Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A gipszelt, törött kéz, éjszakára is felkötve marad vagy leengedhető? fórum

A gipszelt, törött kéz, éjszakára is felkötve marad vagy leengedhető? (tudásbázis kérdés)


14. Candy1988 (válaszként erre: 13. - Panka78)
2015. máj. 12. 19:46
Uhh, ez aztán a nem semmi :S Mihamarabbi gyógyulást Neki! :)
2015. máj. 12. 09:43

Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm.


A baleset annyira abszurd, szaladt és beleütötte a kezét az asztal sarkába. 3helyen tört el a kézfeje..

2015. máj. 11. 21:33

Legyen magasan, polcold fel, hogy ne duzzadjon be. Ha fáj fájdalom csillapító, 4-6 óránként adhatod, ne sajnáld tőle legalábbis az első napokban, aztán csökkenni fog és napról napra jobb lesz.


Gyógyulást!

11. Dodi44
2015. máj. 11. 21:12

Ha mar egy kis ido eltelt, forradni kezd a csont, akkor egy picurka bizsergest is erezni fogsz, de ami kisse kesobb jon, a karodon a borod viszketni fog es " vakaroznod kell!" :) en egy hosszabb tompa hegyu kototuvel nyultam a gipsz ala "vakarozni".

A karodat nem hagynam felkotve mindig, mert en azt tettem es a hat-het utan amikor a gipszet levettek, a konyokomet nem volt konnyu kiegyenesiteni!

Ezert javaslom, ha mar a fajdalmaid elmuloban vannak, mozgasd az ujjaidat es a konyokodet is. Gyengeden elejeben, de mozgatnam...

10. Candy1988 (válaszként erre: 5. - Panka78)
2015. máj. 11. 21:03

Jaj szegény :( Jobbulást neki!

Sajnos úgy van, ahogy a többiek írták: ha forgolódik is, fel fog kelni rá, mert nagyon tud fájni... Én is a fejem mellett tartottam, de egy idő után nyomott a gipsz, így sokat mozgolódtam én is. Mondjuk nekem hátrány volt, hogy hason fekve tudok elaludni :S Viszont háton fekve volt valamennyire kényelmes :D

Hogy törte el egyébként?

2015. máj. 11. 20:42
jobb, ha kicsit magasabban van, mint a teste. tegyétek a karját egy párnára. nagyon forgolódni nem fog, fáj az még rendesen az első napokban :/
2015. máj. 11. 20:42
Én a fejem mellett tartottam a párnán a kezemet. Nem tudtam forgolódni, reggelre elzsibbadt mindenem.....
7. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Panka78)
2015. máj. 11. 20:37

Nagyon szeretnék segíteni, de szerintem is engedjétek le, helyezkedjen kényelmesen.

Ha megfordul, felébred, mert sajnos fáj akkor, erre készülj fel. :))

2015. máj. 11. 19:58

éjszaka pihen a gipszes kéz az ágyon vagy a kispárnán, felesleges felkötni,

de ezt az orvos is megmondhatta volna

5. Panka78 (válaszként erre: 4. - Youlcsi)
2015. máj. 11. 19:49
Lányom 5 éves, miatta kérdeztem, mert nagy forgolódó, és a lelkemre kötötték, hogy vigyázzunk a kezére nagyon, mert különben műtét.
2015. máj. 11. 19:45

felesleges felkötve hagyni, hacsak nem ülve alszol.

egyébként nekem az éjszakai forgolódások miatt fejem mellett/felett külön kispárnát kapott :)

2015. máj. 11. 19:45
Az.:)
2015. máj. 11. 19:43
Lehet, hogy 'okos' kérdés, de nem tudom.. :$
2015. máj. 11. 19:42
A gipszelt, törött kéz, éjszakára is felkötve marad, vagy leengedhető?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook