Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gluténérzékeny a gyerekem, tapasztaltak segítségét kérném fórum

Gluténérzékeny a gyerekem, tapasztaltak segítségét kérném (beszélgetős fórum)


13. zizzi 13 (válaszként erre: 12. - Sajtostallér)
2017. febr. 13. 15:28
A lenmagliszt infót különösen köszönöm, mert a morsálódós kenyeret szeretném elkerülni vhogy, de sehogysem sikerült eddig. Amúgy egész jól sikerül, tegnap este is sütöttem és nagyon finom lett. De reggelre, mire csomagolnék a legénykémnek, megkeményedik. A rizsdarát én csinálom itthon, kávédarálóval. Egészen por állagúra őrli, de ha tejbegríz csinalok, sokkal tovább kell föznöm, mint a grízt. Nem tudom miért, a rizs világ életemben a keresztem volt :)) bármit megfőzök, de a rizs egyszerűen nem tud soha sikerülni. Mivel most ha tetszik ha nem, alapvetővé kell hogy váljon, így kénytelen vagyok felvenni a kesztyűt :)) köszönöm mégegyszer a segítségedet.
2017. febr. 12. 21:14

Kenyeret nem sütök, venni sem szoktam.Havonta, 2 havonta sütök zsemlét, és kielégíti az igényeimet. Persze gyermek az más, neki kell! A Mester család kenyérlisztjét használom a zsemléhez, a zacskón van recept. Egy ici-pici lenmaglisztet szoktam tenni hozzá, és ez nem engedi, hogy morzsálódós, és másnapra száradt-ehetetlen legyen. Így még 3 nap múlva is puha, finom.

Még a palacsintát szerettem volna mondani, mivel gyermekről van szó:):)

A Mester családnak van kész palacsinta-por terméke, ez is nagyon jó. De olcsóbb megoldás, ha egy kis Spar Universal liszt és csicseriborsóliszt keverékéből sütöm. Rizsliszttel nem jó a palacsinta, mert amikor kihűl, akkor kemény lesz, és törik.

Tejbegríz: ezt pedig készen kapható rizsdarából lehet főzni, ugyanúgy viselkedik, mint a búzadara.

11. zizzi 13 (válaszként erre: 10. - Sajtostallér)
2017. febr. 12. 18:51
De aranyos vagy, köszönöm szépen. Sokat segítettél. A kenyérsütéssel kísérletezek, nagyon szereti és jó lenne finomat összehozni nem túl drágán. Mindenképpen szerzek be amarántot, bár még életemben nem vettem és nem használtam soha :) de majdcsak belejövök.
2017. febr. 12. 08:17

Sűrítésre a rizsliszt a legmegfelelőbb, nem csomósodik, és olcsó a többihez képest.Galuskának a Spar Univerzal nagyon bevált, de a Shar mix B is jó.

A kész levestészták nekem nem finomak,ezért rizsliszt és kukoricaliszt keverékéből reszelt tésztát készítek, az nagyon finom a húslevesbe is.Zsemlemorzsát lehet kapni GM-et, csak nagyon drága. Rántott csirkemellnél például puffasztott amarántot használok zsemlemorzsa helyett, ez bevált.

Az amaránt a fasírtba is jó, morzsa helyett.Nem tudom mire vagy még kíváncsi, de kérdezz, ha tudok, segítek.

2017. febr. 11. 08:44
Mármint nem sokfélet főzök még ;)
8. zizzi 13 (válaszként erre: 7. - Hoxa)
2017. febr. 11. 08:43
Köszönöm a tanácsot, nekem is ez volt a legkézenfekvőbb, a liszt beszerzése. Még nem tul sokmindent, próbálok körültekintö lenni. Elég nehéz így a megszokott fözésből..
7. Hoxa (válaszként erre: 1. - Zizzi 13)
2017. febr. 8. 13:52

Szia!

Nyár óta tudunk a gluténérzékenységről a családban, azóta így főzök (plusz tej- és tojásmentesen). Az az igazság, hogy ezerféle késztermék és ugyanannyi lisztféleség van, az a nehéz, hogy megtaláld, ami nálatok beválik.

A helyedben egy alap gm liszttel indítanék és főzéskor azzal váltanám ki a lisztet a receptekben, mellette kész péksüteményt vennék. Csak kezdetben, hogy el tudjatok indulni.

Aztán folyamatosan próbálkozz az otthoni előállítással, ha ez célod. A gm lisztek egész másként viselkednek néha, mint a búzalisztek, ezért az internetről már kipróbált recepteket süss és főzz, sok csalódástól meg tudod magad kímélni így.

2017. febr. 3. 19:46
És persze a fözéssel kapcsolatban mindenre kivancsi lennék. Termekere, mindenre,
5. zizzi 13 (válaszként erre: 3. - Sajtostallér)
2017. febr. 3. 19:45
Igen, tudom, hogy elég sok kedvezmény van erre, nekünk ez mind van is már másból kifolyólag. Itt kifejezetten arra volnék kiváncsi hogy ha a kezembe kapom /meg nincs nalam/ a papírt, h gliadinra pozitív, azt kell-e továbbvinnem a háziorvoson kívül.
4. zizzi 13 (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2017. febr. 3. 19:42
Nem az étkezés miatt, hanem úgy egyáltalán elég-e csak a bőrgyógyász diagnózisa.
2017. febr. 3. 19:20
Nem jó hír,nehéz lesz..magam is gluténmentes diétára vagyok ítélve. Természetesen el kell menni gasztroenterológushoz.Ő majd különböző vizsgálatok után egy igazolást állít ki,(ha bebizonyosodik a lisztérzékenység), mely igazolás alapján lehet kérvényezni a kiemelt családi pótlékot,közgyógyellátási igazolványt, utazási kedvezményt a gyereknek és 1 fő kísérőjének. Olvass utána, feltétlen használd ki a juttatásokat, ha már így jártatok. A gluténmentes diéta nagyon drága,így tudsz egy kis pluszhoz jutni.
2. Hoxa (válaszként erre: 1. - Zizzi 13)
2017. febr. 3. 19:13
Úgy érted, a közétkeztetéshez elég-e?
2017. febr. 3. 19:08
A fiamnál 3 napja derült ki /hónapok/ vizsgalata után, h gluténmentes diétát kell bevezetnünk. Mindezt bőrgyógyászati úton vizsgáltattuk ki, és nem tudom, ha van már egy diagnózisunk kell-e mennünk gasztroenterológushoz, vagy elég a bőrgyógyász utasítása. Ha valaki végigjárt hasonlót szívesen fogadnék pár jótanácsot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook