Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Földrajz vagy biológia? fórum

Földrajz vagy biológia? (beszélgetős fórum)

2018. febr. 12. 11:01
Ja és a másik...én olyan vagyok, hogy nekem pl. az se mindegy, hogy mit eszek, milyen sampont kenek a hajamra, mindig olvasgatom az összetevőket, hogy mi rákkeltő meg káros(mondjuk ma már mindenre rámondják, lassan már levegőt se vegyünk)... ez szerintem a hipohonderségemből is származik, amit sokszor túlzásba is viszek, mert az ember teljesen úgy se tudja a káros összetevőket kikerüni. De engem foglalkoztat ez a dolog is, úgyhogy ezekről is sokat olvasok...csak kérdés az, hogy mennyire megbízható az információ, mert a net sokmindent ír :)
12. Hajni0128 (válaszként erre: 11. - Felil)
2018. febr. 12. 10:15

Persze, nem is arra gondoltam, hogy Spongyabobtól, meg a kukackáktól hipohonder lennék :D :D Igazából biológiából mindig is jobb jegyeim voltak már általános suliban is, meg később is, mivel testrészeket meg moszatokat könnyű megtanulni, viszont például sejtbiológiáig még nem jutottam el annak idején, úgyhogy az nem tudom mennyire nehéz. Van, mikor olvasgatok betegségekről meg vitaminokról,

mert valahogy érdekel, bár inkább csak magam miatt szoktam, ha valami bajom van(amit nekem nem szabadna, mivel szívritmus zavaros vagyok, meg hajam hullik, és keresem az okokat, aztán beképzelek minden hülyeséget :D), de persze közben ragad rám 1-2 dolog... ettől okosodom is viszont egy kicsit, hogy olvasok utána...meg igazából az embertant érdekesnek tartom és úgy pár dolog foglalkoztat is, gének, öröklődés, viselkedés(pszichológus szívesen lennék). Szoktam így magamban elmélkedni ilyenekről. Sokan mondják, hogy földrajzból ha már tudod a topográfiát, megvan a kettes, ezért mondják, hogy az a legkönnyebb, meg némelyik feladathoz lehet használni az atlaszt "puskának"...attól függ, hogy ugye kinek mi a célja érettségi után. Én még nem tudom, de orvos biztos nem lennék, meg ahhoz öreg is vagyok már, 27 éves, mire itt végzek, leszek majdnem 30 éves :) Földrajzzal sincs gondom, csak nekem az csupa fizika meg matek, ettől függetlenül érdekelnek az országok, városok meg a világ, mert imádok utazni...csak érettségire kell tudni a természetföldrajzot is...ha már érettségizek, akkor kettesnél jobb jegyet szeretnék, mert ha már csinálom, akkor jól szeretem csinálni...vagy inkább nem csinálom :) Tanáraim szerint megvan az eszem mindenhez :)

11. Felil (válaszként erre: 9. - Hajni0128)
2018. febr. 11. 15:57
Ez aranyos. De a moszatoktól, meg az ízeltlábúaktól nem leszel hipohonder :) Gondold át, a későbbiekben melyiknek vennéd nagyobb hasznát, melyiket tudod könnyebben elsajátítani.
10. Hajni0128 (válaszként erre: 5. - Belat_itt_ne_keressek)
2018. febr. 10. 21:54
Akkor nagy mázlid volt a földrajzzal :) Mondjuk azért szerencse is kell, hogy az ember pont olyat húzzon, amit éppen tud is. Igen, igazából az a gondom, hogy például föciből az ilyen csapadékképződés, légkör, hegyek képződése stb. valahogy nem fekszik...túl bonyolult, sok benne a fizika(így meg úgy cserélődik a levegő, vízpáratartalom stb :D), meg a számolás, amit nem szeretek...örülök, ha kettessel átmegyek matekból, nemhogy még pluszba olyan tantágyat válasszak, ahol számolni kell :D Viszont, a gazdaságföldrajz, a városok, országok már jobban érdekelne, szeretek utazni meg a világ is úgy érdekel. Bár azt is inkább a közgazdaságtanhoz hasonlították
9. Hajni0128 (válaszként erre: 4. - Felil)
2018. febr. 10. 21:42
Én nem akarok orvos lenni meg semmi ilyesmi, nem bírom a tűt, a vért meg az ilyeneket :) Attól félek, hogy a biológiától csak még hipohonderebb leszek :D De lehet, hogy ettől függetlenül az könnyebben menne, nem tudom..igazából bioszból jobb lettem most félévkor(5-ös), mint föciből, de lehet csak azért, mert nagyon könnyű belőle jó jegyet írni, mivel ugyan azt kérdezik, ami a lapon van...szoktunk összefoglalni, olyankor feladatokat töltögetünk és szinte az lesz a dolgozat :D Föciből meg nem, de a különbözetim így is 4-es lett.
8. Hajni0128 (válaszként erre: 2. - Channa*)
2018. febr. 10. 21:30
Fúúú...fizikából akkor se, ha fizetnének érte :D
7. jozsi.38 (válaszként erre: 5. - Belat_itt_ne_keressek)
2018. febr. 10. 15:17
Estin is van projektek biológiából. Az érettségi követelmények ugyan azok estin mint nappalin
2018. febr. 10. 13:06
a föci érettségi elég link, válaszd azt.
5. Belat_itt_ne_keressek (válaszként erre: 1. - Hajni0128)
2018. febr. 10. 12:56

A suliban a tanárt a legegyszerűbb megkerdezni, nekünk legalábbis sokat segített anno, hogy mi várható.

Én elfogult vagyok, a biológia magasan a kedvenc. Emelt szintűt írtam, ami egyben felvételi volt az orvosira. Nem készültem rá, csak annyit, amíg a buszom odaért Debrecenbe. :) így írtam meg olyanra, hogy csak egy pont hiányzott ahhoz, hogy felvegyenek az orvosira.

De én már gyerekkorom óra habzsoltam mindent, ami biosz.

Földrajz is lehet nehéz, nekem egy három tételes feladat jutott. Volt benne minden: Világ térkép, természet földrajz és gazdasági feladat. Csak azért lett ötös, mert pont olvastam előtte egy cikket, amiben hazánk gazdaságáról írtak érdekességeket, és emlékeztem rá.

Bioszbol szerintem csak nappalin van project, estin nehéz elképzelni.

Igazából attól függ, hogy hozzád melyik áll közelebb.

2018. febr. 10. 12:12
Én se most érettségiztem, de mindkettőt választottam. Hozzám a biológia állt közelebb, ezért könnyebben tanultam. Kísérletezni nem kellett belőle :) A későbbi tanulmányaimban is nagy hasznát vettem a jó biológia alapnak.
2018. febr. 10. 09:39
Fú közel tíz éve hogy érettségiztem ebből a kettőből, és azt kell mondja a földrajz könnyebb és egyszerűbb. A biológia pedig akkor még csak egy több oldalak iromány volt, aminek a témáját én választottam. Kísér) etezni nem kellett az a (émia érettségi része volt
2018. febr. 10. 06:34

Én már jó régen érettségiztem, így a mai dolgokat nem ismerem.

Én végül a fizikát választottam:D


Te pedig válaszd azt, amit jobban szeretsz.

2018. febr. 9. 21:57
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy van itt olyan, aki a közelmúltban érettségizett földrajzból vagy biológiából esti tagozaton? Elmesélnétek, hogy mik a tapasztalatotok? :) Könnyű volt, vagy nehéz? Igazából nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam ötödik tantárgynak(igaz, még ráérek), merthát az oktatás nem olyan, mint nappalin. Persze tudom, hogy mindenkinek más a könnyű meg nehéz, de azért kíváncsi volnék :) Biológiából tényleg kell projektmunkát csinálni meg kísérletezni? Sok helyen azt olvastam, hogy kell. Köszönöm, aki ír :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook