Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogzás és bébikaja fórum

Fogzás és bébikaja (beszélgetős fórum)


2012. júl. 4. 19:31
Köszönöm mindenkinek a választ, nagyon aranyosak vagytok :)
2012. júl. 4. 19:05

Hát az én fiam jövő héten lesz egy éves.most jön a 3.foga alul(a másik 2is alul van)és darabosat kap.

1évesnek már azt kéne enni mint ti persze nem ajánlják a túl fűszeres dolgokat.

Szerintem nem lehet arra várni hogy kint legyen a rágó fog.Hidd el az ínyük is nagyon erős.

Fokozatosan hozzá kell szoktatni őket a darabos ételhez,a rágáshoz!

10. norci10 (válaszként erre: 5. - Varazscsok)
2012. júl. 4. 16:08
Igen. Rettentő csúnya volt. Pont vmi x-hós ellenőrzésre mentünk dokinénihez,megmutattam,de azt mondta,hogy ez nem gond. Először azt hittük,hogy filcet vagy vmi frászt nyalogatott. :DDDD
9. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - Mkriszti81)
2012. júl. 4. 15:36

A jégkockatartóval az volt a bajom mindig, hogy nem volt teteje, és így nem találtam higiénikusnak. Jó, persze lehet zacskót tenni a tetejére, de attól féltem, beleragad és véletlenül megetetem a gyerekkel. :(

Én vettem pici, kb. 1 decis műanyag dobozkákat, tetővel, és ezekbe tettem bele. Nem tettem tele, csak úgy bő félig vagy kétharmadáig, és két nap alatt megette a gyerek.

Tehát pl. hétfőn kivettem a fagyasztóból és áttettem a hűtőbe, kedden délelőtt megnéztem, milyen az állaga, de általában elég volt 1 órát állnia szombahőmérsékleten, és kanalazni lehetett. Kivettem a felét, belekevertem a babaételbe, a maradékot meg a dobozkában visszatettem a hűtőbe.


Amúgy szerintem turmixolni már nem kell, és ha nem tűl fűszeresen főzöl, eheti azt, amit ti.

Arra kell csak odafigyelni, hogy a pépesbe először csak mutatóban legyen a darabka, majd egyre több. De míg nincsenek kint az őrlői teljesen, valami lé vagy pép mindig legyen az ételen, különben nem tudja megenni, nehezére esik.

8. 07016ed7ac (válaszként erre: 5. - Varazscsok)
2012. júl. 4. 15:23
Tőlem biztos nem,de nyilván,ha kijön a fog,elmúlik.....
2012. júl. 4. 15:23
Ha még nincs foga én nem adnék neki darabost...
2012. júl. 4. 15:23

Az enyém nagyjából mindent eszik, amit mi, de neki 12 foga van már régóta...


Pépesítve szép fokozatosan áttérhetsz rá persze, ha elfogadja, aztán próbáld meg a puhább zöldségeket és tésztát csak villával össszetörni, ezekhez nem kell fog, az ínyével és a szájpadlásával is szét tudja nyomni.

A húst viszont mindaddig pépesíteni kell, míg nincs rágófoga, rágás hiányában ugyanis hiába eszi meg, nem tudja rendesen megemészteni.

Egy tipp: nagyobb adag főtt-turmixolt húst tegyél jégkockatartóba, és be a fagyasztóba. Mikor van levesed, zöldséges stb, akkor csak beledobsz 1-2 kockát és kész a húsos kaja! :)


kékesfekete fog: gondolom vérömleny lehet alatta, szerintem vidd el dokihoz

5. varazscsok (válaszként erre: 4. - Norci10)
2012. júl. 4. 15:21
És elmúlt magátol??
2012. júl. 4. 15:20

Szia!

Az a kékesfekete az bevérzés. Az a köv. fogtól van,nekünk is volt,bár csak a rágófogaknál.

3. varazscsok (válaszként erre: 2. - C42aaaac41)
2012. júl. 4. 15:20
Hát igen, de gondolom volt foga hozzá, neki még most jön az első...
2012. júl. 4. 15:19
1 éves kor után már rég azt ette a gyerek amit mi.És nem pépesítve.
2012. júl. 4. 15:18

Sziasztok!

Kisfiam 1 éves elmúlt, és most jön az első foga de felül, ezzel nincs is baj, de a mellette lévő fogíny, pedig kékesfekete, ez mit jelent??? Vigyem orvoshoz??

A másik kérdésem az lenne, hogy már 1 éves gyermeknek adhatom amit mi eszünk, persze pépesítve...

Arra lennék kiváncsi, hogy külön főztök a babának, vagy ugyanazzal a fűszerezéssel kapja az ételt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook