Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni akartam, de híztam..... mi lehet az ok? fórum

Fogyni akartam, de híztam..... mi lehet az ok? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. Szuszy
2010. okt. 15. 19:15

Sziasztok!

Köszönöm a kedves szavakat, igyekszem mindenből tanulni és hasznosítani az információkat.

Jaj, és külön köszönet az "enerdzsiért" :)

2010. okt. 14. 23:05
Szia, Szuszy, fel a fejjel, lemegy az, ennyi még nem a világ vége. Lényeg, hogy ne add fel, mert a kilók már csak ilyen alattomosak. Sztem egyáltalán nem rossz, ahogy eszel, és kell a mozgás is. De azért tényleg el kéne menned laborba. Anyukám egy hónap alatt 10 kg-t szedett fel két-három éve, pajzsmirigy alulműködés miatt. De nem ijesztgetni akarlak, lehet, hogy tényleg csak víz. Amit kihajthatsz pl. úgy, hogy egy-két napig barnarizst eszel zséggel. És lényeg a pozitív gondolkodás. Erős és ügyes és csinos vagy, és lemegy az általad fölösnek tartott összes kg...küldöm az enerdzsit, okés? (legalábbis a szándék megvan)
30. da8b5adad1 (válaszként erre: 29. - Catherine.hsz)
2010. okt. 13. 13:04
én így fogytam le 40kg és nem log bőröm és nem hullik hajam meg ilyesmi .De sok vitamint szedek
29. Catherine.hsz (válaszként erre: 28. - Da8b5adad1)
2010. okt. 13. 09:21

Felét???

Ezt hol olvastad, vagy ki mondta?

Ha csak a felét viszi be a szükségesnek, az nagyon kevés. Csak szigorú orvosi felügyelet mellett lehet, mert sokszor többet ár, mint használ. 2-300 kcal-val kevesebbet kell bevinni. De a legjobb, ha ezt sporttal éri el.

2010. okt. 13. 07:33
ha fogyni akarsz akkor a napi kcal amit elégetnél annak a felét viszed be akkor fogysz és ha annyit eszel mint az optimális kcal de többet mozogsz mint amennyi kacat be jutatál a szervezetedbe de vigyázni kell mert a bevitt tápláléknak szinte 100% felkel szívódnia a szervezetben. Kerülni kel a fölös energia adó ételeket. Ami nem hasznosul és felesleges a szervezet működéséhez . Ha tornázol és erősítő gyakorlatokat végzel akkor nő az izom tömeg és akkor még pihenő időszakban is energiát éget el. Pusztán az izomzat fenntartására a szervezet Kcal-t éget és ez pozitív . Az izom olyan mint egy Kemence ott ég el a fölös energia ezért fontos izmosodni
27. 7ac18b9dfa (válaszként erre: 26. - Catherine.hsz)
2010. okt. 13. 00:36
ezt aláírom :)
2010. okt. 12. 10:54

Még egy dolog eszembe jutott.

Mennyit alszol mostanában?

Több tanulmány is megjelent, hogy csak akkor lehet fogyni, ha az ember alszik eleget. Ez általában minimum 7 órát jelent éjszakánként.

Egyébként pedig az éjfél előtti alvás a legpihentetőbb.

25. Szuszy (válaszként erre: 21. - 7ac18b9dfa)
2010. okt. 11. 19:57
Nincs, de akkor én mindig kevesebb vagyok kicsit. Tudom olyankor mindenki visszatartja a vizet, de én fordítva működöm, olyankor kevesebb vagyok a mérleg szerint :)
24. Szuszy (válaszként erre: 22. - D606bc0fd7)
2010. okt. 11. 19:56
:) Bárcsak annyi lenne a gond :)
23. Szuszy (válaszként erre: 19. - Catherine.hsz)
2010. okt. 11. 19:55
Elég sok szőlőt ettem az elmúlt 2 hétben, lehet ez volt a baj. Banánt nagyon ritkán, talán havonta egyet eszem. A szőlő viszont napi szinten volt 30-40 dkg. Alma is gyakran szerepel az étlapomon, de ettem sok körtét is. Lehet tényleg a gyümölcs szúrt ki velem? Őrület. Ha holnaptól teljes kiőrlésű kenyeret is fogok enni, nem fogok még többet hízni? Persze csak reggelire gondoltam egy szeletet, vagy kettőt. Kis kocka, tenyérnyi és 4 mm vastag szeletre gondolok. Olyan van a közeli kisboltban, reggel veszek :))
2010. okt. 11. 15:47
Lehetséges, hogy izmosodsz :)
2010. okt. 11. 15:24
de ha menseszed van akkor is több vagy pár kg-val :D
2010. okt. 11. 15:15
persze, ezek se elhanyagolható dolgok! de a legjobb a változatos, kiegyensúlyozott étrend, nem az egyoldalú....
2010. okt. 11. 15:09

Naponta ötször-hatszor kell enni. 3 nagy étkezés, 2 köztes kicsi, és ha későn fekszel le, akkor még egy lightos utóvacsora is belefér. A lényeg, hogy lefekvés előtt 2 órával már ne egyél. Napközben 2-3 óránként vigyél be valami tápanyagot a szervezetedbe.


Ha csak zöldséget, gyümölcsöt és néha húst, túrót eszel, akkor lehet, hogy a szervezeted besokall az egyoldalú táplálkozástól. Ezért elkezd raktározni. Néha kell a szénhidrát is. Nem fehér liszttel, hanem teljes kiőrlésűvel. Vagy egy kis durumtészta.

De néha egy müzliszelet, vagy natúr müzi is kell.


A gyümölcsök közül valóban van olyan is (banán, szőlő) ami sok cukrot tartalmaz, és ezér van aki hízik tőle. (Én is)


A vérvétel soha nem árt, bár amit Te visszahíztál az nem egy olyan nagy mennyiség súlyra. A nadrág lehet szűkebb azért is, mert vagy puffadva. Vagy sok vizet raktároz a szervezeted.

Érdemes lenne pár napig B6 vitamint, vagy MagneB6-ot szedni. Megnézni mi lesz az eredménye.

Hallottam olyat is, hogy valaki azért nem fogyott, mert calcium hiánya volt.

2010. okt. 11. 15:07
Nem lehet, hogy túl kevés kalóriát eszel? Attól is lehet hízni. Érdemes lenne megszámolni, az elmúlt pár napon mennyit ettél.
17. 7ac18b9dfa (válaszként erre: 16. - Szuszy)
2010. okt. 11. 14:34

azóta nekem bevált ez, és még fogyok is :)


mit tornázol, mert az se mindegy

én 2009 január 1 ota diétázom, tornázom, és fogytam ennyit, persze volt kilengésem is

16. Szuszy (válaszként erre: 15. - 7ac18b9dfa)
2010. okt. 11. 14:32
Jó módszer, kipróbálom :)
15. 7ac18b9dfa (válaszként erre: 13. - Szuszy)
2010. okt. 11. 14:28
nehéz igen, de rá lehet jönni. én a köldökömet szoktam alapul venni a hasamnál, az sose változik, mármint a helye. a keromnál, megnézem, hogy mennyi cm a felkarom és a felénél szoktam mérni mindig,a combomat meg a legszélesebb résznél...
14. 7ac18b9dfa (válaszként erre: 12. - Szuszy)
2010. okt. 11. 14:27

persze, hogy változhat.-

nekem fél év alatt változott... 5szorose lett a prolaktin szintem a normálnak, és azért is híztam 33 kg-ot, és nem tudtam fogyni se, ha nem ettem 2 napig akkor is híztam :( , de kiderult, beállítottak és már fogytam. 70kg volt a versenysulyom mindig, izom, utána lettem 103, most vagyok 88,5, 2 hete mértem :)

13. Szuszy (válaszként erre: 10. - Mayahh)
2010. okt. 11. 14:24

Igen, csak az a baj a centivel nálam, hogy ha kicsit lazábban tartom akkor több ha szorosabban vagy feljebb-lejjebb van a centi akkor ugye kevesebb. Nem tudom hogy kellene csinálni hogy mindig ugyanazon a ponton mérjek.

A kezdetkor nem mértem magam centivel, de talán hiba volt. A nadrágjaim viszont talán szorosabbak lettek. Ezért gondolom hogy nem csak a súlyom nőtt, a térfogatom is :((

12. Szuszy (válaszként erre: 7. - 7ac18b9dfa)
2010. okt. 11. 14:22

Szerinted menjek el egy vérvételre? Akkor kiderülne hogy gond van és azért nem megy, vagy a módszerem rossz?

Tavaly voltam akkor azt mondta a háziorvosom hogy ilyen vérképet még nem látott. Ennyire jót. Azóta változhattak az értékek?

11. 7ac18b9dfa (válaszként erre: 10. - Mayahh)
2010. okt. 11. 13:56
ebben igazad van, lehet, hogy nem fogysz kilóban, de centiben igen
10. Mayahh
2010. okt. 11. 13:55

Szia!


Az is lehet,hogy csak izmosodtál.Centizz,ne kilókat nézz!

9. 7ac18b9dfa (válaszként erre: 8. - Szuszy)
2010. okt. 11. 13:54
nem lehet enni minden gyümölcsöt, valamelyikben nagyon sok a gyümölcscukor. az se mindegy, hogy hogy eszel, hánykor, mennyiszer egy nap, hogy csinálod meg a zöldséget, hust
2010. okt. 11. 13:51

A kajám leginkább zöldség és gyümölcsből áll, némi fehérjével (csirkemell filé, túró) torna napi 20 perc + heti 2x 1 óra. Este iszom egy csésze mályvateát. A folyadékbevitel kb. 2 liter naponta (néha több, néha kicsit kevesebb).

152 cm vagyok és 62,7 kg voltam ma reggel. Legalább 8 kilótól kellene megszabadulnom, de nem megy. Amikor azt gondoltam hogy ez a módszer jó lesz, akkor 60 kg voltam.

2010. okt. 11. 13:45

Szia! pajzsmirigy, prolaktin, vércukor stb

miket ettél, torna? stb

írd le, hátha tudunk segíteni! mennyit szeretnél fogyni?

2010. okt. 11. 13:43

Egészségeddel minden rendben van? Vércukor-, inzulinszintpajzsmirigy...


Mit csináltál? Hogyan akartál fogyni? MIt és mennyit ettél? Sportoltál is?

Mennyi ideig csináltad?


Milyen magas és hány kiló vagy?

Mennyi szeretnél lenni?

5. 3265084553 (válaszként erre: 1. - Szuszy)
2010. okt. 11. 13:41
Pozitív kalóriamérleg.
4. ariadna (válaszként erre: 1. - Szuszy)
2010. okt. 11. 13:40
jojo effektus?
3. robko (válaszként erre: 1. - Szuszy)
2010. okt. 11. 13:38
a keloria bevitel magasabb volt mint az elégetett mennyiség.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook