Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fokozott faggyútermelés egyenlő a vegyes/zsíros bőrtípussal? Van vmi ellenszer? fórum

Fokozott faggyútermelés egyenlő a vegyes/zsíros bőrtípussal? Van vmi ellenszer? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 28. 12:24
Szappanból ajánlanám a DM-ben kapható weleda körömvirágosat, ami gyengéden tisztít és nem szárít és számos gyógynövénnyel együtt ápolja a bőrt. Próbáld ki. A reklámozott (dove, nivea stb...) szappanokat felejtsd el. Természetes, növényi szappant használj csak. A dove és társai nem oldják le a szaruréteget, csak megpuhítják és otthagyják a bőrön, ami idővel felvastagszik és nem tud tisztulni önállóan, így a faggyú bedugul és kialakulnak a nagy gennyes pattanások. Ami tényleg fontos, h ne szárítsd túl az arcod. Ajánlanám neked az ilcsi kozmetikumokat, amik nagyon hatékonyak és nem is vészesen drágák. A csipkebogyó habkrém a legjobb.
2010. dec. 28. 11:58

Ellenszer nincs, mivel ilyen a bőrtípusod, és azt nem lehet megváltoztatni. Én a vendégeimnek el szoktam mondani az ilyen bőrtípus előnyeit is: pl. nem lesz ráncos idősebb korban.

Próbálj meg a mindennapos ápolásra jobban odafigyelni.

Szappannal mosakodj (ne Dove szappannal!), Én a rossmannban szoktam venni a sajátmárkás szappanokat, nagyon jól beváltak.

Utána használj zsíros bőrre való tonikot. pl. ginseng kivonatosat.

A hidratálásról ne feledkezz meg! Vizes alapú krémeket ajánlok neked, amelyek gyorsan pótolják a nedvességet a bőrödben.

A csalán tea tényleg sokat segíthet.

2010. dec. 27. 17:32
javítás: *és a faggyúmirigyek normalizálódnak ( a nem véletlen került oda :D)
2010. dec. 27. 17:30
Olyan terméket ne használj, ami szárít. A faggyúmirigyeket mégjobban termelésre serketni ha a bőrt szárítjuk. Lehet, h ellentmondásosnak tűnik, de a homeopatikus rendszer működik: miszerint zsíros bőrre olajat kell használni. Na persze nem mindegy milyet, mert ilyenkor is figyelembe kell venni a bőrtípust. Ha a zsíros bőr olajat kap, észleli, h elég olajat kap és nem a faggyúmirigyek normalizálódnak. Azonban fordított esetben, ha a bőr folyton szárítva van, a faggyúmirigyek mégjobban beindulnak. Sokan azt mondják ez nem igaz...de hidd el, az. Én tapasztaltam, hogy a szárító termékek még rontanak a helyzeten.
3. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 2. - 133362853e)
2010. nov. 3. 13:24
Ha változtatni akarsz ezen, ne sajnáld rá a pénzt. Rengeteg szer van már. Vichy, La Roche. És figyelj oda mit eszel! Igyál csalán teát.
2010. aug. 9. 16:14

Ha megmosom az arcom, 2 óra elteltével már fénylik a homlokom. A nagy melegben, kánikulában elég durván ki is pattogok, gondolom mivel akkor mégjobban izzad a homlokom.


Van erre valami ellenszer? Ami megszünteti a fokozott faggyútermelésem? Tudom, hogy ott a Roa, de arra nincs pénzem. Valami olcsóbb, esetleg kenőcs? Most Lubexyl Szuszpenziót használok, de ez csak arctisztító, ettől nem termel kevesebb faggyút a bőröm, bár rá van írva, hogy normalizálja, de kamu.

2010. aug. 9. 16:14
Fokozott faggyútermelés egyenlő a vegyes/zsíros bőrtípussal? Van vmi ellenszer?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook