Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Füstöltcsülök vagy búzacsíra? fórum

Füstöltcsülök vagy búzacsíra? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. dec. 6. 09:01
Egyébként én is eszek minden nap búzacsírát!:)
2009. dec. 6. 08:59

Saint-Exupery: Fohász (részlet)

"Uram, nem csodákért és látomásokért fohászkodom, csak

erőt kérek a mindennapokhoz.

Taníts meg a kis lépések művészetére!"

----------------------------------------

Nagyon így van ez az étkezés esetében is.

Jó, ha lépésről lépésre térsz át az általad helyesnek tartott étkezésre.

Nézzük a kenyeret, mint a legmindennapibb és a legtöbb kalóriát bevivő étkünket!

Két évvel ezelőtt beruháztunk(!) egy kenyérsütőgépbe, 1-2 hónap alatt kikísérleteztem (mert géppel sütni finomat nem olyan egyszerű ám, mint ahogy le van írva!) a szerintem egészséges kenyeret, s azóta az A kenyér nekünk.

Mi van benne? (90 dkg-os a kenyér és kb. 120.-ft-ból kijön)

10 dkg teljes kiőrlésű liszt

5 evőkanál (ek) búzacsíra, 5 ek búzakorpa

1-2 ek lenmag, 1 ek hántolt napraforgó, 1 ek hántolt tökmag,

2 teáskanál (tk) búzasikér, 2 tk cukor, 1 tk tengeri só, csipet C vit.

Ezt 60 dkg-ig feltöltöd finom búzaliszttel.

Kell még: 3 dl víz, 2,5 dkg friss élesztő.

Mindez kb. 10 perc alatt összeállítható, beledobod a gépbe, s 3-4 ór múlva kész A kenyér.

Ezt azért írtam le íly részletesen, mert bárki számára elérhető és már sokat javít azon, amit beviszel magadba.

Legközelebb leírok néhány olyan köretet, amivel kiválthatjuk a hagyományosakat.

Csak lépésről lépésre...:)

Üdv: FT

27. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - Cbae83ef4f)
2009. dec. 6. 08:53

Sziasztok!

Bocsi, hogy beleszólok, de én azt hallottam, hogy a Q10et csak a szervezet tudja előállítani, ami a kapszulában és más étrend-kiegészítőkben van, az nem szívódik fel. Van ebben valami szerintetek, vagy egy elvakult vitamin-ellenes írta a cikket? Utánanéztetek már?

26. fd8e423e9e (válaszként erre: 23. - Cbae83ef4f)
2009. dec. 6. 08:53

Nekem sajnos már részben muszájból kellett változtatnom a teljes életmódomon: nemcsak étkezés, hanem a gondolkodásomon, stb. Ehhez persze az én józan belátásom is csatlakozott, mert régóta éreztem én, hogy nem én irányítom az életemet, hanem mások, a körülmények... biztos Érted, mire akarok célozni.

De még azért nem ennyire szörnyű állapot miatt mint pl. rák... de meg kellett tennem, kaptam intő jeleket, és nemcsak a testem részéről, hanem a környezetemtől, akár mondhatnám a Jóistentől is... De megérte! És csak bíztatni tudnék rá mindenkit! Szerintem, ha a gondolkodásodon is változtatsz, akkor sokkal könnyebb a rossz szokásaidról lemondani, vagy akár egészségesebben étkezni, mozogni, szerintem a kettőnek együtt kell járnia, így támogatják, erősítik egymást.

2009. dec. 6. 08:46

A topik címe 2 szélsőség.Én az arany középút híve vagyok.Meg kell találni az egyensúlyt és nem 2 ilyen szélsőséges "ételre" vetíteni a tudatos táplálkozást.Gondolok például arra,hogy fontos az állati eredetű táplálék is,a vöröshúsok,hiszen a növényi eredetü vasat egyáltalán nem tudja hasznosítani a szervezet,viszont flaviodok,antioxidánsok kizárólag a növényi eredetű ételek,zöldségek,gyümölcsök tartalmaznak.

Ésszel étkezni,elhagyni a dohányzást sportolni ez a kulcs az egészségünk megőrzéséhez.

2009. dec. 6. 08:31
Búzacsíra
23. cbae83ef4f (válaszként erre: 22. - Fd8e423e9e)
2009. dec. 6. 08:27

Teljesen igaz, hogy az egészség az valahol teljességet jelnti az élet minden területén, de ne legyünk maximalisták!

A legközvetlenebb, amit befolyásolni tudsz, az az étkezés (meg egyéb bevitel).

Az egy fontos tényező az ember életében, hogy saját elhatározásból, vagy muszájból vált e.

A felelősség addig teljesen a tiéd, amíg azt teszel a testeddel, ami a te kényelmi rendedbe illik bele. (Azaz tök mindegy mit eszel, mit iszol, legfeljebb másnapra kialszod.)

Azonban minden(!) ember életében eljön az az időszak/időpont, hogy változtatnia kell valamit az addigi kényelmi szokásain.

Nagyon nem akarunk változtatni! Ez természetes emberi tulajdonság.

Ha önmagad lemondasz a cigiről, pl., akkor az erősíti az önbizalmadat, és javít az egészségi állapotodon (meg nem leszel olyan büdös).

Ha azonban azt mondják, hogy a tüdőrák benned garázdálkodik, és ha tovább dohányzol, akkor van fél éved, ha abbahagyod a füstöt, akkor van esélyed még akármeddig is a szeretteid közt lenni, akkor már más a nézőpontja a dolognak.

Ezt értem az alatt, hogy ADDIG VÁLTOZTASS, MÍG NEM MUSZÁJ!

Üdv: FT

2009. dec. 6. 08:07

Szerintem nagyon fontos az étkezés, de ez csak egy része annak, hogy rálépjünk arra az útra, hogy felelősséget vállalunk az egészségünkért.

Szerintem a rendszeres mozgás, a káros szenvedélyekről való lemondás, az idegeskedés kerülése, a családi-baráti-rokoni kapcsolatok ápolása, a hit és még folytathatnám legalább ugyanilyen fontos tényezők. Erre rá kell tenni az életünket, és hamarosan pozitív változásokat kezdünk tapasztalni, mind testünk, mind a környezetünk felől.

2009. dec. 6. 06:46
Ja! Búzacsíra és brokkolicsíra.
20. 7529edede9 (válaszként erre: 1. - Cbae83ef4f)
2009. dec. 6. 06:45

Szia FT!

Én muszájból váltottam de nem vagyok vega,viszont csak szárnyast eszek. Sok-sok zöldség, gyümölcs, folyadék mellette, no cukor, só.Megszoktam és már nem is bírnám a nehéz kaját és a régi ízeket.

Na de ahogy látom a képedet a banánt biztos szereted!

2009. dec. 6. 05:57
füstöltcsülök
18. syria (válaszként erre: 11. - Cbae83ef4f)
2009. dec. 6. 02:01

MINDKETTŐ!

De az biztos, hogy a vegák tudnak valamit. Huszonéves koromban állandó fejfájásaim, ízületi problémáim voltak (húst ettem hússal), nem győztem orvoshoz járni. Aztán egyszer csak eldöntöttem: nincs húsevés.

Csináltam 3-4 évig. A fejfájást, ízületi bántalmakat "elfújta a szél", az összes orvos elfelejtve. Összetalálkoztam az engem azelőtt rendszeresen kezelő fizikoterápiás nővérrel, aki megkérdezte: elköltöztem, hogy olyan régen nem látott. Csak nézett, amikor azt mondtam, hogy nem, csak nem eszek húst.

Sajnos, már nem vagyok vega, de a tünetek nem jöttek vissza 30 év múltával sem!

17. cbae83ef4f (válaszként erre: 15. - Katinkaboszi)
2009. dec. 6. 01:45

Szia, a "halkapszula" az omega 3, az is nagyon jó hatású.

A Q10 (röviden) az olyan enzimet pótol, amelynek termelődése jellemzően 40 év felett csökken, és ez a csökkenés az öregedést gyorsítja.

Tehát:

E vitamin

Omega 3 (halolaj, v. lenmagolaj)

Q10

Ha szív, vagy érrendszeri gond van, ez a 3 testőr, az okos táplálkozás mellett.

FT

16. 40163fd81d (válaszként erre: 12. - Cbae83ef4f)
2009. dec. 6. 01:33
Jól értettél,arra írtam,hogy nem!:))
15. Katinkaboszi (válaszként erre: 14. - Cbae83ef4f)
2009. dec. 6. 01:32

nem felesleges semmi, ami jóindulatból van :)


E vitamint szed az eset óta, még velem is szedeti :)

Q 10? még nem próbáltam, hacsak nem ez a halkapszula, mert azt más formában, Neki akár naponta adhatnék, de legalább heti 2 alkalommal eszi :))


a próféta szóljon Belőled :)))

14. cbae83ef4f (válaszként erre: 13. - Katinkaboszi)
2009. dec. 6. 01:27

Kedves Katinkaboszi!

A diéta fontos.

Lehet, hogy feleslegesen mondom, de elmondom.

A kedves férjed étrendkiegészítőnek egyen:

napi 2x200mg E vitamin és napi 2x30mg Q10 kapszulát.

Ezzel mindent megtesztek a hasonló "villámcsapás" elkerülése érdekében.

FT

13. Katinkaboszi (válaszként erre: 11. - Cbae83ef4f)
2009. dec. 6. 01:20

ó bennünket is a szükség kényszerített erre :(


férjem infarktusa óta igen komolyan veszem az étkezést, nem adok mindent fel az asztalra, vagy pedig nem mindegy mit mivel és a szárnyasok vannak 99 százalékban az étkeink között.

12. cbae83ef4f (válaszként erre: 10. - 40163fd81d)
2009. dec. 6. 01:17

Magyarúl, (lehet, hogy már hun nyelven sem értjük meg egymást?:)) te arra mondtad, hogy nem, (értelmezésem szerint), amikor azt kérdeztem, hogy "olyan fontos ez?"

FT

2009. dec. 6. 01:14

Megmondom miért feszegetem ezt a kajálás témát annyira.

Néhány ismerősömmel együtt kb. 2 évvel ezelőtt elkezdtünk egy olyan bio étkezést, mely vega, csak halat tartalmaz.

Öten voltunk ebben a kis társaságban. Hármunknak nagyon jó közérzete lett ettől, két társunk pedig azt mondta, hogy ő csak szenved, folyamatos hiányát érzi a megszokott ételeknek, s ez stresszet okoz náluk.

Ezért kérdezősködök erről, ha van valakinek tapasztalata.

Katinkaboszi azt mondta, eszik csülköt, de salátával. Ő ezek szerint kiegyensúlyozottan étkezik. Ez jó.

Na, de a többség nem így van ám...

FT

10. 40163fd81d (válaszként erre: 7. - Cbae83ef4f)
2009. dec. 6. 01:11
Magyarúl,húzzak a fenébe azon elvem alapján,hogy amit ,és amennyit eszel ,azzá leszel?:)))
9. cbae83ef4f (válaszként erre: 7. - Cbae83ef4f)
2009. dec. 6. 01:02

Bocsánat: a muszályból= muszájból

Beszédfelsmerő progi - tök fejletlen.

FT

2009. dec. 6. 01:00

szerintem lehet sok mindent enni, de csak módjával, no és kevés kenyérrel, meg krumplival, mert ezek hizlalnak és az bizony a színek és az ereknek rossz.


jó is a finom csülök, de salátával :)

búzacsira meg jöhet a frissen sütött kenyérbe, az igen ízletes tőle

és köretnek sok zöldséget minden mellé, vagy salátát

7. cbae83ef4f (válaszként erre: 5. - 40163fd81d)
2009. dec. 6. 00:57

Szia F.M.,

Sokáig én is így gondoltam. Miután tudatosan, hosszabb ideig kipróbáltam a "totálisan más étket", 2-3 hét után valóban komoly változásokat tapasztaltam. szinte éreztem, amit az 1. hsz-emben idéztem: Az vagy amit megeszel.

A böjtről most nem beszélek, mert az valóban a legszélsőségesebb eset, de sok embertől kérdeztem már én ezt meg, és miután elmondták a véleményüket, megkérdeztem: "Te ezt megtapasztaltad?" Legtöbbjük válasza az volt, hogy nem, csak hallotta, vagy olvasta.

Szeretnénk olyantól véleményt hallani, aki muszályból, vagy "laza" elhatározásból változtatott az étkezésén alapvetően, s ez hogyan nyilvánult meg a mindennapjaiban.

Üdv: FT

2009. dec. 6. 00:51

elsősorban az a fontos, hogy amit megeszünk azt jó ízűen, és élvezettel együk meg, legyen az bármi


búzacsírát is lehet úgy megcsinálni, hogy finom legyen


nálam az a baj, ha ez baj, hogy imádok enni, és erről nem tudok, és nem is akarok letenni

5. 40163fd81d (válaszként erre: 3. - Cbae83ef4f)
2009. dec. 6. 00:49
Nem:))
2009. dec. 6. 00:48
reggelire búzacsíra, ebédre füstöltcsülök... pékné modra vagy bárhogyan :))
3. cbae83ef4f (válaszként erre: 2. - Katinkaboszi)
2009. dec. 6. 00:47

Nagy okosságot mondtál, mert pl. ha valaki egy szelet "sima" sült disznóhússzeletet eszik hagymás kölessel, akkor már egészem más ételt rakott magába, mintha zsíros törtkrumplival enné azt.

De mégis: szerintetek ez olyan fontos...?

FT

2009. dec. 6. 00:41

nagyon komoly az első hozzászólás, erre nem lehet csak így válaszolni a mai kedves napon :)


kérek egy füstölt csülköt kissé meghintve búzacsírával :DDD



bocsika :D

2009. dec. 6. 00:37

Sziasztok!

Azért nyitom ezt a fórumot, mert arról szeretnék beszélgetni, hogy az étkezés milyen nagy (!?) mértékben befolyásolja az egészségünket, a közérzetünket, a gondolkodásunkat, stb.

Vannak szélsőséges vélemények.

"Az vagy, amit megeszel."

Bibliai idézet: "Nem az árt az embernek, ami a száján bemegy, hanem ami kijön, azaz amit beszél."

Szóval, van ez ügyben kavarc rendesen.

Szerintetek valóban alapjaiban meghatározza étkezésünk az életünk "milyenségét", vagy az csak egy a több tényező közül?

Üdv: FT

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook