Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Frissen gipszelt lábbal fórum

Frissen gipszelt lábbal (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
21. encek
2010. jún. 26. 06:49

Hali! Sajnos én is így jártam:-( Már túl vagyok az egy hetes fekvőgipszen /nem kis idegbaj volt/

Szép zöld műanyag gipszet kaptam. Azt mondták rá tudom húzni a nagyobb cipőt, vagy egy papucsot.Tegnap vetettem egy 45-ös papucsot levágattam a végét, de nem jó. Hol az a cipő, amit rá lehet húzni egy ilyen gipszre. Ja a gipsz 7800 Ft, azaz 10000.- Ft volt.Annyira feszíti a sípcsontomat, ha "megyek", hogy nem is birok vele csak nagyon keveset közlekedni. Remélem elmúlik ez a bénaság. Ha van jó ötlet nagyin szívesen fogadom.

20. clema
2010. jún. 24. 19:11
sziasztok!hétvégén eltört a bokám.pontosabban ugrocsontom, meg zuzodott a bokám.nagyon fáj.fekvőgipszet kaptam 1 hétre,utánna kapok járogipszet.félreléptem kibicsaklott a bokám.már nagyon rosszul viselem.számolgatom a napokat mikor lesz járogipszem.
2008. okt. 19. 06:57
Azóta már biztos túl vagy rajta.. de azért kíméld. Én még mindig érzem az időt, hajszát.. stb. Pedig régebben volt.
18. 63tücsök (válaszként erre: 17. - 63tücsök)
2008. júl. 19. 10:13
Bocsi: babardalma
17. 63tücsök (válaszként erre: 16. - 35524c0112)
2008. júl. 19. 10:13

Szia babaralma!

Hát nem irigyellek...

Egy hét fekvőgipsz után öt hét járógipsz volt.

Én kifizettem a műanyaggipszet ( 8 ezer volt), mert arra fel tudtam venni az edzőcipőt.

Egy héttel a járógipsz feltétele után már naponta lesétáltam a 4. emeletről.

Gipszlevétel után gyógytornára kellett járnom, ami egy héten háromszor volt.

4 hét gyógytorna után saját kérésre kiírtak dolgozni.

Még akkor is ödémás volt , meg fájt még érintésre is, de mivel ülőmunkát végzek, tudok vele dolgozni.

Szerintem azóta sokkal gyorsabban javult, mert másként terheltem ill. nem volt annyira megkímélve.

Sajnos a fáslit még nem tudtam elhagyni, és az időjárás is megviseli ( ez meg is fogja), de már nem sántítok.

Te is kaptál injekciókat ? Az én párom tök profi lett a végére, 40 db volt, naponta egy-egy...

Kitartás:)))))


üdv: 63tücsök, aki már vígan ciripel

16. 35524c0112 (válaszként erre: 14. - 63tücsök)
2008. júl. 19. 09:42

Szia 63tücsök,


Lehet, hogy már nem vagy ezen a fórumon, így fölöslegesen kereslek, de azért megpróbálom, hátha...

Múlt kedden este nekem is kiment a bal lábam, s pontosan a lábfejem egyik csontja tört el, mint Neked. A balesetiben láttak el, fekvőgipszet kaptam, majd egy hét múlva (23-án, szerdán) kell visszamennem rtg-re. Kérdésem hozzád: mennyi ideig voltál fekvőgipszben, s utána mennyi ideig járóban??? Gondolom majd gyógytorna, esetleg fürdőbeutalót kaptál??? Bocs, hogy ennyit kérdezek, engem nagyon megvisel ez a baleset, most mentem volna a párommal 2 hétre Csehországba nyaralni, imádok úszni és bringázni...na persze, erről lemondhatok egy időre. Válaszodat várom, gondolom április óta Te már vígan rohangálsz.

üdv:

babardalma

2008. ápr. 30. 15:48

Légy óvatos! együttérzek.

Én most szokom újra a járást! Hogy tud az ember örülni annak, ami korábban természetes volt, ez a tanúlság:-)

Jobbulást!

2008. ápr. 16. 07:51

sziasztok!

Nekem épp egy hete van fent a járógipsz. Egyetlen rossz mozdulat volt az egész:kifordult a lábam a papucsból és eltört egy csont a lábfejemben.

A legrosszabb az egészben, hogy a másik lábam már volt gipszben, akkor csak megrándult a lábom. Viszont a térdem műtve volt inszalagszakadással. Úgyhogy meg kell gondolnom, mennyit mászkálok vele.

2008. ápr. 15. 21:10

én járok gyógytornára...szerintem fontos, hogy megfelelően tornáztasd! Pl. nekem most dagad a bokám, valószínűleg, mert nem jól lépek rá a lábamra, nem jól terhelem...szóval nem is olyan könnyű újra járni...

közeletekben nincs vm. lehetőség gyógytornásszal beszélni, vagy beutalót nem kpasz ilyesmire?

12. zsokacsaj (válaszként erre: 11. - 416c7ed97f)
2008. ápr. 15. 08:56

ÁÁ, dehogy mutattak. Semmit! A doki éppen csak ránézett a kontrollon. Tudod, darab-darab...

A neten nézegettem gyakorlatokat.

11. 416c7ed97f (válaszként erre: 9. - Zsokacsaj)
2008. ápr. 14. 20:11

szegény, tényleg nem könnyű gipsz után visszatérni a normál járásra...légy óvatos, de azért edz, mert az fontos! Te jársz vm. tornára, mutattak gyakorlatokat?


Többieknek köszi az együttérző szavakat!

10. alyce
2008. ápr. 14. 19:20
Nekem egy nap erejéig került gipsz a lábamra, fotózás kedvéért. Hát, nem irigylem azokat, akik ilyet kapnak hetekre...ráadásul én combig érőt kaptam, estem-keltem benne:) Éjszaka aludni..na azt meg pláne nem tudtam. Szörnyű volt. De legalább már át tudom érezni azok helyzetét, akik hónapokig kell, hogy hordják.
9. zsokacsaj (válaszként erre: 7. - 416c7ed97f)
2008. ápr. 14. 17:13
Éppen javulna, lassan járkálok, de ma megbotlottam valamiben, úgyhogy még rosszabb lett, mint eddig.
2008. ápr. 13. 00:01

Nem tudom milyen.Hala Istennek meg soha nem tort el semmim.


Centella!Jobbulast kivanok!

7. 416c7ed97f (válaszként erre: 6. - Zsokacsaj)
2008. ápr. 12. 22:57

szia,

hát ez igaz, ilyenkor értékeli az ember, ami eddig tök természetes volt...

Remélem, már javul a bokád! Mostmár én is kezdek egész jól közlekedni, de még dagad a térdem, bokám, elszokott a lábam a rendes mozgástól...

2008. ápr. 10. 15:11

Szia! Nekem bokaszalag-szakadásom van. A fekvőgipsz után egy légpárnás bokarögzítőt kaptam.

Húsvétkor történt az eset, de még most sem tudok ráállni.

Én is arra döbbentem rá, hogy ne is oylan rossz dolog dolgozni, hajtani, futkározni. Minden átértékelődött bennem.

5. 416c7ed97f (válaszként erre: 4. - Sziamiaú)
2008. ápr. 2. 14:53

Köszi!

Már járogatok mankóval, leszedték a gipsz förtelmet...nem is gondoltam volna, hogy egy lábtörés ilyen macerás, most újra tanulhatok járni...hát ez van, biztos ez is jó valamire:-)

Azért köszi az együttérzést:-)!!

2008. márc. 26. 17:22

Szia!

Nekem 2-3 éve volt eltörve a lábam és ha jól emlékszem, akkor 2 hónapot voltam vele otthon, ebből az első 2-3 hét volt fekvő, utána kaptam meg a járót

Hát nem volt egy kellemes időszak az biztos. Pláne, akkor még otthon laktam és nem volt otthon netünk sem, hanem egész nap a TV előtt "kellett" rohadnom. A végére már komolyan vártam, hogy hagy menjek már végre dolgozni... :o)


Kitartás, egyszer majd még vissza fogod sírni ezt a kényszerpihenőt!!

2008. jan. 31. 13:27

szia, kedves vagy, h. írtál, köszi a bíztató szavakat! A fekvőgipsz nekem 3 hét, de már csak egy van hátra, már nagyon várom. Netezek, olvasok, elvagyok, csak rossz így kivonódni az élet körforgásából.Legalább így ismét rájövök, mennyire nem is unamalmasak a "szürke hétköznapok":-)...Utána járógiszet kapok, de az már egy könnyebb változat lesz, ehhez képest szerintem sokkal jobb!

Üdv, minden jót a mindennapjaidhoz:-)!!

2008. jan. 29. 08:54

Szia! Sajnállak,hogy igy jártál,de ne keseredj el legalább pihensz és tudsz netezni egész nap. Sorstársad nem vagyok,de a menyem is hasonlóképpen járt Karácsony előtt gipszelték be 3 héttel,de a fekvő gipsz után kb.1 hét kapott egy járógipszet és ő már azzal lebotorkált a fodrászüzletébe dolgozni.Gondolhatod ott ugrált szegénykém de már nem is birta az ágyban fekve.

Azért erről ne vegyél példát nehogy több legyen a vége.Kivánok neked gyors gyógyulást és jó pihenést Szia:Zsuzsi

2008. jan. 15. 11:48

Sziasztok,


Sajna, vasárnap sikerült kirándulás közben "félrelépnem" a szó szoros értelmében és úgy néz ki, repedt sípcsonttal, gipszben tölthetem a jövő pár hetet.

Ha akad valaki sorstárs, aki esetleg hasonló körülmények közt van, vagy vannak emlékei korábbi töréséről és szívesen beszélgetne velem,írjon, időm, mint tenger...egyenlőre...:-(

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook