Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gipszlenyomat fórum

Gipszlenyomat (beszélgetős fórum)


13. youlcsi (válaszként erre: 12. - Modeszta)
2010. nov. 10. 06:54
majd igyekszem úgy nekiállni, hogy sikertelenség esetén ne húzzam fel az agyam :/
12. modeszta (válaszként erre: 11. - Youlcsi)
2010. nov. 9. 21:50
Én nem tudtam használni. Evett is a méreg rendesen...
11. youlcsi (válaszként erre: 10. - Modeszta)
2010. nov. 9. 20:52

az a cél :) hogy öntőformám legyen.

ezért is szerettem volna tudni, hogy az a gél alapú mennyire tartós... ha egyáltalán használható :)

10. modeszta (válaszként erre: 9. - Youlcsi)
2010. nov. 9. 20:50
Ha gyurmával csinálod, akkor a kész formád pozitív lesz, a gyurma lesz a negatív öntőforma...
9. youlcsi (válaszként erre: 6. - BeaÉrd)
2010. nov. 9. 20:34

értem :)

viszont én nagyon szeretném, ha nem negatív lenne... ez meg így nem megy.

viszont ha máshogy nem sikerül, akkor ez marad :/

8. youlcsi (válaszként erre: 7. - 5819723512)
2010. nov. 9. 20:33

óóóóóóóóóóóóóóó, nemár!!!

(remélhetőleg alszik majd annyit a prücsök, hogy el tudjak jáccani a talpikájával :))


de a sóliszt-gyurmát hogy szeded le a megkötött gipszről?

hiszen az is megszilárdul...

akkor már tényleg sima natúr gyurma kellene.

7. 5819723512 (válaszként erre: 1. - Youlcsi)
2010. nov. 9. 17:18

Szia,


Én is megvettem a készletet, nem akarlak elkeseríteni, de olyan száraz volt a benne lévő agyag (hiába vizeztem) még én sem, nemhogy a fiam tappancsát bele tudtam volna nyomni :S -> más is így járt vele :(


Azóta én is a só-liszt gyurmában gondolkozom, és majd a megmaradt gipszel kiöntöm :S

6. BeaÉrd (válaszként erre: 3. - Youlcsi)
2010. nov. 9. 17:02

csak só-liszt

én fogtam a lányom a párom meg nyomta a kezét bele és a lábát

utána vagy kisütöd,hogy kiszáradjon,vagy mi a radiátorra tettük!


kicsit megrepedt,de nem tört el

csináltunk a hátuljára keretet,hogy valami megtartsa

5. youlcsi (válaszként erre: 4. - Modeszta)
2010. nov. 9. 17:01

köszi...

lehet, hogy beszerzek gyurmát is... ha nem kell, unokahugom még mindig el tud majd vele játszogatni :)

2010. nov. 9. 16:55

Én gyurmából csináltam a negatív formát. Ezt le tudod fejteni a gipszről, és ha kiegyengeted, többször is felhasználható.

Bevallom, kipróbáltam a gélt, de nekem nem jött össze. Mondjuk, a kisfiam 10 hónapos volt, nem tudtam a mancsát egyenes ujjakkal belenyomni a gélbe. Mindig belemarkolt.

Ráadásul, amivel én próbálkoztam, gyárilag elég kevés gél volt benne, talán 1/2 cm vastag lehetett...

3. youlcsi (válaszként erre: 2. - BeaÉrd)
2010. nov. 9. 16:49

mmint hogy mit? hogyan?


most hirtelen az jutott eszembe, hogy sóliszt-gyurma... és abba nyomtad bele a kis kezét/lábát?

2010. nov. 9. 16:48

én lisztből csináltam:)

kicsit olcsóbb

2010. nov. 9. 16:46

Vettem egy készletet, amivel baba kezéről/lábáról lehet lenyomatot készíteni (másról is persze, csak így elvakult anyukáknak drágábbért el lehet adni :)).


Arra volnék kíváncsi, hogy az a gél, amibe lényegében a negatív lenyomatot készítjük, mennyire tartós?

A gipszről le lehet szedni egyben, vagy csak darabokban lefejteni?


Baba ugyan még nincs, de majd karácsonyi ajándék lenne... és hát egyszerűbb (olcsóbb) lenne egy negatívból legyártani a nagyiknak/dédiknek, mint esetleg még venni vagy 5 ilyet...


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook