Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Folsav hiányos vagyok! fórum

Folsav hiányos vagyok! (beszélgetős fórum)


12. M0ncsa (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2012. febr. 3. 19:45

Az sem, csak mivel nem tul finom, gondolom az ember konnyebben lehajt 1-2 dl krumplilevet, mint megeszik 2 nyers krumplit :)

persze lehet h vki szereti. A ferjem pl. imadja a nyers tesztat, allandoan el kell hesegetni, amikor fozok, mert kepes elcsipegetni az ebedet :D Ahany izles, annyi fele ;)

2012. jan. 30. 17:06
Az sem rossz, ha naponta megeszünk 1-2 szem nyers krumplit... Jó ropogós...
10. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Judy47)
2012. jan. 28. 21:05

Latom, hogy regi tema, de hatha meg valakinek segit:

nagyon sok folsav van a krumpliban, de kizarolag nyers allapotban. Fogyasztasa: naponta 2 db nyers burgonya levet gyumolcscentrifugaval kipreseljuk, es azonnal fogyasztjuk (a krumplile ugyanis nagyon gyorsan oxidalodik, es a folsavtartalma is csokken egyuttal.

Kicsit maceras naponta takaritani a gepet, de ha nem akarsz tablettat, akkor turelmesnek kell lenni :)

2010. jún. 6. 13:20
Nagyon köszönöm a válaszokat.Érdekes,hogy a vérleletem se tul jo,bár vérszegény nem vagyok.Fehérvérsejt picit magas,a koleszterin ( mind 2 koleszterin) szintén.Szerdán megyek a dokihoz és kiváncsi vagyok,hogy mit ajánl.
8. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 7. - 66b8a86ae1)
2010. jún. 5. 17:47
A vérzékenységet korrigálom vérSZEGÉNYSÉGRE. Más járt a fejemben... :DDD
7. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 6. - 66b8a86ae1)
2010. jún. 5. 17:46
Lehet, hogy érdemes majd a doki által felírt gyógyszert szedni, mert a túlzott folsavhiány tudtommal vérzékenységhez vezethet, ami nem vicc. Emelett az előbbiekben felírt ételeket amellett is eheted. :)
6. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 1. - Judy47)
2010. jún. 5. 17:44
Hát... Folsav van tojásban ( a sárgája) , a májban, a dióban, a mogyoróban, a karfiolban és a hántolatlan gabonafélékben is.
2010. jún. 5. 17:33

A folsav vízben oldódó vitamin. Régebbi szóhasználattal folátként is szokták emlegetni. Nagyon fontos szerepe van a szervezetben, és kiemelten várandós édesanyáknál, mert a terhesség korai szakaszában a fejlődő embrió gerincét (a velőcsövet) lezáró folyamat csak folsav jelenlétében megy végbe hibátlanul. Ezért várandós édesanyáknak mindenképpen ajánlott a folsav pótlása.


Mihez szükséges?


* A fehérvérsejtek képzéséhez

* A vörösvértestek képzéséhez

* A vérlemezkék képzéséhez

* Az aminosavak anyagcseréjéhez

* A nukleinsavak anyagcseréjéhez

* A gyomor-bélrendszer épségéhez

* A szájnyálkahártya épségéhez



Mennyi szükséges belőle?

Érdekes módon a mesterséges készítményekből felszívódása jobb, mint a természetes forrásokból. Ha valakinek jó a folsav-ellátottsága, akkor az elfedheti a B12 vitamin hiányában kialakuló tüneteket. Ez különösen vegetáriánus táplálkozást folytatóknál lehet veszélyes. A túl nagy folsavbevitel csökkentheti a cink hasznosulását.


Miben található meg?

Legjobb folsav forrásaink a máj, a leveles zöldségek (különösen a paraj), a gyümölcsök, és az élesztő.

2010. jún. 5. 17:27
El vagyok keseredve a gyogyszer miatt.Nem tudom,hogy a másik gyogyszerrel nem ütközik-e? Szerdán megyek a dokihoz egyébként.De addig is sok zöldet eszem.
2010. jún. 5. 17:21

A lányom is az, májat, marhahúst, zöld leveles zöldséget egyél.

Ha nagyon kevés van, kell a gyógyszer:(

2010. jún. 5. 17:21
szerintem csak táplálékkal nem tudsz annyi folsavat bevinni sajnos. :-(( De lehet kapni drogériákban is csak folsavat,én azt vennék...
2010. jún. 5. 17:19
Nagyon erösen folsav hiányos vagyok,de tablettát nem szivesen szednék.( Mivel másra sok gyogyszert szedek).Ki tud valami diétát vagy ételeket amiben a folsavat potolni lehetne?kinek mi a tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook