Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Füstöltcsülök vagy búzacsíra? fórum

Füstöltcsülök vagy búzacsíra? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. dec. 27. 12:44

mindkettő!!!!!állandóan tudnék enni:)

Néha úgyérzem magam mint egy disznó,minden megtudnék enni:)))

2011. dec. 27. 12:40
az utobbi.
57. Noncsi18 (válaszként erre: 55. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 6. 19:28

Ez az sajnos!!! :( A kettő nagyon nehezen vagy nem is hozható össze!!!


Nálam nem igazán jár többletköltséggel!!Mert amennyit én eszem...... :)

Csak egy példa:

karfiol leves: egy szem répát vettem hozzá 44ft, hagyma nem is tudom kb 15ft, petrezselyem volt itthon, karfiol is volt itthon és most nem tudom mennyi.... Na de ezt az egy répából a levest 2 napig eszem....

Úgyhogy nálam nem drága a kaja.... :D

56. c42aaaac41 (válaszként erre: 52. - Etikat)
2009. dec. 6. 19:22
köszönöm köszönöm köszönöm, a virágot az öltözőmbe csülökkel ha lehet!:)
2009. dec. 6. 18:16
Nekem is ez a legnagyobb dilemmám, hogyan hozzak össze 3 műszakos melót az egészséges táplálkozással/életmóddal. Eddig úgy nézem sehogy mert az egészséges életmód néhány elemét ez a meló abszolút kizárja, hogy csak egyet emlitsek a szervezet bioritmusát abszolút figyelmen kívül hagyja aminek később komoly ára lesz. Ilyen helyen az ember sajnos az egészségét adja a pénzért :(
54. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 48. - Noncsi18)
2009. dec. 6. 18:12
Hát igen ilyen munka mellett tényleg nem lehet nagyon figyelni az evésre. De ha az ember elhagyja a munkáját akkor meg nem lesz miből egészségesen táplálkozni mert azért nem két fillér az amire vállalkozol. Sokszor jókora többletköltséggel jár!
2009. dec. 6. 17:38
Mindkettő.
52. etikat (válaszként erre: 51. - C42aaaac41)
2009. dec. 6. 17:10
tapsolós smile :)
2009. dec. 6. 16:53
az a fontos,hogy mit mikor és hogyan eszünk.imádom a füstölt csülköt ebédre.de vacsira ha lehet,valami könnyebbet választok,akár búzacsírát is!
2009. dec. 6. 12:46
Én a füstölt csülköt választom!
2009. dec. 6. 11:41

inkább egy csülök :)

Egyébként biztos h igaz h az vagy amit eszel,az nem lehetsz amit nem eszel....

Én úgy gondolom mindent lehet enni csak mértékkel,és mondjuk nem vacsorára kell bevágni egy fél disznót!

48. Noncsi18 (válaszként erre: 45. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 6. 11:38

Én szerintem minden csak akarat kérdése :)


nekem könnyű volt átállni! Mert akartam, mert nem akarok már 30 évesen orvostól orvosig rohangálni, hogy mi lehet a bajom. Így megpróbálok magamtól változtatni és nem akkor mikor már baj van!


Én 17 évesen elköltöztem otthonról, éjszaka dolgoztam, (főzni akkor még nem tudtam) úgyhogy csak ilyen nagyon alapokat ettem.... vagy este 8kor ettem főtt kaját, kajáldában.....minden hétvégén ittam...levest szinte nem is ettem.... gyümölcsöt zöldséget se nagyon, akkor ettem amikor jól esett és azt amit éppen megláttam, vagy megkívántam........

Ez ment egy évig!


Aztán ott hagytam a munkát és besokaltam!!! Eldöntöttem, hogy normálisan szeretnék élni!!!

És sokkal jobban odafigyelek!

Csak most meg az a baj, hogy tudom, mennyire "károsan" éltem és most meg nagyon rágörcsölök a dologra :D

47. Sylvia81 (válaszként erre: 43. - Cbae83ef4f)
2009. dec. 6. 11:34
Tudod, kifogás-nyafogás... Fejben dől el, de az én fejemben olyan szinten van bebetonozva, hogy szerintem a robbantás is kevés lenne. Mondjuk azért próbálok észnél lenni, de sose leszek ilyen "jó" táplálkozásból. :)
46. Noncsi18 (válaszként erre: 42. - Elfelejtett jelszó)
2009. dec. 6. 11:34

Szerintem csak próbálok odafigyelni.....

Attól függ miből csinálod??!!! De én inkább turmixolok, mert nekem úgy is izlik és olcsóbb.

Az az igazság, hogy én nem is szeretem a tésztát.

Igen azt kihagytam, hogy a mennyiség nagyon fontos! Inkább sokszor keveset!

Tudom, hogy más is létezik tönkölyt is szoktam használni! Én az én kenyér variációmat írtam le :)

Én sem azt mondom, hogy úristen soha nem eszem semmit.

Van mikor én is megkívánom a rántott húst, vagy rokonoknál eszünk, akkor én is "vétkezem" :)


De mindezek ellenére akkor is megpróbálok odafigyelni!!

Jah meg a másik, hogy este 6 7 után már nem eszem!

45. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 43. - Cbae83ef4f)
2009. dec. 6. 11:30
Azért az átállás tényleg nem olyan könnyű ám főleg aki eddig "hagyományos" étrenden élt és hasonlót még csak nem is látott!
2009. dec. 6. 11:28
Hízókúrán vagyok én a szalonnának még a zsírját is kitörölgetem a kenyérrel és megeszem :)
43. cbae83ef4f (válaszként erre: 41. - Sylvia81)
2009. dec. 6. 11:27

Egyetlen egy okot mondj, hogy miért nem vagy erre képes!

Kíváncsian várom válaszod.

FT

2009. dec. 6. 11:27
Szerintem amúgy kicsit túlliheged. A rántással, habarással pl mi baj van? Ez inkább fogyis étrend, mint egészséges táplálkozásos. A hús is belefér abszolút vörös húsok is, a mennyiségen van a lényeg de nem kell teljesen megvonni! Nem ettől lesz valaki beteg. Én tésztából pl elég sokat eszem mert kifejezetten egészséges és szeretem is. Szerintem mindent lehet enni, csak a mennyiségre és összetételre kell figyelni. Pl én szoktam néha rántott húst is enni, és ettől nem érzem hogy vétettem volna az egészséges étrend szabályai ellen. Kenyeret sokféle lisztből lehet sütni, nem csak rozs létezik. A többivel egyetértek, bár a dió a mikróbás szennyezettsége miatt legalább annyira káros mint amennyire javasolt.
41. Sylvia81 (válaszként erre: 39. - Noncsi18)
2009. dec. 6. 11:22
Jajj, ha én erre képes volnék... De legalábbis a felére...
40. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 39. - Noncsi18)
2009. dec. 6. 11:22
Azért vagyunk páran akik egészségesen szeretnek(nének) élni :)
2009. dec. 6. 11:18

Én büszke vagyok magamra, mert nem minden fiatalról lehet elmondani, hogy így odafigyel :)

19 éves vagyok, de nagyon megpróbálok odafigyelni arra, hogy mit eszem,iszom.

Sokat olvasok az egészséges táplálkozásról!!

Én amit fontosnak tartok a sok zöldség, gyümölcs, cukor, fehér liszt, olajos zsíros ételek "elhagyása" só csökkentése.


Én tengeri sót használok, cukros ételeket szinte nem is eszem. Talán heti egyszer, saját készítésű süti (de inkább havi egyszer)

Rántás, habarás....Főzelékekbe nem igazán teszek rántást, habarást, hanem inkább turmixolok és azzal sűrítek...

Rozs lisztet használok.

Tésztát szinte egyáltalán nem eszem.

Mindennap min fél liter zöld teát megiszom.

Húst csak is fehér húst, max heti 2szer.

Hüvelyes heti 2szer

Napi min 2 liter folyadék

Nálam a kenyér az úgy néz ki, hogy 4 kanál rozs liszt, 2 kanál oliva olaj, magkeverék (napraforgó,fenyőmag, tökmag), pici só és annyi víz amennyit felvesz! ez nekem 2 étkezésre elég... :) Mindig frissen sütöm.

Alma mindennap kettő, egy banán, ez mindennapos.

Marék dió mindennap

talán ennyi :)

Nálam valahogy így néz ki!


Jah és sokat lehet spórolni azon, hogy a boltba nem veszek meg minden tartósítószeres cukros akármiket!

Ha nagyon SOS van és éhes vagyok, akkor vagy veszek valami gyümit, vagy zabpelyhes valamit vagy nagyon max túró rudit.


Jah meg még nem használok tejfölt hanem élőflórás natúr joghurtot vagy kefirt.



Még a mozgást kéne beiktatni!

Illetve szerintem is fontos a stressz mentes élet. Sajnos ezt egyre inkább nem sikerül betartanom, de ehhez fejben kéne rendet tenni!!

Majd valahogy megpróbálom most már azt is!


jah és persze nem dohányzom, alkohol max negyedévente, akkor is inkább minőségi.


Bocs ha hosszú voltam :D:D

38. cbae83ef4f (válaszként erre: 35. - 7529edede9)
2009. dec. 6. 10:11

K. rbarso!

Ne haragudj, igazán, hogy így "beletapostam" a mostani gondolataidba!

Ha gondolod, írj priviben, biztosan tudunk egy-két építő gondolatot váltani.

Üdv: FT

37. Sylvia81 (válaszként erre: 35. - 7529edede9)
2009. dec. 6. 10:10
Kitartást neked, jobuulást, jó egészséget, meg minden szépet és jót, amit ilyenkor csak kívánni lehet!
36. Sylvia81 (válaszként erre: 35. - 7529edede9)
2009. dec. 6. 10:09
No igen, ez a másik: kórházi koszt és az egészséges táplálkozás... Hagyjuk... Azt se tudom, anno mitől indult be a tejem, mert gyakorlatilag koplaltam, míg bent voltam.
35. 7529edede9 (válaszként erre: 33. - Cbae83ef4f)
2009. dec. 6. 10:06
Így kórház előtt pár nappal azért nem vagyok olyan reménytelen mint gondolod, neked valószínűleg kellemesebb lesz az ünnep.
34. etikat
2009. dec. 6. 09:50
csülök, frissen reszelt tomával :)
33. cbae83ef4f (válaszként erre: 32. - 7529edede9)
2009. dec. 6. 09:49

Az a mechanizmus teljesen jó, hogy előbb az agyban kell rendet tenni, de...!!!!

Ha arra vársz, amíg az agyadban teljesen rend lesz, hát...arra várhatsz.

Az étkezéssel befolyásolhatod azt is, hogy az agyban kezdjenek rendeződni a dolgok.

Ahogy a gondolat hat a fizikai síkra, hasonlóképp hat a fizikai sík a gondolatra/gondolkodásra.

K. rbarso!

Ez a hozzászólásod annyi reménytelenséget mutat.

Valmi miatt te megakadtál - már elnézést, hogy ezt itt a nyilvános fórumon írom, de így tűnik.

Kicsit vidámabban így, Advent idején!

Üdv: FT

32. 7529edede9 (válaszként erre: 26. - Fd8e423e9e)
2009. dec. 6. 09:39

Így van, ahogy írod.

Először az agyban kell rendet tenned ha az nem sikerül akkor felsleges próbálkozás minden.

2009. dec. 6. 09:35

Gondolj bele!

Egy napod étkezése lényegében (!) miből áll?

Szénhidrát: kenyér, köret, cukor.

Zsírok: ilyen vagy olyan - s melyikből mennyi!

Fehérje: ilyen vagy olyan - s melyikből mennyi!

Ilyen piszok egyszerű! Csak ezt szépen, pontról pontra "fel kell fejteni", s adaptálnod a saját étkezésedhez.

Hidd el! Ha ilyen tudatosan - de nem eröltetve, meg Norbi pontok számolása, stb.! - CSAK A JÓZAN ÉSZ.

Most - amíg dönthetsz -, határozz úgy, hogy pl. fél év alatt minden étkezésedet "átnézed" a jó irányt figyelembe véve.

Hogy mi a jó irány? Ez annyira köztudott már, hogy erre kár szót vesztegetni.

Bevallom, hogy én időrendben kezdtem átfésülni a kajálásomat anno, azaz reggeltől estig. Tök mindegy a módszer, de két fontos szempont:

- Kezd el!

- Ne egyszerre változtass mindenen!

Üdv: FT

30. cbae83ef4f (válaszként erre: 27. - Sylvia81)
2009. dec. 6. 09:08

Szia,

A Q10 azért van olajos kapszulában, hogy a felszívódása optimális legyen, de még száraz formában is (lásd Béres 10 mg Q10) felszívódik, csak jó ha étkezés után vesszük be.

A felvetés jó, mert voltak erről viták valóban.

Pl. az E vitaminból a bélrendszerben csupán az 5-10%-a szívódik fel.

FT

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook