Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » CT, MRI vizsgálatokat lehet végezni terhesség alatt? (fejen) fórum

CT, MRI vizsgálatokat lehet végezni terhesség alatt? (fejen) (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 9. 19:21
Én nemsokára megyek (időpontot a jövő héttől kapok..) és a neurológus azt mondta a vizsgálatig ne legyek terhes.
2009. máj. 13. 11:42
Nekem is csináltak volna, de nem mertem elmenni, mert akkor nem tudtam még, hogy terhes vagyok-e (sajnos nem). Azt mondta a doki, hogy a babának károsíthatja a génjeit és igazából nem tudják 100%ra, hogy fogja-e... szóval ha nem nagyon indokolt, akkor inkább szerintem se...
17. Dorka29 (válaszként erre: 8. - Kolibri)
2009. máj. 12. 22:02
Ezt láttam én is, de az valami hőtérkép (vagy mi a neve:), amit az egész testről készítettek. Az nem káros, legalábbis a műsorban azt mondták.
2009. máj. 12. 21:42

Szerintem ne engedd megcsináltatni. Az unokatesómnak 4-6 hetes terhesen akartak csinálni mr-t. Háziorvos elengedte, már vitték volna be, amikor az asszisztensnő (vagy aki a vizsgálatot csinálta volna) kérdezte a terhességet. Semmi szín alatt nem szabad, mert szétesik a mágnesességtől a baba DNS-lánca. Unokatesóm gyengén remegő lábbal jött ki, hogy nem sok híja volt, hogy megcsinálják a vizsgálatot.

Lehet, hogy eltúlozta a dolgot, de nem hinném. Szerintem ha bármi más módon meg lehet oldani, akkor ne engedd a vizsgálatot.

2009. máj. 12. 14:20
Csak ha orvosilag nagyon elkerülhetetlen és a kismama aláírásával is hozzájárul a vizsgálathoz.
2009. máj. 9. 20:49

úgy emlékszem, hogy ha a fejen kell ct, akkor max nem adnak kontraszt anyagot, de, ha szükséges a vizsgálat, elvégzik. Persze bizonyára állapottól függ, ha nem muszáj, nem csinálnak.

Legalábbis amikor én voltam, akkor megkérdezték, de nem volt kizáró ok. De én nem vagyok szakember.

2009. máj. 9. 20:31

múlt héten voltam ct-n és a vetkőzőben olvastam el a kifüggesztett tudnivalókat, miszerint csak nagyon indokolt esetben végeznek terhes anyán ct vizsgálatot, az orvost mindenképpen tájékoztatni kell a várandósságról.

Előtte pedig kitöltetnek egy kérdőívet,amin van is erre vonatkozó kérdés + alá kell írni a vizsgálati beleegyező nyilatkozatot (mert a kontrasztanyagra érzékeny lehet az ember).

Az utolsó menzesz idejét is kérdezik.

12. Kolibri (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2009. máj. 9. 20:29
Koszonom szepen a valaszt! Igazabol egyaltalan nem biztos egyenlore semmi, csak erdekel, hogy van-e valakinek ebben tapasztalata.
11. emagdi (válaszként erre: 9. - 78826dc958)
2009. máj. 9. 20:29

biztosan attól függ ilyenkor, hogy mennyire fontos elvégezni a vizsgálatot.

ha szükséges, akkor megcsinálják, ha nem annyira akkor nem (bár ha nem szükséges, akkor talán fel sem merült ez a dolog)

10. emagdi (válaszként erre: 6. - Kolibri)
2009. máj. 9. 20:27

hát, én meg nem vagyok szakember, csak annyit tudok mondani, amennyit én eddig ebből láttam.

ismerek sajnos olyat, akit terhessége alatt többször is vizsgáltak mri-vel, és teljesen egészséges a baba.

ct-vel ilyenkor nem vizsgálnak, mert az elég nagy röntgen terhelés a szervezetnek.

2009. máj. 9. 20:27
Nem lehet.Én legalábbis igy tudom.Amikor én voltam mr-n akkor megkérdezték nem-e vagyok terhes mert igy is rám raktak egy sugárzás elleni védőruhát.
8. Kolibri (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2009. máj. 9. 20:27
Hja, mmeg ugy emlekszem, hogy valami kismamis musorban is csinaltak az anyukan valami ilyen vizsgalatot, ami jol atvilagitotta a babajaval egyutt, csak nem tudom, melyik volt az
2009. máj. 9. 20:26
de ne aggódj, a vizsgálat előtt minden esetben akárhova mész kitöltetnek veled egy kérdőívet mindenféléről, arra is rákérdeznek, hogy terhes vagy-e. szóval fogja tudni a vizsgálatot végző orvos is, nemcsak az aki beutal.
6. Kolibri (válaszként erre: 2. - Emagdi)
2009. máj. 9. 20:25
nem igazan talalom a neten erre a valaszt:(
2009. máj. 9. 20:23

de gondolom majd az orvos mérlegel, hogy mennyire fontos neked az a vizsgálat, és majd attól függően dönt, hogy elvégzi-e.

egyébként az mri-től semmi baja nem lesz a gyereknek, az végülis csak egy mágneses "leolvasó", max kontrasztanyagot nem fogsz kapni.

4. Kolibri (válaszként erre: 3. - 10d89b51ea)
2009. máj. 9. 20:23
??? ezt, mire irtad? A kerdesre?
2009. máj. 9. 20:19
szerinted?
2009. máj. 9. 20:19
mri-t szerintem igen, ct-t nem hiszem
2009. máj. 9. 20:18
CT, MRI vizsgalatokat lehet vegezni terhesseg alatt? (fejen)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook