Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gerincbe érzéstelenítés.Tapasztalatok? fórum

Gerincbe érzéstelenítés.Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


27. misz
2011. szept. 18. 22:08

Nekem volt spinális és epidurális érzéstelenítésem is.

A különbség:


Spinális: Ülve, a hátam domborítva kaptam. Egy helyi érzéstelenítő szuri után jön maga az igazi injekció. Az 1. olyan mint egy bőr alá adott bármilyen más inj., a 2-at már nem éreztem. Pár perc múlva már teljesen érzéketlenné vált a hasam és a lábaim. Ez azért van, mert olyan magasságban szúrják, ahol még vannak mozgató idegek.

Ahogy ment ki a hatása, nagyfokú remegés jött rám. Aztán lassan elkezdett "zsibbadni" a lábam, és szépen helyreállta rend. 4 óra múlva saját lábamon mentem a mosdóba.

A katéter tényleg nem gáz, nem kell félni tőle. És én nem ittam sokat, nem feküdtem csak az első 6 órát, mégsem volt a világon semmi bajom.


Epidurális: Itt is 2 szúrás volt, de lejjebb a háton, ott ahol már nincsenek mozgatóidegek. Ezért csak a fájdalomérzetet kapcsolja ki, tudja az ember mozgatni a lábait rendesen. A tűvel egy csövet vezetnek a gerinc közelébe, amibe folyamatosan adagolják az érzéstelenítőt a műtét végéig. A csövet végigvezetik és rögzítik a háthoz. Nekem másnap vették ki.

Itt nem volt katéter. Itt sem feküdtem, ittam sokat, és itt sem volt semmi mellékhatás.


Nekem volt altatásos műtétem is, és az rosszabb bármelyiknél. Az ébredés, az nekem kegyetlen volt (zavartság, hányás, félelem).


Amiben mindhárom megegyezik: Amint kimegy a hatás a műtéti terület nagyon fáj. De lehet fájdalomcsillapítót kérni.

Szorítok, hogy minden rendben legyen. :)

26. 52dc947cc5 (válaszként erre: 24. - Lexi018)
2011. szept. 18. 07:39
Mondjuk fertőzést, gyulladást. Főleg aki érzékeny rá.
2011. szept. 17. 18:43
Nem kell aggódni. Engem 1x altattak, akkor a hormonrendszerem megborult. Utánna rá 1 évre gerincbe kaptam érzéstelenítőt azóta még 2x. Amikor volt kis nőgyógyászati műtétem, én akkor is érzéstelenítőt kértem altatás helyett.
2011. szept. 17. 18:42
Miért mit lehet elkapni???
23. 52dc947cc5 (válaszként erre: 11. - Pahet a vadász)
2011. szept. 17. 18:39

Engem sajnos bepelenkáztak, nagyon kellemetlen volt. Szerencsére egy ismerősőmet kaptam ápolónak.

Én eleve olyan vagyok hogy idegen helyen ivás nélkül is képes vagyok állandóan pisilni, és itt se volt msképp leszámítva hogynem ment, kellett de nem ment. Szóltam ismerősőmnek hogy fáj a hasam, már kőkemény voltak úgy feltelt a hólyagom, és szigoruan kikötöttem hogy nem akarok katétert mert nem akarok össze szedni semmit.

Erre bejött egy fiatal bunkó nővér aki egyfolytában azt hajtogatta: Katétert neki! Dugjatok már fel egy katétert!

Én meg kedvesen megkérdeztem mit szólna hozzá ha én mást dugnék neki fel, mondjuk a zsibbadt lábam a fenekébe?

A katéter szerencsére nem ért cél, így kénytelenek voltak behozni a hordózható ülőke wc-t, és láss csodát :D

22. Azurit (válaszként erre: 20. - Basset)
2011. szept. 17. 17:12
Erre mondják:Minden rosszban van valami jó. :)
21. Basset (válaszként erre: 17. - Lexi018)
2011. szept. 17. 14:14
Ha van alkalmad, beszélj előtte az aneszteziológussal, szerintem az sokat segít - már ha nem egy pokrócfej.
20. Basset (válaszként erre: 14. - Azurit)
2011. szept. 17. 14:12
Első alkalommal, mint mondtam, izgultam és minden gyorsan történt, így nem emlékszem rá. Másodjára pedig akkor jutott eszükbe, mikor már leepidáltak, így azt sem éreztem. Azt hiszem, mákom volt. :)
19. ee8583e1f3 (válaszként erre: 1. - Lexi018)
2011. szept. 17. 13:49
Szia! Én kétszer kaptam, másodjára nagyon féltem, mert az elsőnél bemozdultam, de nem lett semmi baj! Bár Én a mai napig megtudom mondani, hol szúrtak meg, mert néha fáj, pedig már több év eltelt azóta! Nyugi, nem lesz semmi gond! Arra ügyelj, műtét után ne emelgesd a fejed, mert iszonyú fejfájásod lesz állítólag, de majd úgyis mondani fogják! Minden jót!
18. Azurit
2011. szept. 17. 13:49
Szerintem,ha profi az aneszteziológus,nem lesz gond.
2011. szept. 17. 13:44

sziasztok!


Köszönöm a tanácsokat tapasztalatokat!


Vesekő műtétem lesz,endoszkóppal kivezik hátulról.Először hugycsövön át egy csövet feltesznek a veséig,aztán azon kontrasztanyagot nyomnak,és amikor megvan a kő,hátulról egy 2cmes vágást csinálnak és "benyúlnak" az endoszkóppal a kőért,amit előtte valahogy felőrlenek.



Kb ennyi.Én csak a szuritól félek és hogy mivan,ha mindent érezni fogok.

16. Bcicus
2011. szept. 17. 13:41
Sajnos egyén függő. nekem 2szer volt. Mind a kétszer sokszor szúrtak meg mire sikerült. A császárnál háromnegyed óráig szurkáltak, rosszul is lettem tőle és majdnem elájultam. És mind a két esetben elviselhetetlen fejfájásom lett utána. VAn akinek meg fél perc alatt megszúrják és semmi baja utána.
15. bc8bec3b9b (válaszként erre: 12. - Basset)
2011. szept. 17. 13:38
Így igaz,semmi probléma nem volt,valóban jobb,mint az ágytál.
14. Azurit (válaszként erre: 12. - Basset)
2011. szept. 17. 13:33
Jobb az biztos,de amikor felteszik...
13. Azurit
2011. szept. 17. 13:32

Sziasztok!

Én is a császár előtt kaptam ilyet.

Félelmetes végig gondolni,hogy a gerincbe szúrják a tűt,meg minden,de azzal együtt nem igazán éreztem csak egy szúrást.Inkább az volt ijesztő,hogy

a lábam egyáltalán nem éreztem,mintha nem lett volna.Éreztem ilyen nyomást,húzást a hasamban,de nem fájt semmi.Nagy élmény volt,olyan érzés mint amikor turkálnak az ember hasában :)

12. Basset
2011. szept. 17. 13:30

Á, igen, látom, jönnek a fejfájós történetek.

Egyébként a lebénulással kapcsolatban: nekem szuperszónikus orvosom volt, imádtam, jófej volt és szerintem nagytudású, de a sógornőmet "a portás" szúrta :))) és neki sem lett semmi baja. Szerintem ettől kell a legkevésbé félni.

A katéterrel kapcsolatban nekem nincsenek rossz élményeim. Egymilliószor jobb, mint az ágytál, csak ennyit mondhatok! :)

11. Pahet a vadász (válaszként erre: 9. - 52dc947cc5)
2011. szept. 17. 13:25

" számolni kell a pelenkával vagy a katéterrel."


igen, ezt el is felejtettem írni!!


Szerencsére nekem nem volt rá szükségem.

10. Basset
2011. szept. 17. 13:25

Szia!


Nekem kétszer volt ilyen szuri (epi, az belőled lóg, tehát egy infúzióféle és adagolják a fájdalomcsillapítót a gerincbe, amikor kell), mindkettő császár miatt. Az első nem fájt, sürgősségi császár volt, jobban be voltam tojva a baba miatt, mint a szuri miatt. Nem is vártak eleget, nem is hatott rendesen, fájt a császározás. Utána (egyéb problémák miatt) 1 hétig leszedálva fetrengtem az intenzíven. Ezt azért írom le, mert a 2. szuri után nem feküdtem intenzíven leszedálva. Akkor programozott császár volt és nem volt hirtelen sokk, talán ezért is lehet, hogy kicsit jobban fájt a szuri. Nem egy sima injekció fájdalma, annál sokkal másabb, de nem mondanám, hogy sokkal fájdalmasabb. (Ugyanaz a doki adta.) Nem nagyon hasonlítható (nekem) semmihez. Ott volt idő felszívódnia a gyógyszernek és nem éreztem semmit a császárból, de a fájdalmak miatt még 1 éjszakáig bennem maradt (reggel volt a szülés, tehát majdnem 24 órát). Aztán reggel kivették és kb. 5 nap múlva olyan erős fejfájások jöttek rám a "semmiből", hogy üvöltöttem a fájdalomtól és reszkető kézzel tömtem magamba a fájdalomcsillapítót. A házidoki világosított fel, hogy az epi miatt van és pár nap múlva elmúlik. Valóban így is történt, de iszonyat volt, nem voltam rá felkészülve. Nem tudom, más tapasztalat-e ilyet...

9. 52dc947cc5 (válaszként erre: 2. - Lexi018)
2011. szept. 17. 13:22

Engem tavaly műtőttek farokcsonti cystával, én is rettegtem és ez volt az első gondolatom mivan ha lebénulok ha elcseszi a doki? De!

Borzasztóan kedvesek voltak a megbeszélésen és a műtét közben is.

Kapsz egy kis érzéstelenítőt - én legalábbis kaptam- nekem minimálisan de fáj, de elviselhető volt. Sokkal jobb mint az altatás ahol több komplikáció merülhet fel. Itt pedig egyedül a fejfájás ami fentállhat inkább. Persze egyáltalán nem kellemes utána, hogy hosszú órákon keresztül várod, hogy megmozduljon végre a lábad és számolni kell a pelenkával vagy a katéterrel.

2011. szept. 17. 13:21

nekem is volt, de nekem nincsenek jó emlékeim...

domborítás az ment, meg a szuri...de semmi "bátorító" nem volt. Valóban igaz, hogy nem érzed a lábad és ez nagyon fura érzés:)

Amit nálam elszúrtak (szó szerint :)

- nem lett volna szabad felültetni aznap, mert nagyon kellemetlen fejfájásod lesz utána... nekem hónapokig tartott, gyógyszert adtak rá, a legerősebbet, de az sem mulasztotta, viszont egész nap aludni tudtam volna.

- valószínű hogy mellé is szúrtak kicsit, megbántva valami ideget, mert a szűnni nem akaró fejfájásom vége az lett, hogy be kellett feküdnöm mindenféle kivizsgálásra, miközben anyának azt mondták, lehet h agydaganatom van és attól... no comment... szegény szörnyű napokat élt át mire kiderült, hogy egyszerűen csak korai volt ez a felültetés,rosszul szúrtak... az érzéstelenítő okozta a bajt meg a szúrás...

Hál Istennek azóta semmi bajom! Ez 16 éve volt, és térdműtét.

7. Tandi25 (válaszként erre: 5. - M.gery)
2011. szept. 17. 13:09
Pontosan!!! a Branül nekem is sokkal- sokkal jobban fájt...
6. Tandi25 (válaszként erre: 2. - Lexi018)
2011. szept. 17. 13:08
De, sztem előfordulhat, hiszen ez is egy kockázata, ahogy az előttem szóló is leírta. De ne erre koncentrálj. Nekem császárom volt, itt kaptam epidurális érzéstelenítást. Adtak 1 szurit, amivel azt a területet érzésteleníteik el, ahova magát az eda-t kaptam. Ez kb. egy kis csípés volt, vártak pár percet és csak abból tudtam, h mikor adják, h mozdulatlannak kellett lennem. Egyébként SEMMIT nem éreztem belőle. Nekem az oldalamra kellett feküdnöm a műtőasztalon. Hidd el, rettenetesen félek minden injekciótól, kicsi korom óta, de ez egyáltalán nem volt gáz. Mondjuk ehhez kell egy jó aneszteziológus is. Milyen műtéted lesz?
5. m.gery (válaszként erre: 2. - Lexi018)
2011. szept. 17. 13:06
Én is rettegtem tőle. Aztán épphogy éreztem egy icipici szúrást, olyasmi, mint mikor egy szőrszálat kisszedsz csipesszel. A vérvétel, branülbetétel sokkal jobban fáj, mint ez.
2011. szept. 17. 13:06

Szia,


Mindenre felkészültem a szülés előtt, de erre a dologra nem.


Kaptam valamit amitől kellően jól éreztem magam és nem féltem, hogy mi lesz.

Felültettek a műtőasztalra előre kellett hajolnom, domborítani/púposítani a hátam és amikor mondtam, hogy éppen nem vagyunk fájásba akkor beadták. Ekkor éreztem egy hirtelen villámcsapásszerű érzést a jobb lábamba. Rá is kérdeztek, mi a helyzet, mert mondtam, hogy jujj. Azt mondták akkor jó.Ennyi.


Életem legfuturisztikusabb és hihetetlenebb élménye volt, hogy nem érezem a lábam és az mégis mozog vagyis mozgatják. No meg mondták, hogy kezdik a műtétet és nem éreztem semmit.


Pár óra elteltével saját lábamon KELLETT kimennem zuhanyozni.


Nyugi, minden rendben lesz!!!

3. bc8bec3b9b (válaszként erre: 2. - Lexi018)
2011. szept. 17. 13:03
Egyáltalán nem fáj,A kockázat mindenféleképpen benne van,de ne gondolj rá.Meg van az előnye is ,hátránya is az altatással szemben.Bevisznek a műtőbe,feltesznek az asztalra,és az altatóorvos ülőhelyzetbe,előredőlve megszúr:)Attól függ,hogy mekkora műtéted lesz,nagy műtétnél adnak előtte bátorító szurit is:)
2011. szept. 17. 12:56

Csütörtökön fognak műteni és gerincbe kapom az érzéstelenítőt(spinális vagy epidurális,nemtom).Hogy zajlik?Nagyon fáj?


Ugye nem fordulhat elő hogy lebénulok??

2011. szept. 17. 12:55
Gerincbe érzéstelenítés.Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook