Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futással és délután 4 utáni nem evéssel lehet fogyni? fórum

Futással és délután 4 utáni nem evéssel lehet fogyni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
37. 4c1a787e8f (válaszként erre: 36. - Ancsa.szb)
2012. márc. 7. 15:23
no ez a tuti megfogalmazás..
36. ancsa.szb (válaszként erre: 29. - Prücsök69)
2012. márc. 7. 15:19
"Beszélgetős" tempóban, tehát viszonylag lassan, de hosszabb távokat. A lényeg, hogy ne köpjem ki közben a tüdőmet, hanem a pulzusom a zsírégető tartományban maradjon.
2012. márc. 7. 15:05

Akinek olyan a gyomra, annak nagyon jó szokott lenni a 4 után nem evés, vagy csak egy kefír+alma, vagy ilyesmi.. Ha valaki késő fekszik, elég az 5-6 után is..


Keresztapám 68 évesen fogyott így le 15 kg-ot, mert hát hiába, tetszeni kellett a csajoknak..


Nekem ez nem megy, mindig is sok volt a gyomorsavam, és ha nem eszem kb. 2-3 órával lefekvés előtt, akkor felébredek, és iszonyat hányingerrel savat hányok, meg ilyenek, szóval azért vigyázni kell, nem mindenkinek ez a jó..


A futás meg kiegészítő dolog, jó, de önmagában nem igazán fogyasztó..

Nekem a sport sokkal inkább pakolta rám mindig az izmot, mint vitte volna.. Talán az úszás a legjobb, de az persze több idő..


Túlsúllyal meg vigyázni kell a futással.. Inkább sok séta, joggolás, otthoni hasprés, lábemelés, meg ilyenek..


De sok sikert, csak vigyázz magadra!!

34. torkos (válaszként erre: 32. - Kattint)
2012. márc. 7. 13:47
5 hónap alatt sikerült, és 6 hónapja tartom
33. Kolli1987 (válaszként erre: 30. - Ibolya19710123)
2012. márc. 7. 09:10

Szia!


Kellenek az izmoknak is idő mire hozzászoknak és megerősödnek annyira, hogy látszodjon. Ez olyan 2-3hét. Nekem olyan 5-6 hét elteltével látszott, hogy mozgok. Mármint saját magamon akkor láttam elősször, de már azok akik ritkábban láttak már 1 hónap után megjegyezték. Kitartást és légy türelmes meg fog látszani. :)

32. kattint (válaszként erre: 31. - Torkos)
2012. márc. 7. 08:38
Gratula!!!mennyi idő alatt sikerált?
31. torkos
2012. márc. 6. 23:20

Én nem futok, néha tornázgatok, hasr afenékre, és 6 után nem eszem, persze napközben i scsa normál adagot, és édességgel óvatosan! Lehet, de nem falni.

És működik! Jelentem nem fogytam még ilyen jól soha! 2 gyereket szültem, és 78 ról, most 53 körül járok.

Pedig én ha ránézek a kajára akkor is hízom!

2012. márc. 6. 19:54

Próbálok 5 után nem enni, mindennap futok 40 percet vagy egy órát, másfél hét telt el. Eddig nagy eredmény nincs, de reménykedem benne.

Valaki aki már régebb óta fut, nem irná meg a tapasztalatait?

Kiváncsi lennék fogy a rendszeres futásnak mikor lesznek látható eredményei.

ancsa.szb hozzászólónak gratulálok.

29. Prücsök69 (válaszként erre: 24. - Ancsa.szb)
2012. márc. 6. 17:29
Te milyen intenzitással futsz?
2012. márc. 6. 16:43

Én igazibból azt tudnám javasolni, hogy lefekvés előtt 2-3 órával ne egyen az ember. Ugyan is mindenkinek más az életritmusa. Én nem tartom szerencsésnek, ha ennyire kiköti az ember, hogy na akkor innetől kezdve x idő után nem eszik. Arról sem szabad elfelejtkezni, hogy a mozgáshoz kell az energia, az izmok regenerállódásához meg kell a fehérje. Én inkább olyan étrndet javaslok, amiben délelött vannak szénhidrátok és itt főleg olyanokra gondolok amik lassan emelik fel a vércukrot és alacsony a glikémiás indexük. Ugyan is minnél nagyobb az inzulin szint kilengése annál gyakoribb hogy falási rohamai lesznek az embernek. Én már 3 hónapja így eszek ugyan lassabban is fogyok de biztos az, hogy a zsírból vesztek és nem az izomból. Ugyan is ha a szervezet nem kap elegendő illetve minőségű táplálékot akkor az izmokat kezdi el felhasználni. Ugyan akkor is bekövetkezik a testtömeg vesztés, de ha test zsír arányát néznénk az bizony változatlan maradna..

Érdemes naponta 4-5 étkezést bevezetni, ugyanis a több kisebb evések során sokkal több fog energiává alakulni, és kevesebb zsírrá.

Fontos még, hogy naponta megfelelő folyadékbevitel is. Ugyan is hatékony fogyás csak így lehet.

Heti szinten az ideállis fogyás az a testsúlynak az 1%a lenne annát több nem javasolt.

27. Kolli1987 (válaszként erre: 25. - Aniko195)
2012. márc. 6. 16:33

Szia Anikó!

Tudom nem tőlem kértél segítséged de remélem nem haragszol meg ha leírom neked, hogy én hogyan szoktattam magam hozzá a futáshoz.

Szóval ha az elhatározás megvan akkor elterveztem mi lenne az a táv amivel elégedet lennék. Ezek után elkezetm be,elegíteni és neki álltamfutni. Kezdetben 1-2 méter fitás 4 méter séta. Így teljesítettem azt a távolságot amit egyszer leszerettem volna futni. Ahogy erősödsz úgy növeleheted a futások mennyiségét és csökkentheted a sétákét. Én fontosnak tartom, hogy azt a távot futva sétállva minden féleképpen teljesítsem, mert akkor alakul ki viszonyítási alapom így tudom, hogyan fejlődők és esetleg min kellene még változtatni.

Ha kell még akkor nyugottan írj, ha tudok szívesen segítek.

2012. márc. 6. 11:06
Szeritem igen! Lehet fogyni..
25. aniko195 (válaszként erre: 24. - Ancsa.szb)
2012. márc. 6. 10:59
Segítsél nekem légyszíves! Én mindíg intenzíven sportoltam és soha nem volt súlyproblémám. Heti 6 alkalommal jártam 1 óra step 1 óra zsírégető aerobikra, Itt vettem észre, hogy a kardio állóképességem zuhanászserűen csökken. Innen már egy lépés volt a kardiológus barátunk, és bent is találtam magamat a szívkórházban életveszély elhárító bypass műtét utén, mindez 24 óra alatt. A szívem, ereim tökéletes állapotban vannak, de egy genetikai elváltozás rosszabbodása miatt ( ettől estek össze sportolók és haltak meg ) az érfalam hirtelen összeszűkült. Ennyi a bevezetés. A műtét után természetesen ezt nem mondták, sikerült 15-18 kiló plusz súlyt felszednem, mondanom sem kell fizikailag lenullázott. Innen kellene most felépítenem újra az életemet. Tudom, hogy a futás a leghatékonyabb, de nálam a fokozatosság elve a fontos (sajnos türelmetlen vagyok ). Futni soha nem szerettem-ez a másik gond. Hogyan kezdtél hozzá? Rögtön futottál egy szigetkört? Gyorsgyaloglással? Segítsél nekem ebben, hogyan tudok eljutni egy elfogadható futási tempóhoz. Köszönöm előre is! Anikó
2012. márc. 6. 07:54
Én hetente 3x futok és 6-kor eszek utoljára. November óta 14 kg-ot fogytam, szerintem ez egy optimális súlyvesztés koplalás és önsanyargatás nélkül. Úgyhogy hajrá, csak okosan kell csinálni! (Pl. nem mindegy, hogy milyen intenzitással futsz stb.)
23. Kriszta0930 (válaszként erre: 22. - Vigyorex6)
2012. márc. 1. 20:02
Ja értem mostmár! :)
22. Vigyorex6 (válaszként erre: 21. - Kriszta0930)
2012. márc. 1. 19:59
Egyrészt (azért írtam, hogy a krumpli kivétel, mert bár a zöldségek döntő többségét viszonylag nagy mennyiségig még a cukrosok diétájában sem kell beleszámolni, de a burgonya sokunk bánatára nagy szénhidrátbomba), másrészt nagyon rohamosan emeli a vércukorszintet.
21. Kriszta0930 (válaszként erre: 20. - Vigyorex6)
2012. márc. 1. 19:56
a krumpli az hízlal én úgy hallottam!?
20. Vigyorex6 (válaszként erre: 19. - Kriszta0930)
2012. márc. 1. 19:53

Fehérjét:


[link]


A szénhidrát este már kerülendő. Nyilván van a zöldségekben is, de legtöbbjük (kivételt képez például a krumpli)) kevés szénhidrátot tartalmaz.

19. Kriszta0930 (válaszként erre: 18. - Vigyorex6)
2012. márc. 1. 19:45
Akkor pl ha átviszem 6-ra az utolsó étkezést,mit ehetnék,ami nem hízlal???amúgy fél7-kor járok futni!
18. Vigyorex6 (válaszként erre: 16. - Kriszta0930)
2012. márc. 1. 19:41

Mert ez ugyanolyan, mintha mondjuk a tízórai lenne az első étkezés.

A vacsora is vacsoraidőben van, nem uzsonnaidőben.

Ha elkezdesz számolni, akkor a reggeliig 14-16 is eltelhet.

Lelassul az anyagcseréd, a fogyás vagy csekély mértékű lesz, vagy, meg is áll. Egy darabig működhet is akár, aztán lassan lestoppol a tested és tartalékol. Az emésztőrendszernek sem jó az éhezés.

2012. márc. 1. 19:41
Én is futottam és délután nem ettem 5 után , minimális fogyás után erősödött a vádlim. Pl a kedvenc csizmámba nem megy bele a lábam mert izmos lett. Inkább abbahagytam.
16. Kriszta0930 (válaszként erre: 15. - Vigyorex6)
2012. márc. 1. 19:36
Miért is????
15. Vigyorex6 (válaszként erre: 14. - Kriszta0930)
2012. márc. 1. 19:35
Az lehet, de a szervezeted egészségének már kevésbé fog. :S
2012. márc. 1. 19:32
Már 1hónapja így étkezem a futást pedig 1hete kezdtem és nagyon tetszik!!! :)
13. 0fe386f42e (válaszként erre: 7. - Vigyorex6)
2012. márc. 1. 19:31

Igen, pont ezt akartam írni. És ne négykor hagyd abba,mert a rendes futáshoz kell az energia, különben értelme sincs és nem is fogysz.


Szerintem este mértékletesebben kell étkezni, és nem éhezve futni. Én így csinálom sok éve. Igaz, reggel éhgyomorra futok, de ha négytől nem ennék, vagy akár hattól, akkor ez nem menne.

12. Kriszta0930 (válaszként erre: 11. - C42aaaac41)
2012. márc. 1. 19:31
Mitől éhezne????Ha 4után nem vagyok éhes,nem fogom magam tömni feleslegesen!!!!!ha megéheznék eszek narancsot,v valami más gyümit banánon kívül!
2012. márc. 1. 19:16
És délután 4-től lefekvésig mit csinál a szervezeted?Éhezik?
10. nilex (válaszként erre: 1. - Kriszta0930)
2012. márc. 1. 18:50

Szia! Én is futottam nyár óta most január végéig, amíg engedte az idő. Hát nem nagyon fogytam, sőt szinte semmit. Vagy azért mert hozzászokott a szerezetem, hogy ugyanannyit futottam, szinte ugyanolyan tempóval mindig.

Ajánlom figyelmedbe a következő oldalt, én most így kezdtem el táplálkozni, ez nem diéta, hanem életmód váltás. Könnyű betartani a kaja adagokat és minden alapanyagot meg is tudsz venni sima kis boltokban, nem kell olyanokat vásárolni, amiről életedben nem hallottál illetve, ha kisvárosban laksz be se tudsz szerezni. Én kiírtam egy papírra hogy reggelire , ebédre, stb, miket ajánl és összeválogatom magamnak, amelyik tetszik.

[link]


[link]


Ezeken az oldalakon nézelődj, az első linknél több cikk is van a táplálkozásról.

Tudom, hogy legtöbbször uzsonnára fehérjeturmixot ajánl, de én nem vettem ilyen táplálékiegészítőt, ezért natúr joghurtot szoktam enni.

Remélem tudtam segíteni. A futáshoz pedig sok sikert és kitartást kívánok!

Ja, ma voltam én is futni január 31-e óta, 25 percet futok, de jó volt. Már hiányzott, csak olyan nehéz elkezdeni. De utána már megjön az ember kedve!

Szép estét!

2012. márc. 1. 18:49
Lehet, de későbbre told ki a vacsi vagy ha délután futsz akkor a vacsit cseréld ki fehérjére, erős megterhelés után jól jön.
8. timycat (válaszként erre: 1. - Kriszta0930)
2012. márc. 1. 18:49
Lehet, de az a 4 után, legyen inkább 6 utáni nem evés
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook