Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gerincferdülés-fűző használata fórum

Gerincferdülés-fűző használata (beszélgetős fórum)


23. kisj (válaszként erre: 22. - Rohiani)
2012. márc. 31. 13:12

A tornája jól hangzik az alsó háti szakaszra. (míg olvastam egészen beleéltem magam, mert azon a részen is ferde a gerincem, meg picit elcsavarodott is)

A különféle módszereket meg nem értem.

A saját tapasztalatom szerint egy jó gyógytornász speciálisan, az adott ferdülésnek megfelelően tornáztatja az embert elsősorban. Ilyen dr. Rudolf Klapp féle gyakorlatokat én is bőven végeztem bár gőzöm sem volt az úriember nevéről.

Lehet, hogy jó lenne egy igazi jó gyógytornászt találnotok.

A fűzőről meg az az én véleményem, hogy az izmokat sok torna mellett nem sorvaszthatja el,hanem inkább a tartást folyamatosan jó irányba kényszeríti.

22. rohiani (válaszként erre: 19. - Kisj)
2012. márc. 31. 12:00
Az a gond, hogy erre a fajta ferdülésre csak az az egy gerinctorna a javasolt. Az úszás sem segít, de legalább nem árt, a többi hátizmának jó, de ezekre az alsókra nem hat. Igazából az van, hogy az alsó hátizmai közül az egyik oldal nagyon kötött a másik pedig nagyon laza. dr. Rudolf Klapp módszerét akarom még kipróbálni, ő viszont nagyon fűző ellenes, de valahogy a szívemhez közelebb áll az ő néző pontja.
21. rohiani (válaszként erre: 17. - A0c1361e44)
2012. márc. 31. 11:56
Hát remélem tényleg így lesz.
2012. márc. 31. 11:56

Ilyen fűzője lesz. Az első kép.


promobil.hu/magyar/12.htm

19. kisj
2012. márc. 31. 11:38
Nem tudom,hogy Budapesten laktok-e, de ha igen akkor a Budai Gyerekkórházat nagyon tudnám ajánlati. Van egy osztálya, ahol az ilyesmivel foglalkoznak. Anno én is feküdtem ott sokszor, több héten keresztül, napi 3x1 óra gyógytornára, miegyébre.
18. andi6020 (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2012. márc. 31. 11:33

Szerintem ő a korzettre gondol.

google képtalálat kiad rá egy csomó képet.

17. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Rohiani)
2012. márc. 31. 11:16

Ha látványos, akkor kell a fűző, ami ugye a tartást próbálja korrigálni. A napi 1 óra torna elég, hiszen speciálisan ezekre az izmokra kialakított mozgás, amitől erősödik a gerinc melletti izomzat csak az a lényeg, hogy jó legyen a gyógytornász.

Nekem pár hét elég volt, hogy ne kelljen a műtét és pár hónap múlva már fájdalmaim sem voltak és azóta naponta tornázok és nem 1 órát, hanem kevesebbet.

Ha jár tornára, akkor lehet, hogy hamarabb megszabadul a fűzőtől és ne félj a torna miatt nem fognak az izmai elsorvadni!

Ha nem hordja, akkor még púpos is lehet, tehát inkább csináld, amit a doki javasol!

16. rohiani (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2012. márc. 31. 10:33

Sajnos elég látványos. A gerinc alsó rész van a ferdülés balra. A csigolyái is kicsit el vannak fordulva. A ferdüléstől a medencéje is el van fordulva, azért ha szembe áll veled, akkor úgy néz ki, mintha az egyik lába hosszabb lenne ( a két térde nincs egy vonalba), de nem hosszabb, mert ezt is nézték.

A röntgen után rögtön fűzőt mondtak neki.

Sajnos az izomzata nem igazán erős (kicsi, vékony) , kis madárcsontú a drágám. De nagyon tartok attól, hogy ha évek múlva lekerül róla a fűző akkor még gyengébbek lesznek az izmai, az a napi 1-1 óra mozgás szerintem kevés lesz. Vagy a napi 22 óra fűző viselés lesz sok. Nem tudom mivel ártok neki többet, tanácstalan vagyok.

15. a0c1361e44 (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2012. márc. 31. 10:26

Nem tudom milyen fűző pontosan. Nekem a derekamra van fűzőm, de a dokim azt mondta, hogy csak akkor vegyem fel, ha mosogatok vagy porszívózok, utána pihi fél óra mozdulatlanul. És igen az én fűzőm helyettesíti az izmokat, így azok lustálkodnak, elsorvadnak.

Nekem nem gerincferdülésem van! És nem vagyok gyerek!

14. andi6020 (válaszként erre: 12. - Rohiani)
2012. márc. 31. 10:23
Hát, nem tudom, de az említett kislány is csak napi 1 órára, a torna idejére veszi le, és nincsenek leépülve az izmai.
2012. márc. 31. 10:23

Amit gondolok az egészről és nem csak a fűzőről:

Kíváncsi lennék, hogy milyen fokú a ferdülés, valamint a csontozata, izomzata, mennyire erős a kisfiadnak. Ha a gerincferdülés nem látványos, akkor az orvos véleményét meg kell kérdezni a tornáról és keményen belekezdeni!

Naponta 1 óra gyógytorna és hetente 2x legalább úszás. Ezek erősítik a gerinc melletti izmokat, ami kényszeríti majd a helyes tartásra.

De ez csak akkor lehetséges, ha nincs az a veszély, hogy a fűző nélkül rohamosan romlana az állapota.

12. rohiani (válaszként erre: 10. - Kisj)
2012. márc. 31. 10:18
Gyógytornára jár heti 2x, de itt is csináljuk a tornát minden nap. Jár úszni is heti 3x. De ezek csak 1-1 órás mozgások a nap többi részében pedig rajta lesz a fűző és közben abszolút nem használja a hátizmait, ettől tartok nagyon, hogy ez a napi 1-1 óra semmi a 23 órás "semmittevéshez" képest. Persze ez nem azt jelenti, hogy 23 órán csak ül, azt értem ez alatt, hogy hátizmai fel vannak mentve a terhelés alól és "elhalnak" majd.
2012. márc. 31. 09:16
Tesómnak volt fűzője, mert egy év alatt sokat nőtt. Már nem tudom a nevét. Gerincferdülés miatt kapta ő is. Anyum úszni vitte a megyeszékhelyre hetente 2-3 alkalommal. Nem hordta sokáig, mert nagyon zavarta. Járt gyógytornázni. Ez a két dolog nagyon sokat segített neki, főleg az úszás. Jó magas, jó kiállású ember lett belőle:).
10. kisj
2012. márc. 31. 08:55

Hányszor hordod hetente? Ez a torna valóban torna, fizikai erőkifejtéssel?

Kicsit most beleolvastam ebbe a "módszerbe" és nekem túldimenzionáltnak tűnik.

Gyógytorna mellett vidd el úszni is, legalább 2x hetente.

2012. márc. 31. 08:48
A 3D gerinctorna a Schroth módszer.
8. rohiani (válaszként erre: 7. - Kisj)
2012. márc. 31. 08:47
Épp ez a gondom a fűzővel, a torna az 45 perc, a fűzőt pedig napi 22-23 órát hordja, és közben csak "halnak el" az izmok.
7. kisj
2012. márc. 31. 08:44

Én 6 éves koromban kezdtem el gyógytornára járni. Fűzőm nem volt, de sokáig gipszágyban kellett aludnom.

Nem tudom milyen az a 3D-s gerinctorna, de ne izgulj, mert a kisfiad meg fogja tanulni a speciális légzést.

A tornát viszont keményen kell nyomatni, mert az egésznek az a lényege, hogy a hátizmok erősek legyenek és a tartásával korrigálni tudja a ferdülést.

6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2012. márc. 31. 08:44
mondtam=mondtak
5. andi6020 (válaszként erre: 4. - Rohiani)
2012. márc. 31. 08:43
Gyógytornára jár, azt tudom. Meg azt, hogy valószínűleg lassabb a változás, mert először 2 év viselést mondtam, később meg már hármat.
4. rohiani (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2012. márc. 31. 08:40

Azt hiszem igen, de még nem vagyok tisztába vele. Annyit tudok, hogy nem teljes fűző, mert a gerinc alsó részében van a görbület.

Barátnőd lányánál valami eredmény? Mit sportol még a leányzó?

3. andi6020 (válaszként erre: 2. - Rohiani)
2012. márc. 31. 08:33

Korzettre gondolsz, ugye?

Barátnőm lánya hordja, már egy éve.

2012. márc. 31. 08:29

Kisfiamnál most állapítottak meg gerincferdülést és boston fűző készül most a részére.

Olyan anyukákat keresnék akik gyermeke hordott fűzőt, vagy esetleg olyan emberkéket akik maguk is hordtak fűzőt.

Nagyon nem tetszik ez a fűző dolog, mert a hátizmai eleve gyengék, ezért ferde a gerince, de a fűzőtől, csak még gyengébb lesz.

Járunk most egy speciális 3D gerinctornára, de ahhoz még kicsi (8 éves) hogy meg tudja tanulni az ottan speciális légzést.

Nagyon tanácstalan vagyok, hogy mi lenne neki a legjobb.

2012. márc. 31. 08:26
Gerincferdülés- fűző használata

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook