáltak csak. :/ Más volt akkor, és más most. Akkor természetes volt, h rágóka helyett kenyércsücsköt rágunk fogzáskor. Ma max kicsit kap pár hónaposan a gyerek.
45. kszb (válaszként erre: 37. - Tárnics)
2016. ápr. 12. 16:21
egyébként, annyiban igazad van, h a cöli tünetei annyira átfogóak, h balgaság lenne csak erre gondolni! Egy teljes körű kivizsgálás kell mindenképpen!
44. kszb (válaszként erre: 37. - Tárnics)
2016. ápr. 12. 16:20
ez nem egyoldalú :) Csak a bibis fehérjét vonod ki :) Mint a tojás allergiás, aki tojás mentesen eszik. Ettől még minden tápanyaghoz hozzá jut a szervezet :) Sőt! A diagnosztizálatlan LÉ-k a felszívódási zavar miatt hajlamosak hiány betegségekre, koraszülésre, meddőségre, stb.... A szervezet nem hülye! Ha önmagát nem képes fenntartani csak alig, akkor egy másik élettel nem próbálkozik. Nem véletlen, h amikor meddőség miatt immunológushoz küldik az embert, ott cölit is néznek.
2016. ápr. 12. 15:06
illetve..bocs
42. 871383ddcb (válaszként erre: 41. - Tárnics)
2016. ápr. 12. 15:05
Azzal egyetértek, hogy sok betegség összefügg a pszichével, iletve a rossz lelkiállapot stb sokat ronthat egy, már meglévő betegségen.
41. tárnics (válaszként erre: 39. - 871383ddcb)
2016. ápr. 12. 14:52
Ismétlem,nem tagadom,hogy létezik ilyen betegség, Azokra az esetekre gondoltam, mikor vizsgálattal nem bizönyítható, mégis javul az állapot a diéta hatására.S lehet sok minden másból is sok a családban. Lehet sok bizonytalanság,félelem,harag,kiszolgáltatottság érzés,csalódás,stb is az okok között.
40. 871383ddcb (válaszként erre: 28. - Gribedli***)
2016. ápr. 12. 14:23
Igen, ez van.
39. 871383ddcb (válaszként erre: 37. - Tárnics)
2016. ápr. 12. 14:19
Elméletnek ez így akár elfogadható is lenne. Nem tudom mennyire lehetett sok glutén a 11 hónapos lányom szervezetében. Én akkor még mindent burgonyával sűrítettem, talán 8 hónapos korában kezdett kóstolgatni kiflit, piskótát, ilyesmit. Ez genetikai probléma. Aki cölis, az már születésekor is az. Ő lefogyott 13kg- ról 6-ra!!a vékonybél beletüremkedett a vastagbélbe, éhezésrs állapotba került, mert a tápanyagok nem szívódtak fel. A diéta hatására 1 év alatt behozta a lemaradását, jól van, egészséges, mint a makk. Nem beteg. Ez egy állapot. Mindent lehet pótolni valamivel, nincs semmiféle hiány semmiből a szervezetében.
38. 871383ddcb (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2016. ápr. 12. 14:09
Igen, ez így lehet, mégsem engedték gyerekemnél sem az első vizsgálatok előtt a glutén megvonását valamiért. Talán a még pontosabb eredményekért.Utána pár évre rá volt egy terhelés, azóta csak időszakos kontroll laborban.
2016. ápr. 12. 13:52
Nekem van egy elméletem ezzel a témával kapcsolatosan. Nem vitatom a gluténérzékenységet, mint betegséget.De úgy gondolom,korán sem biztos,hogyha a gluténmentes diétára valakinek javul az állapota az gluténérzékeny lenne.Vannak különféle elég drasztikus diéták,ahol egyes táplálékfajtát kihagynak az étkezésből és csodás gyógyulások történnek hatására.Pl Atkins diéta. Hosszú távon viszont nem működnek,szerintem pont az egyoldaluság miatt.Mi va,ha egyszerűen csak túl so inger éri a szervezetet. Az allergia szerű tünetek mindíg erre utalnak,valamiből túl sok van az ember életében. A táplálkozás csak az egészségre ható tényezők egyik része csupán.Ám itt is jellemzően sokkal több inger éri a szervezetet,mint a korábbi generációkban.Sokkal többféle ételt eszünk,mint a régebbi időkben. Az adalékanyagokról,szinezékekről,egyéb mesterséges hozzáadott anyagokról nem is beszélve.Ilyenkor szerintem szűkíteni kell a repertoárt,de nagyon megfontoltan.Nézzétek meg a paleo diétát,az is lényegében erről szól. Akinek ilyen jellegű problémái vannak első körben sokkal ésszerűbb először a szétválasztó diétával próbálkozni. Egyszerre a szervezetnek nem kell annyiféle táplálékkal megbirkóznia.Könnyebben és olcsóbban betartható,mint a drasztikus diéták,s hosszú távon sem kell hiánybetegségektől tartani.Különösen fontosnak tartom,hogy az élet más területein is körülnézzen az illető, miből van túl sok az életében,azon kell változtatnia. A táplálkozás megváltoztatása szerintem önmagában kevés.
36. kszb (válaszként erre: 33. - Gribedli***)
2016. ápr. 12. 12:35

jajj. Ezt honnan veszed? Az aktivitás kimutatása az ellenanyag szint mérése.

Van egy lé országos egyesület és neves kutatók (dr Korponay Szabó Ilma pld, neki vannak tanulmányai is) a témában, sztem tőlük informálódj.

35. Tavirózsa :) (válaszként erre: 34. - Gribedli***)
2016. ápr. 12. 12:34
Én ezen nem vitatkozom. Legyen igazad.
34. gribedli*** (válaszként erre: 32. - Tavirózsa :))
2016. ápr. 12. 12:27
Régebbi vizsgálatoknál így volt, vagy ha most pl valahol nincs pénz genetikai vizsgálatra, ugyanúgy ezt fogják kérni. De nem azért, mert az jobb, hanem azért mert esetleg ahol végzik a vizsgálatot, nincs lehetőségük másra, és a hagyományos módszert fogják alkalmazni, muszájból. Ami természetesen nem ad 100 %os eredményt, itt is páran írták, hogy egyik pozitív volt, másik negatív.
33. gribedli*** (válaszként erre: 31. - Kszb)
2016. ápr. 12. 12:19
Igen, van olyan, amit csak hordozol és öröklődik tőled is, de ma már ki lehet mutatni azt is, hogy ha nemcsak hordozod, hanem aktív is.
32. Tavirózsa :) (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2016. ápr. 12. 11:28
Tényleg mondják az orvosok, hogy ne diétázzon vizsgálat előtt. Egy sima allergia vizsgálat előtt is abba kell hagyni az antihisztamin szedését.
31. kszb (válaszként erre: 29. - Gribedli***)
2016. ápr. 12. 11:26
és???? attól, h a genetika pozitív, nem biztos, h cöliákiás az ember (és lehet soha nem is lesz az, csak hordozza a gént) :) magyarul, semmit nem jelent :) mellesleg, ehhez a génhez más betegségek is köthetők (mind autoimmun), uhogy pláne felesleges egy genetika lapján bmit is mondani! Amellé vagy pozitv biopszia, vagy pozitív ellenanyag meghatározás kell. De amúgy, ha pld a HP cöli centrumát megkérdezed, ők kizárják a cölit, ha negatív az ellenanyag, mert azt mondják, h autoimmun betegségnél ellenanyagnak kell lennie. mint apm betegeknél, a reumásoknál, stb is.
30. gribedli*** (válaszként erre: 27. - Kszb)
2016. ápr. 12. 11:25

Bocs, ez ki maradt, genetikai vizsgálatot vérböl is lehet csinálni, tehát igen, amikor valaki tünetmentes egy gluténszegény diéta következtében, akkor is kimutatja a genetikai vizsgálat, ezért felesleges azzal terhelni egy beteget, hogy fosassa magát agyba föbe gluténnel, mert csak azzal tudja "bizonyítani". A legfontosabb az, hogy minél kevesebbet szenvedjen, nem az, hogy minél többet.


Mivel a dolog legtöbbször kisbabákat érint, nem szoktak már ilyet tanácsolni, hogy anyuka, tessék csak adni neki a glutént, akkor majd szépen kiderül, hogy mi van...

29. gribedli*** (válaszként erre: 27. - Kszb)
2016. ápr. 12. 11:18

Nem az ellenanyag, hanem egy gén. Az ellenanyag csak akkor termelödik, ha glutént eszik. Akkor egy gluténmentes étrenden élö cöliákiás nem beteg többé? Dehogyisnem! Élete végéig az, akkor is, ha éppen nem termék ellenanyagot, mert tartja a diétát, ö akkor is cöliákiás, vagyis jogosult minden támogatásra ezzel kapcsolatban.


Ha érdekel, ki is keresem neked, hogy mi a neve ennek a génnek, a jó vizsgálatnál ezt szokták keresni. Ha nem érdekel, akkor feleslegesen nem szeretnék neked gyüjtömunkát végezni.

28. gribedli*** (válaszként erre: 18. - 871383ddcb)
2016. ápr. 12. 11:13

Ez azért van, mert a gluténmentes termékekben engedélyezett 20ppm alatti mennyiségben a glutén, vagyis nyomokban.


Pl egy gabonaüzemben ugyanazt a gépet használják több gabona örléséhez, vagy egy adott tészta gyúrásához, egy minimális mennyiség óhatatlanul is belekeveredhet.


És sajnos bizonyos emberek még ezt a kis mennyiséget sem tollerálják... Aki igen, az se bír többet mint 10mg/nap


Van, aki igen, ezért ök a diétás termékekkel elvannak, a többieknek mindent otthon kell elkészíteni. Szerintem nincs olyan gabonaipari késztermék, ami 100% gluténmentes, pont azért, mert az ipari tevékenységek miatt óhatatlanul is keveredik a gabona részecske, de az, hogy törvény szerinti határ 20ppm, nekik szabad utat ad arra, hogy ráírhassák, hogy gluténmentes

27. kszb (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2016. ápr. 12. 11:09
mi? Az ellenanyag? :) Hiába genetikai a dolog, ha diétázik vki, nem viszi be azt az anyagot, ami kiváltja az immunválaszt, mi látszódna avérből???? Pont azzal ellenőrzik a diéta betartását, h vért vesznek és ha az negatív, akkor jól diétázik az ember, ha pozitív bmennyire is, akkor diéta hiba áll fent....
26. gribedli*** (válaszként erre: 20. - Kszb)
2016. ápr. 12. 11:01

Azért már bocs, de a cöliákia egy genetikai örökség, ezért diéta mellett is látszik a vérvizsgálaton, ha alapos, hogy az adott ember cöliákiás, max annyi lesz, hogy hála a diétának, pont nincs gyulladásos szakaszban.


Miért kellene mesterségesen fenntartani egy állapotot, csak hogy a vizsgálaton nehogy negatív legyen? Bár nem lesz negatív, hiszen a gének így is úgyis kimutatják.


Az pont jó, ha valakinek sikerül kordában tartani a bélbolyhait, nemhogy még késleltetni a regenerálódást attól való félelemben, hogy nem mutatható ki.


A cöliákia velünk született betegség, ha van, csak különbözö életkorokban manifesztálódhat, igaz, 90%ban kiderül gyerekkorban.

25. kszb (válaszként erre: 24. - Tavirózsa :))
2016. ápr. 12. 10:53
lehetséges :) Az tény, h biopszia nélkül így tesztelheti magát :) Csak utána kinek van kedve visszaterhelni a diagnózisért? Nekem nem lenne, az tuti :)
24. Tavirózsa :) (válaszként erre: 23. - Kszb)
2016. ápr. 12. 10:50

Ő csak azért írta azt szerintem!, mert a fórumindító írta, hogy parázik a biopsziától!

De mindegy, én csak jeleztem egy észrevételt. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook