Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gimnázium és Középiskola ügyben segítsetek!! fórum

Gimnázium és Középiskola ügyben segítsetek!! (beszélgetős fórum)


15. Tamarus (válaszként erre: 13. - Laszlozsu)
2011. jan. 24. 21:16
köszi, akkor ezt megnézem.., nem ragaszkodik.., csak nagyon szeret írni.., és nagyon jól is ír..., sajnálom is szegényt mert egy szemét suliba jár most ahol direkt szivatják a tanárok (minden diákot egyébként).., és ezért gondoltunk a dráma tagozatra ha már szakközép.
2011. jan. 24. 21:10
Egyébként a lányoddal is meg kell beszélned, hogy próbáljon kompromisszumot kötni ő is az iskolaválasztásnál, ne ragaszkodjon mereven a drámatagozathoz, hanem gondolkodjon el azon is, hogy ha ez nem sikerül, mi az, ami még szóba jöhet. Erre szegénykének még van egy éjszakája ezek szerint.
2011. jan. 24. 21:05

Tudom ajánlani pl. a II. Rákóczi Ferenc Fővárosi Gyakorló Közgazdasági Szakközépiskolát.

Ott ugyan nincs drámatagozat, mert szakközép, de nem kér felvételit. Nagyon jó nyelvi tagozatai vannak. Ez a Corvinus Egyetem gyakorlóiskolája.

A mi volt általános iskolai osztályunkból 3-an is mentek ide, nem olyan hűde átlaggal. 3-as 4-es közötti tanulók, mondjuk közelebb a 4-eshez.

Nekünk ez volt a menekülő út, szerencsére nem volt szükség rá, mert első helyre felvették.

Tavaly ez a suli pótfelvételit is hírdetett, mert a rendes felvételi eljárásban nem teltek be a helyei. Szerintem itt lesz esély.

Egyébként a felvételi beszámításánál az összpontszám a lényeg. A magyar meg tudja húzni, ha az jó lett.

12. Tamarus (válaszként erre: 11. - Laszlozsu)
2011. jan. 24. 20:51
köszi.., igen teljesen kivagyok. a te fiadnak azért 4,8 volt az átlaga.., az én lányomnak 3-as, a felvételije se sikerült valami fényesen.., legalábbis matekból. magyar az jó lett.., de így nagyn nehéz lesz
11. laszlozsu (válaszként erre: 10. - Tamarus)
2011. jan. 24. 20:41

Nézd, legalább 1-et mindenképpen, de az sem baj, ha többet.

Vészhelyzet esetén jól fog jönni.

Az én fiaim tavaly felvételiztek. A kicsi 6 osztályos gimibe, a nagy rendesen 9.-be ment.

A nagyfiamnak 4,8-as átlaga volt, de neki is beírtunk egy olyan közgazdasági szakközépiskolát vésztartalékként, ahol nem kértek felvételit, csak a hozott pontokat számították be. Nagyon nem szerettük volna, ha oda jut be, de még ilyen eredménnyel is számítani kell mindenre. Pl. ha elrontotta volna a felvételit, akkor már lényegesen kisebb eséllyel indult volna a többiekkel szemben, hiába jó a bizije.

Ne izgulj. Minden rendben lesz. Tudom mit élsz át, hiszen tavaly mi is végigcsináltuk, s én sokkal idegesebb voltam mint a két felvételiző gyerekem.

10. Tamarus (válaszként erre: 9. - Laszlozsu)
2011. jan. 24. 20:06

Néztem az Álmost is.., a tájékoztató alapján nem gondolnám, hogy esélyes. egyébként a Teleki tájékoztató nem tűnt annyira szigorúnak..

Az a baj, hogy legkésőbb holnap be kell jelölni a sulikat.. eddig megvolt a 4 tuti.., de most az utolsó pillanatban elbizonytalanodtam. egyébként a Telekit, az Arany Jánost, a Körösit, Ráday (ez péceli gimi, állítólag felvesznek 3-as átlaggal, de nem nagyon szeretném ha oda járna), és még néztem a Nemes Nagy Ágnest is..ezeket mindenképp megjelöljük, de lehet érdemesebb lenne több gyengébb sulit is.

9. laszlozsu (válaszként erre: 8. - Tamarus)
2011. jan. 24. 20:01

Nem annyi. Rengeteg iskola van még.

Van valami Álmos vezér gimi is. A tavalyi felvételi fórumon az egyik fórumtársam fiát ide vették fel. Szintén a Teleki volt a favorit nekik, ez második helyen szerepelt.

Az anyuka szerint a fiúcskának nagyon bejött, jó kis gimi, jól érzi magát ott. Keress rá arra is.

A gyakorlat tényleg azt igazolja, hogy 3-as átlagnál jobb kell a gimibe, de azért nem kell elvetni.

Egyébként a szomszédunkban lakó kislány is a Telekibe jelentkezett, a férjem unokatestvérének a lánya. Szóval én érte is izgulok. Ő olyan 4,2 körül van.

8. Tamarus (válaszként erre: 7. - Laszlozsu)
2011. jan. 24. 19:43
köszi, egyébként a Teleki van kinézve első helyre.., ott is írta meg a központi felvételit.., a dráma tagozat amolyan alternatíva, ha szakközepet választunk. Viszont tartok tőle, hogy a Telekibe nem veszik fel. eléggé megvagyok ijedve.., de azt meg nehezen hiszem, hogy a hármas tanulóknak annyi, és nem tudnak bekerülni sehová. azért érdeklődöm, hogy melyek azok a sulik ahová van esélye bekerülni ezzel az átlaggal.
2011. jan. 24. 19:29

Teleki Blanka Gimnázium Budapest XIV. ker Zugló.

Ott van dráma tagozat. Nagy gimi, közel 900 tanulóval.

A tapasztalat viszont az, hogy a világon semmi jelentősége ezeknek a szakoknak, ugyanúgy a kötelező tananyag a lényeg. A többi csak amolyan fakultatív program.

Kivétel a nyelvi tagozat, mert ott egy éven keresztül intenzív nyelvtanulás folyik.

Az viszont elképzelhető, hogy a hármas átlag tényleg nem lesz elég.

Nem is azért, hogy könnyebb vagy nehezebb, hanem a jó, kiemelkedő tanulók nagy többségében oda mennek. Sajnos ha kevés a pontszám, a magasabb eredményt elérők kiütik az alacsonyabb pontszámúakat. Jellemzően minden gimibe 3 vagy négyszeres a túljelentkezés, van miből válogatni.

Azért nem akarom a kedveteket elvenni, meg kell próbálni. A biztonság kedvéért pedig valami egérutat is be kell írni 3. vagy 4. helyen, ahova nagy eséllyel bejuthat. Van néhány olyan gimi is, ahol nem kérnek felvételit, csak hozott pontok alapján vesznek fel diákokat, s oda általában 3,8-tól be lehet jutni. Az viszont igaz, hogy az országos ranglista végén járnak, mert esetleg frissen indultak, vagy tényleg gyengébb a teljesítményük. Ilyen pl. Vecsésen, Pest mellett a Petőfi gimi is. Itt viszont nincs dráma tagozat.

Nálunk tavaly minden gimibe jelentkező ezt írta be 5. 6. helyre vésztartalékként.

6. Tamarus (válaszként erre: 4. - Mosoly30)
2011. jan. 24. 15:36

Ennyire rossz lenne a helyzet? Csak nem... Középsuli is érdekelne.., de nehéz választani.., és nehogy bárki azt higgye, hogy egy szakközép könnyebb mint egy gimi.


Mindenesetre én tippeket, iskolákat szeretnék kérni ha tud valaki ajánlani. köszönöm.

5. Tamarus (válaszként erre: 2. - Laszlozsu)
2011. jan. 24. 15:33
Budapesten, elfelejtettem írni.
2011. jan. 24. 14:53
Nem akarlak megbántani, de a hármas tanulóknak semmi keresni valójuk a gimikben. Ott bizony tanulni kell, nem is keveset és a lányod gondolom nem nagyon szeret ha az átlaga hármas. Valami gyengébb szakközépiskolát kell neki nézni gyorsan, de a média és dráma szak elég felkapott szóval oda szerintem nem sok esélye van bejutni. Az iskolában nem kapok semmi segítséget? Sok szerencsét az iskola választásban.
2011. jan. 24. 14:50

Dózsa György Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium

Kiskunmajsa


www.dozsa-kkmsa.sulinet.hu

2011. jan. 24. 14:21
Helyileg hol?
2011. jan. 24. 14:18

sziasztok,

Abban szeretném a segítségetek kérni, hogy milyen gimnáziumot vagy középiskolát (dráma vagy média szakos) tudnátok ajánlani ahová nem olyan nehéz bekerülni. a lányom olyan hármas átlagú tanuló, a felvételije sem lesz hiper-szuper (magyarból jobb mint matekból) A héten meg kell jelölni az iskolákat, és most megvagyok egy kicsit ijedve, mert amiket kiválasztottunk lehetséges, hogy esélytelenek... Mit tudtok ajánlani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook