Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen biológia könyvet ajánlanátok, ha pluszban olvasni szeretnék az órai tananyagon kívül (10. osztályos vagyok)? fórum

Milyen biológia könyvet ajánlanátok, ha pluszban olvasni szeretnék az órai tananyagon kívül (10. osztályos vagyok)? (tudásbázis kérdés)

2012. nov. 20. 22:05

Tudom...

és annyira bizonytalan vagyok,én így a 16 évemmel nem érzem magam késznek arra,hogy ilyenekről döntsek.


Persze a fősuliról/egyetemről konkrétan majd 2 év múlva kell csak döntenem,viszont tavasz elején el kell dönteni hogy milyen faktra fogok járni jövőre,és nem lehet rajta változtatni.

Biológia biztos,de nem tudom hogy mellette nyelveket tanuljak és menjek osztrák fősulira,vagy kémiát és orvosi.

Nem tudom,nem tudom hogy bírnám-e,vagyok-e hozzá elég okos.

Persze ha én nem tudom,akkor ki tudja?


Csak attól félek hogy meg fogom bánni a döntésemet..

12. 5146e98818 (válaszként erre: 11. - F624cfc9cc)
2012. nov. 19. 22:19
A pénz nem minden. Az orvosi pálya a világ egyik legszebb hivatása.
2012. nov. 19. 22:17
Nem tudom,az a baj hogy itthon orvosnak tanulni,háát...ennyit tanulni,ennyi fizetésért,meg utána maradjak is itthon..
10. c0dfe81001 (válaszként erre: 7. - F624cfc9cc)
2012. nov. 18. 22:49
Szerintem, ha alkalmasnak érzed magad arra, hogy orvos légy és az is szeretnél lenni, akkor ne add fel. Két év alatt simán megtudod tanulni még a kémiát (is). Sok sikert!
9. f624cfc9cc (válaszként erre: 8. - Dff946eb50)
2012. nov. 18. 22:12

Köszönöm.:)


Sajnos a fizikát még annyira se tudom...:(

8. dff946eb50 (válaszként erre: 7. - F624cfc9cc)
2012. nov. 18. 10:40

Akkor menj fizikából emelt érettségizni.

Húgom se szerette a kémiát, nem is volt jó belőle, ő fizikából emeltezett tavaly, és biológiából.

Mindenki mondta neki, hogy de hát az egyetemen a kémia kell. Ő meg (szerintem okosan), erre azzal szokott válaszolni, hogy először be kell kerülni, és arra a fizikával van esélye. A kémián majd töri a fejét, ha felvették. Júliusban kiderült, hogy sikerült, augban átrágta magát a kémiaanyagon, és megy neki az egyetemen...

Drukkolok neked!

2012. nov. 18. 10:24

Köszönöm a válaszokat!:)



Órán jelenleg még baktériumokkal-vírusokkal foglalkozunk,járok biológia szakkörre a suliban,ott pedig ezeket a dolgokat kicsit jobban elmélyítjük.


Szóval inkább olyan könyveket szeretnék,amik mondjuk egy érettséginél jól fognak jönni,hogy elolvastam őket.:)



Lenne még egy kérdésem.

Igaz hogy még csak 10.-es vagyok,és van egy kis időm a pályaválasztásig,de mondjuk azt hogy milyen faktot veszek fel,tavasszal el kell döntenem.

Annyit tudok,hogy imádom a biológiát,és imádok nyelveket tanulni,de fogalmam sincs,hova kellene mennem továbbtanulni.

Orvosnak készültem sokáig,de kémiáért annyira nem vagyok oda,és nem tudom,sikerülne-e az emelt érettségi.


Szóval,ti a helyemben hova mennétek tovább?

Osztrák határ mellett lakok,szóba jöhet a külföldi tanulás is..

2012. nov. 17. 23:25
Lénárd féle tankönyvek is nagyon jók.
5. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - F624cfc9cc)
2012. nov. 17. 23:00
Én mikrobiológiát, evolúcióbiológiát tanulnék, esetleg agykutatással foglalkoznék.
2012. nov. 17. 22:14
Attól függ, hogy mit szeretnél:) Mármint még jobban elmélyíteni a tudást, vagy biológiai témájú könyveket olvasni. :)
2012. nov. 17. 22:14
irány az egyetem
2012. nov. 17. 22:14
A Berend-féle bioszkönyvek nagyon jók.
2012. nov. 17. 22:04
Milyen biológia könyvet ajánlanátok, ha pluszban olvasni szeretnék az órai tananyagon kívül? 10.osztályos vagyok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook